gfeeds master - en to sr translation catalogue (148 entries)

en: Feeds
sr: Токовник

en: News reader for GNOME
sr: Читач вести за Гном

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
sr: Токовник је најмањи РСС/Атом читач токова изграђен са брзином и једноставношћу на уму.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
sr: Нуди једноставно корисничко сучеље које приказује само најновије вести са ваших претплата.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
sr: Чланци се приказју у веб прегледу по основи, са искљученим јава скриптом зарад бржег и мање нападног корисничког искуства. Постоји такође и укључен режим читача, изграђен из једног коришћења Гномовог Веба/Спознаје.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
sr: Токови се могу увести и извести путем ОПМЛ-а.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
sr: рсс;читач;ток;вести;rss;reader;feed;news;

en: Enter feed address to add
sr: Унесите адресу тока за додавање

en: Add
sr: Додај

en: You're already subscribed to that feed!
sr: Већ сте се претплатили на тај ток!

en: Let's get started
sr: Хајде да почнемо

en: Add new feeds via URL
sr: Додајте нове токове путем адресе

en: Import an OPML file
sr: Увезите ОПМЛ датотеку

en: _Show Read Articles
sr: _Прикажи чланке за читање

en: Mark All as Read
sr: Означи све као прочитано

en: Mark All as _Unread
sr: Означи све као _непрочитано

en: Show _Empty Feeds
sr: Прикажи _празне токове

en: _Manage Feeds
sr: Управљај _токовима

en: _Import OPML
sr: _Увези ОПМЛ

en: E_xport OPML
sr: _Извези ОПМЛ

en: P_references
sr: _Поставке

en: _Keyboard Shortcuts
sr: Пречице _тастатуре

en: _About Feeds
sr: _О Токовнику

en: Filter
sr: Филтрирај

en: Add Feed
sr: Додај ток

en: Menu
sr: Изборник

en: Refresh
sr: Освежи

en: Search
sr: Тражи

en: There Are Errors
sr: Постоје грешке

en: Offline
sr: Ван мреже

en: Manage Feeds
sr: Управљај токовима

en: Manage Tags for Selected Feeds
sr: Управљај ознакама за изабране токове

en: Select/Unselect All
sr: Изабери/поништи све

en: Delete Selected Feeds
sr: Обриши изабране токове

en: New tag name…
sr: Нови назив  ознаке…

en: Add Tag
sr: Додај ознаку

en: There are no tags yet
sr: Још нема ознака

en: Add some using the entry above
sr: Додајте неку користећи унос изнад

en: Open in _Browser
sr: Отвори у _прегледнику

en: Open in External Media _Player
sr: Отвори у спољном медијском _пуштачу

en: _Copy Article Link
sr: _Умножи везу чланка

en: View Mode
sr: Режим прегледа

en: Web View
sr: Веб преглед

en: Reader Mode
sr: Режим читача

en: Feed Content
sr: Садржај тока

en: Zoom Out
sr: Одзумирај

en: Reset Zoom
sr: Врати зум

en: Zoom In
sr: Зумирај

en: Back to Articles
sr: Назад на чланке

en: General
sr: Опште

en: Open Keyboard Shortcuts
sr: Отвори прећице тастатуре

en: Open Menu
sr: Отвори изборник

en: Open Preferences
sr: Отвори поставке

en: Open Filter
sr: Отвори филтер

en: Quit
sr: Изађи

en: Article List
sr: Списак чланака

en: Next
sr: Следеће

en: Previous
sr: Претходно

en: Show/Hide Read Articles
sr: Прикажи/сакриј чланке за читање

en: Mark All Read
sr: Означи све као прочитано

en: Article
sr: Чланак

en: Open in Browser
sr: Отвори у прегледнику

en: Mark as Read/Unread
sr: Означи као прочитано/непрочитано

en: Select an article
sr: Изаберите чланак

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
sr: Грешка: не могу да обрадим време датума „{0}“ за ставку тока „{1}“

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
sr: Грешка приликом обраде тока „{0}“, адреса „{1}“

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
sr: „{0}“ не може бити РСС или Атом ток

en: Feed {0} exists already, skipping
sr: Већ постоји ток „{0}“, прескачем

en: All feeds
sr: Сви токови

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
sr: Било је проблема са неким токовима. Да ли желите да их уклоните?

en: _Keep
sr: _Задржи

en: _Remove
sr: _Уклони

en: {0} new article | {0} new articles
sr[0]: {0} нови чланак
sr[1]: {0} нова чланка
sr[2]: {0} нових чланака
sr[3]: Један нови чланак

en: Do you want to import these feeds?
sr: Да ли желите да увезете ове токове?

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _Import
sr: _Увези

en: Do you want to import this feed?
sr: Да ли желите да увезете овај ток?

en: url
sr: адреса

en: opml file local url or rss remote url to import
sr: локална адреса опм датотеке или адреса удаљеног рсс-а за увоз

en: Do you want to delete these feeds?
sr: Да ли желите да обришете ове токове?

en: _Delete
sr: _Обриши

en: XML files
sr: ХМЛ датотеке

en: Choose an OPML file to import
sr: Изаберите ОПМЛ датотеку за увоз

en: Open
sr: Отвори

en: Cancel
sr: Откажи

en: Choose where to save the exported OPML file
sr: Изаберите где ћете сачувати извезену ОПМЛ датотеку

en: Save
sr: Сачувај

en: General preferences
sr: Опште поставке

en: Show newer articles first
sr: Прикажи прво новије чланке

en: Open links in your browser
sr: Отвори везе у прегледнику

en: Use external video player for YouTube
sr: Користи спољни видео пуштач за Јутјуб

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
sr: Захтева „youtube-dl“ и сагласан видео пуштач

en: Preferred video player
sr: Омиљени видео пуштач

en: Maximum article age
sr: Највећа старост чланка

en: In days
sr: У данима

en: Refresh preferences
sr: Освежи поставке

en: Refresh articles on startup
sr: Освежи чланке при покретању

en: New articles notification
sr: Обавештење нових чланака

en: Enable auto-refresh
sr: Укључи само-освежавање

en: Auto-refresh interval
sr: Период само-освежавања

en: In seconds
sr: У секундама

en: Cache
sr: Остава

en: Clear caches
sr: Очисти оставу

en: Clear
sr: Очисти

en: Appearance
sr: Изглед

en: Appearance preferences
sr: Поставке изгледа

en: Dark mode
sr: Тамни режим

en: Reader mode theme
sr: Режим теме читача

en: Automatic
sr: Самостално

en: Light
sr: Светла

en: Dark
sr: Тамна

en: Show article thumbnails
sr: Прикажи сличице чланка

en: Show full articles titles
sr: Прикажи пун наслов чланака

en: Show full feeds names
sr: Прикажи пуне називе токова

en: Font preferences
sr: Поставке слова

en: Use system font for titles
sr: Користи слова система за наслове

en: Use system font for paragraphs
sr: Користи слова система за пасусе

en: Custom title font
sr: Произвољна слова наслова

en: Custom paragraph font
sr: Произвољна слова пасуса

en: Custom monospace font
sr: Произвољна слова сталне ширине

en: Privacy
sr: Приватност

en: Privacy preferences
sr: Поставке приватности

en: Enable JavaScript
sr: Укључи Јава скрипт

en: Try to block advertisements
sr: Покушај да блокираш оглашавања

en: Requires app restart
sr: Захтева поновно покретање

en: Update advertisement blocking list
sr: Освежи списак блокирања оглашавања

en: Updates automatically every 10 days
sr: Сам освежи сваких 10 дана

en: Update
sr: Освежи

en: Advanced
sr: Напредно

en: Advanced preferences
sr: Напредне поставке

en: Maximum refresh threads
sr: Највише нити освежавања

en: How many threads to use for feeds refresh
sr: Колико ће нити користити за освежавање токова

en: Experimental GtkListView for articles list
sr: Експериментални „GtkListView“ за списак чланака

en: Troubleshooting
sr: Решавање проблема

en: Export Configuration as JSON
sr: Извези подешавање као ЈСОН

en: Attach this when reporting bugs
sr: Приложите ово приликом пријављивања грешака

en: Export
sr: Извези

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
sr: Подешавање токова

en: _Close
sr: _Затвори

en: Cop_y
sr: _Умножи

en: `{0}`: connection timed out
sr: „{0}“: истекло је време повезивања

en: `{0}` might not be a valid address
sr: „{0}“ не може бити исправна адреса

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
sr: Грешка преузимања „{0}“, шифра „{1}“

en: Error downloading favicon for `{0}`
sr: Грешка преузимања фавиконице за „{0}“

en: Error: OPML path provided does not exist
sr: Грешка: достављена ОПМЛ путања не постоји

en: Error parsing OPML file `{0}`
sr: Грешка обраде ОПМЛ датотеке „{0}“

en: Link copied to clipboard!
sr: Веза је умножена у оставу!

en: Feed content not available for this article
sr: Садржај тока није доступан за овај чланак
