gfeeds - en to pl translation catalogue (147 entries)

en: News reader for GNOME
pl: Czytnik aktualności dla środowiska GNOME

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
pl: Minimalistyczny czytnik kanałów RSS/Atom tworzony z myślą o wydajności i prostocie.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
pl: Ma prosty interfejs użytkownika, który wyświetla tylko najnowsze aktualności z subskrybowanych kanałów.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
pl: Artykuły są domyślnie wyświetlane w trybie WWW z wyłączoną obsługą JavaScript, aby przyspieszyć i ułatwić czytanie. Dostępny jest także tryb poprawiania czytelności, zbudowany na podstawie trybu znanego z przeglądarki WWW dla środowiska GNOME (Epiphany).

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
pl: Można importować i eksportować kanały za pomocą formatu OPML.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
pl: rss;atom;czytnik;reader;kanały;feeds;aktualności;wiadomości;news;newsy;niusy;

en: Enter feed address to add
pl: Adres kanału do dodania

en: Add
pl: Dodaj

en: You're already subscribed to that feed!
pl: Ten kanał jest już subskrybowany.

en: Let's get started
pl: Pierwsze kroki

en: Add new feeds via URL
pl: Dodaj kanały za pomocą adresu URL

en: Import an OPML file
pl: Zaimportuj plik OPML

en: _Show Read Articles
pl: _Wyświetl przeczytane artykuły

en: Mark All as Read
pl: Oznacz wszystkie jako przeczytane

en: Mark All as _Unread
pl: Oznacz wszystkie jako _nieprzeczytane

en: Show _Empty Feeds
pl: Wyświetl p_uste kanały

en: _Manage Feeds
pl: _Zarządzaj kanałami

en: _Import OPML
pl: Zai_mportuj plik OPML

en: E_xport OPML
pl: Wy_eksportuj plik OPML

en: P_references
pl: _Preferencje

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _About Feeds
pl: _O programie

en: Filter
pl: Filtruje

en: Add Feed
pl: Dodaje kanał

en: Refresh
pl: Odświeża

en: Search
pl: Wyszukuje

en: There Are Errors
pl: Wystąpiły błędy

en: Manage Feeds
pl: Zarządzanie kanałami

en: Manage Tags for Selected Feeds
pl: Zarządza etykietami zaznaczonych kanałów

en: Select/Unselect All
pl: Zaznacza/odznacza wszystkie

en: Delete Selected Feeds
pl: Usuwa zaznaczone kanały

en: New tag name…
pl: Nazwa nowej etykiety…

en: Add Tag
pl: Dodaje etykietę

en: There are no tags yet
pl: Nie ma jeszcze etykiet

en: Add some using the entry above
pl: Można jakieś dodać powyżej

en: Open in _Browser
pl: _Otwórz w przeglądarce

en: Open in External Media _Player
pl: Otwórz w zewnętrznym odtwarzaczu _multimediów

en: _Copy Article Link
pl: S_kopiuj odnośnik do artykułu

en: View Mode
pl: Tryb wyświetlania

en: Web View
pl: Tryb WWW

en: Reader Mode
pl: Tryb poprawiania czytelności

en: Feed Content
pl: Treść kanału

en: Zoom Out
pl: Oddala

en: Reset Zoom
pl: Przywraca powiększenie

en: Zoom In
pl: Przybliża

en: Back to Articles
pl: Wraca do artykułów

en: General
pl: Ogólne

en: Open Keyboard Shortcuts
pl: Otwiera skróty klawiszowe

en: Open Menu
pl: Otwiera menu

en: Open Preferences
pl: Otwiera preferencje

en: Open Filter
pl: Otwiera filtry

en: Quit
pl: Kończy działanie

en: Article List
pl: Lista artykułów

en: Next
pl: Dalej

en: Previous
pl: Wstecz

en: Show/Hide Read Articles
pl: Wyświetla/ukrywa przeczytane artykuły

en: Mark All Read
pl: Oznacza wszystkie jako przeczytane

en: Article
pl: Artykuł

en: Open in Browser
pl: Otwórz w przeglądarce

en: Mark as Read/Unread
pl: Oznacz jako przeczytane/nieprzeczytane

en: Select an article
pl: Wybór artykułu

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
pl: Błąd: nie można przetworzyć daty i czasu {0} dla elementu kanału {1}

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
pl: Błędy podczas przetwarzania kanału „{0}”, adres URL: „{1}”

en: Error decoding unicode data from feed `{0}`, URL: `{1}`
pl: Błąd podczas dekodowania danych Unicode z kanału „{0}”, adres URL: „{1}”

en: Error extracting data from feed `{0}`, URL: `{1}`
pl: Błąd podczas rozpakowywania danych z kanału „{0}”, adres URL: „{1}”

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
pl: „{0}” może nie być kanałem RSS ani Atom

en: Feed {0} exists already, skipping
pl: Kanał {0} już istnieje, pomijanie

en: All feeds
pl: Wszystkie kanały

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
pl: Wystąpiły problemy z częścią kanałów. Usunąć je?

en: _Keep
pl: _Nie usuwaj

en: _Remove
pl: _Usuń

en: {0} new article | {0} new articles
pl[0]: {0} nowy artykuł
pl[1]: {0} nowe artykuły
pl[2]: {0} nowych artykułów

en: Do you want to import these feeds?
pl: Zaimportować te kanały?

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Import
pl: Zai_mportuj

en: Do you want to import this feed?
pl: Zaimportować ten kanał?

en: url
pl: URL

en: opml file local url or rss remote url to import
pl: adres URL lokalnego pliku OPML lub zdalnego kanału RSS do zaimportowania

en: Do you want to delete these feeds?
pl: Usunąć te kanały?

en: _Delete
pl: _Usuń

en: XML files
pl: Pliki XML

en: Choose an OPML file to import
pl: Wybór pliku OPML do zaimportowania

en: Open
pl: Otwórz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Choose where to save the exported OPML file
pl: Wybór miejsca zapisania wyeksportowanego pliku OPML

en: Save
pl: Zapisz

en: General preferences
pl: Ogólne preferencje

en: Show newer articles first
pl: Najpierw nowsze artykuły

en: Open links in your browser
pl: Otwieranie odnośników w przeglądarce

en: Use external video player for YouTube
pl: Zewnętrzny odtwarzacz filmów dla serwisu YouTube

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
pl: Wymaga programu youtube-dl i zgodnego odtwarzacza filmów

en: Preferred video player
pl: Preferowany odtwarzacz filmów

en: Maximum article age
pl: Maksymalny wiek artykułów

en: In days
pl: W dniach

en: Refresh preferences
pl: Preferencje odświeżania

en: Refresh articles on startup
pl: Odświeżanie artykułów po uruchomieniu

en: New articles notification
pl: Powiadomienia o nowych artykułach

en: Enable auto-refresh
pl: Automatyczne odświeżanie

en: Auto-refresh interval
pl: Czas między automatycznymi odświeżeniami

en: In seconds
pl: W sekundach

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Clear caches
pl: Czyszczenie pamięci podręcznej

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Appearance preferences
pl: Preferencje wyglądu

en: Dark mode
pl: Tryb ciemny

en: Reader mode theme
pl: Motyw trybu poprawiania czytelności

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Light
pl: Jasny

en: Dark
pl: Ciemny

en: Show article thumbnails
pl: Miniatury artykułów

en: Show full articles titles
pl: Pełne tytuły artykułów

en: Show full feeds names
pl: Pełne nazwy kanałów

en: Font preferences
pl: Preferencje czcionki

en: Use system font for titles
pl: Czcionka systemowa tytułów

en: Use system font for paragraphs
pl: Czcionka systemowa tekstu

en: Custom title font
pl: Niestandardowa czcionka tytułów

en: Custom paragraph font
pl: Niestandardowa czcionka tekstu

en: Custom monospace font
pl: Niestandardowa czcionka o stałej szerokości

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Privacy preferences
pl: Preferencje prywatności

en: Enable JavaScript
pl: Obsługa JavaScript

en: Try to block advertisements
pl: Blokowanie reklam

en: Requires app restart
pl: Wymaga ponownego uruchomienia programu

en: Update advertisement blocking list
pl: Aktualizowanie listy blokowanych reklam

en: Updates automatically every 10 days
pl: Automatycznie aktualizuje co 10 dni

en: Update
pl: Zaktualizuj

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced preferences
pl: Zaawansowane preferencje

en: Maximum refresh threads
pl: Maksymalna liczba wątków odświeżania

en: How many threads to use for feeds refresh
pl: Ile wątków używać do odświeżania kanałów

en: Experimental GtkListView for articles list
pl: Eksperymentalny widżet GtkListView dla listy artykułów

en: Troubleshooting
pl: Rozwiązywanie problemów

en: Export Configuration as JSON
pl: Eksport konfiguracji do pliku JSON

en: Attach this when reporting bugs
pl: Proszę go dołączyć podczas zgłaszania błędów

en: Export
pl: Wyeksportuj

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
pl: Konfiguracja

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Cop_y
pl: S_kopiuj

en: `{0}`: connection timed out
pl: „{0}”: połączenie przekroczyło czas oczekiwania

en: `{0}` might not be a valid address
pl: „{0}” może nie być prawidłowym adresem

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
pl: Błąd podczas pobierania „{0}”, kod „{1}”

en: Error downloading favicon for `{0}`
pl: Błąd podczas pobierania ikony dla „{0}”

en: Error: OPML path provided does not exist
pl: Błąd: podana ścieżka do pliku OPML nie istnieje

en: Error parsing OPML file `{0}`
pl: Błąd podczas przetwarzania pliku OPML „{0}”

en: Link copied to clipboard!
pl: Skopiowano odnośnik do schowka

en: Feed content not available for this article
pl: Treść kanału jest niedostępna dla tego artykułu
