gfeeds 0.16.2 - en to tr translation catalogue (149 entries)

en: Feeds
tr: Beslemeler

en: News reader for GNOME
tr: GNOME için haber okuyucusu

en: Feeds is a minimal RSS/Atom feed reader built with speed and simplicity in mind.
tr: Beslemeler, hız ve basitlik göz önünde bulundurularak oluşturulmuş minimal bir RSS/Atom besleme okuyucusudur.

en: It offers a simple user interface that only shows the latest news from your subscriptions.
tr: Aboneliklerinizden en son haberleri gösteren basit kullanıcı arayüzü sunar.

en: Articles are shown in a web view by default, with javascript disabled for a faster and less intrusive user experience. There's also a reader mode included, built from the one GNOME Web/Epiphany uses.
tr: Makaleler, daha hızlı ve daha az kesintili kullanıcı deneyimi için öntanımlı olarak web görünümünde javascript devre dışı bırakılarak gösterilir. Ayrıca GNOME Web/Epiphany uygulamasını baz alarak oluşturulmuş okuyucu kipi de vardır.

en: Feeds can be imported and exported via OPML.
tr: Beslemeler, OPML kullanılarak içeri veya dışarı aktarılabilir.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: rss;reader;feed;news;
tr: rss;okuyucu;besleme;haberler;feed;

en: Enter feed address to add
tr: Eklenecek besleme adresini giriniz

en: Add
tr: Ekle

en: You're already subscribed to that feed!
tr: Bu beslemeye zaten abonesiniz!

en: Let's get started
tr: Hadi başlayalım

en: Add new feeds via URL
tr: URL kullanarak yeni beslemeler ekleyiniz

en: Import an OPML file
tr: OPML dosyası içeri aktar

en: _Show Read Articles
tr: Okunmuş Makaleleri _Göster

en: Mark All as Read
tr: Tümünü Okundu İmle

en: Mark All as _Unread
tr: Tümünü _Okunmadı İmle

en: Show _Empty Feeds
tr: _Boş Beslemeleri Göster

en: _Manage Feeds
tr: Beslemeleri _Yönet

en: _Import OPML
tr: OPML _İçeri Aktar

en: E_xport OPML
tr: OPML _Dışarı Aktar

en: P_references
tr: _Tercihler

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _About Feeds
tr: Beslemeler _Hakkında

en: Filter
tr: Süz

en: Add Feed
tr: Besleme Ekle

en: Menu
tr: Menü

en: Refresh
tr: Yenile

en: Search
tr: Ara

en: There Are Errors
tr: Hatalar Var

en: Offline
tr: Çevrim Dışı

en: Manage Feeds
tr: Beslemeleri Yönet

en: Manage Tags for Selected Feeds
tr: Seçili Beslemeler İçin Etiketleri Yönet

en: Select/Unselect All
tr: Tümünü Seç/Seçme

en: Delete Selected Feeds
tr: Seçili Beslemeleri Sil

en: New tag name…
tr: Yeni etiket adı…

en: Add Tag
tr: Etiket Ekle

en: There are no tags yet
tr: Henüz etiket yok

en: Add some using the entry above
tr: Yukarıdaki girdiyi kullanarak birkaç tane ekleyin

en: Open in _Browser
tr: _Tarayıcıda Aç

en: Open in External Media _Player
tr: Dış Ortam _Oynatıcıda Aç

en: _Copy Article Link
tr: Makale Bağlantısını _Kopyala

en: View Mode
tr: Görüntüleme Kipi

en: Web View
tr: Web Görünümü

en: Reader Mode
tr: Okuyucu Kipi

en: Feed Content
tr: Besleme İçeriği

en: Zoom Out
tr: Uzaklaştır

en: Reset Zoom
tr: Yakınlaştırmayı Sıfırla

en: Zoom In
tr: Yakınlaştır

en: Back to Articles
tr: Makalelere Geri Dön

en: General
tr: Genel

en: Open Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayollarını Aç

en: Open Menu
tr: Menüyü Aç

en: Open Preferences
tr: Tercihleri Aç

en: Open Filter
tr: Süzgeci Aç

en: Quit
tr: Çık

en: Article List
tr: Makale Listesi

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous
tr: Önceki

en: Show/Hide Read Articles
tr: Okunmuş Makaleleri Göster/Gizle

en: Mark All Read
tr: Tümünü Okundu İmle

en: Article
tr: Makale

en: Open in Browser
tr: Tarayıcıda Aç

en: Mark as Read/Unread
tr: Okundu/Okunmadı İmle

en: Select an article
tr: Makale seç

en: Error: unable to parse datetime {0} for feeditem {1}
tr: Hata: feeditem {1} için datetime verisi {0} ayrıştırılamadı

en: Errors while parsing feed `{0}`, URL: `{1}`
tr: `{0}`, URL: `{1}` beslemesi ayrıştırılırken hata oluştu

en: Error decoding unicode data from feed `{0}`, URL: `{1}`
tr: `{0}` beslemesinden unikod verisi ayrıştırılırken hata oluştu, URL: `{1}`

en: Error extracting data from feed `{0}`, URL: `{1}`
tr: `{0}` beslemesinden veri ayrıştırılırken hata oluştu, URL: `{1}`

en: `{0}` may not be an RSS or Atom feed
tr: `{0}` bir RSS veya Atom beslemesi olmayabilir

en: Feed {0} exists already, skipping
tr: {0} beslemesi zaten var, atlanıyor

en: All feeds
tr: Tüm beslemeler

en: There were problems with some feeds. Do you want to remove them?
tr: Bazı beslemelerde sorun var. Hatalı olanları kaldırmak ister misiniz?

en: _Keep
tr: _Koru

en: _Remove
tr: Kaldı_r

en: {0} new article | {0} new articles
tr[0]: {0} yeni makale

en: Do you want to import these feeds?
tr: Bu beslemeleri içeri aktarmak istiyor musunuz?

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _Import
tr: _İçe Aktar

en: Do you want to import this feed?
tr: Bu beslemeyi içeri aktarmak istiyor musunuz?

en: opml file local url or rss remote url to import
tr: İçeri aktarılacak yerel ompl dosyası url’si veya uzak rss url’si

en: Do you want to delete these feeds?
tr: Bu beslemeleri silmek istiyor musunuz?

en: _Delete
tr: _Sil

en: XML files
tr: XML dosyaları

en: Choose an OPML file to import
tr: İçe aktarılacak OPML dosyası seçiniz

en: Open
tr: Aç

en: Cancel
tr: İptal Et

en: Choose where to save the exported OPML file
tr: Dışarı aktarılan OPML dosyasının nereye kaydedileceğini seçiniz

en: Save
tr: Kaydet

en: General preferences
tr: Genel tercihler

en: Show newer articles first
tr: Daha yeni makaleleri önce göster

en: Open links in your browser
tr: Bağlantıları tarayıcınızda açın

en: Use external video player for YouTube
tr: YouTube için dış video oynatıcı kullan

en: Requires youtube-dl and a compatible video player
tr: youtube-dl ve uyumlu video oynatıcı gerektirir

en: Preferred video player
tr: Yeğlenen video oynatıcı

en: Maximum article age
tr: En eski makale yaşı

en: In days
tr: Gün olarak

en: Refresh preferences
tr: Yenileme tercihleri

en: Refresh articles on startup
tr: Başlangıçta makaleleri yenile

en: New articles notification
tr: Yeni makale bildirimi

en: Enable auto-refresh
tr: Kendiliğinden yenilemeyi etkinleştir

en: Auto-refresh interval
tr: Kendiliğinden yenileme sıklığı

en: In seconds
tr: Saniye

en: Cache
tr: Önbellek

en: Clear caches
tr: Önbellekleri temizle

en: Clear
tr: Temizle

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Appearance preferences
tr: Görünüm tercihleri

en: Dark mode
tr: Karanlık kip

en: Reader mode theme
tr: Okuma kipi teması

en: Automatic
tr: Kendiliğinden

en: Light
tr: Aydınlık

en: Dark
tr: Karanlık

en: Show article thumbnails
tr: Makale küçük resimlerini göster

en: Show full articles titles
tr: Makalelerin başlıklarını tümüyle göster

en: Show full feeds names
tr: Beslemelerin adlarını tümüyle göster

en: Font preferences
tr: Yazı tipi tercihleri

en: Use system font for titles
tr: Başlıklar için sistem yazı tipini kullan

en: Use system font for paragraphs
tr: Paragraflar için sistem yazı tipini kullan

en: Custom title font
tr: Özel başlık yazı tipi

en: Custom paragraph font
tr: Özel paragraf yazı tipi

en: Custom monospace font
tr: Özel eşaralıklı yazı tipi

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Privacy preferences
tr: Gizlilik tercihleri

en: Enable JavaScript
tr: JavaScript’i etkinleştir

en: Try to block advertisements
tr: Reklamları engellemeye çalış

en: Requires app restart
tr: Uygulamanın yeniden başlatmasını gerektirir

en: Update advertisement blocking list
tr: Reklam engelleme listesini güncelle

en: Updates automatically every 10 days
tr: 10 günde bir kendiliğinden güncellenir

en: Update
tr: Güncelle

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: Advanced preferences
tr: Gelişmiş tercihler

en: Maximum refresh threads
tr: En çok yenileme iş parçacığı

en: How many threads to use for feeds refresh
tr: Beslemeler yenilenirken kaç adet iş parçacığı yürütülsün

en: Experimental GtkListView for articles list
tr: Makale listesi için deneysel GtkListView

en: Troubleshooting
tr: Sorun Giderme

en: Export Configuration as JSON
tr: Yapılandırmayı JSON Olarak Dışa Aktar

en: Attach this when reporting bugs
tr: Hataları bildirirken bunu ekleyin

en: Export
tr: Dışa Aktar

note: type: ignore
en: Feeds Configuration
tr: Beslemeler Yapılandırması

en: _Close
tr: _Kapat

en: Cop_y
tr: Kop_yala

en: `{0}`: connection timed out
tr: `{0}`: zaman aşımına uğradı

en: `{0}` might not be a valid address
tr: `{0}` geçerli bir adres olmayabilir

en: Error downloading `{0}`, code `{1}`
tr: `{0}` indirilirken hata, kod `{1}`

en: Error downloading favicon for `{0}`
tr: `{0}` için simge indirilirken hata

en: Error: OPML path provided does not exist
tr: Hata: Verilen OPML yolu yok

en: Error parsing OPML file `{0}`
tr: `{0}` OPML dosyası ayrıştırılırken hata oluştu

en: Link copied to clipboard!
tr: Bağlantı panoya kopyalandı!

en: Feed content not available for this article
tr: Besleme içeriği bu makale için kullanılamıyor
