gnome-flashback master - en to el translation catalogue (169 entries)

en: GNOME Flashback Initialization
el: Αρχικοποίηση του GNOME Flashback

en: Network (GNOME Flashback)
el: Δίκτυο (GNOME Flashback)

en: Manage your network connections
el: Διαχείριση των συνδέσεων δικτύου

en: Screensaver (GNOME Flashback)
el: Προφύλαξη οθόνης (GNOME Flashback)

en: Launch screensaver and locker program
el: Έναρξη της προφύλαξης οθόνης και του προγράμματος κλειδώματος υπολογιστή

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Personal preferences
el: Προσωπικές προτιμήσεις

en: Administration
el: Διαχείριση

en: Change system-wide settings (affects all users)
el: Αλλάξτε τις καθολικές ρυθμίσεις του συστήματος (επηρεάζει όλους τους χρήστες)

en: Audio device selection
el: Επιλογή συσκευής ήχου

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ώστε να παρέχει το πλαίσιο διαλόγου επιλογής συσκευής ήχου.

en: Automount manager
el: Διαχειριστής αυτόματης προσάρτησης

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή του GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για την αυτόματη προσάρτηση αφαιρούμενων μέσων.

en: Bluetooth applet
el: Μικροεφαρμογή Bluetooth

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a Bluetooth applet.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για να εμφανίσει μια μικροεφαρμογή Bluetooth.

en: Desktop background
el: Παρασκήνιο επιφάνειας εργασίας

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to draw the desktop background.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ώστε να σχεδιάσει το παρασκήνιο της επιφάνειας εργασίας.

en: Display configuration
el: Διαμόρφωση οθόνης

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the display configuration.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ώστε να δώσει τη διαμόρφωση οθόνης.

en: End session dialog
el: Τέλος συνεδρίας διαλόγου

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ώστε να εμφανίσει το τέλος της συνεδρίας διαλόγου.

en: Idle monitor
el: Αδρανής οθόνη

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για παρακολούθηση της δραστηριότητας των χρηστών.

en: Keyboard layouts and input methods
el: Διατάξεις πληκτρολογίου και μέθοδοι εισαγωγής

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή του GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για τη διαχείρηση των διατάξεων του πληκτρολογίου και των μεθόδων εισαγωγής του.

en: Notification daemon
el: Υπηρεσία ειδοποίησης

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή του GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για τη διαχείριση των ειδοποιήσεων.

en: Authentication agent for polkit
el: Πράκτορας πιστοποίοησης για το polkit

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
el: Αυτός είναι ο ίδιος πράκτορας πιστοποίησης που παρέχεται από το PolicyKit-gnome.

en: Power applet
el: Μικροεφαρμογή Ενέργεια

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a power applet.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για να εμφανίσει μια μικροεφαρμογή ενέργειας.

en: Screencasts
el: Βίντεο στιγμιοτύπων οθόνης

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για την εγγραφή της οθόνης.

en: Screensaver
el: Προστασία οθόνης

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ως προστασία οθόνης.

en: Screenshots
el: Στιγμιότυπα

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή του GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί για τη λήψη στιγμιοτύπων.

en: Shell
el: Κέλυφος

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ως κέλυφος.

en: Sound applet
el: Μικροεφαρμογή ήχου

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a sound applet. This is the same sound applet that used to be a part of GNOME Control Center.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ώστε να δείξει μια μικροεφαρμογή ήχου. Είναι η ίδια μικροεφαρμογή ήχου που υπάρχει στον πίνακα ελέγχου του GNOME.

en: Status Notifier Watcher
el: Κατάσταση ειδοποιητή παρατηρητή

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιηθεί ως  ειδοποιητής παρατηρητή

en: Workarounds
el: Παρακάμψεις

en: If set to true, then GNOME Flashback application will use workarounds to fix bugs.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε η εφαρμογή GNOME Flashback θα χρησιμοποιήσει παρακάμψεις για να διορθώσει σφάλματα.

en: Fade the background on change
el: Ξεθώριασμα του παρασκηνίου στην αλλαγή

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε θα χρησιμοποιηθεί το εφέ ξεθωριάσματος για αλλαγή του παρασκηνίου της επιφάνειας εργασίας.

en: The background color for the status icon.
el: Χρώμα παρασκηνίου για το εικονίδιο κατάστασης.

en: This contains the background color for the status icon that is shown in the system tray.
el: Περιέχει το χρώμα παρασκηνίου για το εικονίδιο κατάστασης το οποίο εμφανίζεται στην περιοχή συστήματος.

en: The foreground color for the status icon.
el: Χρώμα προσκηνίου για το εικονίδιο κατάστασης.

en: This contains the foreground color for the status icon that is shown in the system tray.
el: Περιέχει το χρώμα προσκηνίου για το εικονίδιο κατάστασης το οποίο εμφανίζεται στην περιοχή συστήματος.

en: Fix missing app menu button
el: Διόρθωση ελλείποντος κουμπιού μενού εφαρμογών

en: If set to true, then gnome-flashback will force Gtk/ShellShowsAppMenu to FALSE. Disable if you want to use gnome-settings-daemon overrides in xsettings plugin for 'Gtk/ShellShowsAppMenu' property.
el: Αν οριστεί σε αληθές, τότε το Flashback Gnome θα εξαναγκάσει το Gtk/ShellShowsAppMenu σε FALSE. Απενεργοποιήστε το αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το gnome-settings-daemon ώστε να υπερισχύει του προσθέτου xsettings για την ιδιότητα 'Gtk/ShellShowsAppMenu'.

en: Fix wrong button layout
el: Διόρθωση εσφαλμένης διάταξης κουμπιού

en: If set to non-empty string, then gnome-flashback will force Gtk/DecorationLayout to value set by this setting. Set to empty string if you want to use gnome-settings-daemon overrides in xsettings plugin for 'Gtk/DecorationLayout' property.
el: Αν οριστεί σε μη κενή συμβολοσειρά, τότε το gnome-flashback θα εξαναγκάσει το Gtk/DecorationLayout σε τιμή που ορίζεται από αυτή τη ρύθμιση. Ορίστε το σε κενή συμβολοσειρά, αν θέλετε το gnome-settings-daemon να υπερισχύει του προσθέτου xsettings για την ιδιότητα 'Gtk/DecorationLayout'.

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
el: Αυτή η συνεδρία σας συνδέει στο GNOME Flashback με Compiz

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
el: Αυτή η συνεδρία σας συνδέει στο GNOME Flashback με Metacity

en: Enable debugging code
el: Ενεργοποίηση κώδικα αποσφαλμάτωσης

en: Initialize GNOME Flashback session
el: Αρχικοποίηση της συνεδρίας Flashback GNOME

en: Replace a currently running application
el: Αντικατάσταση μιας τρέχουσας εκτελούμενης εφαρμογής

en: Unable to mount %s
el: Αδυναμία προσάρτησης του %s

en: Unable to open a folder for %s
el: Αδυναμία ανοίγματος φακέλου για το %s

en: Ask what to do
el: Ερώτηση για την ενέργεια

en: Do Nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Open Folder
el: Άνοιγμα φακέλου

en: Unable to eject %p
el: Αδυναμία εξαγωγής του %p

en: Unable to unmount %p
el: Αδυναμία αποπροσάρτησης του %p

en: You have just inserted an Audio CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός CD ήχου.

en: You have just inserted an Audio DVD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός DVD ήχου.

en: You have just inserted a Video DVD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός DVD βίντεο.

en: You have just inserted a Video CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός CD βίντεο.

en: You have just inserted a Super Video CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός CD σούπερ βίντεο.

en: You have just inserted a blank CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή κενού CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή κενού DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή κενού δίσκου Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή κενού HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός CD φωτογραφιών.

en: You have just inserted a Picture CD.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός CD εικόνων.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή μέσου με ψηφιακές φωτογραφίες.

en: You have just inserted a digital audio player.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή συσκευής ψηφιακής αναπαραγωγής ήχου.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή μέσου που περιέχει λογισμικό σχεδιασμένου να εκτελείται αυτόματα.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
el: Μόλις έγινε εισαγωγή ενός μέσου.

en: Choose what application to launch.
el: Επιλέξτε την εφαρμογή που θα εκκινηθεί.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
el: Επιλέξτε πώς θα ανοίξετε το "%s" και αν θα εκτελέσετε αυτήν την ενέργεια στο μέλλον για άλλα μέσα του τύπου "%s".

en: _Always perform this action
el: Να εκτελείται _πάντα αυτή η ενέργεια

en: _Cancel
el: Ά_κυρο

en: _OK
el: Ε_ντάξει

en: _Eject
el: Ε_ξαγωγή

en: _Unmount
el: Α_ποπροσάρτηση

en: Turn Off
el: Απενεργοποίηση

en: Send Files
el: Αποστολή αρχείων

en: Turn On
el: Ενεργοποίηση

en: Bluetooth Settings
el: Ρυθμίσεις Bluetooth

en: Bluetooth active
el: Ενεργοποιημένο Bluetooth

en: Bluetooth disabled
el: Απενεργοποιημένο Bluetooth

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
el[0]: %d συνδεδεμένη συσκευή
el[1]: %d συνδεδεμένες συσκευές

en: Not Connected
el: Χωρίς σύνδεση

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Do you want to keep these display settings?
el: Θέλετε να διατηρήσετε αυτές τις ρυθμίσεις οθόνης;

en: _Keep Changes
el: _Διατήρηση αλλαγών

en: _Revert Settings
el: Επαναφορά ρυθμίσεων

en: Built-in display
el: Ενσωματωμένη οθόνη

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown Display
el: Άγνωστη οθόνη

en: Log Out
el: Αποσύνδεση

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
el: Πατήστε Αποσύνδεση για να σταματήσετε τις εφαρμογές και να αποσυνδεθείτε από το σύστημα.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
el[0]: %s θα αποσυνδεθεί αυτόματα σε %d  δευτερόλεπτο.
el[1]: %s θα αποσυνδεθεί αυτόματα σε %d  δευτερόλεπτα.

en: Power Off
el: Κλείσιμο

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
el: Πατήστε Κλείσιμο για να σταματήσετε τις εφαρμογές και να κλείσετε το σύστημα.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα κλείσει αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα κλείσει αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
el: Πατήστε Επανεκκίνηση για να σταματήσετε τις εφαρμογές και να κάνετε επανεκκίνηση του συστήματος.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα κάνει επανεκκίνηση σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα κάνει επανεκκίνηση σε %d δευτερόλεπτα.

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα αδρανοποιηθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα αδρανοποιηθεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Suspend
el: Αναστολή

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα ανασταλεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα ανασταλεί αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Hybrid Sleep
el: Υβριδική αναστολή λειτουργιών

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
el[0]: Το σύστημα θα ανασταλεί υβριδικά αυτόματα σε %d δευτερόλεπτο.
el[1]: Το σύστημα θα ανασταλεί υβριδικά αυτόματα σε %d δευτερόλεπτα.

en: Some programs are still running:
el: Μερικά προγράμματα τρέχουν ακόμα:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
el: Αναμονή των εφαρμογών αυτών να τελειώσουν. Η διακοπή τους μπορεί να προκαλέσει απώλεια δεδομένων.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Lock Screen
el: Οθόνη κλειδώματος

en: Show Keyboard Layout
el: Εμφάνιση διάταξης πληκτρολογίου

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Closes the notification.
el: Κλείνει την ειδοποίηση.

en: Notification summary text.
el:  Περίληψη κειμένου ειδοποίησης.

en: Notification
el: Ειδοποίηση

en: Invalid notification identifier
el: Μη έγκυρο αναγνωριστικό ειδοποίησης

en: Exceeded maximum number of notifications
el: Υπέρβαση μέγιστου αριθμού κοινοποιήσεων

en: Notification body text.
el: Σώμα κειμένου ειδοποίησης

en: Clear all notifications
el: Εκκαθάριση όλων των ειδοποιήσεων

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: _Password for %s:
el: _Κωδικός πρόσβασης για %s:

en: _Password:
el: Κω_δικός πρόσβασης

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
el: Η προσπάθεια σας για πιστοποίηση ήταν αποτυχημένη. Παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
el: Το παράθυρο πιστοποίησης έκλεισε από τον χρήστη

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
el: Μια εφαρμογή προσπαθεί να εκτελέσει μια ενέργεια που απαιτεί προνόμια. Απαιτείται πιστοποίηση ενός από τους παρακάτω χρήστες για την εκτέλεση της ενέργειας.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
el: Μια εφαρμογή προσπαθεί να εκτελέσει μια ενέργεια που απαιτεί προνόμια. Απαιτείται πιστοποίηση για την εκτέλεση της ενέργειας.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
el: Μια εφαρμογή προσπαθεί να εκτελέσει μια ενέργεια που απαιτεί προνόμια. Απαιτείται πιστοποίηση ως υπερχρήστης για την εκτέλεση της ενέργειας.

en: Select user...
el: Επιλογή χρήστη...

en: Action:
el: Ενέργεια:

en: Click to edit %s
el: Κάντε κλικ για επεξεργασία του %s

en: Vendor:
el: Κατασκευαστής:

en: Click to open %s
el: Κάντε κλικ για άνοιγμα του %s

en: Authenticate
el: Πιστοποίηση

en: <big><b>Title</b></big>
el: <big><b>Τίτλος</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
el: <small><b>Λεπτομέ_ρειες</b></small>

en: _Authenticate
el: _Πιστοποίηση

en: Power Settings
el: Ρυθμίσεις τροφοδοσίας

en: Fully Charged
el: Πλήρως φορτισμένη

en: Empty
el: Άδειο

en: Estimating...
el: Εκτίμηση...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
el: %.0f:%02.0f Απομένει (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
el: %.0f:%02.0f Έως να φορτίσει (%.0f%%)

en: Battery
el: Μπαταρία

en: Output
el: Έξοδος

en: Sound Output Volume
el: Ένταση ήχου εξόδου

en: Input
el: Είσοδος

en: Microphone Volume
el: Ένταση μικροφώνου

en: Muted
el: Σίγαση

en: Failed to start Sound Preferences: %s
el: Αποτυχία εκκίνησης του Προτιμήσεις ήχου: %s

en: _Mute
el: _Σίγαση

en: _Sound Preferences
el: _Προτιμήσεις ήχου

[ctx: volume]
en: Unamplified
el: Χωρίς ενίσχυση

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
el: Απενεργοποιημένη

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
el[0]: %u έξοδος
el[1]: %u έξοδοι

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
el[0]: %u είσοδος
el[1]: %u είσοδοι

en: System Sounds
el: Ήχοι συστήματος
