gnome-flashback master - en to eu translation catalogue (258 entries)

en: Built-in display
eu: Bertako pantaila

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Unknown Display
eu: Pantaila ezezaguna

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
eu: Pantailaren bideoa %d %t.webm

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
eu: Pantaila-argazkia %s

en: Clipboard (GNOME Flashback)
eu: Arbela (GNOME Flashback)

en: Idle Monitor (GNOME Flashback)
eu: Monitore inaktiboa(GNOME Flashback)

en: MediaKeys (GNOME Flashback)
eu: Multimedia-teklak (GNOME Flashback)

en: Network (GNOME Flashback)
eu: Sarea (GNOME Flashback)

en: Manage your network connections
eu: Kudeatu sareko konexioak

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Personal preferences
eu: Hobespen pertsonalak

en: Administration
eu: Administrazioa

en: Change system-wide settings (affects all users)
eu: Aldatu sistema osoaren ezarpenak (erabiltzaile guztiei eragiten die)

en: Screenshots
eu: Pantaila-argazkiak

en: Save a screenshot to $PICTURES
eu: Gorde pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
eu: Gorde leiho baten pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
eu: Gorde area baten pantaila-argazkia hemen: $PICTURES

en: Copy a screenshot to clipboard
eu: Kopiatu pantailaren argazkia arbelean

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
eu: Kopiatu leihoaren pantaila-argazkia arbelean

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
eu: Kopiatu area baten pantaila-argazkia arbelean

en: Record a short screencast
eu: Grabatu pantailaren bideo labur bat

en: a11y-keyboard
eu: a11y-teklatua

en: Audio device selection
eu: Audio gailuen aukeraketa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
eu: Gaitzen baduzu GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da aurkezteko audio gailuen aukeraketaren elkarrizketa.

en: Automount manager
eu: Automuntaketa-kudeatzailea

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
eu: Gaitzen bada, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da euskarri aldagarriak automatikoki muntatzeko.

en: Clipboard
eu: Arbela

en: Desktop
eu: Mahaigaina

en: End session dialog
eu: Saioa amaitzeko elkarrizketa-koadroa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da aurkezteko saioa amaitzeko elkarrizketa-koadroa erakusteko.

en: Idle monitor
eu: Pantaila inaktiboa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da erabiltzailearen aktibitatea monitorizatzeko.

en: Input settings
eu: Sarreraren ezarpenak

en: Keyboard layouts and input methods
eu: Teklatuak eta testu-sarrerako metodoak

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
eu: True (egia) bada, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da laster-teklen diseinuak eta sarrerako metodoak kudeatzeko.

en: Notification daemon
eu: Jakinarazpenen daemona

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
eu: Gaitzen baduzu GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da kudeatzeko jakinarazpenak.

en: Authentication agent for polkit
eu: Polkit-entzako autentifikazio-agentea

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
eu: PolicyKit-gnomek hornitzen duen autentifikazio-agente berbera da

en: Root background
eu: Erroaren atzeko planoa

en: Screencasts
eu: Pantaila-kaptura

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da pantaila grabatzeko.

en: Screensaver
eu: Pantaila-babeslea

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da pantaila babesteko.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
eu: True (egia) gisa ezartzean, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da pantaila-argazkiak egiteko.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da shell moduan.

en: Status Notifier Watcher
eu: Egoeraren Jakinarazpenen begiralea

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
eu: Gaitzen baduzu, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da jakinarazpenen begirale moduan.

en: Draw desktop background
eu: Marraztu mahaigainaren atzeko planoa

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the desktop background.
eu: True (egia) ezartzen bada, GNOME Flashback aplikazioak marraztuko du mahaigainaren atzeko planoa.

en: Show desktop icons
eu: Erakutsi mahaigaineko ikonoak

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the icons on the desktop.
eu: True (egia) gisa ezartzen bada, GNOME Flashback aplikazioak marraztuko ditu mahaigaineko ikonoak.

en: Fade the background on change
eu: Iraungi atzeko planoa aldatzean

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
eu: Gaitzen bada, GNOME Flashback aplikazioa erabiliko da mahaigainaren atzeko planoa aldatzeko.

en: Icon size
eu: Ikonoaren tamaina

en: The size of desktop icons.
eu: Mahaigaineko ikonoen tamaina.

en: Placement
eu: Kokapena

en: Can be one of "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" or "free". It controls how icons are placed on desktop.
eu: Hauetako bat izan daiteke: "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" edo "free". Ikonoak mahaigainean nola kokatzen diren kontrolatzen du.

en: Sort by
eu: Ordenatu honen arabera:

en: Can be one of "name", "date-modified" or "size". It controls how icons are sorted in "auto-arrange-icons" placement.
eu: Hauetako bat izan daiteke: "name", "date-modified" edo "size". Ikonoak "auto-arrange-icons" kokatze-moduan nola ordenatuko diren kontrolatzen du.

en: Extra text width
eu: Testu-zabalera gehigarria

en: Extra width for icon text.
eu: Zabalera gehigarria ikonoen testurako

en: Column spacing
eu: Zutabeen arteko tartea

en: The amount of space between columns.
eu: Zutabeen arteko tartea.

en: Row spacing
eu: Errenkaden arteko tartea

en: The amount of space between rows.
eu: Errenkaden arteko tartea.

en: Show home icon
eu: Erakutsi karpeta nagusiaren ikonoa

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
eu: Egia dela ezartzen bada, karpeta nagusiarekin lotzen duen ikono bat erakutsiko da mahaigainean.

en: Show trash icon
eu: Erakutsi zakarrontziaren ikonoa

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
eu: Egia dela ezartzen bada, zakarrontziarekin lotzen duen ikono bat erakutsiko da mahaigainean.

en: Take a screenshot
eu: Atera pantaila-argazki bat

en: Binding to take a screenshot.
eu: Pantaila-argazkia ateratzeko lotura.

en: Take a screenshot of a window
eu: Atera leiho baten pantaila-argazkia

en: Binding to take a screenshot of a window.
eu: Leiho baten pantaila-argazkia ateratzeko lotura.

en: Take a screenshot of an area
eu: Atera area baten pantaila-argazkia

en: Binding to take a screenshot of an area.
eu: Area baten pantaila-argazkia ateratzeko lotura.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
eu: Pantaila-argazkia arbelean kopiatzeko lotura.

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
eu: Leiho baten pantaila-argazkia arbelean kopiatzeko lotura.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
eu: Area baten pantaila-argazkia arbelean kopiatzeko lotura.

en: Record a short video of the screen
eu: Grabatu pantailaren bideo laburra

en: Binding to record a short video of the screen
eu: Pantailaren bideo laburra grabatzeko lotura

en: Maximum length of screen recordings
eu: Pantaila-grabazioen gehieneko luzera

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
eu: Pantaila baten grabazioaren gehieneko luzera (segundotan, 0 balioarekin mugagabea izango da).

en: Use IBus icon if available
eu: Erabili IBus ikonoa, erabilgarri badago

en: Icon background color
eu: Ikonoen atzeko planoaren kolorea

en: Icon foreground color
eu: Ikonoen aurreko planoaren kolorea

en: Icon font family
eu: Ikonoen letra-familia

en: Icon font weight
eu: Ikonoen letra-lodiera

en: Do you want to keep these display settings?
eu: Pantailaren ezarpen hauek mantendu nahi duzu?

en: _Revert Settings
eu: _Leheneratu ezarpenak

en: _Keep Changes
eu: _Mantendu aldaketak

en: Confirm Changes
eu: Egiaztatu aldaketak

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
eu: Honek Compiz-ekin hasten du saioa GNOME Flashback-en

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
eu: Honek Metacity-rekin hasten du saioa GNOME Flashback-en

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
eu[0]: Ezarpenen aldaketa %d segundotan leheneratuko da
eu[1]: Ezarpenen aldaketak %d segundotan leheneratuko dira

en: Replace a currently running application
eu: Aldatu uneko aplikazioa

en: Print version and exit
eu: Erakutsi bertsioa eta irten

en: Slow Keys Turned On
eu: Tekla motelak aktibatuta

en: Slow Keys Turned Off
eu: Tekla motelak desaktibatuta

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Shift teklari 8 segundo baino denbora gehiago eutsi diozu sakatuta. Hori tekla motelen eginbidea aktibatzeko lasterbidea da, eta zure teklatuaren funtzionamendua aldatzen du.

en: Turn Off
eu: Itzali

en: Turn On
eu: Piztu

en: Leave On
eu: Utzi piztuta

en: Leave Off
eu: Utzi itzalita

en: Universal Access
eu: Sarbide unibertsala

en: Sticky Keys Turned On
eu: Tekla itsaskorrak aktibatuta

en: Sticky Keys Turned Off
eu: Tekla itsaskorrak desaktibatuta

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Maiuskulen tekla 5 aldiz jarraian sakatu duzu. Tekla itsaskorren funtzioaren lasterbidea da; teklatua erabiltzeko moduari eragingo dio.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
eu: Bi tekla aldi berean sakatu dituzu, edo Shift teklari 5 aldiz jarraian sakatu diozu. Hori tekla itsaskorren eginbidea desaktibatzeko lasterbidea da, eta zure teklatuaren funtzionamendua aldatzen du.

en: Headphones
eu: Aurikularrak

en: Headset
eu: Aurikular+mikrofonoa

en: Microphone
eu: Mikrofonoa

en: Failed to start Sound Preferences: %s
eu: Huts egin du soinu-ezarpenak hasieratzeak: %s

en: What kind of device did you plug in?
eu: Zer gailu mota konektatu duzu?

en: Sound Settings
eu: Soinu-ezarpenak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Unknown Audio Device
eu: Audio gailu ezezaguna

en: Unable to mount %s
eu: Ezin da %s muntatu

en: Unable to open a folder for %s
eu: Ezin da karpeta ireki %s-rentzat

en: Ask what to do
eu: Galdetu zer egin

en: Do Nothing
eu: Ez egin ezer

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Unable to eject %p
eu: Ezin da egotzi %p

en: Unable to unmount %p
eu: Ezin da desmuntatu %p

en: You have just inserted an Audio CD.
eu: Audio CD bat sartu duzu.

en: You have just inserted an Audio DVD.
eu: Audio DVD bat sartu duzu.

en: You have just inserted a Video DVD.
eu: Bideo DVDa sartu duzu.

en: You have just inserted a Video CD.
eu: Bideo CDa sartu duzu.

en: You have just inserted a Super Video CD.
eu: Super Video CD bat sartu duzu.

en: You have just inserted a blank CD.
eu: CD huts bat sartu duzu.

en: You have just inserted a blank DVD.
eu: DVD huts bat sartu duzu.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
eu: Blu-Ray disko huts bat sartu duzu.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
eu: HD DVD disko huts bat sartu duzu.

en: You have just inserted a Photo CD.
eu: Photo CD bat sartu duzu.

en: You have just inserted a Picture CD.
eu: Irudien CD bat sartu duzu.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
eu: Argazki digitalak dituen gailu bat sartu duzu.

en: You have just inserted a digital audio player.
eu: Audio erreproduzigailu digital bat sartu duzu.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
eu: Automatikoki abiarazteko softwarea duen gailu bat sartu duzu.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
eu: Gailu bat sartu duzu.

en: Choose what application to launch.
eu: Aukeratu zein aplikazio abiarazi.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
eu: Hautatu nola ireki "%s" eta etorkizunean ekintza hori exekutatuko den %s" motako beste gailuekin

en: _Always perform this action
eu: _Exekutatu beti ekintza hau

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _OK
eu: _Ados

en: _Eject
eu: E_gotzi

en: _Unmount
eu: _Desmuntatu

en: New Folder
eu: Karpeta berria

en: Create
eu: Sorrera

en: Folder name
eu: Karpeta-izena

en: Home
eu: Karpeta nagusia

en: Open
eu: Ireki

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Rename...
eu: Aldatu izena…

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Properties
eu: Propietateak

en: Auto arrange icons
eu: Antolatu ikonoak automatikoki

en: Align icons to grid
eu: Lerrokatu ikonoak saretarekin

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
eu: Librea

en: Name
eu: Izena

en: Date modified
eu: Aldatze-data

en: Size
eu: Tamaina

en: Change Background
eu: Aldatu atzeko planoa

en: Display Settings
eu: Pantailaren ezarpenak

en: Open Terminal
eu: Ireki terminala

en: Folder names cannot contain “/”.
eu: Karpeta-izenak ezin du '/' karaktererik eduki.

en: File names cannot contain “/”.
eu: Fitxategi-izenek ezin dute '/' karaktererik eduki.

en: A folder cannot be called “.”.
eu: Karpeta ezin da '.' gisa deitu.

en: A file cannot be called “.”.
eu: Fitxategia ezin da '.' gisa deitu.

en: A folder cannot be called “..”.
eu: Karpeta ezin da '..' gisa deitu.

en: A file cannot be called “..”.
eu: Fitxategia ezin da '..' gisa deitu.

en: A folder with that name already exists.
eu: Direktorio hori badago lehendik ere.

en: A file with that name already exists.
eu: Izen hori duen fitxategia badago lehendik ere.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
eu: Izenaren hasieran "." duten karpetak ezkutuan daude.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
eu: Files with ".” at the beginning of their name are hidden.

en: File name
eu: Fitxategi-izena

en: Rename
eu: Aldatu izena

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
eu: Egin klik "Amaitu saioa" aukeran aplikazioak ixteko eta sistemaren saioa amaitzeko.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
eu[0]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki %d segundotan amaituko da.
eu[1]: %s erabiltzailearen saioa automatikoki %d segundotan amaituko da.

en: Power Off
eu: Itzali

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
eu: Egin klik "Itzali" aukeran aplikazioak ixteko eta sistema itzaltzeko.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean itzaliko da.
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan itzaliko da.

en: Restart
eu: Berrabiarazi

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
eu: Egin klik "Berrabiarazi" aukeran aplikazioak ixteko eta sistema berrabiarazteko.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki segundo %dean berrabiaraziko da.
eu[1]: Sistema automatikoki %d segundotan berrabiaraziko da.

en: Hibernate
eu: Hibernatu

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki hibernatuko da segundo %dean.
eu[1]: Sistema automatikoki hibernatuko da %d segundotan.

en: Suspend
eu: Eseki

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki esekiko da segundo %dean.
eu[1]: Sistema automatikoki esekiko da %d segundotan.

en: Hybrid Sleep
eu: Lo hibridoa

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
eu[0]: Sistema automatikoki lokartze hibridoan sartuko da segundo %dean.
eu[1]: Sistema automatikoki lokartze hibridoan sartuko da %d segundotan.

en: Some programs are still running:
eu: Programa batzuk oraindik exekutatzen ari dira:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
eu: Aplikazio horiek amaitzeko zain. Eteteak datuen galera eragin lezake.

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Closes the notification.
eu: Jakinarazpenak ixten ditu.

en: Notification summary text.
eu: Jakinarazpenaren laburpenaren testua.

en: Notification
eu: Jakinarazpena

en: Invalid notification identifier
eu: Jakinarazpen-identifikatzaile baliogabea

en: Notification body text.
eu: Jakinarazpenaren testua.

en: Clear all notifications
eu: Garbitu jakinarazpen guztiak

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: _Password for %s:
eu: %s(r)en _pasahitza:

en: _Password:
eu: _Pasahitza:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
eu: Zure autentifikazio saioak huts egin du. Saiatu berriro.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
eu: Erabiltzaileak autentifikatzeko elkarrizketa-koadroa itxi du

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
eu: Aplikazio bat baimena behar duen ekintza bat lantzen saiatzen ari da. Ekintza hori gauzatzeko, azpiko erabiltzaileetako bat bezala autentifikatu behar da.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
eu: Aplikazio bat baimena behar duen ekintza bat lantzen saiatzen ari da. Ekintza hori gauzatzeko, autentifikatu egin behar da.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
eu: Aplikazio bat baimena behar duen ekintza bat lantzen saiatzen ari da. Ekintza hori gauzatzeko, supererabiltzaile gisa autentifikatu behar da.

en: Select user...
eu: Hautatu erabiltzailea…

en: Action:
eu: Ekintza:

en: Click to edit %s
eu: Egin klik %s editatzeko

en: Vendor:
eu: Hornitzailea:

en: Click to open %s
eu: Egin klik %s irekitzeko

en: Authenticate
eu: Autentifikatu

en: <big><b>Title</b></big>
eu: <big><b>Titulua</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
eu: <small><b>_Xehetasunak</b></small>

en: _Authenticate
eu: _Autentifikatu

en: Your account was given a time limit that has now passed.
eu: Zure kontuari denbora-muga bat eman zitzaion, orain iraungi dena.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eu: Huts egin du. Saiatu berriro.

en: Failed to switch to greeter!
eu: Huts egin du ongietorrira aldatzeak!

en: Time has expired.
eu: Denbora iraungi da.

en: Checking…
eu: Egiaztatzen…

en: S_witch User…
eu: A_ldatu erabiltzailea…

en: _Unlock
eu: _Desblokeatu

en: You have the Caps Lock key on.
eu: Maiuskulen blokeoaren tekla aktibatuta dago.

en: Screenshot taken
eu: Hartutako pantaila-argazkia

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
eu: Desgaituta

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
eu[0]: Irteera %u
eu[1]: %u irteera

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
eu[0]: Sarrera %u
eu[1]: %u sarrera

en: System Sounds
eu: Sistemaren soinuak

en: Send Files
eu: Bidali fitxategiak

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Connect
eu: Konektatu

en: Keyboard Settings
eu: Teklatuaren ezarpenak

en: Mouse & Touchpad Settings
eu: Saguaren eta ukipen-panelaren ezarpenak

en: Bluetooth Settings
eu: Bluetooth ezarpenak

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
eu[0]: Gailu %d konektatuta
eu[1]: %d gailu konektatuta

en: Not Connected
eu: Konektatu gabe

en: Desktop file “%s” is missing!
eu: Mahaigaineko “%s” fitxategia falta da!

en: Failed to start “%s”: %s
eu: Huts egin du “%s” abioak: %s

en: Show Keyboard Layout
eu: Erakutsi teklatuaren diseinua

en: Region & Language Settings
eu: Eskualdearen eta hizkuntzaren ezarpenak

en: System Indicators
eu: Sistema-adierazleak

en: This applet contains system indicators
eu: Miniaplikazio honek sistema-adierazleak ditu

en: Battery
eu: Bateria

en: Fully Charged
eu: Erabat kargatuta

en: Empty
eu: Hutsa

en: Not Charging
eu: Kargarik ez

en: Estimating...
eu: Kalkulatzen…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
eu: %.0f:%02.0f geratzen da (%% %.0f)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
eu: %.0f:%02.0f betetzeko (%% %.0f)

en: Power Settings
eu: Energiaren ezarpenak

en: Volume changed
eu: Bolumena aldatuta

en: Mute
eu: Mututu

en: Input
eu: Sarrera

en: Output
eu: Irteera

en: Muted
eu: Mutututa
