gnome-flashback master - en to fur translation catalogue (254 entries)

en: Built-in display
fur: Display integrât

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown Display
fur: Display no cognossût

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
fur: Trasmission schermi di %d %t.webm

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
fur: Schermade di %s

en: Clipboard (GNOME Flashback)
fur: Notis (GNOME Flashback)

en: Idle Monitor (GNOME Flashback)
fur: Visôr inatîf (GNOME Flashback)

en: MediaKeys (GNOME Flashback)
fur: Tascj Multimediâi (GNOME Flashback)

en: Network (GNOME Flashback)
fur: Rêt (GNOME Flashback)

en: Manage your network connections
fur: Gjestìs lis conessions di rêt

en: Preferences
fur: Preferencis

en: Personal preferences
fur: Preferencis personâls

en: Administration
fur: Aministrazion

en: Change system-wide settings (affects all users)
fur: Cambie lis impostazions di dut il sisteme (al interesse ducj i utents)

en: Screenshots
fur: Schermadis

en: Save a screenshot to $PICTURES
fur: Salve une schermade su $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
fur: Salve une schermade di un barcon in $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
fur: Salve une schermade di une aree in $PICTURES

en: Copy a screenshot to clipboard
fur: Copie une schermade intes notis

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
fur: Copie une schermade di un barcon intes notis

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
fur: Copie une schermade di une aree intes notis

en: Record a short screencast
fur: Regjistre une piçule trasmission di schermi

en: Audio device selection
fur: Selezion dispositîf audio

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par furnî il dialic di selezion dal dispositîf audio.

en: Automount manager
fur: Gjestôr montaç-automatic

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par montâ in automatic i supuarts estraibii.

en: Clipboard
fur: Notis

en: Desktop
fur: Scritori

en: End session dialog
fur: Dialic di fin session

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par mostrâ il dialic di fin session.

en: Idle monitor
fur: Monitor inatîf

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade pal monitorament de ativitât dal utent.

en: Input settings
fur: Impostazions input

en: Keyboard layouts and input methods
fur: Disposizion tastiere e metodis di input

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par gjestî lis disposizions de tastiere e i metodis di input.

en: Notification daemon
fur: Demoni di notifiche

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par gjestî lis notifichis.

en: Authentication agent for polkit
fur: Agjent di autenticazion par polkit

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
fur: Chest al è il stès agjent di autenticazion che al jere furnît di PolicyKit-gnome.

en: Root background
fur: Fondâl di lidrîs

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par regjistrâ il schermi.

en: Screensaver
fur: Salveschermi

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade come un salveschermi.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade par fâ caturis di schermi.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade come une shell.

en: Status Notifier Watcher
fur: Osservadôr dal notificadôr di stât

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e vignarà doprade tant che Osservadôr dal notificadôr di stât.

en: Draw desktop background
fur: Dissegne fondâl dal scritori

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the desktop background.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e dissegnarà il fondâl dal scritori.

en: Show desktop icons
fur: Mostre iconis dal scritori

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the icons on the desktop.
fur: Se metût a true (vêr), alore la aplicazion GNOME Flashback e dissegnarà il fondâl des iconis sul scritori.

en: Fade the background on change
fur: Sfante il sfont cuant che al cambie

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
fur: Se metût a true (vêr), alore un efiet a disfantâ al vignarà doprât par cambiâ il fondâl dal scritori.

en: Icon size
fur: Dimension iconis

en: The size of desktop icons.
fur: La dimension des iconis dal scritori.

en: Placement
fur: Plaçament

en: Can be one of "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" or "free". It controls how icons are placed on desktop.
fur: Al pues jessi un tra "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" o "free". Al controle cemût che a vegnin plaçadis lis iconis sul scritori.

en: Sort by
fur: Ordene par

en: Can be one of "name", "date-modified" or "size". It controls how icons are sorted in "auto-arrange-icons" placement.
fur: Al pues jessi un tra "name", "date-modified" o "size". Al controle cemût che a vegnin ordenadis lis iconis intal plaçament "auto-arrange-icons".

en: Extra text width
fur: Largjece dal test adizionâl

en: Extra width for icon text.
fur: Largjece adizionâl pal test des iconis.

en: Column spacing
fur: Spaziadure colonis

en: The amount of space between columns.
fur: La cuantitât di spazi tra lis colonis.

en: Row spacing
fur: Spaziadure riis

en: The amount of space between rows.
fur: La cuantitât di spazi tra lis riis.

en: Show home icon
fur: Mostre icone di home/cjase

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
fur: Se chest al ven metût a true, une icone che si coleghe ae cartele home(cjase) e vignarà metude sul scritori.

en: Show trash icon
fur: Mostre la icone de scovacere

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
fur: Se chest al ven metût a true (vêr), e vignarà metude sul scritori une icone che si coleghe ae scovacere.

en: Take a screenshot
fur: Cature une schermade

en: Binding to take a screenshot.
fur: Associazion par fâ une cature di schermade.

en: Take a screenshot of a window
fur: Fâs une videade di un barcon

en: Binding to take a screenshot of a window.
fur: Associazion par fâ une videade di un barcon.

en: Take a screenshot of an area
fur: Fâs une videade di une aree

en: Binding to take a screenshot of an area.
fur: Associazion par fâ une videade di une aree.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
fur: Associazion par copiâ une cature di schermade intes notis.

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
fur: Associazion par copiâ une videade di un barcon intes notis.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
fur: Associazion par copiâ une videade di une aree intes notis.

en: Record a short video of the screen
fur: Regjistre un piçul filmât dal schermi

en: Binding to record a short video of the screen
fur: Associazion par regjistrâ un piçul filmât dal schermi

en: Maximum length of screen recordings
fur: Massime lungjece des regjistrazions dal schermi

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
fur: La massime lungjece des regjistrazions dal singul schermi in seconts o 0 par ilimitât

en: Use IBus icon if available
fur: Dopre icone IBus se disponibile

en: Icon background color
fur: Il colôr di fonts de icone

en: Icon foreground color
fur: Il colôr dal prin plan de icone

en: Icon font family
fur: La famee dal caratar de icone

en: Icon font weight
fur: Il pês dal caratar de icone

en: Do you want to keep these display settings?
fur: Vûstu tignî chestis impostazions di visôr?

en: _Revert Settings
fur: _Ripristine impostazions

en: _Keep Changes
fur: _Ten lis modifichis

en: Confirm Changes
fur: Conferme modifichis

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
fur: Cheste session ti fâs jentrâ in GNOME Flashback cun Compiz

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
fur: Cheste session ti fâs jentrâ in GNOME Flashback cun Metacity

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
fur[0]: Lis modifichis aes impostazions a vignaran ripristinadis chi di %d secont!
fur[1]: Lis modifichis aes impostazions a vignaran ripristinadis chi di %d seconts!

en: Replace a currently running application
fur: Sostituìs une aplicazion atualmentri in esecuzion

en: Print version and exit
fur: Stampe la version e jes

en: Slow Keys Turned On
fur: Tascj lents ativâts

en: Slow Keys Turned Off
fur: Tascj lents disativâts

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
fur: Tu âs apene tignût fracât par 8 seconts il tast Maiusc. Chê e je la scurte pe funzion tascj lents, che e determine il mût di lavorâ de tastiere.

en: Turn Off
fur: Distude

en: Turn On
fur: Impie

en: Leave On
fur: Lasse ativât

en: Leave Off
fur: Lasse disativât

en: Universal Access
fur: Acès universâl

en: Sticky Keys Turned On
fur: Tascj tacadiçs ativâts

en: Sticky Keys Turned Off
fur: Tascj tacadiçs disativâts

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
fur: Tu âs apene fracât par 5 voltis di file il tast Maiusc. Chê e je la scurte pe funzion Tascj singui/tacadiçs, che e determine il mût di lavorâ de tastiere.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
fur: Tu âs apene fracât doi tascj adun o cinc voltis di file il tast Maiusc. Chest al disative la funzion Tascj singui/tacadiçs, che al determine il mût di lavorâ de tastiere.

en: Headphones
fur: Cufis

en: Headset
fur: Cufis cun microfon

en: Microphone
fur: Microfon

en: Failed to start Sound Preferences: %s
fur: No si è rivâts a inviâ Preferencis sun: %s

en: What kind of device did you plug in?
fur: Ce gjenar di dispositîf âstu tacât?

en: Sound Settings
fur: Impostazions suns

en: Cancel
fur: Anule

en: Unknown Audio Device
fur: Dispositîf audio no cognossût

en: Unable to mount %s
fur: Impussibil montâ %s

en: Unable to open a folder for %s
fur: Impussibil vierzi une cartele par %s

en: Ask what to do
fur: Domande ce fâ

en: Do Nothing
fur: No stâ fâ nie

en: Open Folder
fur: Vierç cartele

en: Unable to eject %p
fur: Impussibil parâ fûr %p

en: Unable to unmount %p
fur: Impussibil dismontâ %p

en: You have just inserted an Audio CD.
fur: Al è apene stât inserît un CD audio.

en: You have just inserted an Audio DVD.
fur: Al è apene stât inserît un DVD audio.

en: You have just inserted a Video DVD.
fur: Al è apene stât inserît un DVD video.

en: You have just inserted a Video CD.
fur: Al è apene stât inserît un CD video.

en: You have just inserted a Super Video CD.
fur: Al è apene stât inserît un Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
fur: Al è apene stât inserît un CD vueit.

en: You have just inserted a blank DVD.
fur: Al è apene stât inserît un DVD vueit.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
fur: Al è apene stât inserît un disc Blu-Ray vueit.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
fur: Al è apene stât inserît un HD-DVD vueit.

en: You have just inserted a Photo CD.
fur: Al è apene stât inserît un Foto CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
fur: Al è apene stât inserît un Picture CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
fur: Al è apene stât inserît un supuart cun fotos digjitâls.

en: You have just inserted a digital audio player.
fur: Al è apene stât inserît un riprodutôr audio digjitâl.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
fur: Al è apene stât inserît un supuart cun software studiât par inviâsi in automatic.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
fur: Al è apene stât inserît un supuart.

en: Choose what application to launch.
fur: Sielç ce aplicazion inviâ.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
fur: Selezione ce mût vierzi “%s” e indiche se fâ cheste azion in futûr par altris supuarts dal gjenar “%s”.

en: _Always perform this action
fur: _Fâs simpri cheste azion

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _OK
fur: _Va ben

en: _Eject
fur: Par_e fûr

en: _Unmount
fur: _Dismonte

en: New Folder
fur: Gnove cartele

en: Create
fur: Cree

en: Folder name
fur: Non de cartele

en: Home
fur: Cjase

en: Open
fur: Vierç

en: Move to Trash
fur: Sposte te scovacere

en: Rename...
fur: Cambie non...

en: Empty Trash
fur: Disvuede scovacere

en: Properties
fur: Proprietâts

en: Auto arrange icons
fur: Rangje in automatic lis iconis

en: Align icons to grid
fur: Inlinie iconis ae gridele

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
fur: Libar

en: Name
fur: Non

en: Date modified
fur: Date modificade

en: Size
fur: Dimension

en: Change Background
fur: Cambie fondâl

en: Display Settings
fur: Impostazions visôr

en: Open Terminal
fur: Vierç terminâl

en: Folder names cannot contain “/”.
fur: I nons des cartelis no puedin contignî “/”.

en: File names cannot contain “/”.
fur: I nons dai file no puedin contignî “/”.

en: A folder cannot be called “.”.
fur: Une cartele no pues vignî clamade “.”.

en: A file cannot be called “.”.
fur: Un file nol pues vignî clamât “.”.

en: A folder cannot be called “..”.
fur: Une cartele no pues vignî clamade “..”.

en: A file cannot be called “..”.
fur: Un file nol pues vignî clamât “..”.

en: A folder with that name already exists.
fur: E esist za une cartele cun chel non.

en: A file with that name already exists.
fur: Al esist za un file cun chel non.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
fur: Lis cartelis cun “.” al inizi dal lôr non a vegnin platadis.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
fur: I file cun “.” al inizi dal lôr non a vegnin platâts.

en: File name
fur: Non dal file

en: Rename
fur: Cambie non

en: Log Out
fur: Termine session

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
fur: Fâs clic su Termine session par jessî di chestis aplicazions e terminâ la session dal sisteme.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
fur[0]: %s al terminarà la session in automatic in %d secont.
fur[1]: %s al terminarà la session in automatic in %d seconts.

en: Power Off
fur: Distude

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
fur: Fâs clic su Distude par jessî di chestis aplicazions e distudâ il sisteme.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme si distudarà in automatic in %d secont.
fur[1]: Il sisteme si distudarà in automatic in %d seconts.

en: Restart
fur: Torne invie

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
fur: Fâs clic su Torne invie par jessî di chestis aplicazions e tornâ a inviâ il sisteme.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme al tornarà a inviâsi in automatic in %d secont.
fur[1]: Il sisteme al tornarà a inviâsi in automatic in %d seconts.

en: Hibernate
fur: Iberne

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme si ibernarà in automatic in %d secont.
fur[1]: Il sisteme si ibernarà in automatic in %d seconts.

en: Suspend
fur: Sospint

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme si sospindarà in automatic in %d secont.
fur[1]: Il sisteme si sospindarà in automatic in %d seconts.

en: Hybrid Sleep
fur: Polse ibride

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
fur[0]: Il sisteme al larà in automatic te polse ibride in %d secont.
fur[1]: Il sisteme al larà in automatic te polse ibride in %d seconts.

en: Some programs are still running:
fur: Cualchi program al sta ancjemò zirant:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
fur: Si spiete che chestis aplicazions a finedin. Se si lis interomp si podarès vê pierditis di dâts.

en: Lock Screen
fur: Bloche schermi

en: Closes the notification.
fur: Siere la notifiche.

en: Notification summary text.
fur: Test di sintesi de notifiche.

en: Notification
fur: Notifiche

en: Invalid notification identifier
fur: Identificatôr di notifiche no valit

en: Notification body text.
fur: Test dal cuarp de notifiche.

en: Clear all notifications
fur: Nete dutis lis notifichis

en: Notifications
fur: Notifichis

en: _Password for %s:
fur: _Password par %s:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
fur: Il to tentatîf di autenticazion nol à vût sucès. Torne prove.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
fur: Dialic di autenticazion anulât dal utent

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
fur: Une aplicazion e sta cirint di fâ une azion che e à dibisugne di privileçs. La autenticazion come un dai utents chi sot e je necessarie par fâ cheste azion.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
fur: Une aplicazion e sta cirint di fâ une azion che e à dibisugne di privileçs. La autenticazion e je necessarie par fâ cheste azion.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
fur: Une aplicazion e sta cirint di fâ une azion che e à dibisugne di privileçs. La autenticazion come super-utent e je necessarie par fâ cheste azion.

en: Select user...
fur: Selezione utent...

en: Action:
fur: Azion:

en: Click to edit %s
fur: Fâs clic par modificâ %s

en: Vendor:
fur: Produtôr:

en: Click to open %s
fur: Fâs clic par vierzi %s

en: Authenticate
fur: Autentiche

en: <big><b>Title</b></big>
fur: <big><b>Titul</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
fur: <small><b>_Detais</b></small>

en: _Authenticate
fur: _Autentiche

en: Your account was given a time limit that has now passed.
fur: Il to account al veve un limit di timp che cumò al è passât.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, no je lade drete. Torne prove.

en: Failed to switch to greeter!
fur: No si è rivâts a passâ ae videade di benvignût!

en: Time has expired.
fur: Timp scjadût.

en: Checking…
fur: Daûr a controlâ…

en: S_witch User…
fur: C_ambie utent…

en: _Unlock
fur: _Sbloche

en: You have the Caps Lock key on.
fur: Il tast BlocMaiusc al è atîf.

en: Screenshot taken
fur: Videade caturade

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
fur: Disabilitât

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
fur[0]: %u Jessude
fur[1]: %u Jessudis

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
fur[0]: %u Jentrade
fur[1]: %u Jentradis

en: System Sounds
fur: Suns di sisteme

en: Send Files
fur: Invie file

en: Disconnect
fur: Disconet

en: Connect
fur: Conet

en: Keyboard Settings
fur: Impostazions tastiere

en: Mouse & Touchpad Settings
fur: Impostazions mouse e touchpad

en: Bluetooth Settings
fur: Impostazions Bluetooth

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
fur[0]: %d dispositîf tacât
fur[1]: %d dispositîfs tacâts

en: Not Connected
fur: No tacât

en: Desktop file “%s” is missing!
fur: Al mancje il file dal scritori “%s”!

en: Failed to start “%s”: %s
fur: No si è rivâts a inviâ “%s”: %s

en: Show Keyboard Layout
fur: Mostre la disposizion de tastiere

en: Region & Language Settings
fur: Impostazions regjon e lenghe

en: System Indicators
fur: Indicadôrs di sisteme

en: This applet contains system indicators
fur: Cheste applet e conten indicadôrs di sisteme

en: Battery
fur: Batarie

en: Fully Charged
fur: Plene

en: Empty
fur: Vueide

en: Not Charging
fur: Nol sta cjariant

en: Estimating...
fur: In stime...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
fur: %.0f:%02.0f A restin (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
fur: %.0f:%02.0f Par jessi plene (%.0f%%)

en: Power Settings
fur: Impostazions di alimentazion

en: Volume changed
fur: Volum modificât

en: Mute
fur: Cidin

en: Output
fur: Jessude

en: Muted
fur: Cidinât
