gnome-flashback master - en to hu translation catalogue (261 entries)

en: Built-in display
hu: Beépített kijelző

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown Display
hu: Ismeretlen kijelző

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
hu: Képernyőfelvétel ekkor: %d %t.webm

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
hu: Képernyőkép ekkor: %s

en: _Password for %s:
hu: %s jel_szava:

en: _Password:
hu: _Jelszó:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
hu: A hitelesítési kísérlete sikertelen volt. Próbálja újra.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
hu: A hitelesítési ablakot a felhasználó bezárta

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
hu: Egy alkalmazás olyan műveletet próbál végrehajtani, amely speciális jogosultságot igényel. A következő felhasználók egyikeként való hitelesítés szükséges a művelet végrehajtásához.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
hu: Egy alkalmazás olyan műveletet próbál végrehajtani, amely speciális jogosultságot igényel. A művelet végrehajtásához hitelesítés szükséges.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
hu: Egy alkalmazás olyan műveletet próbál végrehajtani, amely speciális jogosultságot igényel. Adminisztrátorként való hitelesítés szükséges a művelet végrehajtásához.

en: Select user...
hu: Válasszon felhasználót…

en: Action:
hu: Művelet:

en: Click to edit %s
hu: Kattintson %s művelet jogosultságbeállításainak módosításához

en: Vendor:
hu: Szállító:

en: Click to open %s
hu: Kattintson a(z) %s megnyitásához

en: Authenticate
hu: Hitelesítés

en: <big><b>Title</b></big>
hu: <big><b>Cím</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
hu: <small><b>_Részletek</b></small>

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Authenticate
hu: _Hitelesítés

en: Clipboard (GNOME Flashback)
hu: Vágólap (GNOME Flashback)

en: Idle Monitor (GNOME Flashback)
hu: Üresjárat-figyelő (GNOME Flashback)

en: MediaKeys (GNOME Flashback)
hu: Médiabillentyűk (GNOME Flashback)

en: Network (GNOME Flashback)
hu: Hálózat (GNOME Flashback)

en: Manage your network connections
hu: Hálózati kapcsolatok kezelése

en: Science
hu: Tudomány

en: Scientific applications
hu: Tudományos alkalmazások

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Personal preferences
hu: Személyes beállítások

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: Change system-wide settings (affects all users)
hu: Rendszerszintű beállítások módosítása (minden felhasználóra kihat)

en: Screenshots
hu: Képernyőképek

en: Save a screenshot to $PICTURES
hu: Képernyőkép mentése a(z) $PICTURES mappába

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
hu: Egy ablak képernyőképének mentése a(z) $PICTURES mappába

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
hu: Egy terület képernyőképének mentése a(z) $PICTURES mappába

en: Copy a screenshot to clipboard
hu: Képernyőkép másolása a vágólapra

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
hu: Egy ablak képernyőképének másolása a vágólapra

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
hu: Egy terület képernyőképének másolása a vágólapra

en: Record a short screencast
hu: Rövid képernyőfelvétel rögzítése

en: Audio device selection
hu: Automatikus eszközválasztás

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a hangeszközválasztó párbeszédablak megjelenítéséhez.

en: Automount manager
hu: Automatikus csatolás kezelő

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva cserélhető adathordozók automatikus csatolásához.

en: Clipboard
hu: Vágólap

en: Desktop
hu: Asztal

en: End session dialog
hu: Munkamenet befejezése párbeszédablak

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a munkamenet befejezése párbeszédablak megjelenítéséhez.

en: Idle monitor
hu: Üresjárat-figyelő

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a felhasználói tevékenység monitorozásához.

en: Input settings
hu: Bemeneti beállítások

en: Keyboard layouts and input methods
hu: Billentyűzetkiosztások és beviteli módok

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a billentyűzetkiosztások és a beviteli módok kezeléséhez.

en: Notification daemon
hu: Értesítésdémon

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva az értesítések kezelésére.

en: Authentication agent for polkit
hu: PolicyKit hitelesítési ügynök

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
hu: Ugyanaz a hitelesítési ügynök, mint amit a PolicyKit-gnome biztosított.

en: Root background
hu: Gyökérhátter

en: Screencasts
hu: Képernyővideók

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a képernyővideók rögzítéséhez.

en: Screensaver
hu: Képernyővédő

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva képernyővédőként.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva a képernyőképek készítése.

en: Shell
hu: Parancsértelmező

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva parancsértelmezőként.

en: Status Notifier Watcher
hu: Állapotértesítés-figyelő

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback alkalmazás lesz használva állapotértesítés-figyelőkként.

en: Draw desktop background
hu: Asztalháttér kirajzolása

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the desktop background.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback ki fogja rajzolni az asztal hátterét.

en: Show desktop icons
hu: Asztali ikonok megjelenítése

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the icons on the desktop.
hu: Ha igazra van állítva, akkor a GNOME Flashback ki fogja rajzolni az ikonokat az asztalon.

en: Fade the background on change
hu: A háttér elhalványítása változtatáskor

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
hu: Ha igazra van állítva, akkor elhalványítás hatás lesz használva az asztal hátterének változtatásához.

en: Icon size
hu: Ikonméret

en: The size of desktop icons.
hu: Az asztali ikonok mérete.

en: Placement
hu: Elhelyezés

en: Can be one of "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" or "free". It controls how icons are placed on desktop.
hu: A következők egyike lehet: „auto-arrange-icons”, „align-icons-to-grid” vagy „free”. Az asztali ikonok elhelyezését vezérli.

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Can be one of "name", "date-modified" or "size". It controls how icons are sorted in "auto-arrange-icons" placement.
hu: A következők egyike lehet: „name”, „date-modified” vagy „size”. Az ikonok rendezését vezérli „auto-arrange-icons” elhelyezés esetén.

en: Extra text width
hu: További szövegszélesség

en: Extra width for icon text.
hu: További szélesség az ikon szövegéhez.

en: Column spacing
hu: Oszloptávolság

en: The amount of space between columns.
hu: Az oszlopok közötti távolság mérete.

en: Row spacing
hu: Sortávolság

en: The amount of space between rows.
hu: A sorok közti távolság mérete.

en: Show home icon
hu: Saját mappa ikon megjelenítése

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hu: Ha igazra van állítva, akkor egy, a saját mappára mutató ikon lesz helyezve az asztalra.

en: Show trash icon
hu: Kuka ikon megjelenítése

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hu: Ha igazra van állítva, akkor egy, a kukára mutató ikon lesz helyezve az asztalra.

en: Take a screenshot
hu: Képernyőkép készítése

en: Binding to take a screenshot.
hu: Billentyűtársítás egy képernyőkép készítéséhez.

en: Take a screenshot of a window
hu: Képernyőkép készítése egy ablakról

en: Binding to take a screenshot of a window.
hu: Billentyűtársítás egy ablak képernyőképének készítéséhez.

en: Take a screenshot of an area
hu: Képernyőkép készítése egy területről

en: Binding to take a screenshot of an area.
hu: Billentyűtársítás egy terület képernyőképének készítéséhez.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
hu: Billentyűtársítás egy képernyőkép vágólapra másolásához.

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
hu: Billentyűtársítás egy ablak képernyőképének a vágólapra másolásához.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
hu: Billentyűtársítás egy terület képernyőképének a vágólapra másolásához.

en: Record a short video of the screen
hu: Egy rövid videó rögzítése a képernyőről

en: Binding to record a short video of the screen
hu: Billentyűtársítás egy rövid videó rögzítéséhez a képernyőről

en: Maximum length of screen recordings
hu: Képernyőfelvételek legnagyobb hossza

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
hu: Az önálló képernyőfelvételek rögzítésének legnagyobb hossza másodpercben vagy 0, ha korlátlan

en: Location of the notifications
hu: Az értesítések helye

en: The corner of the screen where notifications will be shown.
hu: A képernyő azon sarka, ahol az értesítések meg lesznek jelenítve.

en: Use IBus icon if available
hu: IBus ikon használata, ha elérhető

en: Icon background color
hu: Ikon háttérszíne

en: Icon foreground color
hu: Ikon előtérszíne

en: Icon font family
hu: Ikon betűcsaládja

en: Icon font weight
hu: Ikon betűvastagsága

en: Do you want to keep these display settings?
hu: Meg szeretné tartani ezeket a kijelzőbeállításokat?

en: _Revert Settings
hu: _Beállítások visszavonása

en: _Keep Changes
hu: _Változtatások megtartása

en: Confirm Changes
hu: Módosítások megerősítése

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
hu: Bejelentkezés a GNOME Flashback környezetbe Compiz ablakkezelővel

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
hu: Bejelentkezés a GNOME Flashback környezetbe Metacity ablakkezelővel

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
hu[0]: A beállítások módosításai %d másodperc múlva visszaállnak.
hu[1]: A beállítások módosításai %d másodperc múlva visszaállnak.

en: Replace a currently running application
hu: Egy jelenleg futó alkalmazás cseréje

en: Print version and exit
hu: Verzió kiírása és kilépés

en: Slow Keys Turned On
hu: A lassú billentyűk bekapcsolva

en: Slow Keys Turned Off
hu: A lassú billentyűk kikapcsolva

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Lenyomva tartotta a Shift billentyűt 8 másodpercig. Ez a Lassú billentyűk szolgáltatás gyorsbillentyűje, ami a billentyűzet működését befolyásolja.

en: Turn Off
hu: Kikapcsolás

en: Turn On
hu: Bekapcsolás

en: Leave On
hu: Bekapcsolva hagyás

en: Leave Off
hu: Kikapcsolva hagyás

en: Universal Access
hu: Akadálymentesítés

en: Sticky Keys Turned On
hu: A ragadós billentyűk bekapcsolva

en: Sticky Keys Turned Off
hu: A ragadós billentyűk kikapcsolva

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Egymás után ötször nyomta meg a Shift billentyűt. Ez a Ragadós billentyűk szolgáltatás gyorsbillentyűje, ami a billentyűzet viselkedését befolyásolja.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hu: Egyszerre két billentyűt nyomott meg, vagy a Shift billentyűt egymás után ötször. Ez kikapcsolja a Ragadós billentyűk szolgáltatást, ami a billentyűzet viselkedését befolyásolja.

en: Headphones
hu: Fejhallgató

en: Headset
hu: Mikrofonos fejhallgató

en: Microphone
hu: Mikrofon

en: Failed to start Sound Preferences: %s
hu: A Hangbeállítások indítása meghiúsult: %s

en: What kind of device did you plug in?
hu: Milyen eszközt csatlakoztatott?

en: Sound Settings
hu: Hangbeállítások

en: Cancel
hu: Mégse

en: Unknown Audio Device
hu: Ismeretlen hangeszköz

en: Unable to mount %s
hu: A(z) %s nem csatolható

en: Unable to open a folder for %s
hu: Nem nyitható meg mappa ehhez: %s

en: Ask what to do
hu: Kérdezze meg, mi a teendő

en: Do Nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Open Folder
hu: Mappa megnyitása

en: Unable to eject %p
hu: %p nem adható ki

en: Unable to unmount %p
hu: %p nem választható le

en: You have just inserted an Audio CD.
hu: Hang CD-t helyezett be.

en: You have just inserted an Audio DVD.
hu: Hang DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Video DVD.
hu: Videó DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Video CD.
hu: Videó CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Super Video CD.
hu: Szuper Videó CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank CD.
hu: Üres CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank DVD.
hu: Üres DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hu: Üres Blu-ray lemezt helyezett be.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hu: Üres HD DVD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Photo CD.
hu: Fotó CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a Picture CD.
hu: Kép CD-t helyezett be.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hu: Digitális fényképeket tartalmazó adathordozót helyezett be.

en: You have just inserted a digital audio player.
hu: Digitális zenelejátszót csatlakoztatott.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hu: Automatikus futtatásra tervezett szoftvert tartalmazó adathordozót helyezett be.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
hu: Adathordozót helyezett be.

en: Choose what application to launch.
hu: Válassza ki az elindítandó alkalmazást.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hu: Válassza ki „%s” megnyitási módját és hogy végre kívánja-e hajtani ezt a műveletet a jövőben más „%s” típusú adathordozókon.

en: _Always perform this action
hu: Mindig ezen művelet végreh_ajtása

en: _Eject
hu: _Kiadás

en: _Unmount
hu: _Leválasztás

en: New Folder
hu: Új mappa

en: Create
hu: Létrehozás

en: Folder name
hu: Mappanév

en: Home
hu: Saját mappa

en: Open
hu: Megnyitás

en: Move to Trash
hu: Áthelyezés a Kukába

en: Rename...
hu: Átnevezés…

en: Empty Trash
hu: Kuka ürítése

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Auto arrange icons
hu: Ikonok automatikus elrendezése

en: Align icons to grid
hu: Ikonok rácshoz igazítása

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
hu: Szabad

en: Name
hu: Név

en: Date modified
hu: Módosítás dátuma

en: Size
hu: Méret

en: Change Background
hu: Háttér módosítása

en: Display Settings
hu: Kijelzőbeállítások

en: Open Terminal
hu: Terminál megnyitása

en: Folder names cannot contain “/”.
hu: A mappanevek nem tartalmazhatnak „/” karaktert.

en: File names cannot contain “/”.
hu: A fájlnevek nem tartalmazhatnak „/” karaktert.

en: A folder cannot be called “.”.
hu: Egy mappa neve nem lehet „.”.

en: A file cannot be called “.”.
hu: Egy fájl neve nem lehet „.”.

en: A folder cannot be called “..”.
hu: A mappa neve nem lehet „..”.

en: A file cannot be called “..”.
hu: A fájl neve nem lehet „..”.

en: A folder with that name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű mappa.

en: A file with that name already exists.
hu: Már létezik ilyen nevű fájl.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
hu: A „.” karakterrel kezdődő nevű mappák rejtettek.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
hu: A „.” karakterrel kezdődő nevű fájlok rejtettek.

en: File name
hu: Fájlnév

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Log Out
hu: Kijelentkezés

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
hu: Nyomja meg a Kijelentkezés gombot az alkalmazások bezárásához és a kijelentkezéshez a rendszerből.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
hu[0]: %s automatikusan ki fog jelentkezni %d másodperc múlva.
hu[1]: %s automatikusan ki fog jelentkezni %d másodperc múlva.

en: Power Off
hu: Kikapcsolás

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
hu: Nyomja meg a Kikapcsolás gombot az alkalmazások bezárásához és a rendszer kikapcsolásához.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
hu[0]: A rendszer automatikusan kikapcsol %d másodperc múlva.
hu[1]: A rendszer automatikusan kikapcsol %d másodperc múlva.

en: Restart
hu: Újraindítás

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
hu: Nyomja meg az Újraindítás gombot az alkalmazások bezárásához és a rendszer újraindításához.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
hu[0]: A rendszer automatikusan újraindul %d másodperc múlva.
hu[1]: A rendszer automatikusan újraindul %d másodperc múlva.

en: Hibernate
hu: Hibernálás

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
hu[0]: A rendszer automatikusan hibernálásra kerül %d másodperc múlva.
hu[1]: A rendszer automatikusan hibernálásra kerül %d másodperc múlva.

en: Suspend
hu: Felfüggesztés

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
hu[0]: A rendszer automatikusan fel lesz függesztve %d másodperc múlva.
hu[1]: A rendszer automatikusan fel lesz függesztve %d másodperc múlva.

en: Hybrid Sleep
hu: Hibrid alvás

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
hu[0]: A rendszer automatikusan hibrid alvó állapotba kerül %d másodperc múlva.
hu[1]: A rendszer automatikusan hibrid alvó állapotba kerül %d másodperc múlva.

en: Some programs are still running:
hu: Néhány program még fut:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
hu: Várakozás az alkalmazások befejeződésére. A megszakításuk adatvesztést okozhat.

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Closes the notification.
hu: Bezárja az értesítést.

en: Notification summary text.
hu: Értesítés összefoglaló szövege.

en: Notification
hu: Értesítés

en: Invalid notification identifier
hu: Érvénytelen értesítésazonosító

en: Notification body text.
hu: Értesítés törzs szövege.

en: Clear all notifications
hu: Minden értesítés törlése

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Your account was given a time limit that has now passed.
hu: A fiókjához időkorlát volt megadva, amely most lejárt.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
hu: Sajnáljuk, ez nem működött. Próbálja újra.

en: Failed to switch to greeter!
hu: Nem sikerült átváltani a köszöntőre.

en: Time has expired.
hu: Az idő lejárt.

en: Checking…
hu: Ellenőrzés…

en: S_witch User…
hu: Felhasználó_váltás…

en: _Unlock
hu: _Feloldás

en: You have the Caps Lock key on.
hu: A Caps Lock billentyű be van kapcsolva.

en: Screenshot taken
hu: Képernyőkép készítve

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
hu: Tiltva

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
hu[0]: %u kimenet
hu[1]: %u kimenet

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
hu[0]: %u bemenet
hu[1]: %u bemenet

en: System Sounds
hu: Rendszerhangok

en: Send Files
hu: Fájlok küldése

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Connect
hu: Kapcsolódás

en: Keyboard Settings
hu: Billentyűzetbeállítások

en: Mouse & Touchpad Settings
hu: Egér- és érintőtábla-beállítások

en: Bluetooth Settings
hu: Bluetooth beállítások

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
hu[0]: %d csatlakoztatott eszköz
hu[1]: %d csatlakoztatott eszköz

en: Not Connected
hu: Nincs csatlakoztatva

en: Desktop file “%s” is missing!
hu: A(z) „%s” asztalfájl hiányzik.

en: Failed to start “%s”: %s
hu: A(z) „%s” indítása sikertelen: %s

en: Show Keyboard Layout
hu: Billentyűzetkiosztás megjelenítése

en: Region & Language Settings
hu: Területi és nyelvi beállítások

en: System Indicators
hu: Rendszerindikátorok

en: This applet contains system indicators
hu: Ez a kisalkalmazás tartalmazza a rendszerindikátorokat

en: Battery
hu: Akkumulátor

en: Fully Charged
hu: Teljesen feltöltve

en: Empty
hu: Üres

en: Not Charging
hu: Nincs töltés

en: Estimating...
hu: Becslés…

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
hu: %.0f.%02.0f van hátra (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
hu: %.0f.%02.0f a teljes töltésig (%.0f%%)

en: Power Settings
hu: Energiabeállítások

en: Volume changed
hu: Hangerő megváltozott

en: Mute
hu: Némítás

en: Input
hu: Bemenet

en: Output
hu: Kimenet

en: Muted
hu: Némítva
