gnome-flashback master - en to sk translation catalogue (229 entries)

en: Built-in display
sk: Vstavaný displej

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Unknown Display
sk: Neznámy displej

en: GNOME Flashback
sk: Klasické prostredie GNOME

en: Clipboard (GNOME Flashback)
sk: Schránka (Klasické prostredie GNOME)

en: Network (GNOME Flashback)
sk: Sieť (Klasické prostredie GNOME)

en: Manage your network connections
sk: Spravuje vaše sieťové pripojenia

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Personal preferences
sk: Osobné nastavenia

en: Administration
sk: Správa

en: Change system-wide settings (affects all users)
sk: Zmení systémové nastavenia (ovplyvní všetkých používateľov)

en: Audio device selection
sk: Výber audio zariadenia

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na poskytnutie dialógového okna výberu audio zariadenia.

en: Automount manager
sk: Správca automatického pripojenia

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na automatické pripojenie vymeniteľných médií.

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Desktop
sk: Pracovná plocha

en: End session dialog
sk: Dialógové okno s ukončením relácie

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na zobrazenie dialógového okna s ukončením relácie.

en: Idle monitor
sk: Sledovač nečinnosti

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na sledovanie aktivity.

en: Input settings
sk: Nastavenia vstupu

en: Keyboard layouts and input methods
sk: Rozloženia klávesnice a metódy vstupu

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na správu rozložení klávesnice a metód vstupu.

en: Notification daemon
sk: Démon pre oznámenia

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na správu oznámení.

en: Authentication agent for polkit
sk: Agent overenia totožnosti pre polkit

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
sk: Toto je rovnaký agent overenia totožnosti, ako bol poskytnutý nástrojom PolicyKit-gnome.

en: Screencasts
sk: Záznamy obrazovky

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na zaznamenanie obrazovky.

en: Screensaver
sk: Šetrič obrazovky

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME ako šetrič obrazovky.

en: Screenshots
sk: Snímky obrazoviek

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME na zachytenie snímok obrazoviek.

en: Shell
sk: Shell prostredia GNOME

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME ako shell pracovného prostredia GNOME.

en: Status Notifier Watcher
sk: Sledovač stavu oznámení

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitá aplikácia Klasické prostredie GNOME ako Sledovač stavu oznámení.

en: Draw desktop background
sk: Vykresliť pozadie pracovnej plochy

en: Show desktop icons
sk: Zobraziť ikony na pracovnej ploche

en: Fade the background on change
sk: Plynulý prechod pri zmene pozadia

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
sk: Ak je nastavené na true, bude použitý efekt plynulého prechodu pri zmene pozadia pracovnej plochy.

en: Icon size
sk: Veľkosť ikon

en: The size of desktop icons.
sk: Veľkosť ikon pracovnej plochy.

en: Placement
sk: Umiestnenie

en: Sort by
sk: Usporiadať podľa

en: Column spacing
sk: Rozstup stĺpcov

en: The amount of space between columns.
sk: Množstvo priestoru medzi stĺpcami.

en: Row spacing
sk: Rozstup riadkov

en: The amount of space between rows.
sk: Množstvo priestoru medzi riadkami.

en: Show home icon
sk: Zobraziť ikonu domovského priečinku

en: Show trash icon
sk: Zobraziť ikonu koša

en: Use IBus icon if available
sk: Použiť ikonu zbernice IBus, ak je dostupná

en: Icon background color
sk: Farba pozadia ikon

en: Icon foreground color
sk: Farba popredia ikon

en: Icon font family
sk: Rodina písma ikon

en: Icon font weight
sk: Hrúbka písma ikon

en: Do you want to keep these display settings?
sk: Chcete ponechať tieto nastavenia displeja?

en: _Revert Settings
sk: V_rátiť nastavenia

en: _Keep Changes
sk: _Uchovať zmeny

en: Confirm Changes
sk: Potvrdenie zmien

en: GNOME Flashback (Compiz)
sk: Klasické prostredie GNOME (Compiz)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
sk: Táto relácia vás prihlási do klasického prostredia GNOME s kompozítorom Compiz

en: GNOME Flashback (Metacity)
sk: Klasické prostredie GNOME (Metacity)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
sk: Táto relácia vás prihlási do klasického prostredia GNOME s kompozítorom Metacity

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
sk[0]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekúnd!
sk[1]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekundu!
sk[2]: Zmeny nastavení budú vrátené o %d sekundy!

en: Replace a currently running application
sk: Nahradí aktuálne spustenú aplikáciu

en: Print version and exit
sk: Vypíše verziu a skončí

en: Slow Keys Turned On
sk: Pomalé klávesy zapnuté

en: Slow Keys Turned Off
sk: Pomalé klávesy vypnuté

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste podržali stlačenú klávesu Shift po dobu 8 sekúnd. Je to skratka funkcie Pomalé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: Turn Off
sk: Vypnúť

en: Turn On
sk: Zapnúť

en: Leave On
sk: Ponechať zapnuté

en: Leave Off
sk: Ponechať vypnuté

en: Universal Access
sk: Bezbariérový prístup

en: Sticky Keys Turned On
sk: Lepkavé klávesy zapnuté

en: Sticky Keys Turned Off
sk: Lepkavé klávesy vypnuté

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili klávesu Shift 5krát za sebou. Je to skratka funkcie Lepkavé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sk: Práve ste stlačili dve klávesy naraz, alebo ste stlačili klávesu Shift 5krát za sebou. Tým sa vypne funkcia Lepkavé klávesy, ktorá mení spôsob fungovania vašej klávesnice.

en: Headphones
sk: Slúchadlá

en: Headset
sk: Náhlavná súprava

en: Microphone
sk: Mikrofón

en: Failed to start Sound Preferences: %s
sk: Zlyhalo spustenie nastavení zvuku: %s

en: What kind of device did you plug in?
sk: Aký typ zariadenia ste pripojili?

en: Sound Settings
sk: Nastavenia zvuku

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Unknown Audio Device
sk: Neznáme audio zariadenie

en: Unable to mount %s
sk: Nepodarilo sa pripojiť %s

en: Unable to open a folder for %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť priečinok pre %s

en: Ask what to do
sk: Spýtať sa, čo robiť

en: Do Nothing
sk: Neurobiť nič

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Unable to eject %p
sk: Nepodarilo sa vysunúť %p

en: Unable to unmount %p
sk: Nepodarilo sa odpojiť %p

en: You have just inserted an Audio CD.
sk: Práve ste vložili audio CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sk: Práve ste vložili audio DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sk: Práve ste vložili video DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
sk: Práve ste vložili video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sk: Práve ste vložili super video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
sk: Práve ste vložili prázdny disk CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sk: Práve ste vložili prázdny disk DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sk: Práve ste vložili prázdny disk Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sk: Práve ste vložili prázdny disk HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
sk: Práve ste vložili CD s fotografiami.

en: You have just inserted a Picture CD.
sk: Práve ste vložili CD s obrázkami.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sk: Práve ste vložili médium s digitálnymi fotografiami.

en: You have just inserted a digital audio player.
sk: Práve ste vložili digitálny audio prehrávač.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sk: Práve ste vložili médium so softvérom určeným na automatické spustenie.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
sk: Práve ste vložili médium.

en: Choose what application to launch.
sk: Zvoľte, ktorá aplikácia sa má spustiť.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sk: Vyberte ako otvoriť „%s“, a či sa má vykonať táto akcia aj v budúcnosti pre ostatné médiá typu „%s“.

en: _Always perform this action
sk: Vždy vykonať _túto akciu

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Eject
sk: _Vysunúť

en: _Unmount
sk: _Odpojiť

en: New Folder
sk: Nový priečinok

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Folder name
sk: Názov priečinka

en: Home
sk: Domov

en: Open
sk: Otvoriť

en: Move to Trash
sk: Presunúť do Koša

en: Rename...
sk: Premenovať...

en: Empty Trash
sk: Vyprázdniť Kôš

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Auto arrange icons
sk: Automaticky usporiadať ikony

en: Align icons to grid
sk: Zarovnať ikony podľa mriežky

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
sk: Voľné

en: Name
sk: Názov

en: Date modified
sk: Dátum zmeny

en: Size
sk: Veľkosť

en: Change Background
sk: Zmeniť pozadie

en: Display Settings
sk: Nastavenia displeja

en: Open Terminal
sk: Otvoriť Terminál

en: Folder names cannot contain “/”.
sk: Názvy priečinkov nemôžu obsahovať znak „/“.

en: File names cannot contain “/”.
sk: Názvy súborov nemôžu obsahovať znak „/“.

en: A folder cannot be called “.”.
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „.“.

en: A file cannot be called “.”.
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „.“.

en: A folder cannot be called “..”.
sk: Priečinok nemôže byť nazvaný „..“.

en: A file cannot be called “..”.
sk: Súbor nemôže byť nazvaný „..“.

en: A folder with that name already exists.
sk: Priečinok s takým názvom už existuje.

en: A file with that name already exists.
sk: Súbor s takým názvom už existuje.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
sk: Priečinky s názvami začínajúcimi znakom „.“ sú skryté.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
sk: Súbory s názvami začínajúcimi znakom „.“ sú skryté.

en: File name
sk: Názov súboru

en: Rename
sk: Premenovať

en: Log Out
sk: Odhlásiť

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
sk: Kliknutím na Odhlásiť ukončíte tieto aplikácie a odhlásite sa zo systému.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sk[0]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekúnd.
sk[1]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekundu.
sk[2]: Používateľ %s bude automaticky odhlásený o %d sekundy.

en: Power Off
sk: Vypnúť

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
sk: Kliknutím na Vypnúť ukončíte tieto aplikácie a vypnete systém.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sk[0]: Systém sa automaticky vypne o %d sekúnd.
sk[1]: Systém sa automaticky vypne o %d sekundu.
sk[2]: Systém sa automaticky vypne o %d sekundy.

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
sk: Kliknutím na Reštartovať ukončíte tieto aplikácie a reštartujete systém.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sk[0]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekúnd.
sk[1]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekundu.
sk[2]: Systém sa automaticky reštartuje o %d sekundy.

en: Hibernate
sk: Hibernovať

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
sk[0]: Systém sa automaticky prepne do režimu hibernácie o %d sekúnd.
sk[1]: Systém sa automaticky prepne do režimu hibernácie o %d sekundu.
sk[2]: Systém sa automaticky prepne do režimu hibernácie o %d sekundy.

en: Suspend
sk: Uspať

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
sk[0]: Systém sa automaticky uspí o %d sekúnd.
sk[1]: Systém sa automaticky uspí o %d sekundu.
sk[2]: Systém sa automaticky uspí o %d sekundy.

en: Hybrid Sleep
sk: Hybridný spánok

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
sk[0]: Systém sa automaticky prepne do režimu hybridného spánku o %d sekúnd.
sk[1]: Systém sa automaticky prepne do režimu hybridného spánku o %d sekundu.
sk[2]: Systém sa automaticky prepne do režimu hybridného spánku o %d sekundy.

en: Some programs are still running:
sk: Niektoré programy sú stále spustené:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
sk: Čaká sa na dokončenie týchto aplikácií. Ich prerušenie môže spôsobiť stratu údajov.

en: Lock Screen
sk: Uzamknutá obrazovka

en: Closes the notification.
sk: Zavrie oznámenie.

en: Notification summary text.
sk: Test zhrnutia oznámenia.

en: Notification
sk: Oznámenie

en: Invalid notification identifier
sk: Neplatný identifikátor oznámenia

en: Exceeded maximum number of notifications
sk: Bol prekročený maximálny počet oznámení

en: Notification body text.
sk: Text tela oznámenia.

en: Clear all notifications
sk: Vymazať všetky oznámenia

en: Notifications
sk: Oznámenia

en: _Password for %s:
sk: _Heslo pre %s:

en: _Password:
sk: _Heslo:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
sk: Váš pokus o overenie totožnosti nebol úspešný. Prosím, skúste to znovu.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sk: Dialógové okno overenia totožnosti bolo zrušené používateľom

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
sk: Aplikácia sa pokúša vykonať akciu, ktorá vyžaduje práva. Na vykonanie tejto akcie sa vyžaduje overenie totožnosti jedného z používateľov uvedených nižšie.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
sk: Aplikácia sa pokúša vykonať akciu, ktorá vyžaduje práva. Na vykonanie tejto akcie sa vyžaduje overenie totožnosti.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
sk: Aplikácia sa pokúša vykonať akciu, ktorá vyžaduje práva. Na vykonanie tejto akcie sa vyžaduje overenie totožnosti superužívateľa.

en: Select user...
sk: Výber používateľa...

en: Action:
sk: Akcia:

en: Click to edit %s
sk: Kliknutím upraví %s

en: Vendor:
sk: Výrobca:

en: Click to open %s
sk: Kliknutím otvorí %s

en: Authenticate
sk: Overenie totožnosti

en: <big><b>Title</b></big>
sk: <big><b>Názov</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
sk: <small><b>Po_drobnosti</b></small>

en: _Authenticate
sk: Ove_riť totožnosť

en: Your account was given a time limit that has now passed.
sk: Vášmu účtu bol pridelený časový limit, ktorý práve teraz vypršal.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, toto nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Failed to switch to greeter!
sk: Zlyhalo prepnutie privítania!

en: Time has expired.
sk: Čas vypršal.

en: Checking…
sk: Kontroluje sa…

en: S_witch User…
sk: _Prepnúť používateľa…

en: _Unlock
sk: Odo_mknúť

en: You have the Caps Lock key on.
sk: Máte zapnutý Caps Lock.

en: Screenshot taken
sk: Snímka obrazovky bola zachytená

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sk: Zakázané

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sk[0]: %u výstupov
sk[1]: %u výstup
sk[2]: %u výstupy

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sk[0]: %u vstupov
sk[1]: %u vstup
sk[2]: %u vstupy

en: System Sounds
sk: Systémové zvuky

en: Send Files
sk: Odoslať súbory

en: Disconnect
sk: Odpojiť

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Keyboard Settings
sk: Nastavenia klávesnice

en: Mouse & Touchpad Settings
sk: Nastavenia myši a touchpadu

en: Bluetooth Settings
sk: Nastavenia Bluetooth

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
sk[0]: %d pripojených zariadení
sk[1]: %d pripojené zariadenie
sk[2]: %d pripojené zariadenia

en: Not Connected
sk: Nepripojené

en: Desktop file “%s” is missing!
sk: Súbor .desktop „%s“ chýba!

en: Failed to start “%s”: %s
sk: Zlyhalo spustenie aplikácie „%s“: %s

en: Show Keyboard Layout
sk: Zobraziť rozloženie klávesnice

en: Region & Language Settings
sk: Nastavenia oblasti a jazyka

en: System Indicators
sk: Systémové indikátory

en: This applet contains system indicators
sk: Tento aplet obsahuje systémové indikátory

en: UPS
sk: Záložný zdroj UPS

en: Battery
sk: Batéria

en: Fully Charged
sk: Plne nabitá

en: Empty
sk: Prázdna

en: Not Charging
sk: Nenabíja sa

en: Estimating...
sk: Odhaduje sa...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
sk: %.0f:%02.0f zostáva (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
sk: %.0f:%02.0f do plného nabitia (%.0f%%)

en: Power Settings
sk: Nastavenia napájania

en: Volume changed
sk: Hlasitosť bola zmenená

en: Mute
sk: Stlmiť

en: Input
sk: Vstup

en: Output
sk: Výstup

en: Muted
sk: Stlmené
