gnome-flashback master - en to sr translation catalogue (262 entries)

en: Built-in display
sr: Уграђени екран

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown Display
sr: Непознати екран

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
sr: Запис екрана од „%d %t.webm“

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
sr: Снимак екрана од „%s“

en: GNOME Flashback
sr: Стари Гном

en: Clipboard (GNOME Flashback)
sr: Остава (Стари Гном)

en: Idle Monitor (GNOME Flashback)
sr: Праћење мировања (Стари Гном)

en: MediaKeys (GNOME Flashback)
sr: Медијски тастери (Стари Гном)

en: Network (GNOME Flashback)
sr: Мрежа (Стари Гном)

en: Manage your network connections
sr: Управљајте мрежним повезивањима

en: Preferences
sr: Поставке

en: Personal preferences
sr: Личне поставке

en: Administration
sr: Администрација

en: Change system-wide settings (affects all users)
sr: Измените подешавања свеопштег система (утиче на све кориснике)

en: Screenshots
sr: Слике екрана

en: Save a screenshot to $PICTURES
sr: Чува снимак у фасциклу „$PICTURES“

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
sr: Чува снимак прозора у „$PICTURES“

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
sr: Чува снимак области у „$PICTURES“

en: Copy a screenshot to clipboard
sr: Умножава снимак у оставу

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
sr: Умножава снимак прозора у оставу

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
sr: Умножава снимак области у оставу

en: Record a short screencast
sr: Снима кратак снимак екрана

en: Audio device selection
sr: Избор уређаја звука

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за приказивање прозорчета за избор уређаја звука.

en: Automount manager
sr: Управник самомонтирања

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за самомонтирање уклоњивих уређаја.

en: Clipboard
sr: Остава

en: Desktop
sr: Радна површ

en: End session dialog
sr: Прозорче краја сесије

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за приказивање прозорчета краја сесије.

en: Idle monitor
sr: Праћење мировања

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за надгледање корисникових радњи.

en: Input settings
sr: Подешавања улаза

en: Keyboard layouts and input methods
sr: Распореди тастатуре и начини уноса

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за управљање распоредима тастатуре и начинима уноса.

en: Notification daemon
sr: Услужник обавештења

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за управљење обавештењима.

en: Authentication agent for polkit
sr: Агент потврђивања идентитета за полкит

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
sr: Ово је исти агент потврђивања идентитета кога обезбеђује гномов прибор политике.

en: Root background
sr: Корена позадина

en: Screencasts
sr: Снимци екрана

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за снимање екрана.

en: Screensaver
sr: Чувар екрана

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за чувара екрана.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за прављење слика екрана.

en: Shell
sr: Шкољка

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за шкољку.

en: Status Notifier Watcher
sr: Осматрач обавештења стања

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома бити коришћен за осматрача обавештења стања.

en: Draw desktop background
sr: Исцртава позадину радне површине

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the desktop background.
sr: Ако је изабрано, тада ће програм старог Гнома исцртати позадину радне површи.

en: Show desktop icons
sr: Приказује иконице радне површи

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the icons on the desktop.
sr: Ако је изабрано, онда ће стаи Гном исцртавати иконице на радној површи.

en: Fade the background on change
sr: Претапање позадине приликом измене

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
sr: Уколико је изабрано, тада ће благи прелаз бити коришћен при промени позадине радне површи.

en: Icon size
sr: Величина иконице

en: The size of desktop icons.
sr: Величина иконица радне површи.

en: Placement
sr: Размештај

en: Can be one of "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" or "free". It controls how icons are placed on desktop.
sr: Може бити „auto-arrange-icons“ (аутоматско ређање иконица), „align-icons-to-grid“ (поравнање иконица у мрежи) или „free“ (слободно). Одлучује како се размештају иконице на радној површи.

en: Sort by
sr: Ређање према

en: Can be one of "name", "date-modified" or "size". It controls how icons are sorted in "auto-arrange-icons" placement.
sr: Може бити „name“ (по називу), „date-modified“ (по датуму измене) или „size“ (по величини). Одлучује како се ређају иконице у „auto-arrange-icons“ размештају.

en: Extra text width
sr: Додатна ширина текста

en: Extra width for icon text.
sr: Додатна ширина за текст иконице.

en: Column spacing
sr: Размак колона

en: The amount of space between columns.
sr: Количина размака између колона.

en: Row spacing
sr: Размак редова

en: The amount of space between rows.
sr: Количина размака између редова.

en: Show home icon
sr: Приказ иконице личне фасцикле

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
sr: Ако је ово изабрано, иконица која указује на личну фасциклу биће постављена на радну површ.

en: Show trash icon
sr: Приказ иконице смећа

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
sr: Ако је ово постављено, иконица која указује на смеће биће постављена на радну површину.

en: Take a screenshot
sr: Прави снимак екрана

en: Binding to take a screenshot.
sr: Пречица за снимање екрана.

en: Take a screenshot of a window
sr: Прави снимак екрана прозора

en: Binding to take a screenshot of a window.
sr: Пречица за снимање екрана прозора.

en: Take a screenshot of an area
sr: Прави снимак екрана области

en: Binding to take a screenshot of an area.
sr: Пречица за снимање екрана области.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка екрана у оставу.

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка екрана прозора у оставу.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
sr: Пречица за умножавање снимка екрана области у оставу.

en: Record a short video of the screen
sr: Снима кратак снимак екрана

en: Binding to record a short video of the screen
sr: Пречица за снимање кратког снимка екрана

en: Maximum length of screen recordings
sr: Највеће трајање снимака екрана

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
sr: Највеће трајање једног записа снимка екрана у секундама или 0 за неораничено

en: Use IBus icon if available
sr: Коришћење иконице И-сабирнице ако је доступна

en: Icon background color
sr: Боја иконице позадине

en: Icon foreground color
sr: Боја иконице прочеља

en: Icon font family
sr: Породица слова иконице

en: Icon font weight
sr: Тежина слова оконице

en: Do you want to keep these display settings?
sr: Да ли желите да задржите ова подешавања екрана?

en: _Revert Settings
sr: _Врати подешавања

en: _Keep Changes
sr: _Задржи измене

en: Confirm Changes
sr: Потврди измене

en: GNOME Flashback (Compiz)
sr: Стари Гном (Компиз)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
sr: Ова сесија вас пријављује у стари Гном са Компизом

en: GNOME Flashback (Metacity)
sr: Стари Гном (Метасити)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
sr: Ова сесија вас пријављује у стари Гном са Метаситијем

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
sr[0]: Измене подешавања биће враћене за %d секунду!
sr[1]: Измене подешавања биће враћене за %d секунде!
sr[2]: Измене подешавања биће враћене за %d секунди!
sr[3]: Измене подешавања биће враћене за једну секунду!

en: Replace a currently running application
sr: Мења тренутно покренут програм

en: Print version and exit
sr: Испиши издање и изађи

en: Slow Keys Turned On
sr: Спори тастери су укључени

en: Slow Keys Turned Off
sr: Спори тастери су искључени

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте тастер Shift држали притиснутим 8 секунди. То укључује Споре тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Turn Off
sr: Искључи

en: Turn On
sr: Укључи

en: Leave On
sr: Остави укључено

en: Leave Off
sr: Остави искључено

en: Universal Access
sr: Универзални приступ

en: Sticky Keys Turned On
sr: Лепљиви тастери су укључени

en: Sticky Keys Turned Off
sr: Лепљиви тастери су искључени

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули тастер „Shift“ пет пута заредом.  Ово је пречица за могућност лепљивих тастера, која утиче на начин рада ваше тастатуре.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
sr: Управо сте притиснули два тастера истовремено, или сте притиснули тастер Shift 5 пута заредом. То укључује Лепљиве тастере, што утиче на рад тастатуре.

en: Headphones
sr: Слушалице

en: Headset
sr: Слушалице са микрофоном

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Failed to start Sound Preferences: %s
sr: Нисам успео да покренем поставке звука: %s

en: What kind of device did you plug in?
sr: Коју врсту уређаја сте прикључили?

en: Sound Settings
sr: Подешавања звука

en: Cancel
sr: Откажи

en: Unknown Audio Device
sr: Непознат звучни уређај

en: Unable to mount %s
sr: Не могу да прикачим „%s“

en: Unable to open a folder for %s
sr: Не могу да отворим фасциклу за „%s“

en: Ask what to do
sr: Питај шта да радиш

en: Do Nothing
sr: Не ради ништа

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Unable to eject %p
sr: Не могу да избацим „%p“

en: Unable to unmount %p
sr: Не могу да откачим „%p“

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Управо сте убацили звучни ЦД.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Управо сте убацили звучни ДВД.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Управо сте убацили видео ДВД.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Управо сте убацили видео ЦД.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Управо сте убацили супер видео ЦД.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Управо сте убацили празан ЦД.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Управо сте убацили празан ДВД.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Управо сте убацили празан плаво-зрачни диск.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Управо сте убацили празан ДВД високе резолуције.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Управо сте убацили ЦД са фотографијама.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Управо сте убацили ЦД са сликама.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Управо сте убацили носач са дигиталним фотографијама.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Управо сте убацили дигитални пуштач звука.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Управо сте убацили носач са самопокретачким програмима.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
sr: Управо сте убацили носач.

en: Choose what application to launch.
sr: Изаберите програм за покретање.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Изаберите како ће се отворити „%s“ и да ли ће се та радња извршавати убудуће и за друге носаче врсте „%s“.

en: _Always perform this action
sr: _Увек изврши ову радњу

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: _OK
sr: У _реду

en: _Eject
sr: _Избаци

en: _Unmount
sr: _Откачи

en: New Folder
sr: Нова фасцикла

en: Create
sr: Направи

en: Folder name
sr: Назив фасцикле

en: Home
sr: Лична фасцикла

en: Open
sr: Отвори

en: Move to Trash
sr: Премести у смеће

en: Rename...
sr: Преименуј...

en: Empty Trash
sr: Испразни Смеће

en: Properties
sr: Својства

en: Auto arrange icons
sr: Сам поређај иконице

en: Align icons to grid
sr: Поређај иконице у мрежи

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
sr: Слободно

en: Name
sr: Назив

en: Date modified
sr: Датум измене

en: Size
sr: Величина

en: Change Background
sr: Измени позадину

en: Display Settings
sr: Поставке приказа

en: Open Terminal
sr: Отвори терминал

en: Folder names cannot contain “/”.
sr: Називи фасцикли не могу да садрже „/“.

en: File names cannot contain “/”.
sr: Називи датотека не могу да садрже „/“.

en: A folder cannot be called “.”.
sr: Фасцикла не може да се назове „.“.

en: A file cannot be called “.”.
sr: Датотека не може да се назове „.“.

en: A folder cannot be called “..”.
sr: Фасцикла не може да се назове „..“.

en: A file cannot be called “..”.
sr: Датотека не може да се назове „..“.

en: A folder with that name already exists.
sr: Фасцикла са тим називом већ постоји.

en: A file with that name already exists.
sr: Датотека са тим називом већ постоји.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
sr: Фасцикле са „.“ на почетку њихових назива су скривене.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
sr: Датотеке са „.“ на почетку њихових назива су скривене.

en: File name
sr: Назив датотеке

en: Rename
sr: Преименуј

en: Log Out
sr: Одјави

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
sr: Притисните на „Одјави“ да напустите ове програме и да се одјавите са система.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: %s биће одјављен за %d секунду.
sr[1]: %s биће одјављен за %d секунде.
sr[2]: %s биће одјављен за %d секунди.
sr[3]: %s биће одјављен за једну секунду.

en: Power Off
sr: Искључи

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
sr: Притисните на „Искључи“ да напустите ове програме и да искључите рачунар.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sr[0]: Рачунар ће се искључити за %d секунду.
sr[1]: Рачунар ће се искључити за %d секунде.
sr[2]: Рачунар ће се искључити за %d секунди.
sr[3]: Рачунар ће се искључити за једну секунду.

en: Restart
sr: Поново покрени

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
sr: Притисните на „Поново покрени“ да напустите ове програме и да поново покренете систем.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sr[0]: Систем ће се поново покренути за %d секунду.
sr[1]: Систем ће се поново покренути за %d секунде.
sr[2]: Систем ће се поново покренути за %d секунди.
sr[3]: Систем ће се поново покренути за једну секунду.

en: Hibernate
sr: Замрзни

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
sr[0]: Систем ће се замрзнути за %d секунду.
sr[1]: Систем ће се замрзнути за %d секунде.
sr[2]: Систем ће се замрзнути за %d секунди.
sr[3]: Систем ће се замрзнути за једну секунду.

en: Suspend
sr: Примири

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
sr[0]: Рачунар ће се примирити за %d секунду.
sr[1]: Рачунар ће се примирити за %d секунде.
sr[2]: Рачунар ће се примирити за %d секунди.
sr[3]: Рачунар ће се примирити за једну секунду.

en: Hybrid Sleep
sr: Успавај

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
sr[0]: Систем ће се успавати за %d секунду.
sr[1]: Систем ће се успавати за %d секунде.
sr[2]: Систем ће се успавати за %d секунди.
sr[3]: Систем ће се успавати за једну секунду.

en: Some programs are still running:
sr: Неки програми су још увек покренути:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
sr: Чекам на њих да заврше. Њихово прекидање може довести до губитка података.

en: Lock Screen
sr: Закључај екран

en: Closes the notification.
sr: Затвара обавештење.

en: Notification summary text.
sr: Текст сажетка обавештења.

en: Notification
sr: Обавештење

en: Invalid notification identifier
sr: Неисправан одредник обавештења

en: Notification body text.
sr: Текст поруке обавештења.

en: Clear all notifications
sr: Очисти сва обавештења

en: Notifications
sr: Обавештења

en: _Password for %s:
sr: _Лозинка за %s:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
sr: Ваш покушај потврђивања идентитета није успео. Покушајте поново.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Корисник је одбацио прозорче потврђивања идентитета

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
sr: Један програм покушава да обави радњу која захтева овлашћења. За обављање ове радње потребно је потврђивање идентитета као један од наведених корисника.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
sr: Један програм покушава да обави радњу која захтева овлашћења. За обављање ове радње потребно је потврђивање идентитета.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
sr: Један програм покушава да обави радњу која захтева овлашћења. За обављање ове радње потребно је потврђивање идентитета као администратор.

en: Select user...
sr: Изабери корисника...

en: Action:
sr: Радња:

en: Click to edit %s
sr: Притисните да уредите „%s“

en: Vendor:
sr: Продавац:

en: Click to open %s
sr: Притисните да отворите „%s“

en: Authenticate
sr: Потврди идентитет

en: <big><b>Title</b></big>
sr: <big><b>Наслов</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
sr: <small><b>_Појединости</b></small>

en: _Authenticate
sr: _Потврди идентитет

en: Your account was given a time limit that has now passed.
sr: Вашем налогу је дато временско ограничење које је сада прошло.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Погрешили сте! Покушајте поново.

en: Failed to switch to greeter!
sr: Нисам успео да се пребацим на поздравни екран!

en: Time has expired.
sr: Време је истекло.

en: Checking…
sr: Проверавам…

en: S_witch User…
sr: Промени _корисника…

en: _Unlock
sr: _Откључај

en: You have the Caps Lock key on.
sr: Укључили сте велика слова.

en: Screenshot taken
sr: Снимак екрана је направљен

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Искључен

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u излаз
sr[1]: %u излаза
sr[2]: %u излаза
sr[3]: један излаз

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u улаз
sr[1]: %u улаза
sr[2]: %u улаза
sr[3]: један улаз

en: System Sounds
sr: Системски звуци

en: Send Files
sr: Пошаљи датотеке

en: Disconnect
sr: Прекини везу

en: Connect
sr: Повежи се

en: Keyboard Settings
sr: Поставке тастатуре

en: Mouse & Touchpad Settings
sr: Подешавања миша и додирне табле

en: Bluetooth Settings
sr: Подешавања Блутута

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
sr[0]: %d повезани уређај
sr[1]: %d повезана уређаја
sr[2]: %d повезаних уређаја
sr[3]: Један повезани уређај

en: Not Connected
sr: Није повезано

en: Desktop file “%s” is missing!
sr: Недостаје датотека радне површи „%s“!

en: Failed to start “%s”: %s
sr: Нисам успео да покренем „%s“: %s

en: Show Keyboard Layout
sr: Прикажи распоред тастатуре

en: Region & Language Settings
sr: Поставке језика и области

en: System Indicators
sr: Указивачи система

en: This applet contains system indicators
sr: Овај програмчић садржи указиваче система

en: UPS
sr: Резервно напајање

en: Battery
sr: Батерија

en: Fully Charged
sr: Потпуно напуњена

en: Empty
sr: Празна

en: Not Charging
sr: Не пуни се

en: Estimating...
sr: Процењујем...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
sr: %.0f:%02.0f Преостало је (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
sr: %.0f:%02.0f Док се не напуни (%.0f%%)

en: Power Settings
sr: Подешавања напајања

en: Volume changed
sr: Јачина звука је измењена

en: Mute
sr: Утишај

en: Input
sr: Улаз

en: Output
sr: Излаз

en: Muted
sr: Утишан
