gnome-flashback master - en to hr translation catalogue (259 entries)

en: Built-in display
hr: Ugrađeni zaslon

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Unknown Display
hr: Nepoznat zaslon

note: Translators: this is a filename used for screencast * recording, where "%d" and "%t" date and time, e.g. * "Screencast from 07-17-2013 10:00:46 PM.webm"
en: Screencast from %d %t.webm
hr: Snimka zaslona %d %t.webm

note: translators: this is the name of the file that gets made up * with the screenshot
en: Screenshot from %s
hr: Slika zaslona %s

en: Clipboard (GNOME Flashback)
hr: Međuspremnik (GNOME Flashback)

en: Idle Monitor (GNOME Flashback)
hr: Nadgledanje u mirovanju (GNOME Flashback)

en: MediaKeys (GNOME Flashback)
hr: Medijske tipke (GNOME Flashback)

en: Network (GNOME Flashback)
hr: Mreža (GNOME Flashback)

en: Manage your network connections
hr: Upravljanje mrežnim povezivanjem

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Personal preferences
hr: Osobne osobitosti

en: Administration
hr: Administracija

en: Change system-wide settings (affects all users)
hr: Promijenite postavke sustava (obuhvaća sve korisnike)

en: Screenshots
hr: Slike zaslona

en: Save a screenshot to $PICTURES
hr: Spremi sliku zaslona u $PICTURES

en: Save a screenshot of a window to $PICTURES
hr: Spremi sliku zaslona prozora u $PICTURES

en: Save a screenshot of an area to $PICTURES
hr: Spremi sliku zaslona područja u $PICTURES

en: Copy a screenshot to clipboard
hr: Kopiraj sliku zaslona u međuspremnik

en: Copy a screenshot of a window to clipboard
hr: Kopiraj sliku prozora u međuspremnik

en: Copy a screenshot of an area to clipboard
hr: Kopiraj sliku područja u međuspremnik

en: Record a short screencast
hr: Snimi kratak video snimak

en: a11y-keyboard
hr: a11y-tipkovnica

en: Audio device selection
hr: Odabir zvučnog uređaja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za otvaranje dijaloga odabira zvučnog uređaja.

en: Automount manager
hr: Upravitelj automatskog montiranja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za automatsko montiranje uklonjivih medija.

en: Clipboard
hr: Međuspremnik

en: Desktop
hr: Radna površina

en: End session dialog
hr: Završi dijalog sesije

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za prikaz završetka dijaloga sesije.

en: Idle monitor
hr: Nadgledanje u mirovanju

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za nadgledanje aktivnosti korisnika.

en: Input settings
hr: Postavke unosa

en: Keyboard layouts and input methods
hr: Raspored tipkovnice i način unosa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za upravljanje rasporedima tipkovnica i načina unosa.

en: Notification daemon
hr: Pozadinski program obavijesti

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za upravljanje obavijestima.

en: Authentication agent for polkit
hr: Agent ovjere za polkit

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
hr: Ovo je isti agent ovjere koji je pružan od strane PolicyKit-gnoma.

en: Root background
hr: Korijenska pozadina

en: Screencasts
hr: Snimanje zaslona

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za snimanje zaslona.

en: Screensaver
hr: Čuvar zaslona

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti kao čuvar zaslona.

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti za uslikavanje slika zaslona.

en: Shell
hr: Ljuska

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti kao ljuska.

en: Status Notifier Watcher
hr: Nadgledatelj stanja obavijesti

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se GNOME Flashback aplikacija koristiti kao Nadgledatelj stanja obavijesti.

en: Draw desktop background
hr: Iscrtavanje pozadine radne površine

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the desktop background.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će GNOME Flashback iscrtati pozadinu radne površine.

en: Show desktop icons
hr: Prikaži ikone radne površine

en: If set to true, then GNOME Flashback will draw the icons on the desktop.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će GNOME Flashback iscrtati ikone radne površine.

en: Fade the background on change
hr: Izblijedi pozadinu pri promijeni

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
hr: Ako je postavljeno na istina, tada će se efekt izblijeđivanja koristiti pri promjeni pozadine radne površine.

en: Icon size
hr: Veličina ikone

en: The size of desktop icons.
hr: Veličina ikona radne površine.

en: Placement
hr: Smještaj

en: Can be one of "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" or "free". It controls how icons are placed on desktop.
hr: Može biti jedna od mogućnosti "auto-arrange-icons", "align-icons-to-grid" ili "free". Upravlja smještajem ikona na radnoj površini.

en: Sort by
hr: Razvrstaj po

en: Can be one of "name", "date-modified" or "size". It controls how icons are sorted in "auto-arrange-icons" placement.
hr: Može biti jedna od mogućnosti "name", "date-modified" ili "size". Upravlja razvrstavanjem ikona u "auto-arrange-icons" smještaju.

en: Extra text width
hr: Dodatna širina teksta

en: Extra width for icon text.
hr: Dodatna širina teksta ikona.

en: Column spacing
hr: Razmak stupaca

en: The amount of space between columns.
hr: Razmak između dva susjedna stupca.

en: Row spacing
hr: Razmak redaka

en: The amount of space between rows.
hr: Razmak između dva susjedna redka.

en: Show home icon
hr: Prikaži ikonu osobne mape

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
hr: Ako je postavljeno na istina, poveznica ikone do osobne mape će se smjestiti na radnu površinu.

en: Show trash icon
hr: Prikaži ikonu smeća

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
hr: Ako je postavljeno na istina, poveznica ikone do smeća će se smjestiti na radnu površinu.

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Binding to take a screenshot.
hr: Prečac tipkovnice za uslikavanje zaslona.

en: Take a screenshot of a window
hr: Uslikaj prozor

en: Binding to take a screenshot of a window.
hr: Prečac tipkovnice za uslikavanje prozora.

en: Take a screenshot of an area
hr: Uslikaj područje

en: Binding to take a screenshot of an area.
hr: Prečac tipkovnice za uslikavanje područja.

en: Binding to copy a screenshot to clipboard.
hr: Prečac tipkovnice za kopiranje slike zaslona u međuspremnik.

en: Binding to copy a screenshot of a window to clipboard.
hr: Prečac tipkovnice za kopiranje slike prozora u međuspremnik.

en: Binding to copy a screenshot of an area to clipboard.
hr: Prečac tipkovnice za kopiranje slike područja u međuspremnik.

en: Record a short video of the screen
hr: Snimi kratku video snimku zaslona

en: Binding to record a short video of the screen
hr: Prečac tipkovnice snimanja kratke video snimke zaslona

en: Maximum length of screen recordings
hr: Najveće trajanje snimanja zaslona

en: The maximum length of single screen cast recordings in seconds or 0 for unlimited
hr: Najveće trajanje snimanja zaslona u sekundama, 0 je za neograničeno

en: Use IBus icon if available
hr: Koristi IBus ikonu ako je dostupna

en: Icon background color
hr: Boja pozadine ikone

en: Icon foreground color
hr: Boja prednjeg prikaza ikone

en: Icon font family
hr: Vrsta slova ikone

en: Icon font weight
hr: Debljina slova ikone

en: Do you want to keep these display settings?
hr: Želite li zadržati ove postavke zaslona?

en: _Revert Settings
hr: _Vrati postavke

en: _Keep Changes
hr: _Zadrži promjene

en: Confirm Changes
hr: Potvrdi promjene

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
hr: Ova sesija vas prijavljuje u GNOME Flashback s Compizom

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
hr: Ova sesija vas prijavljuje u GNOME Flashback s Metacityjem

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
hr[0]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekundu!
hr[1]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekunde!
hr[2]: Promjene postavka će se vratiti za %d sekundi!

en: Replace a currently running application
hr: Zamijeni trenutno pokrenutu aplikaciju

en: Print version and exit
hr: Ispiši inačicu i zatvori

en: Slow Keys Turned On
hr: Spore tipke uključene

en: Slow Keys Turned Off
hr: Spore tipke isključene

en: You just held down the Shift key for 8 seconds. This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Držali ste pritisnutu tipku Shift 8 sekundi. To je prečac za značajku sporih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: Turn Off
hr: Isključi

en: Turn On
hr: Uključi

en: Leave On
hr: Ostavi

en: Leave Off
hr: Ukloni

en: Universal Access
hr: Univerzalni pristup

en: Sticky Keys Turned On
hr: Pričvrstive tipke uključene

en: Sticky Keys Turned Off
hr: Pričvrstive tipke isključene

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Upravo ste pritisnuli tipku Shift 5 puta uzastopno.  To je prečac za značajku pričvrstivih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row. This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
hr: Upravo ste pritisnuli dvije tipke odjednom, ili ste pritisnuli tipku Shift 5 puta uzastopno. To isključuje značajku pričvrstivih tipka, koja utječe na način rada vaše tipkovnice.

en: Headphones
hr: Slušalice

en: Headset
hr: Slušalice s mikrofonom

en: Microphone
hr: Mikrofon

en: Failed to start Sound Preferences: %s
hr: Neuspjelo pokretanje osobitosti zvuka: %s

en: What kind of device did you plug in?
hr: Koju vrstu uređaja ste priključili?

en: Sound Settings
hr: Postavke zvuka

en: Cancel
hr: Odustani

en: Unknown Audio Device
hr: Nepoznat zvučni uređaj

en: Unable to mount %s
hr: Neuspjelo montiranje %s

en: Unable to open a folder for %s
hr: Neuspjelo otvaranje mape za %s

en: Ask what to do
hr: Pitaj što učiniti

en: Do Nothing
hr: Ne čini ništa

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Unable to eject %p
hr: Nemoguće je izbaciti %p

en: Unable to unmount %p
hr: Nemoguće je odmontirati %p

en: You have just inserted an Audio CD.
hr: Upravo ste umetnuli Glazbeni CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
hr: Upravo ste umetnuli Glazbeni DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
hr: Upravo ste umetnuli Video DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
hr: Upravo ste umetnuli Video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
hr: Upravo ste umetnuli Super Video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
hr: Upravo ste umetnuli prazni CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
hr: Upravo ste umetnuli prazni DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
hr: Upravo ste umetnuli prazni Blu-Ray disk.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
hr: Upravo ste umetnuli prazni HD DVD.

en: You have just inserted a Photo CD.
hr: Upravo ste umetnuli Fotografski CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
hr: Upravo ste umetnuli Slikovni CD.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
hr: Upravo ste umetnuli medij s digitalnim fotografijama.

en: You have just inserted a digital audio player.
hr: Upravo ste umetnuli digitalni glazbeni reproduktor.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
hr: Upravo ste umetnuli medij sa softverom koji se automatski pokreće.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
hr: Upravo ste umetnuli medij.

en: Choose what application to launch.
hr: Odaberite aplikaciju za pokretanje.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
hr: Odaberite kako otvoriti "%s" i treba li obaviti ovu radnju ubuduće za ostale medije "%s" vrste.

en: _Always perform this action
hr: _Uvijek obavi ovu radnju

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _OK
hr: _U redu

en: _Eject
hr: _Izbaci

en: _Unmount
hr: _Odmontiraj

en: New Folder
hr: Nova mapa

en: Create
hr: Stvori

en: Folder name
hr: Naziv mape

en: Home
hr: Osobna mapa

en: Open
hr: Otvori

en: Move to Trash
hr: Premjesti u smeće

en: Rename...
hr: Preimenuj...

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Properties
hr: Svojstva

en: Auto arrange icons
hr: Automatski rasporedi ikone

en: Align icons to grid
hr: Poravnaj ikone u mrežu

[ctx: Free placement of icons]
en: Free
hr: Slobodno

en: Name
hr: Naziv

en: Date modified
hr: Datum promjene

en: Size
hr: Veličina

en: Change Background
hr: Promijeni pozadinu

en: Display Settings
hr: Postavke prikaza

en: Open Terminal
hr: Otvori terminal

en: Folder names cannot contain “/”.
hr: Naziv mape ne može sadržavati “/”.

en: File names cannot contain “/”.
hr: Nazivi datoteka ne mogu sadržavati “/”.

en: A folder cannot be called “.”.
hr: Mapa se ne može nazvati “.”.

en: A file cannot be called “.”.
hr: Datoteka se ne može nazvati “.”.

en: A folder cannot be called “..”.
hr: Mapa se ne može nazvati “..”.

en: A file cannot be called “..”.
hr: Datoteka se ne može nazvati “..”.

en: A folder with that name already exists.
hr: Mapa s tim nazivom već postoji.

en: A file with that name already exists.
hr: Datoteka s tim nazivom već postoji.

en: Folders with “.” at the beginning of their name are hidden.
hr: Mape s “.” na početku njihovih naziva su skrivene.

en: Files with “.” at the beginning of their name are hidden.
hr: Datoteke s “.” na početku njihovih naziva su skrivene.

en: File name
hr: Naziv datoteke

en: Rename
hr: Preimenuj

en: Log Out
hr: Odjava

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
hr: Kliknite na Odjava za zatvaranje ovih aplikacija i za odjavu iz sustava.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
hr[0]: %s će se automatski odjaviti za %d sekundu.
hr[1]: %s će se automatski odjaviti za %d sekunde.
hr[2]: %s će se automatski odjaviti za %d sekundi.

en: Power Off
hr: Isključi

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
hr: Kliknite na Isključi za zatvaranje ovih aplikacija i isključivanje sustava.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski isključiti za %d sekundi.

en: Restart
hr: Ponovno pokreni

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
hr: Kliknite na Ponovno pokreni za zatvaranje ovih aplikacija i za ponovno pokretanje sustava.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski ponovno pokrenuti za %d sekundi.

en: Hibernate
hr: Hiberniraj

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će automatski hibernirati za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će automatski hibernirati za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će automatski hibernirati za %d sekundi.

en: Suspend
hr: Suspendiraj

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će se automatski suspendirati za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će se automatski suspendirati za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će se automatski suspendirati za %d sekundi.

en: Hybrid Sleep
hr: Hibridno spavanje

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
hr[0]: Sustav će automatski hibridno spavati za %d sekundu.
hr[1]: Sustav će automatski hibridno spavati za %d sekunde.
hr[2]: Sustav će automatski hibridno spavati za %d sekundi.

en: Some programs are still running:
hr: Pojedine aplikacije su još uvijek pokrenute:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
hr: Čekanje završetka tih aplikacija. Prekidanje njihova rada može uzrokovati gubitak podataka.

en: Lock Screen
hr: Zaključavanje zaslona

en: Closes the notification.
hr: Zatvara obavijesti.

en: Notification summary text.
hr: Tekst sažetka obavijesti.

en: Notification
hr: Obavijest

en: Invalid notification identifier
hr: Nevaljan identfikator obavijesti

en: Notification body text.
hr: Tekst tijela obavijesti.

en: Clear all notifications
hr: Ukloni sve obavijesti

en: Notifications
hr: Obavijesti

en: _Password for %s:
hr: _Lozinka za %s:

en: _Password:
hr: _Lozinka:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
hr: Vaš pokušaj ovjere je neuspio. Pokušajte ponovno.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
hr: Dijalog ovjere je prekinut od strane korisnika

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
hr: Aplikacija pokušava pokrenuti radnju koja zahtijeva ovlasti. Ovjera jednog korisnika navedenog ispod je potrebna za pokretanje radnje.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
hr: Aplikacija pokušava pokrenuti radnju koja zahtijeva ovlasti. Ovjera je potrebna za pokretanje radnje.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
hr: Aplikacija pokušava pokrenuti radnju koja zahtijeva ovlasti. Ovjera korijenskog korisnika je potrebna za pokretanje radnje.

en: Select user...
hr: Odaberi korisnika...

en: Action:
hr: Radnja:

en: Click to edit %s
hr: Klikni za uređivanje %s

en: Vendor:
hr: Proizvođač:

en: Click to open %s
hr: Klikni za otvaranje %s

en: Authenticate
hr: Ovjeri

en: <big><b>Title</b></big>
hr: <big><b>Naslov</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
hr: <small><b>_Pojedinosti</b></small>

en: _Authenticate
hr: _Ovjeri

en: Your account was given a time limit that has now passed.
hr: Vašem računu dano je vremensko ograničenje koje je sada isteklo.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, to ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Failed to switch to greeter!
hr: Neuspjelo prebacivanje na zaslon dobrodošlice!

en: Time has expired.
hr: Vrijeme je isteklo.

en: Checking…
hr: Provjeravanje…

en: S_witch User…
hr: Z_amijeni korisnika…

en: _Unlock
hr: _Otključaj

en: You have the Caps Lock key on.
hr: Imate uključena velika slova.

en: Screenshot taken
hr: Zaslon uslikan

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
hr: Onemogućen

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
hr[0]: %u izlaz
hr[1]: %u izlaza
hr[2]: %u izlaza

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
hr[0]: %u ulaz
hr[1]: %u ulaza
hr[2]: %u ulaza

en: System Sounds
hr: Zvukovi sustava

en: Send Files
hr: Slanje datoteka

en: Disconnect
hr: Prekini povezivanje

en: Connect
hr: Poveži

en: Keyboard Settings
hr: Postavke tipkovnice

en: Mouse & Touchpad Settings
hr: Postavke miša i touchpada

en: Bluetooth Settings
hr: Bluetooth postavke

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
hr[0]: %d povezan uređaj
hr[1]: %d povezana uređaja
hr[2]: %d povezanih uređaja

en: Not Connected
hr: Nije povezano

en: Desktop file “%s” is missing!
hr: Datoteka radne površine “%s” nedostaje!

en: Failed to start “%s”: %s
hr: Neuspjelo pokretanje “%s”: %s

en: Show Keyboard Layout
hr: Prikaži raspored tipkovnice

en: Region & Language Settings
hr: Postavke jezika i regije

en: System Indicators
hr: Indikatori sustava

en: This applet contains system indicators
hr: Ovaj aplet sadržava indikatore sustava

en: Battery
hr: Baterija

en: Fully Charged
hr: Potpuno napunjeno

en: Empty
hr: Prazno

en: Not Charging
hr: Ne puni se

en: Estimating...
hr: Procjenjivanje...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
hr: %.0f:%02.0f preostalo (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
hr: %.0f:%02.0f do potpune napunjenosti (%.0f%%)

en: Power Settings
hr: Postavke energije

en: Volume changed
hr: Glasnoća zvuka promijenjena

en: Mute
hr: Utišaj

en: Input
hr: Ulaz

en: Output
hr: Izlaz

en: Muted
hr: Utišano
