gnome-flashback master - en to sr translation catalogue (180 entries)

en: Built-in display
sr: Ugrađeni ekran

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown Display
sr: Nepoznati ekran

en: GNOME Flashback
sr: Stari Gnom

en: GNOME Flashback Initialization
sr: Pokretanje starog Gnoma

en: Network (GNOME Flashback)
sr: Mreža (Stari Gnom)

en: Manage your network connections
sr: Upravljajte mrežnim povezivanjima

en: Screensaver (GNOME Flashback)
sr: Čuvar ekrana (Stari Gnom)

en: Launch screensaver and locker program
sr: Pokrenite čuvara ekrana i program zaključavanja

en: Preferences
sr: Postavke

en: Personal preferences
sr: Lične postavke

en: Administration
sr: Administracija

en: Change system-wide settings (affects all users)
sr: Izmenite podešavanja sveopšteg sistema (utiče na sve korisnike)

en: Audio device selection
sr: Izbor uređaja zvuka

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to provide the audio device selection dialog.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za prikazivanje prozorčeta za izbor uređaja zvuka.

en: Automount manager
sr: Upravnik samomontiranja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to automount removable media.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za samomontiranje uklonjivih uređaja.

en: Bluetooth applet
sr: Programče blututa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a Bluetooth applet.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za prikazivanje programčeta blututa.

en: Desktop background
sr: Pozadina radne površi

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to draw the desktop background.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za iscrtavanje pozadine radne površi.

en: End session dialog
sr: Prozorče kraja sesije

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show the end session dialog.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za prikazivanje prozorčeta kraja sesije.

en: Idle monitor
sr: Praćenje mirovanja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used for user activity monitoring.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za nadgledanje korisnikovih radnji.

en: Input settings
sr: Podešavanja ulaza

en: Keyboard layouts and input methods
sr: Rasporedi tastature i načini unosa

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage keyboard layouts and input methods.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za upravljanje rasporedima tastature i načinima unosa.

en: Notification daemon
sr: Uslužnik obaveštenja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to manage notifications.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za upravljenje obaveštenjima.

en: Authentication agent for polkit
sr: Agent potvrđivanja identiteta za polkit

en: This is the same authentication agent that was provided by PolicyKit-gnome.
sr: Ovo je isti agent potvrđivanja identiteta koga obezbeđuje gnomov pribor politike.

en: Power applet
sr: Programče napajanja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a power applet.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za prikazivanje programčeta napajanja.

en: Screencasts
sr: Snimci ekrana

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to record the screen.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za snimanje ekrana.

en: Screensaver
sr: Čuvar ekrana

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a screensaver.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za čuvara ekrana.

en: Screenshots
sr: Slike ekrana

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to take screenshots.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za pravljenje slika ekrana.

en: Shell
sr: Školjka

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as a shell.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za školjku.

en: Sound applet
sr: Programče zvuka

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used to show a sound applet. This is the same sound applet that used to be a part of GNOME Control Center.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za prikazivanje programčeta zvuka. To je isto ono programče koje je obično deo Gnomovog upravljačkog centra.

en: Status Notifier Watcher
sr: Osmatrač obaveštenja stanja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will be used as Status Notifier Watcher.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma biti korišćen za osmatrača obaveštenja stanja.

en: Workarounds
sr: Rešenja

en: If set to true, then GNOME Flashback application will use workarounds to fix bugs.
sr: Ako je izabrano, tada će program starog Gnoma koristiti rešenja za ispravljanje grešaka.

en: Fade the background on change
sr: Pretapanje pozadine prilikom izmene

en: If set to true, then fade effect will be used to change the desktop background.
sr: Ukoliko je izabrano, tada će blagi prelaz biti korišćen pri promeni pozadine radne površi.

en: The background color
sr: Boja pozadine

en: The foreground color
sr: Boja iscrtavanja

en: The font family
sr: Porodica slova

en: The font weight
sr: Težina slova

en: Symbolic
sr: Simboličko

en: Fix missing app menu button
sr: Popravlja nedostajuće dugme izbornika programa

en: If set to true, then gnome-flashback will force Gtk/ShellShowsAppMenu to FALSE. Disable if you want to use gnome-settings-daemon overrides in xsettings plugin for 'Gtk/ShellShowsAppMenu' property.
sr: Ako je izabrano, tada će stari Gnom da primora Gtk/Školjka_prikazuje_izbornik_programa da se isključi. Isključite ovo ako želite da koristite prepisivanja pozadinca-gnomovih-podešavanja u priključku iks-podešavanja za svojstvo „Gtk/ShellShowsAppMenu“.

en: Fix wrong button layout
sr: Popravlja pogrešan raspored dugmeta

en: If set to non-empty string, then gnome-flashback will force Gtk/DecorationLayout to value set by this setting. Set to empty string if you want to use gnome-settings-daemon overrides in xsettings plugin for 'Gtk/DecorationLayout' property.
sr: Ako je postavljeno na ne-praznu nisku, tada će stari Gnom da primora Gtk/Raspored_ukrasa na vrednost postavljenu ovim podešavanjem. Postavite na praznu nisku ako želite da koristite prepisivanja pozadinca-gnomovih-podešavanja u priključku iks-podešavanja za svojstvo „Gtk/DecorationLayout“.

en: Do you want to keep these display settings?
sr: Da li želite da zadržite ova podešavanja ekrana?

en: _Revert Settings
sr: _Vrati podešavanja

en: _Keep Changes
sr: _Zadrži izmene

en: Confirm Changes
sr: Potvrdi izmene

en: GNOME Flashback (Compiz)
sr: Stari Gnom (Kompiz)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Compiz
sr: Ova sesija vas prijavljuje u stari Gnom sa Kompizom

en: GNOME Flashback (Metacity)
sr: Stari Gnom (Metasiti)

en: This session logs you into GNOME Flashback with Metacity
sr: Ova sesija vas prijavljuje u stari Gnom sa Metasitijem

en: Settings changes will revert in %d second! | Settings changes will revert in %d seconds!
sr[0]: Izmene podešavanja biće vraćene za %d sekundu!
sr[1]: Izmene podešavanja biće vraćene za %d sekunde!
sr[2]: Izmene podešavanja biće vraćene za %d sekundi!
sr[3]: Izmene podešavanja biće vraćene za jednu sekundu!

en: Enable debugging code
sr: Uključuje kod pročišćavanja

en: Initialize GNOME Flashback session
sr: Pokreće sesiju Starog Gnoma

en: Replace a currently running application
sr: Menja trenutno pokrenut program

en: Headphones
sr: Slušalice

en: Headset
sr: Slušalice sa mikrofonom

en: Microphone
sr: Mikrofon

en: Failed to start Sound Preferences: %s
sr: Nisam uspeo da pokrenem postavke zvuka: %s

en: What kind of device did you plug in?
sr: Koju vrstu uređaja ste priključili?

en: Sound Settings
sr: Podešavanja zvuka

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Unknown Audio Device
sr: Nepoznat zvučni uređaj

en: Unable to mount %s
sr: Ne mogu da prikačim „%s“

en: Unable to open a folder for %s
sr: Ne mogu da otvorim fasciklu za „%s“

en: Ask what to do
sr: Pitaj šta da radiš

en: Do Nothing
sr: Ne radi ništa

en: Open Folder
sr: Otvorite fasciklu

en: Unable to eject %p
sr: Ne mogu da izbacim „%p“

en: Unable to unmount %p
sr: Ne mogu da otkačim „%p“

en: You have just inserted an Audio CD.
sr: Upravo ste ubacili zvučni CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
sr: Upravo ste ubacili zvučni DVD.

en: You have just inserted a Video DVD.
sr: Upravo ste ubacili video DVD.

en: You have just inserted a Video CD.
sr: Upravo ste ubacili video CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
sr: Upravo ste ubacili super video CD.

en: You have just inserted a blank CD.
sr: Upravo ste ubacili prazan CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
sr: Upravo ste ubacili prazan DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
sr: Upravo ste ubacili prazan plavo-zračni disk.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
sr: Upravo ste ubacili prazan DVD visoke rezolucije.

en: You have just inserted a Photo CD.
sr: Upravo ste ubacili CD sa fotografijama.

en: You have just inserted a Picture CD.
sr: Upravo ste ubacili CD sa slikama.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
sr: Upravo ste ubacili nosač sa digitalnim fotografijama.

en: You have just inserted a digital audio player.
sr: Upravo ste ubacili digitalni puštač zvuka.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
sr: Upravo ste ubacili nosač sa samopokretačkim programima.

note: fallback to generic greeting
en: You have just inserted a medium.
sr: Upravo ste ubacili nosač.

en: Choose what application to launch.
sr: Izaberite program za pokretanje.

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
sr: Izaberite kako će se otvoriti „%s“ i da li će se ta radnja izvršavati ubuduće i za druge nosače vrste „%s“.

en: _Always perform this action
sr: _Uvek izvrši ovu radnju

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: _OK
sr: U _redu

en: _Eject
sr: _Izbaci

en: _Unmount
sr: _Otkači

en: Turn Off
sr: Isključi

en: Send Files
sr: Pošalji datoteke

en: Turn On
sr: Uključi

en: Bluetooth Settings
sr: Podešavanja Blututa

en: Bluetooth active
sr: Blutut je pokrenut

en: Bluetooth disabled
sr: Blutut je isključen

en: %d Connected Device | %d Connected Devices
sr[0]: %d povezani uređaj
sr[1]: %d povezana uređaja
sr[2]: %d povezanih uređaja
sr[3]: Jedan povezani uređaj

en: Not Connected
sr: Nije povezano

en: Log Out
sr: Odjavi

en: Click Log Out to quit these applications and log out of the system.
sr: Pritisnite na „Odjavi“ da napustite ove programe i da se odjavite sa sistema.

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
sr[0]: %s biće odjavljen za %d sekundu.
sr[1]: %s biće odjavljen za %d sekunde.
sr[2]: %s biće odjavljen za %d sekundi.
sr[3]: %s biće odjavljen za jednu sekundu.

en: Power Off
sr: Isključi

en: Click Power Off to quit these applications and power off the system.
sr: Pritisnite na „Isključi“ da napustite ove programe i da isključite računar.

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
sr[0]: Računar će se isključiti za %d sekundu.
sr[1]: Računar će se isključiti za %d sekunde.
sr[2]: Računar će se isključiti za %d sekundi.
sr[3]: Računar će se isključiti za jednu sekundu.

en: Restart
sr: Ponovo pokreni

en: Click Restart to quit these applications and restart the system.
sr: Pritisnite na „Ponovo pokreni“ da napustite ove programe i da ponovo pokrenete sistem.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se ponovo pokrenuti za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se ponovo pokrenuti za jednu sekundu.

en: Hibernate
sr: Zamrzni

en: The system will hibernate automatically in %d second. | The system will hibernate automatically in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se zamrznuti za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se zamrznuti za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se zamrznuti za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se zamrznuti za jednu sekundu.

en: Suspend
sr: Primiri

en: The system will suspend automatically in %d second. | The system will suspend automatically in %d seconds.
sr[0]: Računar će se primiriti za %d sekundu.
sr[1]: Računar će se primiriti za %d sekunde.
sr[2]: Računar će se primiriti za %d sekundi.
sr[3]: Računar će se primiriti za jednu sekundu.

en: Hybrid Sleep
sr: Uspavaj

en: The system will hybrid sleep automatically in %d second. | The system will hybrid sleep automatically in %d seconds.
sr[0]: Sistem će se uspavati za %d sekundu.
sr[1]: Sistem će se uspavati za %d sekunde.
sr[2]: Sistem će se uspavati za %d sekundi.
sr[3]: Sistem će se uspavati za jednu sekundu.

en: Some programs are still running:
sr: Neki programi su još uvek pokrenuti:

en: Waiting for these applications to finish. Interrupting them can lead to loss of data.
sr: Čekam na njih da završe. Njihovo prekidanje može dovesti do gubitka podataka.

en: Lock Screen
sr: Zaključaj ekran

en: Show Keyboard Layout
sr: Prikaži raspored tastature

en: Keyboard
sr: Tastatura

en: Closes the notification.
sr: Zatvara obaveštenje.

en: Notification summary text.
sr: Tekst sažetka obaveštenja.

en: Notification
sr: Obaveštenje

en: Invalid notification identifier
sr: Neispravan odrednik obaveštenja

en: Exceeded maximum number of notifications
sr: Prevaziđen je najveći broj obaveštenja

en: Notification body text.
sr: Tekst poruke obaveštenja.

en: Clear all notifications
sr: Očisti sva obaveštenja

en: Notifications
sr: Obaveštenja

en: _Password for %s:
sr: _Lozinka za %s:

en: _Password:
sr: _Lozinka:

en: Your authentication attempt was unsuccessful. Please try again.
sr: Vaš pokušaj potvrđivanja identiteta nije uspeo. Pokušajte ponovo.

en: Authentication dialog was dismissed by the user
sr: Korisnik je odbacio prozorče potvrđivanja identiteta

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as one of the users below is required to perform this action.
sr: Jedan program pokušava da obavi radnju koja zahteva ovlašćenja. Za obavljanje ove radnje potrebno je potvrđivanje identiteta kao jedan od navedenih korisnika.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication is required to perform this action.
sr: Jedan program pokušava da obavi radnju koja zahteva ovlašćenja. Za obavljanje ove radnje potrebno je potvrđivanje identiteta.

en: An application is attempting to perform an action that requires privileges. Authentication as the super user is required to perform this action.
sr: Jedan program pokušava da obavi radnju koja zahteva ovlašćenja. Za obavljanje ove radnje potrebno je potvrđivanje identiteta kao administrator.

en: Select user...
sr: Izaberi korisnika...

en: Action:
sr: Radnja:

en: Click to edit %s
sr: Pritisnite da uredite „%s“

en: Vendor:
sr: Prodavac:

en: Click to open %s
sr: Pritisnite da otvorite „%s“

en: Authenticate
sr: Potvrdi identitet

en: <big><b>Title</b></big>
sr: <big><b>Naslov</b></big>

en: <small><b>_Details</b></small>
sr: <small><b>_Pojedinosti</b></small>

en: _Authenticate
sr: _Potvrdi identitet

en: Power Settings
sr: Podešavanja napajanja

en: Fully Charged
sr: Potpuno napunjena

en: Empty
sr: Prazna

en: Estimating...
sr: Procenjujem...

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Remaining (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Remaining (%.0f%%)
sr: %.0f:%02.0f Preostalo je (%.0f%%)

note: Translators: this is <hours>:<minutes> Until Full (<percentage>)
en: %.0f:%02.0f Until Full (%.0f%%)
sr: %.0f:%02.0f Dok se ne napuni (%.0f%%)

en: UPS
sr: Rezervno napajanje

en: Battery
sr: Baterija

en: Output
sr: Izlaz

en: Sound Output Volume
sr: Jačina izlaznog zvuka

en: Input
sr: Ulaz

en: Microphone Volume
sr: Jačina zvuka mikrofona

[ctx: volume]
en: Unamplified
sr: Bez pojačanja

note: translators: * The device has been disabled
en: Disabled
sr: Isključen

note: translators: * The number of sound outputs on a particular device
en: %u Output | %u Outputs
sr[0]: %u izlaz
sr[1]: %u izlaza
sr[2]: %u izlaza
sr[3]: jedan izlaz

note: translators: * The number of sound inputs on a particular device
en: %u Input | %u Inputs
sr[0]: %u ulaz
sr[1]: %u ulaza
sr[2]: %u ulaza
sr[3]: jedan ulaz

en: System Sounds
sr: Sistemski zvuci

en: _Mute
sr: _Utišaj

en: _Sound Preferences
sr: Postavke _zvuka

en: Muted
sr: Utišan
