Font Downloader - en to fi translation catalogue (89 entries)

en: Font Downloader
fi: Fonttilaturi

en: Font type
fi: Fontin tyyppi

en: All
fi: Kaikki

en: Serif
fi: Päätteellinen

en: Sans Serif
fi: Päätteetön

en: Display
fi: Näyttö

en: Handwriting
fi: Käsikirjoitus

en: Monospace
fi: Tasalevyinen

en: About Font Downloader
fi: Tietoja - Fonttilaturi

en: Download
fi: Lataa

en: Type your text here...
fi: Kirjoita teksti tähän...

en: Simple font downloader written in GTK that installs fonts directly from Google Fonts.
fi: Fonttien lataukseen tarkoitettu ohjelma toteutettuna GTK:lla. Aasentaa fontit suoraan Google Fontsista.

en: A simple GTK font downloader.
fi: Yksinkertainen GTK-pohjainen fonttilatain.

en: Have you ever wanted to change the font in your terminal, but didn't want to go through the entire process of searching, downloading and installing a font? This simple to use and adaptive GTK application allows you to search and install fonts directly from Google Fonts' website!
fi: Oletko koskaan halunnut vaihtaa käyttöliittymän fontin, mutta et ole jaksanut etsiä, ladata ja asentaa fonttia? Tämä helppokäyttöinen sovellus mahdollistaa fonttien etsimisen ja asentamisen suoraan Google Fontsista!

en: Install
fi: Asenna

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Dark mode
fi: Tumma tila

en: Any alphabet
fi: Mikä tahansa kirjaimisto

en: Default installation directory
fi: Asennuksen oletushakemisto

en: Which alphabets aren't filtered
fi: Mitkä kirjaimistot eivät ole suodatettuja

en: Settings
fi: Asetukset

en: Close
fi: Sulje

en: <b> Alphabets </b>
fi: <b> Kirjaimisto </b>

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Arabic
fi: Arabialainen

en: Bengali
fi: Bengalilainen

en: Chinese Hong Kong
fi: Kiinalainen Hong Kong

en: ChineseSimplified
fi: Kiinalainen yksinkertainen

en: ChineseTraditional
fi: Kiinalainen perinteinen

en: Cyrillic
fi: Kyrillinen

en: CyrillicExtended
fi: Kyrillinen laajennettu

en: Kannada
fi: Kannadalainen

en: Khmer
fi: Khmeriläinen

en: Korean
fi: Korealainen

en: Latin
fi: Latinalainen

en: LatinExtended
fi: Latinalainen laajennettu

en: Malayalam
fi: Malajalamilainen

en: Myanmar
fi: Myanmarilainen

en: Oriya
fi: Orijalainen

en: Sinhala
fi: Sinhalilainen

en: Tamil
fi: Tamililainen

en: Telugu
fi: Telugulainen

en: Thai
fi: Thailainen

en: Tibetan
fi: Tiibetiläinen

en: Vietnamese
fi: Vietnamilainen

en: Devanagari
fi: Devanagarilainen

en: Greek
fi: Kreikkalainen

en: GreekExtended
fi: Kreikkalainen laajennettu

en: Gujarati
fi: Gudžaratilainen

en: Gurmukhi
fi: Gurmukhilainen

en: Hebrew
fi: Heprealainen

en: Japanese
fi: Japanilainen

en: <b> File Settings </b>
fi: <b> Tiedostoasetukset </b>

en: Default font installation folder:
fi: Fonttiasennuksen oletuskansio:

en: Choose directory
fi: Valitse kansio

en: Warning: If you can't find the folder you are wishing to install fonts to, it might be because this application doesn't have access to it, to correct this, install Flatseal and give this application access to the folder.
fi: Varoitus: Jos et löydä etsimääsi kansiota fonttien asennusta varten, se saattaa johtua puutteellisista käyttöoikeuksista. Korjaa ongelma asentamalla Flatseal ja antamalla tälle sovellukselle kirjoitusoikeus haluamaasi kansioon.

en: Reset
fi: Nollaa

en: sans-serif
fi: päätteetön

en: serif
fi: päätteellinen

en: display
fi: näyttö

en: monospaced
fi: tasalevyinen

en: handwriting
fi: käsikirjoitus

en: Please choose a folder
fi: Valitse kansio

en: family
fi: perhe

en: category
fi: luokka

en: Installed
fi: Asennettu

en: Default
fi: Oletus

en: Colorful mode
fi: Värikäs tila

en: Developer window
fi: Kehittäjän ikkuna

en: Copy of webfonts.json containing only installed fonts
fi: Kopioi webfonts.json sisältäen vain asennetut fontit

en: Welcome to Font Downloader!
fi: Tervetuloa, tämä Fonttien lataaja!

en: Select a font from the left side panel or start typing to search for a font, then download or install it!
fi: Valitse fontti vasemmasta laidasta tai aloita kirjoittaminen etsiäksesi fonttia, sen jälkeen lataa ja asenna haluamasi fontti!

en: Insert Emoji
fi: Syötä emoji

en: <b> Developer Window </b>
fi: <b> Kehittäjän ikkuna </b>

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Something went wrong, check your internet connection.
fi: Jokin meni pieleen, tarkista internetyhteys

en: <b> Settings </b>
fi: <b> Asetukset </b>

en: Developer Window
fi: Kehittäjän ikkuna

en: Contributers
fi: Avustajat

en: Failed to download font. Check your internet connection and folder permissions
fi: Fontin lataaminen epäonnistui. Tarkista internetyhteyden tila ja kansion käyttöoikeudet

en: Failed to install font. Check your internet connection and folder permissions
fi: Fontin asentaminen epäonnistui. Tarkista internetyhteyden tila ja kansion käyttöoikeudet

en: Font downloaded succesfully!
fi: Fontti ladattu onnistuneesti!

en: Font installed succesfully!
fi: Fontti asennettu onnistuneesti!

en: Want to contribute to the project as a translator? Join my project here: https://poeditor.com/join/project?hash=hfnXv8Iw4o
fi: Haluatko osallistua projektiin kääntäjänä? Liity täällä: https://poeditor.com/join/project?hash=hfnXv8Iw4o

en: Installed systemwide
fi: Asenna järjestelmänlaajuisesti

en: Update available
fi: Päivitys saatavilla

en: Search...
fi: Etsi...

en: Requires restart
fi: Vaatii uudelleenkäynnistyksen

en: Reset all settings
fi: Nollaa kaikki asetukset
