gnome-utils 0 - en to hr translation catalogue (200 entries)

en: Fonts
hr: Slova

en: View fonts on your system
hr: Pregledajte slova na vašem sustavu

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
hr: Slova vam prikazuju slova instalirana na vaše računalo, prikazana kao minijature. Odabir bilo koje minijature prikazuje cjelovit prikaz kako slova izgledaju u različitim veličinama.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
hr: Slova isto tako podržava instalaciju datoteka novih slova preuzetih u .ttf i ostalim formatima. Slova možete instalirati samo za vlastitu upotrebu ili ih možete učiniti dostupnim ostalim korisnicima na računalu.

en: The GNOME Project
hr: GNOME projekt

en: Text to thumbnail (default: Aa)
hr: Tekst kraj minijature (uobičajeno: Aa)

en: TEXT
hr: TEKST

en: Thumbnail size (default: 128)
hr: Veličina minijature (uobičajeno: 128)

en: SIZE
hr: VELIČINA

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
hr: DATOTEKA-SLOVA IZLAZNA-DATOTEKA

en: About Fonts
hr: O Slovima

en: GNOME Fonts
hr: GNOME Slova

en: Show the application's version
hr: Prikaži inačicu aplikacije

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
hr: %s %g — %g, zadano %g

en: Instance %d
hr: Primjerak %d

en: Name
hr: Naziv

en: Location
hr: Lokacija

en: Style
hr: Stil

en: Type
hr: Vrsta

en: Version
hr: Inačica

en: Copyright
hr: Autorsko pravo

en: Description
hr: Opis

en: Manufacturer
hr: Proizvođač

en: Designer
hr: Dizajner

en: License
hr: Licenca

en: Glyph Count
hr: Broj simbola

en: Color Glyphs
hr: Boja simbola

en: yes
hr: da

en: no
hr: ne

en: Layout Features
hr: Značajke rasporeda

en: Variation Axes
hr: Osi varijacije

en: Named Styles
hr: Imenovani stilovi

en: Failed
hr: Neuspjela

en: Installed
hr: Instalirano

en: Installing
hr: Instalacija

en: Install
hr: Instaliraj

en: This font could not be installed.
hr: Slova ne mogu biti instalirana.

en: This font could not be displayed.
hr: Slova ne mogu biti prikazana.

en: Info
hr: Informacije

en: Back
hr: Natrag

en: All Fonts
hr: Sva slova

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
hr: slova;izgledslova;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
hr: Pristup svim zamjenama

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
hr: Oblici iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
hr: Određivanja naglaska iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
hr: Zamjene iznad podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
hr: Zamjeniski razlomci

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
hr: Akhandi

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
hr: Oblici ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
hr: Određivanje naglasaka ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
hr: Zamjene ispod podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
hr: Sadržajne zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
hr: Oblici s malim i velikim slovima

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
hr: Sastavljanje / Rastavljanje simbola

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
hr: Konjuktivni oblik nakon Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
hr: Konjuktivni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
hr: Ligature sadržaja

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
hr: Središnja KJK interpunkcija

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
hr: Razmak početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
hr: Kaligrafski znaci sadržaja

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
hr: Ukošeno određivanje

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
hr: Umanjena početna slova iz početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
hr: Mala početna slova iz početnih slova

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
hr: 1. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
hr: 2. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
hr: 3. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
hr: 4. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
hr: 5. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
hr: 6. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
hr: 7. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
hr: 8. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
hr: 9. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
hr: 10. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
hr: 11. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
hr: 12. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
hr: 13. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
hr: 14. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
hr: 15. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
hr: 16. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
hr: 17. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
hr: 18. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
hr: 19. varijacija znaka

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
hr: Daljine

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
hr: Diskrecione ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
hr: Imenitelj

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
hr: Oblici bez točke

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
hr: Oblici za stručnjake

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
hr: Završni simbol na zamjenama u redku

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
hr: Terminalni oblik #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
hr: Terminalni oblik #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
hr: Terminalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
hr: Poravnati oblici naglasaka

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
hr: Razlomci

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
hr: Pune širine

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
hr: Poluoblici

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
hr: Oblici s kukicom

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
hr: Zamjenski poluoblici

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
hr: Povijesni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
hr: Vodoravne Kana zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
hr: Povijesne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
hr: Hojo Kanji oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
hr: Poluširine

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
hr: Početni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
hr: Izolirani oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
hr: Ukošeni

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
hr: Zamjenski poravnatelji

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
hr: JIS78 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
hr: JIS83 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
hr: JIS90 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
hr: JIS2004 oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
hr: Prilagođavanje razmaka

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
hr: Lijeve granice

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
hr: Standardne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
hr: Vodeći Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
hr: Figure u redku

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
hr: Lokalizirani oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
hr: S lijeva na desno zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
hr: Preslikani oblici s lijeva na desno

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
hr: Određivanje naglasaka

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
hr: Medijalni oblici #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
hr: Medijalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
hr: Grčki matematički

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
hr: Određivanje naglaska na naglasak

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
hr: Određivanje naglasaka zamjenom

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
hr: Zamjenski oblici zabilješki

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
hr: NLC Kanji oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
hr: Nukta oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
hr: Brojači

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
hr: Starinske figure

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
hr: Optičke granice

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
hr: Redni

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
hr: Ukrasni

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
hr: Srazmjerne zamjenske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
hr: Umanjeni početni znakovi

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
hr: Srazmjerna Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
hr: Srazmjerne figure

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
hr: Oblici prije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
hr: Zamjene prije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
hr: Oblici poslije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
hr: Zamjene poslije podnožja

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
hr: Srazmjerne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
hr: Četvrtširine

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
hr: Izmješaj

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
hr: Zahtjevane sadržajne zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
hr: Rakar oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
hr: Zahtjevane ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
hr: Ref oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
hr: Desne granice

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
hr: S desna na lijevo zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
hr: Preslikani oblici s desna na lijevo

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
hr: Ruby oblici zabilješki

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
hr: Zahtjevane zamjenske varijacije

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
hr: Stilističke zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
hr: Znanstveni inferiori

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
hr: Optička veličina

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
hr: Mala početna slova

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
hr: Pojednostavljeni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
hr: Stilistički komplet 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
hr: Stilistički komplet 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
hr: Stilistički komplet 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
hr: Stilistički komplet 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
hr: Stilistički komplet 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
hr: Stilistički komplet 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
hr: Stilistički komplet 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
hr: Stilistički komplet 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
hr: Stilistički komplet 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
hr: Stilistički komplet 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
hr: Stilistički komplet 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
hr: Stilistički komplet 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
hr: Stilistički komplet 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
hr: Stilistički komplet 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
hr: Stilistički komplet 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
hr: Stilistički komplet 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
hr: Stilistički komplet 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
hr: Stilistički komplet 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
hr: Stilistički komplet 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
hr: Stilistički komplet 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
hr: Zamjene u stilu matematičkog pisma

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
hr: Rastavljanje razvlačenjem simbola

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
hr: Potpis

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
hr: Natpis

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
hr: Kaligrafski

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
hr: Naslovljavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
hr: Prateći Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
hr: Tradicionalni oblici imena

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
hr: Tabularne figure

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
hr: Tradicionalni oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
hr: Trećinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
hr: Bilo koja veličina

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
hr: Zamjenski okomiti metrički

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
hr: Vatu varijante

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
hr: Okomiti pisani

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
hr: Zamjenski okomiti polumetrički

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
hr: Samoglasnički Jamo oblici

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
hr: Okomite Kana zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
hr: Okomito prilagođavanje razmaka

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
hr: Srazmjerne okomite metričke zamjene

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
hr: Okomite zamjene i zakretanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
hr: Okomite zamjene za zakretanje

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
hr: Precrtana nula
