gnome-font-viewer master - en to hu translation catalogue (205 entries)

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: View fonts on your system
hu: Telepített betűkészletek megjelenítése

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
hu: A Betűkészletek bélyegképként jeleníti meg a számítógépén telepített betűkészleteket. A bélyegképek kiválasztásakor megjelenik egy teljes nézet, hogy az adott betűkészlet hogyan néz ki különböző méretekben.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
hu: A Betűkészletek támogatja a .ttf és más formátumú letöltött, új betűkészletfájlok telepítését is. A betűkészletek telepíthetők csak személyes felhasználásra, vagy a számítógép minden felhasználója számára is.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Text to thumbnail (default: Aa)
hu: Bélyegkép szövege (alapértelmezés: Aa)

en: TEXT
hu: SZÖVEG

en: Thumbnail size (default: 128)
hu: Bélyegkép mérete (alapértelmezés: 128)

en: SIZE
hu: MÉRET

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
hu: BETŰKÉSZLETFÁJL KIMENETIFÁJL

en: Could Not Display Font
hu: Nem sikerült megjeleníteni a betűkészletet

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Installed
hu: Telepítve

en: Installing
hu: Telepítés

en: Install
hu: Telepítés

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
hu: %s %g — %g, alapértelmezett: %g

en: Instance %d
hu: %d. példány

en: Name
hu: Név

en: Location
hu: Hely

en: Style
hu: Stílus

en: Type
hu: Típus

en: Version
hu: Verzió

en: Description
hu: Leírás

en: Manufacturer
hu: Gyártó

en: Designer
hu: Tervező

en: License
hu: Licenc

en: Glyph Count
hu: Betűkészletjelek száma

en: Color Glyphs
hu: Színes betűkészletjelek

en: yes
hu: igen

en: no
hu: nem

en: Layout Features
hu: Elrendezési tulajdonságok

en: Variation Axes
hu: Variációs tengelyek

en: Named Styles
hu: Megnevezett stílusok

en: Could Not Install Font
hu: Nem sikerült telepíteni a betűkészletet

en: All Fonts
hu: Minden betűkészlet

en: Search
hu: Keresés

en: About Fonts
hu: A Betűkészletek névjegye

en: Search fonts
hu: Betűkészletek keresése

en: Back
hu: Vissza

en: _Install
hu: _Telepítés

en: Install Font
hu: Betűkészlet telepítése

en: I_nfo
hu: I_nformációk

en: Font Details
hu: Betűkészlet részletei

en: _Close
hu: _Bezárás

en: GNOME Fonts
hu: GNOME Betűkészletek

en: Show the application's version
hu: Az alkalmazás verziójának megjelenítése

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
hu: betűk;betűkészlet;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
hu: Összes változat elérése

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
hu: Alap feletti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
hu: Alap feletti jelek pozicionálása

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
hu: Alap feletti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
hu: Alternatív törtek

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
hu: Akhandok

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
hu: Alap alatti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
hu: Alap alatti jelek pozicionálása

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
hu: Alap alatti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
hu: Környezetfüggő változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
hu: Nagybetűkhöz igazított formák

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
hu: Betűkészletjel összeállítása / felbontása

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
hu: Összekötött formák Ro után

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
hu: Összekötött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
hu: Környezetfüggő ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
hu: Középre igazított CJK központozás

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
hu: Nagybetűs egalizálás

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
hu: Környezetfüggő talpacskák

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
hu: Kurzív pozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
hu: Apró kapitálisok nagybetűk helyett

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
hu: Kiskapitálisok nagybetűk helyett

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
hu: Karakterváltozatok 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
hu: Karakterváltozatok 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
hu: Karakterváltozatok 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
hu: Karakterváltozatok 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
hu: Karakterváltozatok 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
hu: Karakterváltozatok 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
hu: Karakterváltozatok 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
hu: Karakterváltozatok 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
hu: Karakterváltozatok 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
hu: Karakterváltozatok 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
hu: Karakterváltozatok 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
hu: Karakterváltozatok 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
hu: Karakterváltozatok 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
hu: Karakterváltozatok 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
hu: Karakterváltozatok 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
hu: Karakterváltozatok 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
hu: Karakterváltozatok 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
hu: Karakterváltozatok 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
hu: Karakterváltozatok 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
hu: Távolságok

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
hu: Szépítő ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
hu: Nevezők

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
hu: Pont nélküli formák

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
hu: Szakértő formák

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
hu: Utolsó betűkészletjel a sorváltozatoknál

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
hu: Záró formák #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
hu: Záró formák #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
hu: Záró formák

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
hu: Lapított ékezetformák

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
hu: Törtek

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
hu: Teljes szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
hu: Félformák

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
hu: Halant formák

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
hu: Alternatív fél szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
hu: Történelmi formák

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
hu: Vízszintes kana változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
hu: Régi ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
hu: Hódzsó kandzsi formák

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
hu: Fél szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
hu: Kezdő formák

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
hu: Izolált formák

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
hu: Dőltek

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
hu: Sortkizárási változatok

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
hu: JIS78 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
hu: JIS83 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
hu: JIS90 formák

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
hu: JIS2004 formák

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
hu: Alávágás

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
hu: Bal oldali korlátok

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
hu: Bevett ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
hu: Kezdő jamo formák

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
hu: Álló alakok

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
hu: Lokalizált formák

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
hu: Balról jobbra írt változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
hu: Balról jobbra írt tükrözött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
hu: Jel pozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
hu: Középső formák #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
hu: Középső formák

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
hu: Matematikai görög

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
hu: Jeltől jelig pozicionálás

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
hu: Jel pozicionálás helyettesítéssel

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
hu: Alternatív annotációs formák

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
hu: NLC kandzsi formák

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
hu: Nukta formák

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
hu: Számlálók

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
hu: Ugráló számok

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
hu: Optikai korlátok

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
hu: Sorszámok

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
hu: Díszítések

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
hu: Arányos változó szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
hu: Apró kapitálisok

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
hu: Arányos kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
hu: Arányos számok

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
hu: Alap előtti formák

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
hu: Alap előtti helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
hu: Alap utáni formák

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
hu: Alap utáni helyettesítések

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
hu: Arányos szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
hu: Negyed szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
hu: Véletlenszerű

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
hu: Szükséges kontextuális változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
hu: Rakar formák

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
hu: Szükséges ligatúrák

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
hu: Reph formák

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
hu: Jobb oldali korlátok

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
hu: Jobbról balra írt változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
hu: Jobbról balra írt tükrözött formák

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
hu: Ruby jelölési formák

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
hu: Szükséges variációs változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
hu: Stilisztikai változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
hu: Tudományos alsó indexek

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
hu: Optikai méret

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
hu: Kiskapitálisok

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
hu: Egyszerűsített formák

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
hu: 1. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
hu: 2. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
hu: 3. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
hu: 4. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
hu: 5. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
hu: 6. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
hu: 7. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
hu: 8. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
hu: 9. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
hu: 10. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
hu: 11. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
hu: 12. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
hu: 13. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
hu: 14. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
hu: 15. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
hu: 16. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
hu: 17. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
hu: 18. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
hu: 19. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
hu: 20. stíluskészlet

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
hu: Matematikai stilizált változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
hu: Nyújtott betűkészletjelek felbontása

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
hu: Alsó index

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
hu: Felső index

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
hu: Talpacskák

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
hu: Címváltozatok

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
hu: Záró jamo formák

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
hu: Hagyományos név formák

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
hu: Helyiértékes számok

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
hu: Hagyományos formák

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
hu: Harmad szélességűek

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
hu: Azonos méretű betűk

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
hu: Alternatív függőleges metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
hu: Vattu változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
hu: Függőleges írás

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
hu: Alternatív függőleges fél metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
hu: Magánhangzó jamo formák

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
hu: Függőleges kana változatok

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
hu: Függőleges alávágás

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
hu: Arányos alternatív függőleges metrikák

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
hu: Függőleges változatok és forgatás

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
hu: Függőleges változatok forgatáshoz

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
hu: Áthúzott nulla
