gnome-utils - en to ms translation catalogue (197 entries)

en: GNOME Fonts
ms: Fon GNOME

en: View fonts on your system
ms: Lihat fon dalam sistem anda

en: GNOME Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
ms: Fon GNOME menunjukkan kepada anda fon-fon yang terpasang di dalam komputer anda dalam bentuk lakaran kenit. Memilih mana-mana lakaran kenit dapat menunjukkan pandangan penuh rupa fon di bawah pelbagai saiz.

en: GNOME Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
ms: Fon GNOME juga menyokong pemasangan fail-fail fon baharu yang dimuat turun dalam format .ttf dan lain-lain format. Fon-fon yang dipasang hanya untuk kegunaan anda sendiri atau kepada semua pengguna yang menggunakan komputer.

en: The GNOME Project
ms: Projek GNOME

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ms: Teks ke lakaran kenit (lalai: Aa)

en: TEXT
ms: TEKS

en: Thumbnail size (default: 128)
ms: Saiz lakaran kenit (lalai: 128)

en: SIZE
ms: SAIZ

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ms: FAIL-FON FAIL-OUPUT

en: About Fonts
ms: Perihal Fon

en: Show the application's version
ms: Tunjuk versi aplikasi

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
ms: %s %g — %g, lalai %g

en: Instance %d
ms: Tika %d

en: Name
ms: Nama

en: Location
ms: Lokasi

en: Style
ms: Gaya

en: Type
ms: Jenis

en: Version
ms: Versi

en: Copyright
ms: Hak Cipta

en: Description
ms: Huraian

en: Manufacturer
ms: Pengeluar

en: Designer
ms: Pereka

en: License
ms: Lesen

en: Glyph Count
ms: Kiraan Glif

en: Color Glyphs
ms: Glif Warna

en: yes
ms: ya

en: no
ms: tidak

en: Layout Features
ms: Fitur-Fitur Bentangan

en: Variation Axes
ms: Paksi Variasi

en: Named Styles
ms: Gaya Bernama

en: This font could not be installed.
ms: Fon ini tidak dapat dipasangkan.

en: This font could not be displayed.
ms: Fon ini tidak dapat dipaparkan.

en: Install
ms: Pasang

en: Installing…
ms: Memasang…

en: Installed
ms: Dipasang

en: Failed
ms: Gagal

en: Info
ms: Maklumat

en: Back
ms: Undur

en: All Fonts
ms: Semua Fon

en: Fonts
ms: Fon

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
ms: fon;rupa fon;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ms: Capai Semua Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ms: Bentuk Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ms: Penggantian Dasar-atas

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ms: Pecahan Alternatif

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ms: Bentuk dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda Dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ms: Penggantian dasar-bawah

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ms: Gantian Kontekstual

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ms: Bentuk Sensitif-Kata

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ms: Komposisi / Leraian Glif

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ms: Bentuk Bertingkat Selepas Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ms: Bentuk Bertingkat

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ms: Ligatur Kontekstual

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ms: Tanda Baca CJK Ditengahkan

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ms: Jarak Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ms: Swash Konteksual

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ms: Kedudukan Kursif

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ms: Huruf Besar Kenit Dari Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ms: Huruf Besar Kecil Dari Huruf Besar

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
ms: Variasi Aksara 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
ms: Variasi Aksara 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
ms: Variasi Aksara 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
ms: Variasi Aksara 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
ms: Variasi Aksara 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
ms: Variasi Aksara 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
ms: Variasi Aksara 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
ms: Variasi Aksara 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
ms: Variasi Aksara 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
ms: Variasi Aksara 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
ms: Variasi Aksara 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
ms: Variasi Aksara 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
ms: Variasi Aksara 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
ms: Variasi Aksara 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
ms: Variasi Aksara 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
ms: Variasi Aksara 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
ms: Variasi Aksara 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
ms: Variasi Aksara 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
ms: Variasi Aksara 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ms: Jarak

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ms: Ligatur Budi Bicara

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ms: Penyebut

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ms: Bentuk Tanpa Titik

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ms: Bentuk Mahir

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ms: Glif Akhir pada Gantian Garisan

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ms: Bentuk Terminal #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ms: Bentuk Terminal #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ms: Bentuk Terminal

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ms: Bentuk aksen mendatar

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ms: Pecahan

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ms: Lebar Penuh

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ms: Bentuk Separa

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ms: Bentuk Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ms: Lebar Separa Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ms: Bentuk Bersejarah

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ms: Gantian Kana Mengufuk

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ms: Ligatur Bersejarah

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ms: Bentuk Kanji Hojo

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ms: Lebar Separa

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ms: Bentuk Awalan

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ms: Bentuk Terasing

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ms: Condong

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ms: Gantian Justifikasi

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ms: Bentuk JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ms: Bentuk JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ms: Bentuk JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ms: Bentuk JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ms: Kerna

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ms: Batas Kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ms: Ligatur Piawai

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Hadapan

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ms: Rajah Lining

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ms: Bentuk Setempat

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ms: Gantian kiri-ke-kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ms: Bentuk bercermin kiri-ke-kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ms: Bentuk Tengah #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ms: Bentuk Tengah

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ms: Matematik Yunani

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ms: Kedudukan Tanda ke Tanda

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ms: Kedudukan Tanda melalui Penggantian

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ms: Bentuk Anotasi Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ms: Bentuk Kanji NLC

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ms: Bentuk Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ms: Pembilang

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ms: Rajah Gaya Lama

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ms: Batas Optik

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
ms: Ordinal

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
ms: Hiasan

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ms: Lebar Gantian Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ms: Huruf Besar Kenit

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ms: Kana Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ms: Rajah Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ms: Bentuk Pra-Dasar

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ms: Penggantian Pra-dasar

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ms: Bentuk Pasca-dasar

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ms: Penggantian Pasca-dasar

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ms: Lebar Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ms: Lebar Suku

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ms: Rawak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ms: Gantian Konteksual Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ms: Bentuk Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ms: Ligatur Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ms: Bentuk Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ms: Batas Kanan

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ms: Gantian kanan-ke-kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ms: Bentuk bercermin kanan-ke-kiri

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ms: Bentuk Catatan Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ms: Gantian Variasi Diperlukan

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ms: Gantian Bergaya

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ms: Saintifik Kecil

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ms: Saiz optik

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ms: Huruf Kecil

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ms: Bentuk Dimudahkan

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
ms: Set Bergaya 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
ms: Set Bergaya 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
ms: Set Bergaya 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
ms: Set Bergaya 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
ms: Set Bergaya 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
ms: Set Bergaya 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
ms: Set Bergaya 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
ms: Set Bergaya 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
ms: Set Bergaya 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
ms: Set Bergaya 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
ms: Set Bergaya 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
ms: Set Bergaya 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
ms: Set Bergaya 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
ms: Set Bergaya 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
ms: Set Bergaya 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
ms: Set Bergaya 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
ms: Set Bergaya 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
ms: Set Bergaya 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
ms: Set Bergaya 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
ms: Set Bergaya 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ms: Gantian gaya skrip matematik

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ms: Leraian Glif Meregang

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ms: Subskrip

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ms: Superskrip

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ms: Huruf Tajuk

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Berjela

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ms: Bentuk Nama Tradisional

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ms: Rajah Jadual

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ms: Bentuk Tradisional

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ms: Lebar Ketiga

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ms: Metrik Mengufuk Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ms: Varian Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ms: Penulisan Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ms: Metrik Separa Mengufuk Gantian

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ms: Bentuk Jamo Vowel

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ms: Gantian Kana Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ms: Kerna Menegak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ms: Metrik Mengufuk Gantian Berkadaran

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ms: Gantian Menegak dan Putaran

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ms: Gantian Menegak untuk Putaran

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ms: Sifar Silang
