gnome-font-viewer master - en to sl_SI translation catalogue (205 entries)

en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: View fonts on your system
sl_SI: Pregledovalnik sistemskih pisav

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
sl_SI: Program omogoča prikaz pisav, nameščenih v sistem kot sličice. Z izborom posamezne sličice se pokaže poln prikaz pisave pri različnih velikostih.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
sl_SI: Program omogoča tudi nameščanje datotek pisav .ttf in drugih zapisov. Namestiti jih je mogoče le za posameznega uporabnika, ali za vse uporabnike naprave.

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Text to thumbnail (default: Aa)
sl_SI: Besedilo za izris (privzeto: Aa)

en: TEXT
sl_SI: BESEDILO

en: Thumbnail size (default: 128)
sl_SI: Velikost sličice (privzeto: 128)

en: SIZE
sl_SI: VELIKOST

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
sl_SI: DATOTEKA-PISAVE ODVODNA-DATOTEKA

en: Could Not Display Font
sl_SI: Pisave ni mogoče pokazati

en: Failed
sl_SI: Napaka

en: Installed
sl_SI: Nameščeno

en: Installing
sl_SI: Poteka nameščanje …

en: Install
sl_SI: Namesti

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
sl_SI: %s %g – %g, privzeto %g

en: Instance %d
sl_SI: Primerek %d

en: Name
sl_SI: Ime

en: Location
sl_SI: Mesto

en: Style
sl_SI: Slog

en: Type
sl_SI: Vrsta

en: Version
sl_SI: Različica

en: Copyright
sl_SI: Avtorske pravice

en: Description
sl_SI: Opis

en: Manufacturer
sl_SI: Proizvajalec

en: Designer
sl_SI: Oblikovalec

en: License
sl_SI: Dovoljenje

en: Glyph Count
sl_SI: Število znakov

en: Color Glyphs
sl_SI: Barvni znaki

en: yes
sl_SI: so zaznani

en: no
sl_SI: niso zaznani

en: Layout Features
sl_SI: Podrobnosti razporeditve

en: Variation Axes
sl_SI: Variacijska os

en: Named Styles
sl_SI: Poimenovani slogi

en: Could Not Install Font
sl_SI: Pisave ni mogoče namestiti

en: All Fonts
sl_SI: Vse pisave

en: Search
sl_SI: Poišči

en: About Fonts
sl_SI: O programu

en: Search fonts
sl_SI: Poišči pisave

en: Back
sl_SI: Nazaj

en: _Install
sl_SI: _Namesti

en: Install Font
sl_SI: Namesti pisave

en: I_nfo
sl_SI: _Podrobnosti

en: Font Details
sl_SI: Podrobnosti pisave

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: GNOME Fonts
sl_SI: Pisave GNOME

en: Show the application's version
sl_SI: Pokaži različico programa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
sl_SI: pisave;fonti;oblika zapisa;zapis;črke;besede;znaki;ikone;emotikoni;izrazne;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
sl_SI: Dostop do vseh alternativnih variacij znakov

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
sl_SI: Oblike nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
sl_SI: Oblike označne postavitve nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature nad osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
sl_SI: Pokončni ulomki

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
sl_SI: Zamenjave zaporedja znakov Akhandi

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
sl_SI: Oblike pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
sl_SI: Oblike označne postavitve pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature pod osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
sl_SI: Vsebinske zamenjave znakov

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
sl_SI: Prilagoditve za velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
sl_SI: Sestavljivi / Razstavljivi znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
sl_SI: Združene oblike za znakom Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
sl_SI: Konjugirane oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
sl_SI: Vsebinske ligature znakov

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
sl_SI: Sredinjeni ločilni znaki CJK

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
sl_SI: Razmične velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
sl_SI: Znakovni prelivi

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
sl_SI: Položajno prilagajanje kurzive

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
sl_SI: Male velike črke iz velikih črk

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
sl_SI: Različica znaka 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
sl_SI: Različica znaka 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
sl_SI: Različica znaka 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
sl_SI: Različica znaka 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
sl_SI: Različica znaka 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
sl_SI: Različica znaka 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
sl_SI: Različica znaka 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
sl_SI: Različica znaka 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
sl_SI: Različica znaka 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
sl_SI: Različica znaka 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
sl_SI: Različica znaka 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
sl_SI: Različica znaka 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
sl_SI: Različica znaka 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
sl_SI: Različica znaka 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
sl_SI: Različica znaka 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
sl_SI: Različica znaka 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
sl_SI: Različica znaka 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
sl_SI: Različica znaka 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
sl_SI: Različica znaka 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
sl_SI: Razdalje

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
sl_SI: Diskretne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
sl_SI: Denominatorji

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
sl_SI: Ne-točkovne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
sl_SI: Napredne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
sl_SI: Končni znaki vrstic

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
sl_SI: Končne oblike 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
sl_SI: Končne oblike 3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
sl_SI: Končne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
sl_SI: Ploske oblike preglasov

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
sl_SI: Ulomki

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
sl_SI: Polne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
sl_SI: Polovične oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
sl_SI: Oblike Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
sl_SI: Nadomestne polovične širine

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
sl_SI: Zgodovinski znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
sl_SI: Dodatni vodoravni znaki Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
sl_SI: Zgodovinske ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
sl_SI: Oblike Hojo Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
sl_SI: Polovične širine

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
sl_SI: Začetne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
sl_SI: Izolirane oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
sl_SI: Ležeče pisave

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
sl_SI: Poravnalne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
sl_SI: Oblike JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
sl_SI: Oblike JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
sl_SI: Oblike JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
sl_SI: Oblike JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
sl_SI: Spodsekavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
sl_SI: Leve meje

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
sl_SI: Običajne ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
sl_SI: Glavne oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
sl_SI: Črtni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
sl_SI: Jezikovno prilagojene oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
sl_SI: Različice za zapis z leve proti desni

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
sl_SI: Zrcaljene oblike z leve proti desni

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
sl_SI: Označne postavitve

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
sl_SI: Sredinske oblike 2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
sl_SI: Sredinske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
sl_SI: Grški matematični znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
sl_SI: Označne postavitve

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
sl_SI: Oblike označne postavitve z zamenjavo

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
sl_SI: Izmenjujoče anotacijske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
sl_SI: Oblike NLC Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
sl_SI: Oblike Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
sl_SI: Numeratorji

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
sl_SI: Staroslogovni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
sl_SI: Optične meje

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
sl_SI: Ordinalni znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
sl_SI: Ornamenti

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
sl_SI: Proporcionalne nadomestne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
sl_SI: Sorazmerna Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
sl_SI: Sorazmerne sličice

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
sl_SI: Oblike pred osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature pred osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
sl_SI: Oblike za osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
sl_SI: Zamenjave ligature za osnovnico

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
sl_SI: Proporcionalne širine

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
sl_SI: Četrtinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
sl_SI: Naključno

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
sl_SI: Zahtevane vsebinske zamenjave

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
sl_SI: Oblike Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
sl_SI: Zahtevane ligature

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
sl_SI: Oblike Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
sl_SI: Desne meje

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
sl_SI: Različice za zapis z desne proti levi

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
sl_SI: Zrcaljene oblike z desne proti levi

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
sl_SI: Notacijske oblike Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
sl_SI: Zahtevani variacijski znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
sl_SI: Slogovne različice

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
sl_SI: Znanstveni  zapisi

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
sl_SI: Optična velikost

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
sl_SI: Male velike črke

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
sl_SI: Poenostavljene oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
sl_SI: Slogovni nabor 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
sl_SI: Slogovni nabor 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
sl_SI: Slogovni nabor 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
sl_SI: Slogovni nabor 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
sl_SI: Slogovni nabor 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
sl_SI: Slogovni nabor 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
sl_SI: Slogovni nabor 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
sl_SI: Slogovni nabor 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
sl_SI: Slogovni nabor 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
sl_SI: Slogovni nabor 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
sl_SI: Slogovni nabor 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
sl_SI: Slogovni nabor 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
sl_SI: Slogovni nabor 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
sl_SI: Slogovni nabor 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
sl_SI: Slogovni nabor 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
sl_SI: Slogovni nabor 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
sl_SI: Slogovni nabor 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
sl_SI: Slogovni nabor 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
sl_SI: Slogovni nabor 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
sl_SI: Slogovni nabor 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
sl_SI: Matematični slogovni zapisi

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
sl_SI: Raztegljivi razstavljivi znaki

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
sl_SI: Podpisano

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
sl_SI: Nadpisano

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
sl_SI: Znakovni prelivi

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
sl_SI: Naslavljanje

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
sl_SI: Podporne oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
sl_SI: Tradicionalne imenske oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
sl_SI: Tabularne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
sl_SI: Tradicionalne oblike

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
sl_SI: Tretjinske širine

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
sl_SI: Metrično razmerje

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
sl_SI: Izpeljanke Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
sl_SI: Navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
sl_SI: Nadomestne širine za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
sl_SI: Samoglasniške oblike Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
sl_SI: Dodatni navpični znaki Kana

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
sl_SI: Navpično spodsekavanje

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
sl_SI: Proporcionalne nadomestne širine za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
sl_SI: Pretvorbe znakov za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
sl_SI: Zamenjave za navpično pisanje

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
sl_SI: Prečrtana ničla
