gnome-utils-2.0 - en to sr translation catalogue (207 entries)

en: Fonts
sr: Фонтови

en: View fonts on your system
sr: Прегледајте писма на вашем систему

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
sr: Фонтови вам приказују фонтове инсталиране на вашем рачунару за вашу употребу као минијатуре. Бирање неке минијатуре приказује потпун преглед како би фонт требао да изгледау разним величинама.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
sr: Фонтови такође подржавају инсталирање датотека нових фонтова преузетих у „.ttf“ и другим записима. Фонтови могу бити инсталирани само за вашу употребу или могу бити доступни свим корисницима на рачунару.

en: The GNOME Project
sr: Гномов пројекат

en: Text to thumbnail (default: Aa)
sr: Текст у минијатуру (основно: Aa)

en: TEXT
sr: ТЕКСТ

en: Thumbnail size (default: 128)
sr: Величина минијатуре (основно: 128)

en: SIZE
sr: ВЕЛИЧИНА

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
sr: ДАТОТЕКА-ПИСМА ИЗЛАЗНА-ДАТОТЕКА

en: Could Not Display Font
sr: Не могу приказати фонт

en: Failed
sr: Није успело

en: Installed
sr: Инсталирано

en: Installing
sr: Инсталирам

en: Install
sr: Инсталирај

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
sr: %s %g — %g, подразумевано %g

en: Instance %d
sr: Примерак %d

en: Name
sr: Назив

en: Location
sr: Место

en: Style
sr: Стил

en: Type
sr: Врста

en: Version
sr: Издање

en: Copyright
sr: Ауторска права

en: Description
sr: Опис

en: Manufacturer
sr: Произвођач

en: Designer
sr: Дизајнер

en: License
sr: Дозвола

en: Glyph Count
sr: Број знакова

en: Color Glyphs
sr: Обојени знакови

en: yes
sr: да

en: no
sr: не

en: Layout Features
sr: Могућности распореда

en: Variation Axes
sr: Варијација оса

en: Named Styles
sr: Именовани стилови

en: Could Not Install Font
sr: Не могу инсталирати фонт

en: All Fonts
sr: Сва писма

en: Search
sr: Претрага

en: About Fonts
sr: О Фонтовима

en: Search fonts
sr: Претражи фонтове

en: Back
sr: Назад

en: _Install
sr: _Инсталирај

en: Install Font
sr: Инсталирај фонт

en: I_nfo
sr: По_даци

en: Font Details
sr: Појединости фонта

en: _Close
sr: _Затвори

en: GNOME Fonts
sr: Гномови фонтови

en: Show the application's version
sr: Приказује издање програма

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
sr: слова;фонтови;писма;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
sr: Приступи свим заменама

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
sr: Облици изнад подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
sr: Позиционирање нагласака изнад подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
sr: Замене изнад подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
sr: Заменски разломци

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
sr: Акханди

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
sr: Облици испод подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
sr: Позиционирање нагласака испод подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
sr: Замене испод подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
sr: Контекстуалне замене

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
sr: Облици са великим и малим словима

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
sr: Састављање и растављање знакова

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
sr: Коњуктивни облик после Ро

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
sr: Коњуктивни облици

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
sr: Контекстуалне лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
sr: Средишна КЈК интерпункција

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
sr: Размак почетних слова

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
sr: Контекстуални калиграфски знаци

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
sr: Позиционирање курзива

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
sr: Умањена почетна слова из почетних слова

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
sr: Мала почетна слова из почетних слова

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
sr: Варијација знака 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
sr: Варијација знака 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
sr: Варијација знака 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
sr: Варијација знака 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
sr: Варијација знака 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
sr: Варијација знака 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
sr: Варијација знака 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
sr: Варијација знака 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
sr: Варијација знака 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
sr: Варијација знака 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
sr: Варијација знака 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
sr: Варијација знака 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
sr: Варијација знака 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
sr: Варијација знака 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
sr: Варијација знака 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
sr: Варијација знака 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
sr: Варијација знака 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
sr: Варијација знака 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
sr: Варијација знака 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
sr: Даљине

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
sr: Дискреционе лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
sr: Имениоци

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
sr: Облици без тачке

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
sr: Облици за стручњаке

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
sr: Завршни знак на линијским заменама

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
sr: Терминални облик #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
sr: Терминални облик #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
sr: Терминални облици

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
sr: Поравнати облици нагласака

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
sr: Разломци

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
sr: Пуне ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
sr: Полу-облици

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
sr: Облици са кукицом

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
sr: Заменски полу-облици

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
sr: Историјски облици

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
sr: Хоризонталне Кана замене

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
sr: Историјске лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
sr: Хангул

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
sr: Хоџо Канџи облици

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
sr: Полу-ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
sr: Почетни облици

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
sr: Изоловани облици

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
sr: Искошени

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
sr: Заменски поравнатељи

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
sr: JIS78 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
sr: JIS83 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
sr: JIS90 облици

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
sr: JIS2004 облици

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
sr: Керновање

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
sr: Леве границе

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
sr: Стандардне лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
sr: Водећи Џамо облици

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
sr: Фигуре у линији

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
sr: Локализовани облици

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
sr: Са лева на десно замене

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
sr: Пресликани облици са лева на десно

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
sr: Позиционирање нагласака

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
sr: Медијални облици #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
sr: Медијални облици

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
sr: Грчки математички

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
sr: Позиционирање нагласка на нагласак

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
sr: Позиционирање нагласака заменом

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
sr: Заменски облици забелешки

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
sr: NLC Канџи облици

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
sr: Нукта облици

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
sr: Бројачи

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
sr: Старинске фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
sr: Оптичке границе

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
sr: Редни

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
sr: Украсни

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
sr: Сразмерне заменске ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
sr: Умањени почетни знакови

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
sr: Сразмерна Кана

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
sr: Сразмерне фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
sr: Облици пре подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
sr: Замене пре подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
sr: Облици после подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
sr: Замене после подножја

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
sr: Сразмерне ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
sr: Четврт-ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
sr: Измешај

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
sr: Захтеване контекстуалне замене

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
sr: Ракар облици

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
sr: Захтеване лигатуре

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
sr: Реф облици

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
sr: Десне границе

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
sr: Са десна на лево замене

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
sr: Пресликани замене са десна на лево

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
sr: Руби облици забелешки

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
sr: Захтеване заменске варијације

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
sr: Стилистичке замене

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
sr: Инфериорни научни

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
sr: Оптичка величина

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
sr: Мала почетна слова

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
sr: Поједностављени облици

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
sr: Стилистички комплет 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
sr: Стилистички комплет 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
sr: Стилистички комплет 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
sr: Стилистички комплет 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
sr: Стилистички комплет 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
sr: Стилистички комплет 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
sr: Стилистички комплет 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
sr: Стилистички комплет 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
sr: Стилистички комплет 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
sr: Стилистички комплет 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
sr: Стилистички комплет 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
sr: Стилистички комплет 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
sr: Стилистички комплет 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
sr: Стилистички комплет 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
sr: Стилистички комплет 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
sr: Стилистички комплет 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
sr: Стилистички комплет 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
sr: Стилистички комплет 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
sr: Стилистички комплет 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
sr: Стилистички комплет 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
sr: Замене у стилу математичког писма

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
sr: Растављање развлачењем знака

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
sr: Подскрипт

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
sr: Суперскрипт

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
sr: Калиграфски

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
sr: Насловљавање

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
sr: Пратећи Џамо облици

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
sr: Традиционални облици имена

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
sr: Табуларне фигуре

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
sr: Традиционални облици

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
sr: Трећинске ширине

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
sr: Било која величина

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
sr: Заменски вертикални метрички

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
sr: Вату варијанте

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
sr: Вертикални писани

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
sr: Заменски вертикални полуметрички

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
sr: Самогласнички Џамо облици

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
sr: Вертикалне Кана замене

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
sr: Вертикално керновање

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
sr: Сразмерне вертикалне метричке замене

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
sr: Вертикалне замене и ротирање

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
sr: Вертикалне замене за ротирање

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
sr: Прецртана нула
