gnome-font-viewer master - en to eu translation catalogue (204 entries)

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: View fonts on your system
eu: Ikusi sistemako letra-tipoak

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
eu: Letra-tipoak izeneko aplikazioak ordenagailuan instalatuta dauden letra-tipoak koadro txikietan erakusten ditu. Edozer koadro-txiki hautatuz letra-tipoa hainbat tamainatan nola ikusiko den bistaratzen du.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
eu: Letra-tipoak letra-tipoen fitxategi berriak (.ttf edo beste formatuan deskargatuta) instala ditzake. Letra-tipoa zure erabilpenerako soilik instala daiteke, edo ordenagailuko beste erabiltzaile guztientzako baita ere.

en: The GNOME Project
eu: GNOME proiektua

en: Text to thumbnail (default: Aa)
eu: Testua txikiagotzeko (lehenetsia: Aa)

en: TEXT
eu: TESTUA

en: Thumbnail size (default: 128)
eu: Koadro txikien tamaina (lehenetsia: 128)

en: SIZE
eu: TAMAINA

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
eu: LETRA-TIPOEN_FITXATEGIA IRTEERAKO-FITXATEGIA

en: Could Not Display Font
eu: Ezin da letra-tipoa bistaratu

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Installed
eu: Instalatuta

en: Installing
eu: Instalatzen

en: Install
eu: Instalatu

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
eu: %s %g — %g, lehenetsia %g

en: Instance %d
eu: %d instantzia

en: Name
eu: Izena

en: Location
eu: Kokalekua

en: Style
eu: Estiloa

en: Type
eu: Mota

en: Version
eu: Bertsioa

en: Copyright
eu: Copyright-a

en: Description
eu: Azalpena

en: Manufacturer
eu: Fabrikatzailea

en: Designer
eu: Diseinatzailea

en: License
eu: Lizentzia

en: Glyph Count
eu: Glifo kopurua

en: Color Glyphs
eu: Kolore-glifoak

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: Layout Features
eu: Diseinu-ezaugarriak

en: Variation Axes
eu: Aldaera-ardatzak

en: Named Styles
eu: Izendatutako estiloak

en: Could Not Install Font
eu: Ezin da letra-tipoa instalatu

en: All Fonts
eu: Letra-tipo guztiak

en: Search
eu: Bilatu

en: About Fonts
eu: Letra-tipoak aplikazioari buruz

en: Search fonts
eu: Bilatu letra-tipoal

en: Back
eu: Atzera

en: _Install
eu: _Instalatu

en: Install Font
eu: Instalatu letra-tipoa

en: I_nfo
eu: I_nformazioa

en: Font Details
eu: Letra-tipoaren xehetasunak

en: _Close
eu: _Itxi

en: GNOME Fonts
eu: GNOME Letra-tipoak

en: Show the application's version
eu: Erakutsi aplikazioaren bertsioa

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
eu: tipografia;letra-tipoak;letra;tipoa;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
eu: Atzitu ordezko guztiak

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
eu: Oinarriz goragoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
eu: Oinarriz goragoko marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
eu: Oinarriz goragoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
eu: Bestelako zatikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
eu: Oinarriz beheragoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
eu: Oinarriz beheragoko marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
eu: Oinarriz beheragoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
eu: Testuinguruko ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
eu: Maiuskulak/minuskulak bereizten dituzten formak

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
eu: Glifoen konposizioa/deskonposizioa

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
eu: Juntagailu forma Ro ondoren

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
eu: Juntagailu formak

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
eu: Testuinguruko hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
eu: Zentratutako CJK puntuazioa

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
eu: Maiuskulen tartea

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
eu: Testuinguruko apaindua

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
eu: Kokatze etzana

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
eu: Maiuskula txikitxoak maiuskuletatik

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
eu: Maiuskula txikiak maiuskuletatik

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
eu: Karaktere-aldaera 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
eu: Karaktere-aldaera 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
eu: Karaktere-aldaera 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
eu: Karaktere-aldaera 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
eu: Karaktere-aldaera 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
eu: Karaktere-aldaera 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
eu: Karaktere-aldaera 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
eu: Karaktere-aldaera 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
eu: Karaktere-aldaera 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
eu: Karaktere-aldaera 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
eu: Karaktere-aldaera 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
eu: Karaktere-aldaera 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
eu: Karaktere-aldaera 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
eu: Karaktere-aldaera 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
eu: Karaktere-aldaera 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
eu: Karaktere-aldaera 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
eu: Karaktere-aldaera 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
eu: Karaktere-aldaera 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
eu: Karaktere-aldaera 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
eu: Distantziak

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
eu: Iritziaren araberako hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
eu: Izendatzaileak

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
eu: Punturik gabeko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
eu: Forma adituak

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
eu: Azken glifoa lerro-ordezkoetan

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
eu: Forma terminalak #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
eu: Forma terminalak #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
eu: Forma terminalak

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
eu: Laututako azentu-formak

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
eu: Zatikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
eu: Zabalera osoak

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
eu: Forma erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
eu: Halant formak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
eu: Ordezko forma erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
eu: Forma historikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
eu: Ordezko kana horizontalak

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
eu: Hizki-lotura historikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
eu: Hojo Kanji formak

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
eu: Zabalera erdiak

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
eu: Hasierako formak

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
eu: Forma isolatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
eu: Etzanak

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
eu: Ordezko justifikazioak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
eu: JIS78 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
eu: JIS83 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
eu: JIS90 formak

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
eu: JIS2004 formak

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
eu: Karaktere arteko tartea

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
eu: Ezkerreko mugak

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
eu: Hizki-lotura estandarrak

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
eu: Hasierako Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
eu: Zenbaki jantziak

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
eu: Forma lokalizatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
eu: Ezkerretik eskuinerako ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
eu: Ezkerretik eskuinerako forma ispilatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
eu: Marka-kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
eu: Forma ertainak #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
eu: Forma ertainak

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
eu: Greziera matematikoa

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
eu: Markatik markarako kokatzea

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
eu: Marka-kokatzea ordezkatzeen bidez

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
eu: Ordezko oharpen-formak

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
eu: NLC Kanji formak

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
eu: Nukta formak

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
eu: Zenbakitzaileak

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
eu: Estilo zaharreko zenbakiak

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
eu: Muga optikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
eu: Ordinalak

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
eu: Apaingarriak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
eu: Ordezko zabalera proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
eu: Maiuskula txikitxoak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
eu: Kana proportzionala

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
eu: Zenbaki proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
eu: Oinarri aurreko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
eu: Oinarri aurreko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
eu: Oinarri ondoko formak

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
eu: Oinarri ondoko ordezkatzeak

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
eu: Zabalera proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
eu: Zabalera laurdenak

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
eu: Ausazkoa

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
eu: Derrigorrezko testuinguruko ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
eu: Rakar formak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
eu: Beharrezko hizki-loturak

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
eu: Reph formak

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
eu: Eskuineko mugak

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
eu: Eskuinetik ezkerrerako ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
eu: Eskuinetik ezkerrerako forma ispilatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
eu: Ruby notazioaren formak

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
eu: Derrigorrezko aldaera-ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
eu: Ordezko estilistikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
eu: Azpiindize zientifikoak

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
eu: Tamaina optikoa

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
eu: Maiuskula txikiak

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
eu: Forma sinplifikatuak

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
eu: Multzo estilistikoa 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
eu: Multzo estilistikoa 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
eu: Multzo estilistikoa 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
eu: Multzo estilistikoa 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
eu: Multzo estilistikoa 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
eu: Multzo estilistikoa 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
eu: Multzo estilistikoa 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
eu: Multzo estilistikoa 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
eu: Multzo estilistikoa 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
eu: Multzo estilistikoa 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
eu: Multzo estilistikoa 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
eu: Multzo estilistikoa 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
eu: Multzo estilistikoa 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
eu: Multzo estilistikoa 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
eu: Multzo estilistikoa 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
eu: Multzo estilistikoa 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
eu: Multzo estilistikoa 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
eu: Multzo estilistikoa 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
eu: Multzo estilistikoa 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
eu: Multzo estilistikoa 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
eu: Math script estiloaren ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
eu: Glifo tiratuen deskonposizioa

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
eu: Azpiindizea

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
eu: Goi-indizea

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
eu: Apaindua

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
eu: Titulua

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
eu: Amaierako Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
eu: Izen tradizionalen formak

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
eu: Taula formako zenbakiak

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
eu: Forma tradizionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
eu: Zabalera herenak

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
eu: Metrika bertikal ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
eu: Vattu aldaerak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
eu: Idazkera bertikala

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
eu: Metrika erdi bertikal ordezkoak

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
eu: Bokalen Jamo formak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
eu: Ordezko Kana horizontalak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
eu: Kerning bertikala

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
eu: Metrika bertikal ordezko proportzionalak

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
eu: Ordezko bertikalak eta biraketa

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
eu: Ordezko bertikalak biraketarako

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
eu: Barradun zeroa
