gnome-font-viewer master - en to bg translation catalogue (207 entries)

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: View fonts on your system
bg: Преглед на шрифтовете

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
bg: Шрифтовете на GNOME показват инсталираните шрифтове като миниатюри. Когато ги изберете, ще видите шрифта представен при различни размери.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
bg: Шрифтовете на GNOME позволяват инсталирането на допълнителни шрифтове в множество формати. Инсталирането може да е за един или за всички потребители.

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Text to thumbnail (default: Aa)
bg: Показван текст (стандартно: „Aa“)

en: TEXT
bg: ТЕКСТ

en: Thumbnail size (default: 128)
bg: Размер на иконата (стандартно: 128)

en: SIZE
bg: РАЗМЕР

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
bg: ШРИФТОВ_ФАЙЛ ИЗХОДЕН_ФАЙЛ

en: Could Not Display Font
bg: Шрифтът не може да се покаже

en: Failed
bg: Неуспех

en: Installed
bg: Инсталиран

en: Installing
bg: Инсталиране

en: Install
bg: Инсталиране

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
bg: %s %g — %g, стандартно %g

en: Instance %d
bg: Комбинация %d

en: Name
bg: Име

en: Location
bg: Файл

en: Style
bg: Стил

en: Type
bg: Вид

en: Version
bg: Версия

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Description
bg: Описание

en: Manufacturer
bg: Шрифтолеярна

en: Designer
bg: Дизайнер

en: License
bg: Лиценз

en: Glyph Count
bg: Брой глифи

en: Color Glyphs
bg: Цветни глифи

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: Layout Features
bg: Оформления

en: Variation Axes
bg: Оси на вариране

en: Named Styles
bg: Стилове с имена

en: Could Not Install Font
bg: Шрифтът не може да се инсталира

en: All Fonts
bg: Всички шрифтове

en: Search
bg: Търсене

en: About Fonts
bg: Относно „Преглед на шрифт“

en: Search fonts
bg: Търсене на шрифт

en: Back
bg: Назад

en: _Install
bg: _Инсталиране

en: Install Font
bg: Инсталиране на шрифт

en: I_nfo
bg: Ин_формация

en: Font Details
bg: Подробности за шрифта

en: _Close
bg: _Затваряне

en: GNOME Fonts
bg: Преглед на шрифт

en: Show the application's version
bg: Извеждане на версията на програмата

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
bg: fonts;fontface;шрифтове;глифи;очертания;уникод;юникод;кирилица;латиница;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
bg: Достъп до всички варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
bg: Варианти над шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
bg: Маркиращ глиф над шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
bg: Замѐни над шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
bg: Варианти на дроби

[ctx: OpenType layout]
en: Akhands
bg: Аканди

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
bg: Варианти под шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
bg: Маркиращ глиф под шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
bg: Замѐни под шрифтовата линия

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
bg: Контекстнозависими варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
bg: Варианти зависещи от регистъра

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
bg: Сливане/разлагане на глифи

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
bg: Свързани варианти след ро

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
bg: Свързани варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
bg: Контекстнозависими лигатури

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
bg: Центрирана пунктуация за CJK

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
bg: Отстояние на главни

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
bg: Контекстни укра̀си с камшичета

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
bg: Курсивна позиция

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
bg: Ситни главни от главни

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
bg: Малки главни от главни

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
bg: Вариант на знак № 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
bg: Вариант на знак № 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
bg: Вариант на знак 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
bg: Вариант на знак № 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
bg: Вариант на знак № 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
bg: Вариант на знак № 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
bg: Вариант на знак № 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
bg: Вариант на знак № 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
bg: Вариант на знак № 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
bg: Вариант на знак № 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
bg: Вариант на знак № 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
bg: Вариант на знак № 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
bg: Вариант на знак № 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
bg: Вариант на знак № 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
bg: Вариант на знак № 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
bg: Вариант на знак № 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
bg: Вариант на знак № 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
bg: Вариант на знак № 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
bg: Вариант на знак № 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
bg: Разстояния

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
bg: Незадължителни лигатури

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
bg: Знаменатели

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
bg: Варианти без точки

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
bg: Експертни варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
bg: Варианти за последен глиф на ред

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
bg: Крайни варианти № 2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
bg: Крайни варианти № 3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
bg: Крайни варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
bg: Форми със загладено ударение

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
bg: Дроби

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
bg: Пълна широчина

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
bg: Варианти за половин широчина

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
bg: Варианти с халант

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
bg: Варианти на половин широчина

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
bg: Исторически варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
bg: Варианти на хоризонтална кана

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
bg: Исторически лигатури

[ctx: OpenType layout]
en: Hangul
bg: Хангул

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
bg: Варианти на канджи ходжо

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
bg: Половин широчина

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
bg: Варианти за начални букви

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
bg: Варианти за отделeни букви

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
bg: Курсив

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
bg: Варианти за подравняване

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
bg: Форми по JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
bg: Форми по JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
bg: Форми по JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
bg: Форми по JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
bg: Кърнинг

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
bg: Леви граници

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
bg: Стандартни лигатури

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
bg: Начални варианти джамо

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
bg: Разграфени цифри

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
bg: Локални варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
bg: Варианти за изписване отляво-надясно

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
bg: Огледални варианти за изписване отляво-надясно

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
bg: Позиция на маркиращ глиф

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
bg: Варианти в средата № 2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
bg: Варианти в средата

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
bg: Математически гръцки

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
bg: Позициониране на маркерен глиф спрямо друг

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
bg: Позициониране на маркерен глиф чрез замяна

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
bg: Варианти на различно анотиране

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
bg: Варианти на канджи според NLC

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
bg: Варианти с нукта

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
bg: Числители

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
bg: Минускулни цифри

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
bg: Оптически граници

[ctx: OpenType layout]
en: Ordinals
bg: Редни числа

[ctx: OpenType layout]
en: Ornaments
bg: Орнаменти

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
bg: Варианти на пропорционални широчини

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
bg: Ситни главни

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
bg: Пропорционална кана

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
bg: Пропорционални числа

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
bg: Варианти пред базата

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
bg: Замествания преди базата

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
bg: Варианти след базата

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
bg: Замествания след базата

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
bg: Пропорционални широчини

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
bg: Четвъртина широчини

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
bg: Случайни

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
bg: Задължителни контекстнозависими варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
bg: Варианти на ракар

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
bg: Задължителни лигатури

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
bg: Варианти на реф

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
bg: Десни граници

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
bg: Варианти за писменост отдясно-наляво

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
bg: Отразени варианти за писменост отдясно-наляво

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
bg: Варианти за пояснения с размер рубин

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
bg: Задължителни варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
bg: Стилистични вариации

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
bg: Научни долни индекси

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
bg: Оптически размер

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
bg: Малки главни

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
bg: Опростени варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
bg: Стилистичен набор № 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
bg: Стилистичен набор № 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
bg: Стилистичен набор № 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
bg: Стилистичен набор № 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
bg: Стилистичен набор № 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
bg: Стилистичен набор № 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
bg: Стилистичен набор № 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
bg: Стилистичен набор № 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
bg: Стилистичен набор № 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
bg: Стилистичен набор № 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
bg: Стилистичен набор № 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
bg: Стилистичен набор № 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
bg: Стилистичен набор № 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
bg: Стилистичен набор № 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
bg: Стилистичен набор № 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
bg: Стилистичен набор № 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
bg: Стилистичен набор № 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
bg: Стилистичен набор № 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
bg: Стилистичен набор № 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
bg: Стилистичен набор № 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
bg: Варианти за математически запис

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
bg: Разлагане на разтегливите глифи

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
bg: Долни индекси

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
bg: Горни индекси

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
bg: Украса с камшичета

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
bg: Форми за заглавия

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
bg: Крайни варианти на джамо

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
bg: Форми за традиционни имена

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
bg: Таблични цифри

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
bg: Традиционни варианти

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
bg: Третина широчини

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
bg: Усреднена големина

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
bg: Варианти на вертикални метрики

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
bg: Варианти на вату

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
bg: Вертикална писменост

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
bg: Варианти на вертикални полуметрики

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
bg: Форми на гласни за джамо

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
bg: Варианти за вертикална ката

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
bg: Вертикален кърнинг

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
bg: Пропорционални варианти на вертикални метрики

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
bg: Вертикални варианти и завъртане

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
bg: Вертикални варианти за завъртане

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
bg: Нула с черта
