gnome-utils - en to ca translation catalogue (200 entries)

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: View fonts on your system
ca: Visualitzeu tots els tipus de lletra del sistema

en: Fonts shows you the fonts installed on your computer for your use as thumbnails. Selecting any thumbnails shows the full view of how the font would look under various sizes.
ca: El Tipus de lletra us mostra en miniatures les tipografies instal·lades a l'ordinador. En seleccionar una de les miniatures se us mostrarà la vista completa de com es veurà el tipus de lletra en diferents mides.

en: Fonts also supports installing new font files downloaded in the .ttf and other formats. Fonts may be installed only for your use or made available to all users on the computer.
ca: El Tipus de lletra també permet la instal·lació de fitxers de tipus de lletra en format .ttf i d'altres. Els tipus de lletra es poden instal·lar només per al vostre ús o fer-los accessibles per a tots els usuaris de l'ordinador.

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Text to thumbnail (default: Aa)
ca: Text a miniaturitzar (predeterminat: Aa)

en: Thumbnail size (default: 128)
ca: Mida de la miniatura (per defecte: 128)

en: SIZE
ca: MIDA

en: FONT-FILE OUTPUT-FILE
ca: FITXER-DE-TIPUS-DE-LLETRA FITXER-DE-SORTIDA

en: Could Not Display Font
ca: No s'ha pogut mostrar el tipus de lletra

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Installed
ca: S'ha instal·lat

en: Installing
ca: S'està instal·lant

en: Install
ca: Instal·la

note: Translators, this string is used to display information about * a 'font variation axis'. The %s gets replaced with the name * of the axis, for example 'Width'. The three %g get replaced * with the minimum, maximum and default values for the axis.
en: %s %g — %g, default %g
ca: %s %g — %g, per defecte %g

en: Instance %d
ca: Instància %d

en: Name
ca: Nom

en: Location
ca: Ubicació

en: Style
ca: Estil

en: Type
ca: Tipus

en: Version
ca: Versió

en: Description
ca: Descripció

en: Manufacturer
ca: Fabricant

en: Designer
ca: Dissenyador

en: License
ca: Llicència

en: Glyph Count
ca: Nombre de glifs

en: Color Glyphs
ca: Glifs de color

en: yes
ca: sí

en: Layout Features
ca: Característiques de disseny

en: Variation Axes
ca: Eixos de variació

en: Named Styles
ca: Estils amb nom

en: Could Not Install Font
ca: No s'ha pogut instal·lar el tipus de lletra

en: All Fonts
ca: Tots els tipus de lletra

en: Search
ca: Cerca

en: About Fonts
ca: Quant al Tipus de lletra

en: Search fonts
ca: Cerca tipus de lletra

en: Back
ca: Enrere

en: _Install
ca: _Instal·la

en: Install Font
ca: Instal·la el tipus de lletra

en: I_nfo
ca: _Informació

en: Font Details
ca: Detalls del tipus de lletra

en: _Close
ca: _Tanca

en: GNOME Fonts
ca: Tipus de lletra del GNOME

en: Show the application's version
ca: Mostra la versió de l'aplicació

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: fonts;fontface;
ca: tipus de lletra;tipografia;

[ctx: OpenType layout]
en: Access All Alternates
ca: Accedeix a totes les alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Forms
ca: Formes sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Mark Positioning
ca: Marca de posicionament sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Above-base Substitutions
ca: Substitucions sobre la base

[ctx: OpenType layout]
en: Alternative Fractions
ca: Fraccions alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Forms
ca: Formes sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Mark Positioning
ca: Marca de posicionament sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Below-base Substitutions
ca: Substitucions sota la base

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Alternates
ca: Alternatives contextuals

[ctx: OpenType layout]
en: Case-Sensitive Forms
ca: Formes sensitives a majúscules i minúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Glyph Composition / Decomposition
ca: Composició / descomposició de glifs

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Form After Ro
ca: Forma de conjunt després de Ro

[ctx: OpenType layout]
en: Conjunct Forms
ca: Formes conjuntes

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Ligatures
ca: Lligadures contextuals

[ctx: OpenType layout]
en: Centered CJK Punctuation
ca: Puntuació CJK centrada

[ctx: OpenType layout]
en: Capital Spacing
ca: Espaiat a les majúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Contextual Swash
ca: Swash contextual

[ctx: OpenType layout]
en: Cursive Positioning
ca: Posicionament de la cursiva

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals From Capitals
ca: Versaletes de majúscules

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals From Capitals
ca: Versaletes de capitals

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 1
ca: Variació de caràcters 1

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 2
ca: Variació de caràcters 2

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 3
ca: Variació de caràcters 3

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 4
ca: Variació de caràcters 4

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 5
ca: Variació de caràcters 5

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 6
ca: Variació de caràcters 6

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 7
ca: Variació de caràcters 7

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 8
ca: Variació de caràcters 8

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 9
ca: Variació de caràcters 9

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 10
ca: Variació de caràcters 10

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 11
ca: Variació de caràcters 11

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 12
ca: Variació de caràcters 12

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 13
ca: Variació de caràcters 13

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 14
ca: Variació de caràcters 14

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 15
ca: Variació de caràcters 15

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 16
ca: Variació de caràcters 16

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 17
ca: Variació de caràcters 17

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 18
ca: Variació de caràcters 18

[ctx: OpenType layout]
en: Character Variation 19
ca: Variació de caràcters 19

[ctx: OpenType layout]
en: Distances
ca: Distàncies

[ctx: OpenType layout]
en: Discretionary Ligatures
ca: Lligadures discrecionals

[ctx: OpenType layout]
en: Denominators
ca: Denominadors

[ctx: OpenType layout]
en: Dotless Forms
ca: Formes sense punts

[ctx: OpenType layout]
en: Expert Forms
ca: Formes d'experts

[ctx: OpenType layout]
en: Final Glyph on Line Alternates
ca: Glif final en línies alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #2
ca: Formes terminals #2

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms #3
ca: Formes terminals #3

[ctx: OpenType layout]
en: Terminal Forms
ca: Formes terminals

[ctx: OpenType layout]
en: Flattened accent forms
ca: Formes d'accents aplanats

[ctx: OpenType layout]
en: Fractions
ca: Fraccions

[ctx: OpenType layout]
en: Full Widths
ca: Amplades completes

[ctx: OpenType layout]
en: Half Forms
ca: Mitges formes

[ctx: OpenType layout]
en: Halant Forms
ca: Formes Halant

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Half Widths
ca: Alternar meitat d'amplades

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Forms
ca: Formes històriques

[ctx: OpenType layout]
en: Horizontal Kana Alternates
ca: Alternatives Kana horitzontals aplanades

[ctx: OpenType layout]
en: Historical Ligatures
ca: Lligadures històriques

[ctx: OpenType layout]
en: Hojo Kanji Forms
ca: Formes Hojo Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Half Widths
ca: Meitat d'amplades

[ctx: OpenType layout]
en: Initial Forms
ca: Formes inicials

[ctx: OpenType layout]
en: Isolated Forms
ca: Formes aïllades

[ctx: OpenType layout]
en: Italics
ca: Cursiva

[ctx: OpenType layout]
en: Justification Alternates
ca: Alternatives de justificació

[ctx: OpenType layout]
en: JIS78 Forms
ca: Formes JIS78

[ctx: OpenType layout]
en: JIS83 Forms
ca: Formes JIS83

[ctx: OpenType layout]
en: JIS90 Forms
ca: Formes JIS90

[ctx: OpenType layout]
en: JIS2004 Forms
ca: Formes JIS2004

[ctx: OpenType layout]
en: Kerning
ca: Interlletratge

[ctx: OpenType layout]
en: Left Bounds
ca: Límits esquerres

[ctx: OpenType layout]
en: Standard Ligatures
ca: Lligadures estàndard

[ctx: OpenType layout]
en: Leading Jamo Forms
ca: Formes principals Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Lining Figures
ca: Figures de línia

[ctx: OpenType layout]
en: Localized Forms
ca: Formes localitzades

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right alternates
ca: Alternatives esquerra a dreta

[ctx: OpenType layout]
en: Left-to-right mirrored forms
ca: Formes reflectides esquerra a dreta

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning
ca: Marca posicionament

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms #2
ca: Formes medials #2

[ctx: OpenType layout]
en: Medial Forms
ca: Formes medials

[ctx: OpenType layout]
en: Mathematical Greek
ca: Matemàtica grega

[ctx: OpenType layout]
en: Mark to Mark Positioning
ca: Posicionament marca a marca

[ctx: OpenType layout]
en: Mark Positioning via Substitution
ca: Marca posicionament a través de substitució

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Annotation Forms
ca: Formes d'anotació alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: NLC Kanji Forms
ca: Formes NLC Kanji

[ctx: OpenType layout]
en: Nukta Forms
ca: Formes Nukta

[ctx: OpenType layout]
en: Numerators
ca: Numeradors

[ctx: OpenType layout]
en: Oldstyle Figures
ca: Figures antigues

[ctx: OpenType layout]
en: Optical Bounds
ca: Límits òptics

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Widths
ca: Amplades alternatives proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Petite Capitals
ca: Majúscules petites

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Kana
ca: Kana proporcional

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Figures
ca: Figures proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-Base Forms
ca: Formes de pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Pre-base Substitutions
ca: Substitucions de pre-base

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Forms
ca: Formes de post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Post-base Substitutions
ca: Substitucions de post-base

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Widths
ca: Amplades proporcionals

[ctx: OpenType layout]
en: Quarter Widths
ca: Dividir amplades

[ctx: OpenType layout]
en: Randomize
ca: Aleatoritza

[ctx: OpenType layout]
en: Required Contextual Alternates
ca: Alternatives contextuals requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Rakar Forms
ca: Formes Rakar

[ctx: OpenType layout]
en: Required Ligatures
ca: Lligadures requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Reph Forms
ca: Formes Reph

[ctx: OpenType layout]
en: Right Bounds
ca: Límits drets

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left alternates
ca: Alternatives de dreta a esquerra

[ctx: OpenType layout]
en: Right-to-left mirrored forms
ca: Formes reflectides de dreta a esquerra

[ctx: OpenType layout]
en: Ruby Notation Forms
ca: Formes de notació Ruby

[ctx: OpenType layout]
en: Required Variation Alternates
ca: Alternatives de variació requerides

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Alternates
ca: Alternatives estilístiques

[ctx: OpenType layout]
en: Scientific Inferiors
ca: Inferiors científics

[ctx: OpenType layout]
en: Optical size
ca: Mida òptica

[ctx: OpenType layout]
en: Small Capitals
ca: Versaletes

[ctx: OpenType layout]
en: Simplified Forms
ca: Formes simplificades

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 1
ca: Conjunt estilístic 1

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 2
ca: Conjunt estilístic 2

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 3
ca: Conjunt estilístic 3

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 4
ca: Conjunt estilístic 4

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 5
ca: Conjunt estilístic 5

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 6
ca: Conjunt estilístic 6

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 7
ca: Conjunt estilístic 7

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 8
ca: Conjunt estilístic 8

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 9
ca: Conjunt estilístic 9

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 10
ca: Conjunt estilístic 10

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 11
ca: Conjunt estilístic 11

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 12
ca: Conjunt estilístic 12

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 13
ca: Conjunt estilístic 13

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 14
ca: Conjunt estilístic 14

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 15
ca: Conjunt estilístic 15

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 16
ca: Conjunt estilístic 16

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 17
ca: Conjunt estilístic 17

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 18
ca: Conjunt estilístic 18

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 19
ca: Conjunt estilístic 19

[ctx: OpenType layout]
en: Stylistic Set 20
ca: Conjunt estilístic 20

[ctx: OpenType layout]
en: Math script style alternates
ca: Alternatives d'estil de script matemàtic

[ctx: OpenType layout]
en: Stretching Glyph Decomposition
ca: Descomposició del glif estirat

[ctx: OpenType layout]
en: Subscript
ca: Subíndex

[ctx: OpenType layout]
en: Superscript
ca: Superíndex

[ctx: OpenType layout]
en: Swash
ca: Picar

[ctx: OpenType layout]
en: Titling
ca: Titulació

[ctx: OpenType layout]
en: Trailing Jamo Forms
ca: Formes d'arrossegament Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Name Forms
ca: Formes de noms tradicionals

[ctx: OpenType layout]
en: Tabular Figures
ca: Figures tabulars

[ctx: OpenType layout]
en: Traditional Forms
ca: Formes tradicionals

[ctx: OpenType layout]
en: Third Widths
ca: Amplades dividides per tres

[ctx: OpenType layout]
en: Unicase
ca: Caixa única

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Metrics
ca: Mètriques verticals alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Vattu Variants
ca: Variants Vattu

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Writing
ca: Escriptura vertical

[ctx: OpenType layout]
en: Alternate Vertical Half Metrics
ca: Mitges mètriques verticals alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Vowel Jamo Forms
ca: Formes de vocal Jamo

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kana Alternates
ca: Alternatives de Kana verticals

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Kerning
ca: Interlletratge vertical

[ctx: OpenType layout]
en: Proportional Alternate Vertical Metrics
ca: Mètriques verticals proporcionalment alternatives

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates and Rotation
ca: Alternatives verticals i rotació

[ctx: OpenType layout]
en: Vertical Alternates for Rotation
ca: Alternatives verticals per rotació

[ctx: OpenType layout]
en: Slashed Zero
ca: Zero barrat
