gnome-games master - en to el translation catalogue (47 entries)

en: Games
el: Παιχνίδια

en: Simple game launcher for GNOME
el: Απλός εκκινητής παιχνιδιού για το GNOME

en: Games is a GNOME 3 application to browse your video games library and to easily pick and play a game from it. It aims to do for games what Music already does for your music library.
el: Τα Παιχνίδια είναι μια εφαρμογή του GNOME 3 που σας βοηθά να εντοπίζετε εύκολα και να παίζετε ένα παιχνίδι της συλλογής σας. Έχει ως στόχο να κάνει για τα παιχνίδια αυτό που κάνει ήδη η εφαρμογή «Μουσική» για τη μουσική σας βιβλιοθήκη.

en: Features:
el: Χαρακτηριστικά:

en: Search in your games collection
el: Αναζητήστε τη συλλογή των παιχνιδιών σας

en: Play your games
el: Παίξτε τα παιχνίδια σας

en: Resume your game to where you left it
el: Συνεχίστε το παιχνίδι σας εκεί που το άφησατε

en: The GNOME Project
el: Το έργο GNOME

en: Video game player
el: Aναπαραγωγέας  βιντεοπαιχνιδιών

en: View and play your video games collection
el: Δείτε και παίξτε τη συλλογή των βιντεοπαιχνιδιών σας

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: game;videogame;video game;player;
el: παιχνίδι;βιντεοπαιχνίδι;παίκτης;game;videogame;video game;player;

en: Window size
el: Μέγεθος παραθύρου

en: Platforms
el: Πλατφόρμες

note: Translators: tooltip for the application menu button
en: Menu
el: Μενού

en: Search
el: Aναζήτηση

en: Preferences
el: Προτιμήσεις

en: Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

en: Help
el: Βοήθεια

en: Back
el: Πίσω

en: Restore
el: Επαναφορά

en: If you see this, this is a bug.
el: Εάν βλέπετε αυτό, πρόκειται για ένα σφάλμα.

en: Please contact the developers.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τους προγραμματιστές.

en: No games found
el: Δεν βρέθηκαν παιχνίδια

en: Install games or add directories containing games to your search sources.
el: Εγκαταστήστε παιχνίδια ή προσθέστε καταλόγους που περιέχουν παιχνίδια στις πηγές  αναζήτησής σας.

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Filter
el: Φίλτρο

[ctx: Keyboard configuration factory reset]
en: Reset
el: Επαναφορά

en: Configure
el: Ρύθμιση

en: Skip
el: Παράλειψη

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Are you sure you want to quit?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να εξέλθετε;

en: All unsaved progress will be lost.
el: Θα χαθεί όλη η μη αποθηκευμένη πρόοδος.

en: Quit
el: Έξοδος

en: You have to use its own window to play it.
el: Πρέπει να χρησιμοποιήσετε το δικό του παράθυρο για να παίξετε.

en: Resume last game?
el: Συνέχιση του τελευταίου παιχνιδιού;

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Resume
el: Συνέχεια

[ctx: Resuming a game failed dialog]
en: Reset
el: Επαναφορά

en: Shortcuts
el: Συντομεύσεις

en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Exit fullscreen
el: Έξοδος πλήρους οθόνης

[ctx: shortcut window]
en: Accept
el: Αποδοχή

[ctx: shortcut window]
en: Cancel
el: Aκύρωση

en: GNOME Games
el: Παιχνίδια GNOME

en: A video game player for GNOME
el: Ένας αναπαραγωγέας βιντεοπαιχνιδιών για το GNOME

en: Learn more about GNOME Games
el: Μάθετε περισσότερα για τα Παιχνίδια GNOME

en: Extensions
el: Επεκτάσεις
