gnome-getting-started-docs master - en to fa translation catalogue (264 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: New to GNOME? Learn how to get around.
fa: در گنوم تازه‌واردید؟ نحوهٔ کار را بیاموزید.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting started with GNOME
fa: شروع به کار با گنوم

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started
fa: شروع به کار

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: titles/t
en: Getting Started
fa: شروع به کار

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Launch applications
fa: اجرای برنامه‌ها

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Launching Applications
fa: اجرای برنامه‌ها

note: (itstool) path: div/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen.
fa: نشانگر موشیتان را به گوشهٔ <gui>فعّالیت‌ها</gui> در گوشهٔ بالای سمت راست صفحه ببرید.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon.
fa: روی نقشک <gui>نمایش برنامه‌ها</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the application you want to run, for example, Help.
fa: روی برنامه‌ای که می‌خواهید اجرا شود کلیک کنید، مثلاً راهنما.

note: (itstool) path: div/p
en: Alternatively, use the keyboard to open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
fa: همچنین می‌توانید برای گشودن <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> با فشردن کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> از صفحه‌کلید استفاده کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to launch.
fa: شروع به نوشتن نام برنامه‌ای که می‌خواهید اجرا شود کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <key>Enter</key> to launch the application.
fa: برای اجرای برنامه <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Switch tasks
fa: تعویض وظایف

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Switching Tasks
fa: تعویض وظایف

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click a window to switch to that task.
fa: برای تعویض به یک پنجره، رویش کلیک کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the left.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمت چپ صفحه، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را به چپ بکشید.

note: (itstool) path: div/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window.
fa: هنگامی که نصف صفحه پررنگ شد، پنجره را رها کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side, grab the window’s titlebar and drag it to the right.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمت راست، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را به راست بکشید.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>.
fa: برای نمایش <gui>تعویضگر وظیفه</gui>، <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key><key> جهش</key></keyseq> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> to select the next highlighted window.
fa: برای گزینش پنجرهٔ پررنگ‌شدهٔ بعدی، <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را رها کنید.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To cycle through the list of open windows, do not release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> but hold it down, and press <key>Tab</key>.
fa: برای گردش میان فهرست پنجره‌های باز، <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را رها نکرده و نگه‌دارید، ولی <key>جهش</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
fa: برای نمایش <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui>، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to switch to.
fa: شروع به نوشتن نام برنامه‌ای که می‌خواهید به آن تعویض شود کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: When the application appears as the first result, press <key> Enter</key> to switch to it.
fa: هنگامی که برنامه به عنوان نتیجهٔ نخست ظاهر شد، برای تعویض به آن <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Use windows and workspaces
fa: استفاده از پنجره‌ها و فضاهای کاری

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Windows and Workspaces
fa: پنجره‌ها و فضاهای کاری

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window, grab the window’s titlebar and drag it to the top of the screen.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را به بالای صفحه بکشید.

note: (itstool) path: div/p
en: When the screen is highlighted, release the window.
fa: هنگامی که صفحه پررنگ شد، پنجره را رها کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To unmaximize a window, grab the window’s titlebar and drag it away from the edges of the screen.
fa: برای نابیشینه کردن یک پنجره، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را از گوشه‌های صفحه دور کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: You can also click the top bar to drag the window away and unmaximize it.
fa: همچنین می‌توانید برای دور کردن پنجره و نابیشینه کردنش، روی نوار بالا کلیک کنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the right.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمت راست صفحه، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را به راست بکشید.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↑</key>.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره با استفاده از صفحه‌کلید، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را نگه داشته و <key>↑</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To restore the window to its unmaximized size, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
fa: برای بازگردانی پنجره به اندازهٔ نابیشینه‌اش، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را نگه داشته و <key>↓</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>→</key>.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمت راست صفحه، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را نگه داشته و <key>→</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>←</key>.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمت چپ صفحه، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را نگه داشته و <key>←</key> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.
fa: برای جابه‌جایی به فضای کاری زیر فضای کاری جاری، <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر </key><key>صفحه پایین</key></keyseq> را بزنید.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.
fa: برای جابه‌جایی به فضای کاری بالای فضای کاری جاری، <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر </key><key>صفحه بالا</key></keyseq> را بزنید.

note: (itstool) path: links/title
en: Common tasks
fa: وظایف رایج

note: (itstool) path: titles/t
en: Welcome
fa: خوش آمدید

note: (itstool) path: titles/t
en: Changing Wallpaper
fa: تغییر کاغذدیواری

note: (itstool) path: titles/t
en: Responding to Messages
fa: پاسخ به پیام‌ها

note: (itstool) path: titles/t
en: Delayed Response
fa: پاسخ‌های باتأخیر

note: (itstool) path: titles/t
en: Changing Date, Time and Timezone
fa: تغییر تاریخ، زمان و منطقهٔ زمانی

note: (itstool) path: titles/t
en: Maximize
fa: بیشینه

note: (itstool) path: titles/t
en: Restore
fa: بازگردانی

note: (itstool) path: titles/t
en: Left half of screen
fa: نیمهٔ چپ صفحه

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace down
fa: فضای کاری پایین

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace up
fa: فضای کاری بالا

note: (itstool) path: titles/t
en: Right half of screen
fa: نیمهٔ راست صفحه

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Activities
fa: فعّالیت‌ها

note: (itstool) path: titles/t Translators: Enter is the name of the key.
en: Enter
fa: ورود

note: (itstool) path: titles/t
en: Ctrl
fa: مهار

note: (itstool) path: titles/t
en: Alt
fa: دگرساز

note: (itstool) path: titles/t Translators: Tab is the name of the key.
en: Tab
fa: جهش

note: (itstool) path: titles/t
en: Esc
fa: گریز

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the yelp help viewer.
en: help
fa: راهنما

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the web browser.
en: web
fa: وب

note: (itstool) path: titles/t
en: Just start typing…
fa: فقط شروع به نوشتن کنید…

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: John Doe
fa: دانیال بهزادی

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Settings
fa: تنظیمات

note: (itstool) path: titles/t
en: Background
fa: پس‌زمینه

note: (itstool) path: titles/t
en: Wallpapers
fa: کاغذدیواری‌ها

note: (itstool) path: titles/t
en: Select
fa: گزینش

note: (itstool) path: titles/t
en: Ready for the meeting?
fa: برای جلسه آماده‌ای؟

note: (itstool) path: titles/t
en: I’ll be there in a sec…
fa: یه ثانیه دیگه اون‌جام…

note: (itstool) path: titles/t
en: Good stuff, thanks again
fa: عالیه، بازم مرسی

note: (itstool) path: titles/t
en: Thanks for the support
fa: ممنون برای پشتیبانی

note: (itstool) path: titles/t
en: No worries.
fa: حله.

note: (itstool) path: titles/t
en: Too kind.
fa: دمت گرم.

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Calendar
fa: گشودن تقویم

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Clocks
fa: گشودن ساعت‌ها

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Date & Time Settings" but we cannot use an ampersand here.
en: Date and Time Settings
fa: تنظیمات تاریخ و زمان

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Automatic Date & Time" but we cannot use an ampersand here.
en: Automatic Date and Time
fa: _تاریخ و زمان خودکار

note: (itstool) path: titles/t
en: Automatic Timezone
fa: منطقهٔ زمانی خودکار

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 20∶00
fa: ۱۴ اکتبر ۲۰۱۳، ۲۰:۰۰

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 14∶00
fa: ۱۴ اکتبر ۲۰۱۳، ۱۴:۰۰

note: (itstool) path: credit/name
en: Jakub Steiner
fa: جیکوب اشتینر

note: (itstool) path: credit/name
en: Petr Kovar
fa: پیتر کوار

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Browse the web
fa: مرور وب

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on browsing the web
fa: آموزشی در باب مرور وب

note: (itstool) path: page/title
en: Browse the web
fa: مرور وب

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Applications</gui> menu at the top left of the screen.
fa: روی فهرست <gui>برنامه‌ها</gui> در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: From the menu, select <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.
fa: از فهرست، <guiseq><gui>اینترنت</gui><gui>فایرفاکس</gui></guiseq> را برگزینید.

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui>.
fa: نشانگر موشیتان را به گوشهٔ <gui>فعّالیت‌ها</gui> در سمت راست بالای صفحه برده تا <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> نشان داده شود.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Firefox</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
fa: نقشک مرورگر <app>فایرفاکس</app> را از فهرست نقشک سمت راست صفحه برگزینید.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>Firefox</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
fa: همچنین می‌توانید مرورگر را فقط <link xref="gs-use-system-search">فقط با  نوشتن</link> <em>فایرفاکس</em> در <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> اجرا کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Web</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
fa: نقشک مرورگر <app>وب</app> را از فهرست نقشک سمت راست صفحه برگزینید.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>web</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
fa: همچنین می‌توانید مرورگر را فقط <link xref="gs-use-system-search">فقط با  نوشتن</link> <em>وب</em> در <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> اجرا کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the address bar at the top of the browser window and start typing in the website you want to visit.
fa: روی نوار نشانی در بالای پنجرهٔ مرورگر کلیک کرده و شروع به نوشتن پایگاه وبی که می‌خواهید دیده شود کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Typing in a website starts searching for it in the browser history and bookmarks, so you do not need to remember the exact address.
fa: نوشتن یک پایگاه وب شروع به جست‌وجو برای آن در تاریخچهٔ مروگر و نشانک‌ها کرده تا لازم نباشد نشانی دقیق را به خاطر داشته باشید.

note: (itstool) path: item/p
en: If the website is found in the history or bookmarks, a drop-down list is shown below the address bar.
fa: اگر پایگاه وبی در تاریخچه یا نشانک‌ها پیدا شد، فهرستی در پایین نوار نشانی ظاهر خواهد شد.

note: (itstool) path: item/p
en: From the drop-down list, you can quickly select a website using the arrow keys.
fa: می‌توانید با کلیدهای جهت‌دار، پایگاه وبی را از میان فهرست برگزینید.

note: (itstool) path: item/p
en: After you have selected a website, press <key>Enter</key> to visit it.
fa: پس از گزینش یک پایگاه وب، <key>ورود</key> را برای دیدنش بزنید.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the date, time and timezone
fa: تغییر تاریخ، زمان و منطقهٔ زمانی

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the date, time and timezone
fa: آموزشی در باب تغییر تاریخ، زمان و منطقهٔ زمانی

note: (itstool) path: page/title
en: Change the date, time and timezone
fa: تغییر تاریخ، زمان و منطقهٔ زمانی

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui xref="shell-introduction#yourname">system menu</gui> on the right side of the top bar.
fa: روی <gui xref="shell-introduction#yourname">فهرست سامانه</gui> در سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Settings</gui>.
fa: روی <gui>تنظیمات</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Date &amp; Time</gui> from the sidebar.
fa: از نوار کناری <gui>تاریخ و زمان</gui> را برگزینید.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Time Zone</gui> item is switched off, and then click the <gui>Time Zone</gui> item below.
fa: مطمئن شوید که <gui>منطقهٔ زمانی خودکار</gui> خاموش است و سپس روی <gui>منطقهٔ زمانی</gui> در پایین کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on your location on the world map. This selects your current city, which you can also search for in the search box above the map.
fa: روی موقعیتتان روی نقشه کلیک کنید. این کار شهر کنونیتان را برمی‌گزیند. همچنین می‌توانید در جعبهٔ جست‌وجوی بالای نقشه نیز برایش جست‌وجو کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the world map window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui> panel.
fa: برای بازگشت به تابلوی <gui>تاریخ و زمان</gui>، پنجرهٔ نقشهٔ جهان را ببندید.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Date &amp; Time</gui> item is switched off, and then click the <gui>Date &amp; Time</gui> item below to open the <gui>Date &amp; Time</gui> window. There you can adjust your date and time settings by clicking on the <gui>+</gui> or <gui>-</gui> buttons.
fa: مطمئن شوید که <gui>تاریخ و زمان خودکار</gui> خاموش است و سپس برای گشودن پنجرهٔ <gui>تاریخ و زمان</gui> روی <gui>تاریخ و زمان</gui> در پایین کلیک کنید. آن‌جا می‌توانید تنظیمات تاریخ و زمانتان را با کلیک روی دکمه‌های <gui>+</gui> یا <gui>-</gui> میزان کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui> panel, and then close the panel.
fa: برای بازگشت به تابلوی <gui>تاریخ و زمان</gui>، پنجره را بسته و سپس تابلو را ببندید.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Connect to online accounts
fa: وصل شدن به حساب‌های برخط

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on connecting to online accounts
fa: آموزشی در باب وصل شدن به حساب‌های برخط

note: (itstool) path: page/title
en: Connect to online accounts
fa: وصل شدن به حساب‌های برخط

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Online Accounts</gui> panel, then click the online account service you want to use.
fa: روی تابلوی <gui>حساب‌های برخط</gui> کلیک کرده، سپس روی خدمت برخطی که می‌خواهید استفاده شود کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: This will open a new window where you can sign in to your online account.
fa: این کار پنجره‌ای جدید خواهد گشود که در آن می‌توانید به حساب برخطتان وارد شوید.

note: (itstool) path: item/p
en: In most cases, you will have to grant access to the online service after signing in to get started.
fa: در بیش‌تر موارد، باید پس از ورود، برای شروع به خدمت برخط دسترسی بدهید.

note: (itstool) path: item/p
en: For example, if you are connecting to your Google account, you will have to click the <gui>Grant Access</gui> button.
fa: برای مثال اگر به حساب گوگلتان وصل می‌شوید، باید روی دکمهٔ <gui>اعطای دسترسی</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Many online accounts let you choose the services you want to use with your online account. If you do not want to use a service, disable it by clicking the <gui>ON/OFF</gui> switch on the right-hand side of the window.
fa: بسیاری از حساب‌های برخط می‌گذارند خدماتی که می‌خواهید با حساب برخطتان استفاده شود را برگزینید. اگر نمی‌خواهید از خدمتی استفاده شود، با کلیک روی تعویضگر <gui>روشن/خاموش</gui> در سمت چپ صفحه، از کار بیندازیدش.

note: (itstool) path: text/tspan
en: 3
fa: ۳

note: (itstool) path: text/tspan
en: Date &amp; Time
fa: تاریخ و زمان

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Date &amp; Time
fa: تاریخ و رمان خودکار

note: (itstool) path: text/tspan
en: Requires internet access
fa: نیاز به دسترسی اینترنتی

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Time Zone
fa: منطقهٔ زمانی خودکار

note: (itstool) path: text/tspan
en: September 1st 2015, 9:51 AM
fa: یکم سپتامبر ۲۰۱۵، ۹:۵۱ صبح

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Zone
fa: منطقهٔ زمانی

note: (itstool) path: text/tspan
en: EDT (New York, United States)
fa: EDT (نیویورک، ایالات متّحده)

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Format
fa: قالب زمان

note: (itstool) path: text/tspan
en: 24-hour
fa: ۲۴ساعته

note: (itstool) path: text/tspan
en: Details
fa: جزییات

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Get online
fa: برخط شدن

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on getting online
fa: آموزشی در باب برخط شدن

note: (itstool) path: page/title
en: Get online
fa: برخط شدن

note: (itstool) path: note/p
en: You can see the status of your network connection on the right-hand side of the top bar.
fa: می‌توانید وضعیت اتّصال شبکه‌تان را در سمت چپ نوار بالا ببینید.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a wired network
fa: وصل شدن به یک شبکهٔ سیمی

note: (itstool) path: item/p
en: The network connection icon on the right-hand side of the top bar shows that you are offline.
fa: نقشک اتّصال شبکه در سمت چپ نوار بالا نشان می‌دهد که برون‌خطید.

note: (itstool) path: item/p
en: The offline status can be caused by a number of reasons: for example, a network cable has been unplugged, the computer has been set to run in <em>airplane mode</em>, or there are no available Wi-Fi networks in your area.
fa: وضعیت برون‌خط می‌تواند ناشی از چندین دلیل باشد: برای مثال یک کابل شبکه قطع شده، رایانه برای اجرا در <em>حالت هواپیما</em> تنظیم شده یا هیچ شبکهٔ وای‌فایی در ناحیه‌تان موجود نیست.

note: (itstool) path: item/p
en: If you want to use a wired connection, just plug in a network cable to go online. The computer will try to set up the network connection for you automatically.
fa: اگر می‌خواهید از یک اتّصال سیمی استفاده کنید، فقط یک کابل شبکه وصل کرده تا برخط شوید. رایانه سعی خواهد کرد که اتّصال شبکه را به صورت خودکار برایتان برپا کند.

note: (itstool) path: item/p
en: While the computer sets up a network connection for you, the network connection icon shows three dots.
fa: هنگام برپاسازی یک اتّصال شبکه برایتان، نقشک اتّصال شبکه سه نقطه نشان می‌هد.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the network connection has been successfully set up, the network connection icon changes to the networked computer symbol.
fa: پس از برپایی موفّق شبکه، نقشک اتّصال شبکه به نشان رایانهٔ شبکه‌شده تغییر خواهد کرد.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a Wi-Fi network
fa: وصل شدن به یک شبکهٔ وای‌فای

note: (itstool) path: steps/title
en: To connect to a Wi-Fi (wireless) network:
fa: برای وصل شدن به یک شبکهٔ وای‌فای(بی‌سیم):

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Wi-Fi Not Connected</gui>. The Wi-Fi section of the menu will expand.
fa: <gui>وای‌فای وصل نیست</gui>را برگزینید. گزینش وای‌فای فهرست گسترده خواهد شد.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Select Network</gui>.
fa: روی <gui>گزینش شبکه</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: note/p
en: You can only connect to a Wi-Fi network if your computer hardware supports it and you are in an area with Wi-Fi coverage.
fa: فقط در صورتی که رایانه‌تان سخت‌افزار لازم را داشته و در یک ناحیه با پوشش وای‌فای باشید، می‌توانید به یک شبکهٔ وای‌فای وصل شوید.

note: (itstool) path: item/p
en: From the list of available Wi-Fi networks, select the network you want to connect to, and click <gui>Connect</gui> to confirm.
fa: از فهرست شبکه‌های وای‌فای موجود، شبکه‌ای که می‌خواهید به آن وصل شده را برگزیده و برای تأیید روی <gui>اتّصال</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Depending on the network configuration, you may be prompted for network credentials.
fa: بسته به پیکربندی شبکه، ممکن است تأییدیهٔ شبکه خواسته شود.

note: (itstool) path: text/tspan
en: 1
fa: ۱

note: (itstool) path: text/tspan
en: 2
fa: ۲

note: (itstool) path: g/title
en: settings
fa: تنظیمات

note: (itstool) path: text/tspan
en: Online Accounts
fa: حساب‌های برخط

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add an account
fa: افزودن یک حساب

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect to your data in the cloud
fa: وصل شدن به داده‌هایتان در ابرواره

note: (itstool) path: text/tspan
en: 4
fa: ۴

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google account
fa: حساب گوگل

note: (itstool) path: text/tspan
en: Cancel
fa: لغو

note: (itstool) path: text/tspan
en: SIGN UP
fa: ثبت‌نام

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign in
fa: ورود

note: (itstool) path: text/tspan
en: Email
fa: رایانامه

note: (itstool) path: text/tspan
en: Password
fa: گذرواژه

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign In
fa: ورود

note: (itstool) path: text/tspan
en: john.doe@gmail.com
fa: dani.behzi@gmail.com

note: (itstool) path: text/tspan
en: Grant Access
fa: اعطای دسترسی

note: (itstool) path: text/tspan
en: Deny Access
fa: انکار دسترسی

note: (itstool) path: text/tspan
en: 5
fa: ۵

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google
fa: گوگل

note: (itstool) path: text/tspan
en: Facebook
fa: فیس‌بوک

note: (itstool) path: text/tspan
en: Windows Live
fa: ویندوز لایو

note: (itstool) path: text/tspan
en: Microsoft Exchange
fa: اکسچنج مایکروسافت

note: (itstool) path: text/tspan
en: Enterprise Login (Kerberos)
fa: ورود تجاری (Kerberos)

note: (itstool) path: text/tspan
en: 6
fa: ۶

note: (itstool) path: text/tspan
en: Use for
fa: استفاده برای

note: (itstool) path: text/tspan
en: Mail
fa: نامه

note: (itstool) path: text/tspan
en: Calendar
fa: تقویم

note: (itstool) path: text/tspan
en: Contacts
fa: اشنایان

note: (itstool) path: text/tspan
en: Photos
fa: عکس‌ها

note: (itstool) path: text/tspan
en: Files
fa: پرونده‌ها

note: (itstool) path: text/tspan
en: Printers
fa: چاپگرها

note: (itstool) path: text/tspan
en: Remove Account
fa: برداشتن حساب

note: (itstool) path: text/tspan
en: 14:30
fa: ۱۴:۳۰

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi
fa: وای‌فای

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select Network
fa: گزینش شبکه

note: (itstool) path: text/tspan
en: Turn Off
fa: روشن کردن

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi Settings
fa: تنظیمات وای‌فای

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi Networks
fa: شبکه‌های وای‌فای

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect
fa: اتّصال

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select a network
fa: گزینش یک شبکه

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Launch applications
fa: اجرای برنامه‌ها

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on launching applications
fa: آموزشی در باب اجرای برنامه‌ها

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the mouse
fa: اجرای برنامه‌ها با موشی

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon that is shown at the bottom of the bar on the left-hand side of the screen.
fa: روی نقشک <gui>نمایش برنامه‌ها</gui> که در پایین نوار سمت راست صفحه دیده می‌شود کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: A list of applications is shown. Click the application you want to run, for example, Help.
fa: فهرستی از برنامه‌ها نشان داده می‌شود. روی برنامه‌ای که می‌خواهید اجرا شود کلیک کنید، برای مثال راهنما.

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the keyboard
fa: اجرای برنامه‌ها با صفحه‌کلید

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
fa: <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui>را  با فشردن کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> بگشایید.

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing the name of the application you want to launch. Searching for the application begins instantly.
fa: شروع به نوشتن نام برنامه‌ای کنید که می‌خواهید احرا شود. جست‌وجو برای برنامه‌ها بی‌درنگ آغاز می‌شود.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the icon of the application is shown and selected, press <key> Enter</key> to launch the application.
fa: هنگامی که نقشک برنامه نشان داده و برگزیده شد، برای اجرایش <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: p/link
en: Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License
fa: پروانهٔ حمل‌نشده از نگارش ۳.۰ Creative Commons Attribution-ShareAlike

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
fa: این کار منتشر شده تحت یک <_:link-1/>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: just type
fa: فقط بنویسید

note: (itstool) path: text/tspan
en: con
fa: آش

note: (itstool) path: text/tspan
en: Accounts
fa: حساب‌ها

note: (itstool) path: text/tspan
en: https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=oz&amp;con...
fa: https://accounts.google.com/ServiceLogin?service=oz&amp;آش...

note: (itstool) path: text/tspan
en: config
fa: آشپزی

note: (itstool) path: text/tspan
en: fontconfig
fa: آش رشته

note: (itstool) path: text/tspan
en: system-config-http.zip
fa: خاطرات خون‌آشام.zip

note: (itstool) path: text/tspan
en: Icon guidelines
fa: آشپزی گیاهی

note: (itstool) path: text/tspan
en: Secure Linux Containers
fa: آشفتگی زمانی

note: (itstool) path: text/tspan
en: Developer Conference 2012
fa: آشنایی‌زدایی در ادبیات

note: (itstool) path: text/tspan
en: Web
fa: وب

note: (itstool) path: text/tspan
en: Search
fa: جست‌وجو

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Switch tasks
fa: تعویض وظایف

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on switching tasks
fa: آموزشی در باب تعویض وظایف

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui> where you can see the currently running tasks displayed as small windows.
fa: نشانگر موشیتان را به گوشهٔ <gui>فعّالیت‌ها</gui> در سمت راست بالای صفحه برده تا <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> نشان داده شود که در آن می‌توانید وظایف در حال اجرای کنونی را به صورت پنجره‌هایی کوچک ببینید.

note: (itstool) path: item/p
en: You can switch between tasks by using the <gui>window list</gui> at the bottom of the screen. Open tasks appear as buttons in the <gui>window list</gui>.
fa: می‌توانید با استفاده از <gui>فهرست پنجره</gui> در پایین صفحه بین وظایف جابه‌جا شوید. وظایف باز به صورت دکمه‌هایی در <gui>فهرست پنجره</gui> نشان داده می‌شوند.

note: (itstool) path: item/p
en: Click a button in the <gui>window list</gui> to switch to that task.
fa: برای تصویض به یک وظیفه روی دکمه‌اش در <gui>فهرست پنجره</gui> کلیک کنید.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows
fa: کاشی‌کاری پنجره‌ها

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along a side of the screen, grab the window’s titlebar and drag it to the left or right side of the screen.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره در سمتی از صفحه، نوار عنوان پنجره را گرفته و آن را به کنارهٔ راست یا چپ صفحه بکشید.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the selected side of the screen.
fa: هنگامی که نصف صفحه پررنگ شد، پنجره را رها کنید تا در سمت گزیدهٔ صفحه بیشینه شود.

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize two windows side-by-side, grab the titlebar of the second window and drag it to the opposite side of the screen.
fa: برای بیشنه کردن دو پنجره در کنار هم، نوار عنوان پنجرهٔ دوم را گرفته و آن را به کنارهٔ دیگر صفحه بکشید.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the opposite side of the screen.
fa: هنگامی که نصف صفحه پررنگ شد، پنجره را رها کنید تا در سمت دیگر صفحه بیشینه شود.

note: (itstool) path: section/title
en: Switch between windows
fa: تعویض میان پنجره‌ها

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>, which lists the currently open windows.
fa: برای نمایش <gui>تعویضگر پنجره</gui>، <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر </key><key>جهش</key></keyseq> را زده تا پنجره‌های باز کنونی فهرست شوند.

note: (itstool) path: item/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> to select the next highlighted window in the <gui>window switcher</gui>.
fa: برای گزینش پنجرهٔ پررنگ‌شدهٔ بعدی در <gui>تعویضگر پنجره </gui>، <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را رها کنید.

note: (itstool) path: section/title
en: Use search to switch applications
fa: استفاده از جست‌وجو برای تعویض برنامه‌ها

note: (itstool) path: item/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
fa: برای نمایش <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui>، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را بزنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Just start typing the name of the application you want to switch to. Applications matching what you have typed will appear as you type.
fa: فقط شروع به نوشتن نام برنامه‌ای کنید که می‌خواهید به آن تعویض کنید. برنامه‌های مطابق با آن‌چه نوشته‌اید، همزمان با نوشتنتان ظاهر می‌شوند.

note: (itstool) path: item/p
en: When the application that you want to switch to appears as the first result, press <key>Enter</key> to switch to it.
fa: وقتی برنامه‌ای که می‌خواهید به آن تعویض شود در صدر نتایح قرار گرفت، برای تعویض به آن <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: credit/name
en: Hannie Dumoleyn
fa: هانیه دمولین

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use the system search
fa: استفاده از جست‌وجوی سامانه

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using the system search
fa: آموزشی در باب استفاده از جست‌وجوی سامانه

note: (itstool) path: page/title
en: Use the system search
fa: استفاده از جست‌وجوی سامانه

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities</gui> overview by clicking <gui>Activities</gui> at the top left of the screen, or by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key. Start typing to search.
fa: با کلیک روی <gui>فعّالیت‌ها</gui> در سمت راست بالای صفحه یا با فشردن کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key>، نمای کلّی <gui>فعّالیت‌ها</gui> را بگشایید. برای جست‌وجو شروع به نوشتن کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Results matching what you have typed will appear as you type. The first result is always highlighted and shown at the top.
fa: نتیجه‌های منطبق با آن‌چه نوشته‌اید همزمان با نوشتنتان ظاهر خواهند شد. نخستین نتیجه همیشه پررنگ شده و در بالا نشان داده می‌شود.

note: (itstool) path: item/p
en: Press <key>Enter</key> to switch to the first highlighted result.
fa: برای تعویض به نخستین نتیجهٔ پررنگ‌شده <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Items that may appear in the search results include:
fa: مواردی که ممکن است در نتایج جست‌وجو ظاهر شوند عبارتند از:

note: (itstool) path: item/p
en: matching applications, shown at the top of the search results,
fa: برنامه‌های مطابق، نشان داده شده در بالای نتایج جست‌وجو،

note: (itstool) path: item/p
en: matching settings,
fa: تنظیمات مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching contacts,
fa: آشنایان مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching documents,
fa: سندهای مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching calendar,
fa: تقویم مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching calculator,
fa: ماشین‌حساب مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching software,
fa: نرم‌افزارهای مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching files,
fa: پرونده‌های مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching terminal,
fa: پایانهٔ مطابق،

note: (itstool) path: item/p
en: matching passwords and keys.
fa: گذرواژه‌ها و کلیدهای مطابق.

note: (itstool) path: item/p
en: In the search results, click the item to switch to it.
fa: در نتایج جست‌وجو، برای تعویض به مورد، رویش کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: Alternatively, highlight an item using the arrow keys and press <key>Enter</key>.
fa: همچنین می‌توانید موردی را با کلیدهای جهت‌دار پررنگ کرده و <key>ورود</key> را بزنید.

note: (itstool) path: section/title
en: Search from inside applications
fa: جست‌وجو از درون برنامه‌ها

note: (itstool) path: section/p
en: The system search aggregates results from various applications. On the left-hand side of the search results, you can see icons of applications that provided the search results. Click one of the icons to restart the search from inside the application associated with that icon. Because only the best matches are shown in the <gui>Activities Overview</gui>, searching from inside the application may give you better search results.
fa: جست‌وجوی سامانه نتیجه‌ها را از برنامه‌های مختلفی گرد هم می‌آورد. در سمت راست نتایج جست‌وجو می‌توانید نقشک برنامه‌هایی که نتیجه‌ها را فراهم کرده‌اند ببینید. برای شروع دوبارهٔ جست‌وجو از درون یک برنامه، روی نقشک آن کلیک کنید. از آن‌جا که فقط بهترین نتیجه‌ها در <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> نشان داده می‌شوند، ممکن است جست‌وجو از درون برنامه‌ها، نتایح جست‌وجوی بهتری به شما بدهد.

note: (itstool) path: section/title
en: Customize search results
fa: سفارشی‌سازی نتایج جست‌وجو

note: (itstool) path: note/p
en: Your computer lets you customize what you want to display in the search results in the <gui>Activities Overview</gui>. For example, you can choose whether you want to show results for websites, photos, or music.
fa: رایانه‌تان می‌گذار آن‌چه می‌خواهید در نتایج جست‌جو در <gui>نمای کلّی فعّالیت‌ها</gui> نمایش داده شود را سفارشی کنید. برای مثال می‌توانید تعیین کنید که می‌خواهید نتیجه‌ها برای پایگاه‌های وب، عکس‌ها یا آهنگ‌ها نمایش داده شود یا نه.

note: (itstool) path: steps/title
en: To customize what is displayed in the search results:
fa: برای سفارشی‌سازی آن‌چه در تنایج جست‌وجو نشان داده می‌شود:

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Search</gui> in the left panel.
fa: روی <gui>جست‌وجو</gui> در تابلوی راست کلیک کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: In the list of search locations, click the switch next to the search location you want to enable or disable.
fa: در فهرست موقعیت‌های جست‌وجو، روی تعویضگر گنار موقعیت جست‌وجویی که می‌خواهید به کار انداخته یا از کار بندازید کلیک کنید.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use windows and workspaces
fa: استفاده از پنجره‌ها و فضاهای کاری

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using windows and workspaces
fa: آموزشی در باب استفاده از پنجره‌ها و فضاهای کاری

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows
fa: بیشینه و نابیشینه کردن پنجره‌ها

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window so that it takes up all of the space on your desktop, grab the window’s titlebar and drag it to the top of the screen.
fa: برای بیشینه کردن یک پنجره طوری که تمام فضای روی میزکارتان را بگیرد، نوار عنوان پنجره را گرفته و به بالای صفحه بکشید.

note: (itstool) path: item/p
en: When the screen is highlighted, release the window to maximize it.
fa: هنگامی که صفحه پررنگ شد، پنجره را برای بیشینه شدن رها کنید.

note: (itstool) path: item/p
en: To restore a window to its unmaximized size, grab the window’s titlebar and drag it away from the edges of the screen.
fa: برای بازگردانی یک پنجره به اندازهٔ نابیشینه‌اش، نوار عنوان پنجره را گرفته و از لبه‌های صفحه دورش کنید.

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows using the keyboard
fa: بیشینه و نابیشینه کردن پنجره‌ها با استفاده از صفحه‌کلید

note: (itstool) path: item/p
en: To unmaximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
fa: برای نابیشینه کردن یک پنجره با استفاده از صفحه‌کلید، کلید <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر</key> را نگه داشته و <key>↓</key> را بزنید.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows using the keyboard
fa: کاشی‌کاری پنجره‌ها با استفاده از صفحه‌کلید

note: (itstool) path: section/title
en: Switch workspaces using the keyboard
fa: تعویض فضاهای کاری با استفاده از صفحه‌کلید

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.
fa: برای جابه‌جایی به فضای کاری زیر فضای کاری جاری، <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر </key><key>صفحه پایین</key></keyseq> را بزنید.

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.
fa: برای جابه‌جایی به فضای کاری بالای فضای کاری جاری، <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">سوپر </key><key>صفحه بالا</key></keyseq> را بزنید.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Applications
fa: برنامه‌ها

note: (itstool) path: text/tspan
en: gnome
fa: گنوم

note: (itstool) path: text/tspan
en: Planet GNOME
fa: سیارهٔ گنوم

note: (itstool) path: text/tspan
en: GNOME 3
fa: گنوم ۳

note: (itstool) path: text/tspan
en: Firefox
fa: فایرفاکس
