gnome-getting-started-docs master - en to he translation catalogue (260 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: New to GNOME? Learn how to get around.
he: חדשים ב־GNOME? למדו כיצד להסתדר.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started with GNOME
he: צעדים ראשונים ב־GNOME

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started
he: צעדים ראשונים

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: titles/t
en: Getting Started
he: צעדים ראשונים

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Launch applications
he: הפעלת יישומים

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Launching Applications
he: הפעלת יישומים

note: (itstool) path: div/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen.
he: הזיזו את הסמן אל <gui>פעילויות</gui> בפינה הימנית העליונה של המסך.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon.
he: לחצו על הצלמית <gui>הצגת יישומים</gui>

note: (itstool) path: div/p
en: Click the application you want to run, for example, Help.
he: לחצו על היישום שברצונכם להריץ, למשל, עזרה.

note: (itstool) path: div/p
en: Alternatively, use the keyboard to open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
he: לחלופין, פתחו את <gui>סקירת הפעילויות</gui> באמצעות המקלדת, על ידי לחיצה על מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to launch.
he: התחילו להקליד את שם היישום אותו ברצונכם להפעיל.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <key>Enter</key> to launch the application.
he: הקישו <key>Enter</key> להפעלת היישום.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Use windows and workspaces
he: שימוש בחלונות ובשולחנות עבודה

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Windows and Workspaces
he: חלונות ושולחנות עבודה

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window, grab the window's titlebar and drag it to the top of the screen.
he: להגדלת חלון, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה לחלקו העליון של המסך.

note: (itstool) path: div/p
en: When the screen is highlighted, release the window.
he: כאשר המסך יודגש, שחררו את החלון.

note: (itstool) path: div/p
en: To unmaximize a window, grab the window's titlebar and drag it away from the edges of the screen.
he: לשחזור גודל חלון, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה הרחק משולי המסך.

note: (itstool) path: div/p
en: You can also click the top bar to drag the window away and unmaximize it.
he: ניתן לגרור את החלון ולשחזר את גודלו גם על ידי לחיצה על הלוח העליון.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the left.
he: להגדלת חלון לאורך צדו השמאלי של המסך, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה שמאלה.

note: (itstool) path: div/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window.
he: כאשר מחצית המסך תודגש, שחררו את החלון.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the right.
he: להגדלת חלון לאורך צדו הימני של המסך, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה ימינה.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↑</key>.
he: להגדלת חלון באמצעות המקלדת, החזיקו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> והקישו <key>↑</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To restore the window to its unmaximized size, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
he: לשחזור גודל החלון, החזיקו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> והקישו <key>↓</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>→</key>.
he: להגדלת חלון לאורך צדו הימני של המסך, החזיקו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> והקישו <key>→</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>←</key>.
he: להגדלת חלון לאורך צדו השמאלי של המסך, החזיקו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> והקישו <key>←</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.
he: למעבר לשולחן עבודה הנמצא מתחת לשולחן העבודה הנוכחי, לחצו <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.
he: למעבר לשולחן עבודה הנמצא מעל לשולחן העבודה הנוכחי, לחצו <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Switch tasks
he: מעבר בין משימות

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Switching Tasks
he: מעבר בין משימות

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click a window to switch to that task.
he: לחצו על חלון על מנת לעבור למשימה זו

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side, grab the window's titlebar and drag it to the right.
he: להגדלת חלון לאורך הצד הימני, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה ימינה.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>.
he: לחצו <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> להצגת <gui>מחליף החלונות</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> to select the next highlighted window.
he: שחררו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> כדי לבחור את החלון המודגש הבא.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To cycle through the list of open windows, do not release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> but hold it down, and press <key>Tab</key>.
he: למעבר בין החלונות הפתוחים, אין לשחרר את <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> אלא יש להחזיקו לחוץ, ולהקיש <key>Tab</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
he: לחצו על מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> להצגת <gui>סקירת הפעילויות</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to switch to.
he: התחילו להקליד את שם היישום אליו ברצונכם לעבור.

note: (itstool) path: div/p
en: When the application appears as the first result, press <key> Enter</key> to switch to it.
he: כאשר היישום מוצג כתוצאה הראשונה, לחצו <key> Enter</key> על מנת לעבור אליו.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Respond to messages
he: תגובה להודעות

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Responding to Messages
he: תגובה להודעות

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Move your mouse over the chat message that appears near the top of the screen.
he: הזיזו את הסמן לעבר ההודעה המופיעה בחלקו העליון של המסך.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter </key> to send the reply.
he: התחילו בהקלדת תשובתכם ובגמר, לחצו <key>Enter </key> לשליחת התגובה.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the chat message.
he: סגרו את ההודעה.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Delayed Response
he: תגובה מאוחרת

note: (itstool) path: div/p
en: A chat message near the top of the screen disappears after a while if you do not move your mouse over the message.
he: אם לא תזיזו את הסמן לעבר ההודעה בחלקו העליון של המסך היא תיעלם לאחר זמן מה.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered message, click the clock on the top bar.
he: על מנת לחזור להודעה שלא נענתה, לחצו על השעון בלוח העליון.

note: (itstool) path: div/p
en: From the notification list, choose your message.
he: בחרו את ההודעה מרשימת ההתרעות.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply.
he: הקלידו את תשובתכם.

note: (itstool) path: div/p
en: To show the notification list, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>
he: להצגת רשימת ההתרעות, לחצו <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>

note: (itstool) path: div/p
en: Use the arrow keys to select the message you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
he: השתמשו במקשי החצים לבחירת ההודעה לה ברצונכם להשיב, והקישו <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: links/title
en: Common Tasks
he: משימות נפוצות

note: (itstool) path: titles/t
en: Welcome
he: ברוכים הבאים

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: div/p
en: Changing Wallpaper
he: החלפת הרקע

note: (itstool) path: titles/t
en: Changing Date, Time and Timezone
he: שינוי תאריך, שעה ואזור זמן

note: (itstool) path: titles/t
en: Maximize
he: הגדלה

note: (itstool) path: titles/t
en: Restore
he: שחזור

note: (itstool) path: titles/t
en: Left half of screen
he: מחצית המסך השמאלית

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace down
he: שולחן עבודה למטה

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace up
he: שולחן עבודה למעלה

note: (itstool) path: titles/t
en: Right half of screen
he: מחצית המסך הימנית

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Activities
he: פעילויות

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the yelp help viewer.
en: help
he: עזרה

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the web browser.
en: web
he: דפדפן

note: (itstool) path: titles/t
en: Just start typing…
he: התחילו בהקלדה...

note: (itstool) path: titles/t
en: Settings
he: הגדרות

note: (itstool) path: titles/t
en: Background
he: רקע

note: (itstool) path: titles/t
en: Wallpapers
he: רקעים

note: (itstool) path: titles/t
en: Select
he: בחירה

note: (itstool) path: titles/t
en: Ready for the meeting?
he: מוכן לפגישה?

note: (itstool) path: titles/t
en: I'll be there in a sec...
he: אהיה שם בעוד רגע...

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Good stuff, thanks again
he: מעניין, שוב תודה

note: (itstool) path: titles/t
en: Thanks for the support
he: תודה על התמיכה

note: (itstool) path: titles/t
en: No worries.
he: אין דאגות.

note: (itstool) path: titles/t
en: Too kind.
he: אדיב מדי.

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Calendar
he: פתיחת לוח שנה

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Clocks
he: פתיחת שעונים

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Date & Time Settings" but we cannot use an ampersand here.
en: Date and Time Settings
he: הגדרות תאריך ושעה

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Automatic Date & Time" but we cannot use an ampersand here.
en: Automatic Date and Time
he: תאריך ושעה אוטומטי

note: (itstool) path: titles/t
en: Automatic Timezone
he: אזור זמן אוטומטי

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 20:00
he: 14 באוקטובר 2013, 20:00

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 14:00
he: 14 באוקטובר 2013, 14:00

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Browse the web
he: גלישה ברשת

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on browsing the web
he: הדרכה עבור גלישה ברשת

note: (itstool) path: page/title
en: Browse the web
he: גלישה ברשת

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Applications</gui> menu at the top left of the screen.
he: לחצו על התפריט <gui>יישומים</gui> בחלקו הימני העליון של המסך.

note: (itstool) path: item/p
en: From the menu, select <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.
he: מתוך התפריט, בחרו <guiseq><gui>אינטרנט</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui>.
he: הזיזו את הסמן אל <gui>פעילויות</gui> בפינה הימנית העליונה של המסך להצגת <gui>סקירת הפעילויות</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Firefox</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
he: בחרו בסמליל הדפדפן <app>Firefox</app> מהסרגל בצדו הימני של המסך.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>Firefox</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
he: לחלופין, ניתן להפעיל את הדפדפן באמצעות <link xref="gs-use-system-search">הקלדת</link> <em>Firefox</em> ב<gui>סקירת הפעילויות</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Web</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
he: בחרו בסמליל <app>דפדפן</app> מהסרגל בצדו הימני של המסך.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>web</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
he: לחלופין, ניתן להפעיל את הדפדפן באמצעות <link xref="gs-use-system-search">הקלדת</link> <em>דפדפן</em> ב<gui>סקירת הפעילויות</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the address bar at the top of the browser window and start typing in the website you want to visit.
he: לחצו על שורת הכתובת בחלקו העליון של חלון הדפדפן והתחילו בהקלדת אתר האינטרנט בו ברצונכם לבקר.

note: (itstool) path: item/p
en: Typing in a website starts searching for it in the browser history and bookmarks, so you do not need to remember the exact address.
he: הקלדת אתר אינטרנט מתחילה בחיפוש אחריו בהיסטורית הדפדפן והסימניות, כך שלא תצטרכו לזכור את הכתובת המדויקת.

note: (itstool) path: item/p
en: If the website is found in the history or bookmarks, a drop-down list is shown below the address bar.
he: אם אתר האינטרנט אינו נמצא בהיסטוריה או בסימניות, תוצג רשימה מתחת לשורת הכתובת.

note: (itstool) path: item/p
en: From the drop-down list, you can quickly select a website using the arrow keys.
he: מהרשימה ניתן לבחור במהירות את אתר האינטרנט באמצעות מקשי החצים.

note: (itstool) path: item/p
en: After you have selected a website, press <key>Enter</key> to visit it.
he: לאחר בחירת אתר אינטרנט, הקישו <key>Enter</key> כדי לבקר בו.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the date, time and timezone
he: שינוי תאריך, שעה ואזור זמן

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the date, time and timezone
he: הדרכה עבור שינוי התאריך, השעה ואזור הזמן

note: (itstool) path: page/title
en: Change the date, time and timezone
he: שינוי תאריך, שעה ואזור זמן

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui xref="shell-introduction#yourname">system menu</gui> on the right side of the top bar.
he: לחצו על <gui xref="shell-introduction#yourname">תפריט המערכת</gui> בצדו השמאלי של הלוח העליון.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the settings button at the bottom left of the menu.
he: לחצו על לחצן ההגדרות בחלקו הימני התחתון של התפריט.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Date &amp; Time</gui> panel.
he: בחרו בלוח <gui>תאריך ושעה</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Time Zone</gui> item is switched off, and then click the <gui>Time Zone</gui> item below.
he: וודאו כי הפריט <gui>התחברות אוטומטית</gui> כבוי, ולאחר מכן לחצו על הפריט <gui>אזור זמן</gui> שמתחת.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on your location on the world map. This selects your current city, which you can also search for in the search box above the map.
he: לחצו על מיקומכם במפת העולם. פעולה זו תבחר את עירכם הנוכחית, אותה ניתן גם לחפש בתיבת החיפוש מעל המפה.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the world map window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>.
he: סגרו את חלון מפת העולם ושובו אל <gui>תאריך ושעה</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Date &amp; Time</gui> item is switched off, and then click the <gui>Date &amp; Time</gui> item below to open the <gui>Date &amp; Time</gui> window. There you can adjust your date and time settings by clicking on the <gui>+</gui> or <gui>-</gui> buttons.
he: וודאו כי הפריט <gui>התחברות אוטומטית</gui> כבוי, ולאחר מכן לחצו על הפריט <gui>תאריך ושעה</gui> שמתחת לפתיחת החלון <gui>תאריך ושעה</gui>. בו תוכלו לכוון את הגדרות התאריך והשעה באמצעות לחיצה על המקשים <gui>+</gui> או <gui>-</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>, and then close the panel.
he: סגרו את החלון ושובו אל <gui>תאריך ושעה</gui>, לאחר מכן סגרו את הלוח.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the wallpaper
he: החלפת הרקע

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the wallpaper
he: הדרכה עבור החלפת הרקע

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Change the wallpaper
he: החלפת הרקע

note: (itstool) path: div/p
en: Click the system menu on the right side of the top bar and press the settings button.
he: לחצו על תפריט המערכת בצדו השמאלי של הלוח העליון ולחצו על לחצן ההגדרות.

note: (itstool) path: div/p
en: Select <gui>Background</gui>.
he: בחרו <gui>רקע</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the current background image.
he: לחצו על תמונת הרקע הנוכחית.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the background image you want to use.
he: לחצו על תמונת הרקע בה ברצונכם להשתמש.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Select</gui> button.
he: לחצו על הלחצן <gui>בחירה</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the <gui>Background</gui> window.
he: סגרו את החלון <gui>רקע</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Background</gui> panel.
he: לחצו על הלוח <gui>רקע</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the current background image on the left side of the <gui>Background</gui> window.
he: לחצו על תמונת הרקע הנוכחית בצדו השמאלי של החלון <gui>רקע</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the <gui>Background</gui> window by clicking the cross at the top-right corner of the window.
he: סגרו את החלון <gui>רקע</gui> באמצעות לחיצה על לחצן הסגירה בפינה השמאלית העליונה של החלון.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Connect to online accounts
he: התחברות לחשבונות מקוונים

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on connecting to online accounts
he: הדרכה עבור התחברות לחשבונות מקוונים

note: (itstool) path: page/title
en: Connect to online accounts
he: התחברות לחשבונות מקוונים

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Online Accounts</gui> panel, then click the <gui>Add an online account</gui> button.
he: לחצו על הלוח <gui>חשבונות מקוונים</gui>, ולאחר מכן לחצו על הלחצן <gui>הוספת חשבון מקוון</gui>.

note: (itstool) path: note/p
en: If you have set up an online account before, you can add another online account by clicking the <gui>+</gui> button at the bottom left corner of the window.
he: במידה וכבר הגדרתם חשבון מקוון, ניתן להוסיף חשבון מקוון נוסף בלחיצה על כפתור ה־<gui>+</gui> בחלקו הימני התחתון של החלון.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the online account you want to use. This will open a new window where you can sign in to your online account.
he: לחצו על החשבון המקוון בו תרצו להשתמש. יפתח חלון בו תוכלו להיכנס לחשבונכם.

note: (itstool) path: item/p
en: In most cases, you will have to grant access to the online service after signing in to get started.
he: ברוב המקרים, תאלצו לאפשר גישה לשירות המקוון לאחר הכניסה על מנת להתחיל להשתמש בו.

note: (itstool) path: item/p
en: For example, if you are connecting to your Google account, you will have to click the <gui>Grant Access</gui> button.
he: לדוגמה, אם אתם מתחברים לחשבון ה־Google שלכם, יש ללחוץ על הכפתור <gui>אפשר</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Many online accounts let you choose the services you want to use with your online account. If you do not want to use a service, disable it by clicking the <gui>ON/OFF</gui> switch on the right-hand side of the window.
he: חשבונות מקוונים רבים מאפשרים לבחור בשירותים בהם ברצונכם להשתמש עבור החשבון המקוון. במידה ואינכם מעוניינים בשירות מסויים, כבו אותו בעזרת המתג <gui>גע/תק</gui> בצדו השמאלי של החלון.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Date &amp; Time
he: תאריך ושעה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Date &amp; Time
he: תאריך ושעה אוטומטי

note: (itstool) path: text/tspan
en: Requires internet access
he: נדרש חיבור לאינטרנט

note: (itstool) path: text/tspan
en: ON
he: גע

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Time Zone
he: התחברות אוטומטית

note: (itstool) path: text/tspan
en: September 1st 2015, 9:51 AM
he: 1 בספטמבר 2015, 9:51

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Zone
he: אזור זמן

note: (itstool) path: text/tspan
en: EDT (New York, United States)
he: (ירושלים, ישראל) IDT

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Format
he: תבנית זמן

note: (itstool) path: text/tspan
en: 24-hour
he: 24 שעות

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Get online
he: גישה לאינטרנט

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on getting online
he: הדרכה עבור גישה לאינטרנט

note: (itstool) path: page/title
en: Get online
he: גישה לאינטרנט

note: (itstool) path: note/p
en: You can see the status of your network connection on the right-hand side of the top bar.
he: ניתן לראות את מצב החיבור לרשת בצדו השמאלי של הלוח העליון.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a wired network
he: התחברות לרשת קווית.

note: (itstool) path: item/p
en: The network connection icon on the right-hand side of the top bar shows that you are offline.
he: סמליל החיבור לרשת בצדו שמאל של הלוח העליון מראה מצב לא מקוון.

note: (itstool) path: item/p
en: The offline status can be caused by a number of reasons: for example, a network cable has been unplugged, the computer has been set to run in <em>airplane mode</em>, or there are no available Wi-Fi networks in your area.
he: המצב הלא מקוון עלול להיגרם ממספר סיבות: לדוגמה, כבל הרשת נותק, המחשב הוגדר לפעול ב<em>מצב טיסה</em>, או שאין רשתות אלחוטיות זמינות באזור.

note: (itstool) path: item/p
en: If you want to use a wired connection, just plug in a network cable to go online. The computer will try to set up the network connection for you automatically.
he: אם אתם משתמשים בחיבור קווי, עליכם רק לחבר את כבל הרשת על מנת להתחבר. המחשב ינסה להגדיר עבורכם את החיבור לרשת באופן אוטומטי.

note: (itstool) path: item/p
en: While the computer sets up a network connection for you, the network connection icon shows three dots.
he: בעת שהמחשב מגדיר עבורכם את החיבור לרשת, סמליל החיבור לרשת יציג שלוש נקודות.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the network connection has been successfully set up, the network connection icon changes to the networked computer symbol.
he: כאשר החיבור לרשת הוגדר בהצלחה, סמליל החיבור לרשת יתחלף לסמל של מחשב המחובר לרשת.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a Wi-Fi network
he: התחברות לרשת אלחוטית

note: (itstool) path: steps/title
en: To connect to a Wi-Fi (wireless) network:
he: להתחברות לרשת אלחוטית (Wi-Fi):

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Wi-Fi Not Connected</gui>. The Wi-Fi section of the menu will expand.
he: בחרו <gui>Wi-Fi לא מחובר</gui>. אזור הרשת אלחוטית בתפריט יתרחב.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Select Network</gui>.
he: לחצו על <gui>בחירת רשת</gui>.

note: (itstool) path: note/p
en: You can only connect to a Wi-Fi network if your computer hardware supports it and you are in an area with Wi-Fi coverage.
he: ניתן להתחבר לרשתות אלחוטיות רק אם חמרת המחשב תומכת באפשרות זו והמחשב נמצא באזור עם כיסוי של רשתות אלחוטיות.

note: (itstool) path: item/p
en: From the list of available Wi-Fi networks, select the network you want to connect to, and click <gui>Connect</gui> to confirm.
he: מרשימת הרשתות האלחוטיות הזמינות, בחרו את הרשת אליה ברצונכם להתחבר, לאחר מכן לחצו <gui>התחברות</gui> לאישור.

note: (itstool) path: item/p
en: Depending on the network configuration, you may be prompted for network credentials.
he: בהתאם להגדרות הרשת, יתכן ותתבקשו להזין את אישורי הרשת.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Online Accounts
he: חשבונות מקוונים

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add an online account
he: הוספת חשבון מקוון

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add Account
he: הוספת חשבון

note: (itstool) path: text/tspan
en: Enterprise Login (Kerberos)
he: כניסה ארגונית (Kerberos)

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google account
he: חשבון Google

note: (itstool) path: text/tspan
en: Cancel
he: ביטול

note: (itstool) path: text/tspan
en: SIGN UP
he: צור חשבון

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign in
he: כניסה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Email
he: דוא״ל

note: (itstool) path: text/tspan
en: Password
he: ססמה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign In
he: כניסה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Grant Access
he: אפשר

note: (itstool) path: text/tspan
en: Deny Access
he: דחה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Use for
he: שימוש לצורך

note: (itstool) path: text/tspan
en: Mail
he: דואר

note: (itstool) path: text/tspan
en: Calendar
he: לוח שנה

note: (itstool) path: text/tspan
en: Contacts
he: אנשי קשר

note: (itstool) path: text/tspan
en: Chat
he: שיחות

note: (itstool) path: text/tspan
en: Documents
he: מסמכים

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi
he: רשת אלחוטית

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select Network
he: בחירת רשת

note: (itstool) path: text/tspan
en: Turn Off
he: כיבוי

note: (itstool) path: text/tspan
en: Network Settings
he: הגדרות רשת

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi Networks
he: רשתות אלחוטיות

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect
he: התחברות

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select a network
he: בחירת רשת

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Launch applications
he: הפעלת יישומים

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on launching applications
he: הדרכה עבור הפעלת יישומים

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the mouse
he: הפעלת יישומים באמצעות העכבר

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon that is shown at the bottom of the bar on the left-hand side of the screen.
he: לחצו על הצלמית <gui>הצגת יישומים</gui> המוצגת בתחתית הסרגל שבצדו הימני של המסך.

note: (itstool) path: item/p
en: A list of applications is shown. Click the application you want to run, for example, Help.
he: תוצג רשימת יישומים. לחצו על היישום שברצונכם להריץ, למשל, עזרה.

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the keyboard
he: הפעלת יישומים באמצעות המקלדת

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
he: פתחו את <gui>סקירת הפעילויות</gui> באמצעות לחיצה על מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>.

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing the name of the application you want to launch. Searching for the application begins instantly.
he: התחילו בהקלדת שם היישום שברצונכם להפעיל. החיפוש אחר היישום יתחיל מיד.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the icon of the application is shown and selected, press <key> Enter</key> to launch the application.
he: כאשר סמליל היישום מוצג ובחור, הקישו <key> Enter</key> להפעלת היישום.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Respond to messages
he: תגובה להודעות

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on responding to messages
he: הדרכה עבור תגובה להודעות

note: (itstool) path: section/title
en: Respond to a chat message with the mouse
he: תגובה להודעה באמצעות העכבר

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter</key> to send the reply.
he: התחילו בהקלדת תשובתכם ובגמר, לחצו <key>Enter</key> לשליחת התגובה.

note: (itstool) path: item/p
en: To close the chat message, click the close button at the top right corner of the chat message.
he: לסגירת ההודעה, לחצו על כפתור הסגירה בפינה השמאלית העליונה של ההודעה.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the mouse
he: תגובה מאוחרת להודעה באמצעות העכבר

note: (itstool) path: item/p
en: When a chat message appears near the top of the screen and you do not move your mouse over the message, it disappears after a while.
he: כאשר מופיעה הודעה בחלקו העליון של המסך ולא הזזתם את העכבר לעברה, היא תיעלם לאחר זמן מה.

note: (itstool) path: item/p
en: From the notification list, choose the message you want to reply to, and click it.
he: מרשימת ההתרעות, בחרו את ההודעה לה ברצונכם להשיב, ולחצו עליה.

note: (itstool) path: item/p
en: When the chat message is shown, start typing your reply.
he: כאשר ההודעה מוצגת, התחילו בהקלדת תשובתכם.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the keyboard
he: תגובה מאוחרת להודעה באמצעות המקלדת

note: (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered chat messages, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq> to display the list of unanswered notifications.
he: על מנת לחזור להודעות שלא נענו, לחצו <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq> להצגת רשימת ההתרעות שלא נענו.

note: (itstool) path: item/p
en: Use the arrow keys to select the notification you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
he: השתמשו במקשי החצים לבחירת ההתרעה לה ברצונכם להשיב, והקישו <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: just type
he: להקליד

note: (itstool) path: text/tspan
en: Accounts
he: חשבונות

note: (itstool) path: text/tspan
en: Search
he: חיפוש

note: (itstool) path: text/tspan
en: Files
he: קבצים

note: (itstool) path: text/tspan
en: Web
he: דפדפן

note: (itstool) path: text/tspan
en: Photos
he: תמונות

note: (itstool) path: text/tspan
en: Music
he: מוזיקה

note: (itstool) path: text/tspan
en: OFF
he: תק

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Switch tasks
he: מעבר בין משימות

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on switching tasks
he: הדרכה עבור מעבר בין משימות

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui> where you can see the currently running tasks displayed as small windows.
he: הזיזו את הסמן אל <gui>פעילויות</gui> בפינה הימנית העליונה של המסך להצגת <gui>סקירת הפעילויות</gui> בה ניתן לראות את המשימות הפועלות כעת כחלונות קטנים.

note: (itstool) path: item/p
en: You can switch between tasks by using the <gui>window list</gui> at the bottom of the screen. Open tasks appear as buttons in the <gui>window list</gui>.
he: ניתן לעבור בין משימות באמצעות <gui>רשימת החלונות</gui> בתחתית המסך. משימות פתוחות תופענה ככתורים ב<gui>רשימת החלונות</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click a button in the <gui>window list</gui> to switch to that task.
he: לחצו על כפתור ב<gui>רשימת החלונות</gui> למעבר למשימה זו.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows
he: ריצוף חלונות

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along a side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the left or right side of the screen.
he: להגדלת חלון לצד המסך, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה לצדו השמאלי של המסך או לצדו הימני.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the selected side of the screen.
he: כאשר מחצית המסך תודגש, שחררו את החלון להגדלתו לאורך הצד שנבחר.

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize two windows side-by-side, grab the titlebar of the second window and drag it to the opposite side of the screen.
he: להגדלת שני חלונות זה לצד זה, החזיקו בשורת הכותרת של החלון השני וגררו אותה לצדו הנגדי של המסך.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the opposite side of the screen.
he: כאשר מחצית המסך תודגש, שחררו את החלון להגדלתו לאורך הצד הנגדי.

note: (itstool) path: section/title
en: Switch between windows
he: מעבר בין חלונות

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>, which lists the currently open windows.
he: לחצו <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> להצגת <gui>מחליף החלונות</gui>, המפרט את החלונות הפתוחים כעת.

note: (itstool) path: item/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> to select the next highlighted window in the <gui>window switcher</gui>.
he: שחררו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> לבחירת החלון הבא ב<gui>מחליף החלונות</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Use search to switch applications
he: מעבר בין יישומים באמצעות חיפוש

note: (itstool) path: item/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
he: לחצו על מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> להצגת <gui>סקירת הפעילויות</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Just start typing the name of the application you want to switch to. Applications matching what you have typed will appear as you type.
he: התחילו להקליד את שם היישום אליו ברצונכם לעבור. יישומים המתאימים למה שהקלדתם יופיע בעודכם מקלידים.

note: (itstool) path: item/p
en: When the application that you want to switch to appears as the first result, press <key>Enter</key> to switch to it.
he: כאשר היישום אליו ברצונכם לעבור מופיע כתוצאה הראשונה, לחצו <key>Enter</key> למעבר אליו.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Thanks f
he: תודה ע

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use the system search
he: שימוש בחיפוש המערכת

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using the system search
he: הדרכה עבור שימוש בחיפוש המערכת

note: (itstool) path: page/title
en: Use the system search
he: שימוש בחיפוש המערכת

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key. Start typing to search.
he: פתחו את <gui>סקירת הפעילויות</gui> באמצעות לחיצה על מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>. התחילו להקליד על מנת לחפש.

note: (itstool) path: item/p
en: Results matching what you have typed will appear as you type. The first result is always highlighted and shown at the top.
he: תוצאות מתאימות למה שהקלדתם תופענה בעודכם מקלידים. התוצאה הראשונה תמיד תודגש ותופיע בחלק העליון.

note: (itstool) path: item/p
en: Press <key>Enter</key> to switch to the first highlighted result.
he: לחצו <key>Enter</key> על מנת לעבור לתוצאה המודגשת.

note: (itstool) path: item/p
en: Items that may appear in the search results include:
he: פריטים העשויים להופיע בתוצאות החיפוש כוללים:

note: (itstool) path: item/p
en: matching applications, shown at the top of the search results,
he: יישומים מתאימים, מוצגים בחלק העליון של תוצאות החיפוש

note: (itstool) path: item/p
en: matching settings,
he: הגדרות מתאימות

note: (itstool) path: item/p
en: matching contacts, and
he: אנשי קשר מתאימים

note: (itstool) path: item/p
en: matching documents.
he: מסמכים מתאימים

note: (itstool) path: item/p
en: In the search results, click the item to switch to it.
he: בתוצאות החיפוש, לחצו על פריט על מנת לעבור אליו.

note: (itstool) path: item/p
en: Alternatively, highlight an item using the arrow keys and press <key>Enter</key>.
he: לחלופין, הדגישו את הפריט באמצעות מקשי החצים והקישו <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Search from inside applications
he: חיפוש מתוך יישומים

note: (itstool) path: section/p
en: The system search aggregates results from various applications. On the left-hand side of the search results, you can see icons of applications that provided the search results. Click one of the icons to restart the search from inside the application associated with that icon. Because only the best matches are shown in the <gui>Activities Overview</gui>, searching from inside the application may give you better search results.
he: חיפוש המערכת מקבץ תוצאות ממספר יישומים. בצד הימני של תוצאות החיפוש, ניתן לראות את סמלילי היישומים שסיפקו את תוצאות החיפוש. לחצו על אחד הסמלילים על מנת להתחיל מחדש את החיפוש מתוך היישום המתאים לסמליל זה. מאחר ורק ההתאמות הטובות ביותר מוצגות ב<gui>סקירת הפעילויות</gui>, חיפוש בתוך היישום יכול לספק עבורכם תוצאות חיפוש טובות יותר.

note: (itstool) path: section/title
en: Customize search results
he: התאמה אישית של תוצאות חיפוש

note: (itstool) path: note/p
en: GNOME lets you customize what you want to display in the search results in the <gui>Activities Overview</gui>. For example, you can choose whether you want to show results for websites, photos, or music.
he: GNOME מאפשרת התאמה אישית של תוצאות החיפוש שברצונכם להציג ב<gui>סקירת הפעילויות</gui>. לדוגמה, ניתן לבחור האם ברצונכם להציג תוצאות עבור חיפוש באתרי אינטרנט, בתמונות או במוזיקה.

note: (itstool) path: steps/title
en: To customize what is displayed in the search results:
he: להתאמה אישית של המוצג בתוצאות החיפוש:

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Search</gui> panel.
he: לחצו על הלוח <gui>חיפוש</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: In the list of search locations, click the <gui>ON/OFF</gui> switch next to the search location you want to enable or disable.
he: ברשימת המקומות לחיפוש, לחצו על המתג <gui>גע/תק</gui> הסמוך למקום שברצונכם לאפשר או לבטל את החיפוש בו.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use windows and workspaces
he: שימוש בחלונות ובשולחנות עבודה

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using windows and workspaces
he: הדרכה עבור שימוש בחלונות ושולחנות עבודה

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows
he: הגדלת חלונות ושחזורם

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window so that it takes up all of the space on your desktop, grab the window's titlebar and drag it to the top of the screen.
he: להגדלת חלון כך שימלא את כל חלל שולחן העבודה, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה לחלקו העליון של המסך.

note: (itstool) path: item/p
en: When the screen is highlighted, release the window to maximize it.
he: כאשר המסך יודגש, שחררו את החלון להגדלתו.

note: (itstool) path: item/p
en: To restore a window to its unmaximized size, grab the window's titlebar and drag it away from the edges of the screen.
he: לשחזור גודל חלון, החזיקו את שורת הכותרת וגררו אותה הרחק משולי המסך.

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows using the keyboard
he: הגדלת חלונות ושחזורם באמצעות המקלדת

note: (itstool) path: item/p
en: To unmaximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
he: לשחזור גודל חלון באמצעות המקלדת, החזיקו את מקש ה־<key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> והקישו <key>↓</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows using the keyboard
he: ריצוף חלונות באמצעות המקלדת

note: (itstool) path: section/title
en: Switch workspaces using the keyboard
he: מעבר בין שולחנות עבודה באמצעות המקלדת

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.
he: למעבר לשולחן עבודה הנמצא מתחת לשולחן העבודה הנוכחי, לחצו <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.
he: למעבר לשולחן עבודה הנמצא מעל לשולחן העבודה הנוכחי, לחצו <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Applications
he: יישומים
