gnome-getting-started-docs master - en to sk translation catalogue (276 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: New to GNOME? Learn how to get around.
sk: Začínate s GNOME? Naučte sa ho používať.

[ctx: link]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started with GNOME
sk: Začíname s GNOME

[ctx: text]
note: (itstool) path: info/title
en: Getting Started
sk: Začíname

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: titles/t
en: Getting Started
sk: Začíname

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Launch applications
sk: Spúšťanie aplikácií

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Launching Applications
sk: Spúšťanie aplikácií

note: (itstool) path: div/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen.
sk: Kurzor myši presunieme na <gui>Aktivity</gui>, do ľavého horného rohu obrazovky.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon.
sk: Klikneme na ikonu s popisom <gui>Zobrazí aplikácie</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the application you want to run, for example, Help.
sk: Klikneme na aplikáciu, ktorú chceme spustiť, napríklad Pomocník.

note: (itstool) path: div/p
en: Alternatively, use the keyboard to open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
sk: <gui>Prehľad aktivít</gui> môžeme otvoriť aj stlačením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> na klávesnici.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to launch.
sk: Začneme písať názov aplikácie, ktorú chceme spustiť.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <key>Enter</key> to launch the application.
sk: Aplikáciu spustíme stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Use windows and workspaces
sk: Používanie okien a pracovných priestorov

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Windows and Workspaces
sk: Okná a pracovné priestory

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window, grab the window's titlebar and drag it to the top of the screen.
sk: Okno maximalizujeme tak, že chytíme titulok okna a presunieme ho k hornému okraju obrazovky.

note: (itstool) path: div/p
en: When the screen is highlighted, release the window.
sk: Keď bude obrazovka zvýraznená, pustíme okno.

note: (itstool) path: div/p
en: To unmaximize a window, grab the window's titlebar and drag it away from the edges of the screen.
sk: Pôvodnú veľkosť okna obnovíme tak, že chytíme titulok okna a presunieme ho niekam preč od okraja obrazovky.

note: (itstool) path: div/p
en: You can also click the top bar to drag the window away and unmaximize it.
sk: Tiež môžeme kliknutím na horný panel okno potiahnuť preč a obnoviť tak jeho veľkosť.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the left.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž ľavej strany obrazovky, chytíme okno za titulok a presunieme ho vľavo.

note: (itstool) path: div/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window.
sk: Keď je polovica obrazovky zvýraznená, pustíme okno.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the right.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž pravej strany obrazovky, chytíme titulok okna a presunieme ho na pravý okraj.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↑</key>.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pomocou klávesnice, podržíme stlačený kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> a zároveň stlačíme <key>↑</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To restore the window to its unmaximized size, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
sk: Keď chceme obnoviť pôvodnú veľkosť okna, podržíme stlačený kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> a zároveň stlačíme <key>↓</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the right side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>→</key>.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž pravej strany obrazovky, podržíme stlačený kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> a zároveň stlačíme <key>→</key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along the left side of the screen, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>←</key>.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž ľavej strany obrazovky, podržíme stlačený kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> a zároveň stlačíme <key>←</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.
sk: Na pracovný priestor, ktorý je pod aktuálnym, sa presunieme stlačením kombinácie kláves <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: div/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.
sk: Na pracovný priestor, ktorý je nad aktuálnym, sa presunieme stlačením kombinácie kláves <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Page Up</key></keyseq>.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Switch tasks
sk: Prepínanie úloh

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Switching Tasks
sk: Prepínanie úloh

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click a window to switch to that task.
sk: Vyberieme si úlohu kliknutím na zodpovedajúce okno.

note: (itstool) path: div/p
en: To maximize a window along the right side, grab the window's titlebar and drag it to the right.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž pravej strany obrazovky, chytíme okno za titulok a presunieme ho vpravo.

note: (itstool) path: div/p
en: Press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>.
sk: <gui>Prepínanie okien</gui> zobrazíme stlačením kombinácie kláves <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key> Tab</key></keyseq>.

note: (itstool) path: div/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> to select the next highlighted window.
sk: Zvýraznené okno vyberieme pustením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key>.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To cycle through the list of open windows, do not release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> but hold it down, and press <key>Tab</key>.
sk: V zozname otvorených okien sa pohybujeme tak, že nepúšťame kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>, ale držíme ho stlačený a zároveň stláčame kláves <key>Tab</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
sk: <gui>Prehľad aktivít</gui> zobrazíme stlačením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing the name of the application you want to switch to.
sk: Začneme písať názov aplikácie, na ktorú sa chceme prepnúť.

note: (itstool) path: div/p
en: When the application appears as the first result, press <key> Enter</key> to switch to it.
sk: Ak sa aplikácia zobrazí ako prvý výsledok, otvoríme ju stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: caption/desc (itstool) path: page/title
en: Respond to messages
sk: Reakcia na správy

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Responding to Messages
sk: Reagovanie na správy

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Move your mouse over the chat message that appears near the top of the screen.
sk: Kurzor myši presunieme nad správu rozhovoru, ktorá sa zobrazí v blízkosti hornej časti obrazovky.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter </key> to send the reply.
sk: Začneme písať svoju odpoveď a po dokončení odošleme odpoveď stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the chat message.
sk: Zatvoríme správu.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: titles/t
en: Delayed Response
sk: Oneskorená reakcia

note: (itstool) path: div/p
en: A chat message near the top of the screen disappears after a while if you do not move your mouse over the message.
sk: Správa v blízkosti hornej časti obrazovky sa po chvíli schová, ak kurzor myši nepresunieme nad správu.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered message, click the clock on the top bar.
sk: Nezodpovedanú správu zobrazíme späť kliknutím na hodiny v hornom paneli.

note: (itstool) path: div/p
en: From the notification list, choose your message.
sk: Zo zoznamu s oznámeniami zvolíme správu.

note: (itstool) path: div/p
en: Start typing your reply.
sk: Začneme písať odpoveď.

note: (itstool) path: div/p
en: To show the notification list, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>
sk: Zoznam s oznámeniami zobrazíme stlačením kombinácie kláves <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> <key>V</key></keyseq>

note: (itstool) path: div/p
en: Use the arrow keys to select the message you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
sk: Pomocou šípok na klávesnici vyberieme správu, na ktorú chceme poslať odpoveď a stlačíme kláves <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: links/title
en: Common Tasks
sk: Všeobecné úlohy

note: (itstool) path: titles/t
en: Welcome
sk: Vitajte

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: div/p
en: Changing Wallpaper
sk: Zmena tapety

note: (itstool) path: titles/t
en: Changing Date, Time and Timezone
sk: Zmena dátumu, času a časovej zóny

note: (itstool) path: titles/t
en: Maximize
sk: Maximalizovať

note: (itstool) path: titles/t
en: Restore
sk: Obnoviť

note: (itstool) path: titles/t
en: Left half of screen
sk: Ľavá polovica obrazovky

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace down
sk: Pracovný priestor dole

note: (itstool) path: titles/t
en: Workspace up
sk: Pracovný priestor hore

note: (itstool) path: titles/t
en: Right half of screen
sk: Pravá polovica obrazovky

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Activities
sk: Aktivity

note: (itstool) path: titles/t Translators: A GNOME Shell search keyword used to find the yelp help viewer.
en: help
sk: pomocník

note: (itstool) path: titles/t
en: Just start typing…
sk: Stačí začať písať…

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: John Doe
sk: Janko Mrkvička

note: (itstool) path: titles/t
en: Settings
sk: Nastavenia

note: (itstool) path: titles/t
en: Background
sk: Pozadie

note: (itstool) path: titles/t
en: Wallpapers
sk: Tapety

note: (itstool) path: titles/t
en: Select
sk: Vybrať

note: (itstool) path: titles/t
en: Ready for the meeting?
sk: Prídeš na stretnutie?

note: (itstool) path: titles/t
en: I'll be there in a sec...
sk: Budem tam za chvíľku...

note: (itstool) path: titles/t (itstool) path: text/tspan
en: Good stuff, thanks again
sk: Dobrá práca, ešte raz ďakujem

note: (itstool) path: titles/t
en: Thanks for the support
sk: Vďaka za pomoc

note: (itstool) path: titles/t
en: No worries.
sk: Nie je za čo.

note: (itstool) path: titles/t
en: Too kind.
sk: Ale je.

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Calendar
sk: Otvoriť kalendár

note: (itstool) path: titles/t
en: Open Clocks
sk: Otvoriť hodiny

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Date & Time Settings" but we cannot use an ampersand here.
en: Date and Time Settings
sk: Nastavenia dátumu a času

note: (itstool) path: titles/t Translators: The actual string in the GUI reads "Automatic Date & Time" but we cannot use an ampersand here.
en: Automatic Date and Time
sk: Automatický dátum a čas

note: (itstool) path: titles/t
en: Automatic Timezone
sk: Automatické časové pásmo

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 20:00
sk: 14. október 2013, 20:00

note: (itstool) path: titles/t
en: 14 October 2013, 14:00
sk: 14. október 2013, 14:00

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Browse the web
sk: Prehliadanie webu

note: (itstool) path: page/title
en: Browse the web
sk: Prehliadanie webu

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui>.
sk: Presunieme kurzor myši na <gui>Aktivity</gui> do ľavého horného rohu obrazovky, čím zobrazíme <gui>Prehľad aktivít</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Web</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
sk: Vyberieme ikonu prehliadača <app>Web</app> z panelu na ľavej strane obrazovky.

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>web</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
sk: Internetový prehliadač môžeme spustiť aj <link xref="gs-use-system-search">začatím písania</link> <em>web</em> do vyhľadávača v <gui>Prehľade aktivít</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the address bar at the top of the browser window and start typing in the website you want to visit.
sk: Klikneme na panel adresy v hornej časti prehliadača a začneme písať adresu webovej stránky, ktorú chceme navštíviť.

note: (itstool) path: item/p
en: Typing in a website starts searching for it in the browser history and bookmarks, so you do not need to remember the exact address.
sk: Písaním adresy webovej stránky začne prehliadač hľadať stránku v histórii a záložkách, takže nie je potrebné si adresu presne pamätať.

note: (itstool) path: item/p
en: If the website is found in the history or bookmarks, a drop-down list is shown below the address bar.
sk: Ak sa webová stránka nájde v histórii alebo záložkách, pod panelom adresy sa zobrazí rozbaľovací zoznam.

note: (itstool) path: item/p
en: From the drop-down list, you can quickly select a website using the arrow keys.
sk: Z rozbaľovacieho zoznamu si môžeme rýchlo vybrať internetovú stránku pomocou šípok.

note: (itstool) path: item/p
en: After you have selected a website, press <key>Enter</key> to visit it.
sk: Vybranú stránku navštívime stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <app>Firefox</app> browser icon from the bar on the left-hand side of the screen.
sk: Vyberieme ikonu prehliadača <app>Firefox</app> z panelu na ľavej strane obrazovky

note: (itstool) path: note/p
en: Alternatively, you can launch the browser by <link xref="gs-use-system-search">just typing</link> <em>Firefox</em> in the <gui>Activities Overview</gui>.
sk: Prehliadač Firefox môžeme spustiť aj <link xref="gs-use-system-search">začatím písania</link> <em>Firefox</em> do vyhľadávača v <gui>Prehľade aktivít</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Applications</gui> menu at the top left of the screen.
sk: Klikneme na ponuku <gui>Aplikácie</gui> v ľavom hornom rohu obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: From the menu, select <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.
sk: Z ponuky vyberieme <guiseq><gui>Internet</gui><gui>Firefox</gui> </guiseq>.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the date, time and timezone
sk: Zmena dátumu, času a časového pásma

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the date, time and timezone
sk: Návod na zmenu dátumu, času a časového pásma

note: (itstool) path: page/title
en: Change the date, time and timezone
sk: Zmena dátumu, času a časového pásma

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui xref="shell-introduction#yourname">system menu</gui> on the right side of the top bar.
sk: Klikneme na ponuku <gui xref="shell-introduction#yourname">Systém </gui> v pravej časti horného panelu.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the settings button at the bottom left of the menu.
sk: Klikneme na tlačidlo Nastavenia v ľavej dolnej časti ponuky.

note: (itstool) path: item/p
en: Select the <gui>Date &amp; Time</gui> panel.
sk: Vyberieme <gui>Nastavenia dátumu a času</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Time Zone</gui> item is switched off, and then click the <gui>Time Zone</gui> item below.
sk: Uistíme sa, že je položka <gui>Automatické časové pásmo</gui> vypnutá a klikneme na položku <gui>Časové pásmo</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click on your location on the world map. This selects your current city, which you can also search for in the search box above the map.
sk: Klikneme na svoju polohu na mape. Týmto vyberieme naše aktuálne mesto, ktoré môžeme tiež vyhľadať vo vyhľadávacom poli nad mapou.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the world map window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>.
sk: Zatvorením okna s mapou sa vrátime späť na <gui>Dátum a čas</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Make sure that the <gui>Automatic Date &amp; Time</gui> item is switched off, and then click the <gui>Date &amp; Time</gui> item below to open the <gui>Date &amp; Time</gui> window. There you can adjust your date and time settings by clicking on the <gui>+</gui> or <gui>-</gui> buttons.
sk: Uistíme sa, že je položka <gui>Automatický dátum a čas</gui> vypnutá a klikneme na položku <gui>Dátum a čas</gui>, čím otvoríme okno <gui>Dátum a čas</gui>. V ňom môžeme nastaviť dátum a čas klikaním na tlačidlá <gui>+</gui> alebo <gui>-</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the window to go back to the <gui>Date &amp; Time</gui>, and then close the panel.
sk: Zatvorením okna sa dostaneme späť na <gui>Dátum a čas</gui>, a potom zatvoríme panel.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Change the wallpaper
sk: Zmena tapety

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on changing the wallpaper
sk: Návod na zmenu tapety

note: (itstool) path: page/title (itstool) path: section/title
en: Change the wallpaper
sk: Zmena tapety

note: (itstool) path: div/p
en: Click the system menu on the right side of the top bar and press the settings button.
sk: Klikneme na ponuku Systém v pravej časti horného panelu a klikneme na tlačidlo Nastavenia.

note: (itstool) path: div/p
en: Select <gui>Background</gui>.
sk: Vyberieme <gui>Pozadie</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Click the current background image.
sk: Klikneme na aktuálny obrázok pozadia.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the background image you want to use.
sk: Klikneme na obrázok pozadia, ktorý chceme použiť.

note: (itstool) path: div/p (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Select</gui> button.
sk: Klikneme na tlačidlo <gui>Vybrať</gui>.

note: (itstool) path: div/p
en: Close the <gui>Background</gui> window.
sk: Zatvorime okno <gui>Pozadie</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Background</gui> panel.
sk: Klikneme na panel <gui>Pozadie</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the current background image on the left side of the <gui>Background</gui> window.
sk: Klikneme na aktuálny obrázok pozadia v ľavej časti okna <gui>Pozadie</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Close the <gui>Background</gui> window by clicking the cross at the top-right corner of the window.
sk: Zatvorime okno <gui>Pozadie</gui> kliknutím na krížik v pravej hornej časti okna.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Connect to online accounts
sk: Pripojenie online účtov

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on connecting to online accounts
sk: Návod na pripojenie online účtov

note: (itstool) path: page/title
en: Connect to online accounts
sk: Pripojenie online účtov

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Online Accounts</gui> panel, then click the <gui>Add an online account</gui> button.
sk: Klikneme na panel <gui>Účty služieb</gui>, potom klikneme na tlačidlo <gui>Pridať účet služieb</gui>.

note: (itstool) path: note/p
en: If you have set up an online account before, you can add another online account by clicking the <gui>+</gui> button at the bottom left corner of the window.
sk: Ak už máme účet služieb nastavený, ďalší môžeme pridať kliknutím na tlačidlo <gui>+</gui> v ľavom dolnom rohu okna.

note: (itstool) path: item/p
en: Click the online account you want to use. This will open a new window where you can sign in to your online account.
sk: Klikneme na účet služieb, ktorý chceme použiť. Tým sa otvorí nové okno, v ktorom sa môžeme prihlásiť do svojho účtu služieb.

note: (itstool) path: item/p
en: In most cases, you will have to grant access to the online service after signing in to get started.
sk: Vo väčšine prípadov budeme musieť po prihlásení umožniť k službe prístup, aby sme mohli začať.

note: (itstool) path: item/p
en: For example, if you are connecting to your Google account, you will have to click the <gui>Grant Access</gui> button.
sk: Napríklad, ak sa pripájame k účtu Google, budeme musieť kliknúť na tlačidlo <gui>Umožniť prístup</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Many online accounts let you choose the services you want to use with your online account. If you do not want to use a service, disable it by clicking the <gui>ON/OFF</gui> switch on the right-hand side of the window.
sk: Väčšina účtov služieb nás nechá vybrať služby, ktoré chceme používať s našim účtom služieb. Ak určitú službu  nechceme použiť, vypneme ju kliknutím na prepínač <gui>ZAP/VYP</gui> na pravej strane okna.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Date &amp; Time
sk: Dátum a čas

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Date &amp; Time
sk: Automatický dátum a čas

note: (itstool) path: text/tspan
en: Requires internet access
sk: Požaduje prístup na internet

note: (itstool) path: text/tspan
en: ON
sk: ZAP

note: (itstool) path: text/tspan
en: Automatic Time Zone
sk: Automatické časové pásmo

note: (itstool) path: text/tspan
en: September 1st 2015, 9:51 AM
sk: 1. september 2015, 9:51

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Zone
sk: Časové pásmo

note: (itstool) path: text/tspan
en: EDT (New York, United States)
sk: EDT (New York, Spojené štáty)

note: (itstool) path: text/tspan
en: Time Format
sk: Formát času

note: (itstool) path: text/tspan
en: 24-hour
sk: 24 hodinový

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Get online
sk: Pripojenie k internetu

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on getting online
sk: Návod ako sa pripojiť k internetu

note: (itstool) path: page/title
en: Get online
sk: Pripojenie k internetu

note: (itstool) path: note/p
en: You can see the status of your network connection on the right-hand side of the top bar.
sk: Na pravej strane horného panelu môžeme vidieť stav nášho pripojenia k sieti.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a wired network
sk: Pripojenie k drôtovej sieti

note: (itstool) path: item/p
en: The network connection icon on the right-hand side of the top bar shows that you are offline.
sk: Ikona sieťového pripojenia na pravej strane horného panelu ukazuje, že nie sme pripojení.

note: (itstool) path: item/p
en: The offline status can be caused by a number of reasons: for example, a network cable has been unplugged, the computer has been set to run in <em>airplane mode</em>, or there are no available Wi-Fi networks in your area.
sk: Odpojený stav môže mať niekoľko príčin: napríklad bol odpojený sieťový kábel, na počítači bol spustený <em>Režim v lietadle</em> alebo sa v dosahu nenachádza žiadna dostupná bezdrôtová sieť.

note: (itstool) path: item/p
en: If you want to use a wired connection, just plug in a network cable to go online. The computer will try to set up the network connection for you automatically.
sk: Ak chceme použiť drôtové pripojenie, jednoducho pripojíme kábel počítačovej siete. Počítač sa automatický pokúsi nastaviť sieťové pripojenie.

note: (itstool) path: item/p
en: While the computer sets up a network connection for you, the network connection icon shows three dots.
sk: Pokiaľ počítač nastavuje sieťové pripojenie, ikona sieťového pripojenia bude zobrazovať tri bodky.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the network connection has been successfully set up, the network connection icon changes to the networked computer symbol.
sk: Keď bude sieťové pripojenie nastavené, ikona sieťového pripojenia sa zmení na symbol zosieťovaného počítača.

note: (itstool) path: section/title
en: Connect to a Wi-Fi network
sk: Pripojenie k Wi-Fi sieti

note: (itstool) path: steps/title
en: To connect to a Wi-Fi (wireless) network:
sk: Pripojenie k Wi-Fi (bezdrôtovej) sieti

note: (itstool) path: item/p
en: Select <gui>Wi-Fi Not Connected</gui>. The Wi-Fi section of the menu will expand.
sk: Vyberieme <gui>Wi-Fi nepripojené</gui>. Otvorí sa oblasť ponuky pre Wi-Fi.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui>Select Network</gui>.
sk: Klikneme na <gui>Vybrať sieť</gui>.

note: (itstool) path: note/p
en: You can only connect to a Wi-Fi network if your computer hardware supports it and you are in an area with Wi-Fi coverage.
sk: K Wi-Fi sieti sa dá pripojiť iba ak má na to náš počítač potrebné hardvérové vybavenie a nachádzame sa v oblasti s Wi-Fi pokrytím.

note: (itstool) path: item/p
en: From the list of available Wi-Fi networks, select the network you want to connect to, and click <gui>Connect</gui> to confirm.
sk: Zo zoznamu dostupných sietí Wi-Fi vyberieme sieť, ku ktorej sa chceme pripojiť, a potvrdíme kliknutím na <gui>Pripojiť</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Depending on the network configuration, you may be prompted for network credentials.
sk: V závislosti od nastavení siete, môžeme byť vyzvaní na zadanie sieťových poverení.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Online Accounts
sk: Účty služieb

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add an online account
sk: Pridať účet služieb

note: (itstool) path: text/tspan
en: Add Account
sk: Pridať účet

note: (itstool) path: text/tspan
en: Cancel
sk: Zrušiť

note: (itstool) path: text/tspan
en: Enterprise Login (Kerberos)
sk: Podnikové prihlásenie (Kerberos)

note: (itstool) path: text/tspan
en: Google account
sk: Účet Google

note: (itstool) path: text/tspan
en: SIGN UP
sk: ZAREGISTRUJTE SA

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign in
sk: Prihlásiť sa

note: (itstool) path: text/tspan
en: Email
sk: E-mail

note: (itstool) path: text/tspan
en: Password
sk: Heslo

note: (itstool) path: text/tspan
en: Sign In
sk: Prihlásiť sa

note: (itstool) path: text/tspan
en: john.doe@gmail.com
sk: janko.mrkvicka@gmail.com

note: (itstool) path: text/tspan
en: Grant Access
sk: Umožniť prístup

note: (itstool) path: text/tspan
en: Deny Access
sk: Zakázať prístup

note: (itstool) path: text/tspan
en: Use for
sk: Použiť pre

note: (itstool) path: text/tspan
en: Calendar
sk: Kalendár

note: (itstool) path: text/tspan
en: Contacts
sk: Kontakty

note: (itstool) path: text/tspan
en: Chat
sk: Rozhovory

note: (itstool) path: text/tspan
en: Documents
sk: Dokumenty

note: (itstool) path: text/tspan
en: homenetwork
sk: domacasiet

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select Network
sk: Vybrať sieť

note: (itstool) path: text/tspan
en: Turn Off
sk: Vypnúť

note: (itstool) path: text/tspan
en: Network Settings
sk: Nastavenia siete

note: (itstool) path: text/tspan
en: Wi-Fi Networks
sk: Siete Wi-Fi

note: (itstool) path: text/tspan
en: Connect
sk: Pripojiť

note: (itstool) path: text/tspan
en: wireless
sk: bezdrôtová

note: (itstool) path: text/tspan
en: netgear
sk: susedova

note: (itstool) path: text/tspan
en: weak
sk: slabá

note: (itstool) path: text/tspan
en: private
sk: súkromná

note: (itstool) path: text/tspan
en: Select a network
sk: Výber siete

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Launch applications
sk: Spúšťanie aplikácií

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on launching applications
sk: Návod na spúšťanie aplikácií

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the mouse
sk: Spúšťanie aplikácií myšou

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Show Applications</gui> icon that is shown at the bottom of the bar on the left-hand side of the screen.
sk: Klikneme na ikonu s popisom <gui>Zobrazí aplikácie</gui>, ktorá je zobrazená v dolnej časti panelu na ľavej strane obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: A list of applications is shown. Click the application you want to run, for example, Help.
sk: Po zobrazení zoznamu aplikácií klikneme na aplikáciu, ktorú chceme spustiť, napríklad Pomocník.

note: (itstool) path: section/title
en: Launch applications with the keyboard
sk: Spúšťanie aplikácií klávesnicou

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key.
sk: Otvoríme <gui>Prehľad aktivít</gui> stlačením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>.

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing the name of the application you want to launch. Searching for the application begins instantly.
sk: Začneme písať názov aplikácie, ktorú chceme spustiť. Aplikácia sa začne hľadať už počas písania.

note: (itstool) path: item/p
en: Once the icon of the application is shown and selected, press <key> Enter</key> to launch the application.
sk: Keď je zobrazená a vybraná ikona aplikácie, spustíme je stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: license/p
en: This work is licensed under a <_:link-1/>.
sk: Táto práca je vydaná s licenciou <_:link-1/>.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Respond to messages
sk: Reagovanie na správy

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on responding to messages
sk: Návod ako reagovať na správy

note: (itstool) path: section/title
en: Respond to a chat message with the mouse
sk: Reagovanie na správy rozhovoru myšou

note: (itstool) path: item/p
en: Start typing your reply and when finished, press <key>Enter</key> to send the reply.
sk: Začneme písať našu odpoveď a po dokončení ju odošleme stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: item/p
en: To close the chat message, click the close button at the top right corner of the chat message.
sk: Správu rozhovoru zatvoríme kliknutím na zatváracie tlačidlo v pravom hornom rohu správy rozhovoru.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the mouse
sk: Oneskorená odpoveď na správu rozhovoru pomocou myši

note: (itstool) path: item/p
en: When a chat message appears near the top of the screen and you do not move your mouse over the message, it disappears after a while.
sk: Keď sa zobrazí správa rozhovoru v blízkosti hornej časti obrazovky a my nepresunieme myš nad správu, správa sa po určitom čase schová.

note: (itstool) path: item/p
en: From the notification list, choose the message you want to reply to, and click it.
sk: Zo zoznamu s oznámeniami vyberieme správu, na ktorú chceme odpovedať a klikneme na ňu.

note: (itstool) path: item/p
en: When the chat message is shown, start typing your reply.
sk: Keď je správa rozhovoru zobrazená, začneme písať našu odpoveď.

note: (itstool) path: section/title
en: Delayed response to a chat message using the keyboard
sk: Oneskorená odpoveď na správu rozhovoru pomocou klávesnice

note: (itstool) path: item/p
en: To get back to your unanswered chat messages, press <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq> to display the list of unanswered notifications.
sk: Neprečítanú správu rozhovoru otvoríme tak, že stlačením kombinácie kláves <keyseq> <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>V</key> </keyseq> zobrazíme zoznam s oznámeniami bez reakcie.

note: (itstool) path: item/p
en: Use the arrow keys to select the notification you want to reply to, and press <key>Enter</key>.
sk: Pomocou šípok na klávesnici vyberieme oznámenie, na ktoré chceme reagovať a stlačíme kláves <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: just type
sk: stačí písať

note: (itstool) path: text/tspan
en: con
sk: prip

note: (itstool) path: text/tspan
en: Accounts
sk: Účty

note: (itstool) path: text/tspan
en: config
sk: konfigurácia

note: (itstool) path: text/tspan
en: fontconfig
sk: konfigurácia-písma

note: (itstool) path: text/tspan
en: Icon guidelines
sk: Ikona sprievodcu

note: (itstool) path: text/tspan
en: Secure Linux Containers
sk: Bezpečné Linuxové kontajnery

note: (itstool) path: text/tspan
en: Developer Conference 2012
sk: Konferencia vývojárov 2012

note: (itstool) path: text/tspan
en: Search
sk: Hľadať

note: (itstool) path: text/tspan
en: Files
sk: Súbory

note: (itstool) path: text/tspan
en: Enabled
sk: Povolené

note: (itstool) path: text/tspan
en: Photos
sk: Fotografie

note: (itstool) path: text/tspan
en: Music
sk: Hudba

note: (itstool) path: text/tspan
en: OFF
sk: VYP

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Switch tasks
sk: Prepínanie úloh

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on switching tasks
sk: Návod na prepínanie úloh

note: (itstool) path: item/p
en: Move your mouse pointer to the <gui>Activities</gui> corner at the top left of the screen to show the <gui>Activities Overview</gui> where you can see the currently running tasks displayed as small windows.
sk: Presunieme kurzor myši na <gui>Aktivity</gui> do ľavého horného rohu obrazovky, čím zobrazíme <gui>Prehľad aktivít</gui>, kde môžeme vidieť aktuálne spustené úlohy zobrazené v malých oknách.

note: (itstool) path: item/p
en: You can switch between tasks by using the <gui>window list</gui> at the bottom of the screen. Open tasks appear as buttons in the <gui>window list</gui>.
sk: iMedzi úlohami môžeme prepnúť použitím <gui>zoznamu okien</gui> na spodku obrazovky. Otvorené úlohy sú zobrazené ako tlačidlá v tomto zozname.

note: (itstool) path: item/p
en: Click a button in the <gui>window list</gui> to switch to that task.
sk: Vyberieme si úlohu kliknutím na zodpovedajúce tlačidlo v <gui>zozname okien</gui>.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows
sk: Usporiadanie okien do dlaždíc

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window along a side of the screen, grab the window's titlebar and drag it to the left or right side of the screen.
sk: Keď chceme okno maximalizovať pozdĺž strany obrazovky, chytíme titulok okna a presunieme okno na ľavý alebo pravý okraj obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the selected side of the screen.
sk: Keď bude polovica obrazovky zvýraznená, pustíme okno aby sa maximalizovalo pozdĺž vybranej strany obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize two windows side-by-side, grab the titlebar of the second window and drag it to the opposite side of the screen.
sk: Keď chceme maximalizovať dve okná vedľa seba, chytíme titulok druhého okna a presunieme okno na opačný okraj obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: When half of the screen is highlighted, release the window to maximize it along the opposite side of the screen.
sk: Keď je polovica okna zvýraznená, pustíme okno aby sa maximalizovalo pozdĺž opačnej strany obrazovky.

note: (itstool) path: section/title
en: Switch between windows
sk: Prepínanie medzi oknami

note: (itstool) path: item/p
en: Press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq> to show the <gui>window switcher</gui>, which lists the currently open windows.
sk: <gui>Prepínač okien</gui>, ktorý zobrazí zoznam aktuálne otvorených okien, zobrazíme stlačením kombinácie kláves <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super </key><key>Tab</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Release <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> to select the next highlighted window in the <gui>window switcher</gui>.
sk: Nasledujúce zvýraznené okno v <gui>prepínači okien</gui> vyberieme tak, že pustíme kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Use search to switch applications
sk: Prepínanie aplikácií pomocou vyhľadávania

note: (itstool) path: item/p
en: Press the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key to show the <gui>Activities Overview</gui>.
sk: Stlačením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> zobrazíme <gui>Prehľad aktivít</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Just start typing the name of the application you want to switch to. Applications matching what you have typed will appear as you type.
sk: Stačí začať písať názov aplikácie, na ktorú sa chceme prepnúť. Ihneď ako začneme písať sa budú zobrazovať aplikácie, ktoré zodpovedajú tomu, čo sme zatiaľ napísali.

note: (itstool) path: item/p
en: When the application that you want to switch to appears as the first result, press <key>Enter</key> to switch to it.
sk: Keď sa zobrazí aplikácia, na ktorú sa chceme prepnúť ako prvý výsledok, prepneme sa na ňu stlačením klávesu <key>Enter</key>.

[ctx: Sunday]
note: (itstool) path: text/tspan Translators: S stands for Sunday here
en: S
sk: Ne

note: (itstool) path: text/tspan Translators: M stands for Monday here
en: M
sk: Po

[ctx: Tuesday]
note: (itstool) path: text/tspan Translators: T stands for Tuesday here
en: T
sk: Ut

note: (itstool) path: text/tspan Translators: W stands for Wednesday here
en: W
sk: St

[ctx: Thursday]
note: (itstool) path: text/tspan Translators: T stands for Thursday here
en: T
sk: Št

note: (itstool) path: text/tspan Translators: F stands for Friday here
en: F
sk: Pi

[ctx: Saturday]
note: (itstool) path: text/tspan Translators: S stands for Saturday here
en: S
sk: So

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use the system search
sk: Používanie systémového hľadania

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using the system search
sk: Návod na používanie systémového hľadania

note: (itstool) path: page/title
en: Use the system search
sk: Používanie systémového hľadania

note: (itstool) path: item/p
en: Open the <gui>Activities Overview</gui> by pressing the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key. Start typing to search.
sk: Otvoríme <gui>Prehľad aktivít</gui> stlačením klávesu <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key>. Písaním spustíme vyhľadávanie.

note: (itstool) path: item/p
en: Results matching what you have typed will appear as you type. The first result is always highlighted and shown at the top.
sk: Počas písania sa zobrazujú výsledky zodpovedajúce tomu čo sme napísali. Prvý výsledok je vždy zvýraznený a zobrazuje sa hore.

note: (itstool) path: item/p
en: Press <key>Enter</key> to switch to the first highlighted result.
sk: Stlačením klávesu <key>Enter</key> sa prepneme na prvý zvýraznený výsledok.

note: (itstool) path: item/p
en: Items that may appear in the search results include:
sk: Medzi výsledkami vyhľadávania sa môžu objaviť nasledujúce položky:

note: (itstool) path: item/p
en: matching applications, shown at the top of the search results,
sk: zodpovedajúce aplikácie, zobrazené navrchu výsledkov vyhľadávania,

note: (itstool) path: item/p
en: matching settings,
sk: zodpovedajúce nastavenia,

note: (itstool) path: item/p
en: matching contacts, and
sk: zodpovedajúce kontakty a

note: (itstool) path: item/p
en: matching documents.
sk: zodpovedajúce dokumenty.

note: (itstool) path: item/p
en: In the search results, click the item to switch to it.
sk: Na položku vo výsledkoch vyhľadávania sa prepneme kliknutím.

note: (itstool) path: item/p
en: Alternatively, highlight an item using the arrow keys and press <key>Enter</key>.
sk: Položku tiež môžeme vybrať pomocou šípok a stlačením klávesu <key>Enter</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Search from inside applications
sk: Vyhľadávanie zvnútra aplikácií

note: (itstool) path: section/p
en: The system search aggregates results from various applications. On the left-hand side of the search results, you can see icons of applications that provided the search results. Click one of the icons to restart the search from inside the application associated with that icon. Because only the best matches are shown in the <gui>Activities Overview</gui>, searching from inside the application may give you better search results.
sk: Systém vyhľadávania zoskupuje výsledky z rôznych aplikácií. Na ľavej strane výsledkov vyhľadávania môžeme vidieť ikony aplikácií, ktoré poskytli výsledky hľadania. Kliknutím na jednu z ikon spustíme vyhľadávanie zvnútra aplikácie spojenej s týmto symbolom. Pretože výsledky zobrazené v <gui>Prehľade aktivít</gui> sú len tie najzhodnejšie, hľadanie zvnútra aplikácie vám môže poskytnúť lepšie výsledky vyhľadávania.

note: (itstool) path: section/title
en: Customize search results
sk: Prispôsobenie výsledkov vyhľadávania

note: (itstool) path: note/p
en: GNOME lets you customize what you want to display in the search results in the <gui>Activities Overview</gui>. For example, you can choose whether you want to show results for websites, photos, or music.
sk: GNOME nám umožňuje prispôsobiť to, čo chceme zobrazovať medzi výsledkami vyhľadávania v <gui>Prehľade aktivít</gui>. Napríklad si môžeme vybrať, či chceme zobraziť výsledky internetových stránok, fotografií, alebo hudby.

note: (itstool) path: steps/title
en: To customize what is displayed in the search results:
sk: To, čo chceme zobraziť vo výsledkoch vyhľadávania môžeme prispôsobiť takto:

note: (itstool) path: item/p
en: Click the <gui>Search</gui> panel.
sk: Klikneme na panel <gui>Hľadať</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: In the list of search locations, click the <gui>ON/OFF</gui> switch next to the search location you want to enable or disable.
sk: Ak chceme povoliť alebo blokovať vyhľadávanie v nejakom umiestnení, klikneme na prepínač <gui>ZAP/VYP</gui> vedľa daného umiestnenia v zozname.

[ctx: link:trail]
note: (itstool) path: info/title
en: Use windows and workspaces
sk: Používanie okien a pracovných priestorov

[ctx: link:seealso]
note: (itstool) path: info/title
en: A tutorial on using windows and workspaces
sk: Návod na používanie okien a pracovných priestorov

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows
sk: Maximalizovanie a obnovenie okna

note: (itstool) path: item/p
en: To maximize a window so that it takes up all of the space on your desktop, grab the window's titlebar and drag it to the top of the screen.
sk: Keď chceme okno maximalizovať na celý priestor pracovnej plochy, chytíme titulok okna a presunieme ho k hornému okraju obrazovky.

note: (itstool) path: item/p
en: When the screen is highlighted, release the window to maximize it.
sk: Ak je obrazovka zvýraznená, pustíme okno aby sa maximalizovalo.

note: (itstool) path: item/p
en: To restore a window to its unmaximized size, grab the window's titlebar and drag it away from the edges of the screen.
sk: Keď chceme obnoviť pôvodnú veľkosť okna, chytíme titulok okna a presunieme ho niekam preč od okraja obrazovky.

note: (itstool) path: section/title
en: Maximize and unmaximize windows using the keyboard
sk: Maximalizácia a obnovenie okna použitím klávesnice

note: (itstool) path: item/p
en: To unmaximize a window using the keyboard, hold down the <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> key and press <key>↓</key>.
sk: Keď chceme pomocou klávesnice obnoviť pôvodnú veľkosť okna, podržíme stlačený kláves <key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key> a zároveň stlačíme <key>↓</key>.

note: (itstool) path: section/title
en: Tile windows using the keyboard
sk: Usporiadanie okine do dlaždíc použitím klávesnice

note: (itstool) path: section/title
en: Switch workspaces using the keyboard
sk: Prepínanie pracovných priestorov pomocou klávesnice

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is below the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.
sk: Na pracovný priestor, ktorý je pod aktuálnym, sa presunieme stlačením kombinácie kláves <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Down</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: To move to a workspace which is above the current workspace, press <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.
sk: Na pracovný priestor, ktorý je nad aktuálnym, sa presunieme stlačením kombinácie kláves <keyseq><key href="help:gnome-help/keyboard-key-super">Super</key><key>Page Up</key></keyseq>.

note: (itstool) path: text/tspan
en: Applications
sk: Aplikácie
