gnome-icon-theme - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Art
nl: Kunst

en: Certified
nl: Gecertificeerd

en: cvs-controlled
nl: cvs-gecontroleerd

en: cvs-modified
nl: cvs-aangepast

en: Danger
nl: Gevaar

en: Desktop
nl: Bureaublad

en: Distinguished
nl: Voornaam

en: Draft
nl: Klad

en: Handshake
nl: Handdruk

en: Money
nl: Geld

en: No read
nl: Niet lezen

en: Note
nl: Opmerking

en: No write
nl: Niet schrijven

en: Oh no!
nl: Oh nee!

en: People
nl: Mensen

en: Personal
nl: Persoonlijk

en: Pictures
nl: Afbeeldingen

en: Plan
nl: Planning

en: Presentation
nl: Presentatie

en: Sales
nl: Verkoop

en: Shared
nl: Gedeeld

en: Sound
nl: Geluid

en: Trash
nl: Prullenbak

en: Default GNOME Theme
nl: Standaard GNOME-thema

en: cvs-added
nl: cvs-toegevoegd

en: cvs-removed
nl: cvs-verwijderd

en: Documents
nl: Documenten

en: Favorite
nl: Favorieten

en: Generic
nl: Algemeen

en: Important
nl: Belangrijk

en: Mail
nl: E-mail

en: New
nl: Nieuw

en: Package
nl: Pakket

en: Photos
nl: Foto

en: Special
nl: Speciaal

en: Urgent
nl: Dringend

en: Web
nl: Internet
