gnome-icon-theme - en to te translation catalogue (48 entries)

en: OK
te: సరే

en: Art
te: కళ

en: Camera
te: కెమేరా

en: Certified
te: ధ్రూవీకరించబడిది

en: Cool
te: చల్లని

en: cvs-controlled
te: cvs-నియంత్రణలో

en: cvs-modified
te: cvs-మార్చి

en: cvs-sticky-tag
te: న

en: Danger
te: ప్రమాదం

en: Desktop
te: రంగస్ఠలం

en: Distinguished
te: విలక్షణమైన

en: Draft
te: ముసాయిదా

en: Handshake
te: కరచాలనం

en: Marketing
te: విక్రయం

en: Money
te: డబ్బు

en: Multimedia
te: బహుళ మాద్యమం

en: No read
te: చదువుట లేదు

en: Note
te: పత్రం

en: No write
te: వ్రాయుట లేదు

en: Oh no!
te: అయ్యొ!

en: People
te: ప్రజలు

en: Personal
te: వ్యక్తి గతం

en: Pictures
te: చిత్రములు

en: Plan
te: ప్రణాలిక

en: Presentation
te: సమర్పణ

en: Sales
te: అమ్మకాలు

en: Shared
te: పంచుకున్నవి

en: Sound
te: ధ్వని

en: Trash
te: చెత్త

en: Default GNOME Theme
te: అప్రమెయ గ్నొమ్ వైవిద్యాంశం

en: GNOME
te: గ్నోమ్

en: cvs-added
te: cvs-జతచేసిన

en: cvs-conflict
te: cvs-లో ఘర్షణ

en: cvs-removed
te: cvs-తీసివేసిన

en: Documents
te: పత్రములు

en: Downloads
te: దిగుమతులు

en: Favorite
te: ఇష్టమైనది

en: Generic
te: సాధారణం

en: Important
te: ముఖ్యమైన

en: Mail
te: తపాలా

en: New
te: కొత్త

en: Package
te: కట్ట

en: Photos
te: చిత్రాలు

en: Special
te: ప్రత్యెకం

en: Urgent
te: అత్యవసరం

en: Web
te: మహాతలం

en: Symbolic link
te: సాంకెతిక అనుసంధానం

en: Binary
te: ద్వియాశం
