gnome-initial-setup master - en to bg translation catalogue (127 entries)

en: Initial Setup
bg: Първоначални настройки

en: _Next
bg: На_пред

en: _Accept
bg: _Приемане

en: _Skip
bg: П_ропускане

en: _Previous
bg: На_зад

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: Force existing user mode
bg: Принудително използване на съществуващ потребителски режим

en: — GNOME initial setup
bg: – първоначални настройки на GNOME

en: Failed to cache account
bg: Неуспешно кеширане на регистрация

en: Failed to register account
bg: Неуспешна връзка с регистрация

en: No supported way to authenticate with this domain
bg: Няма поддръжка за удостоверяването на тази област/домейн

en: Failed to join domain
bg: Неуспешно присъединяване към областта/домейна

en: Failed to log into domain
bg: Неуспешен вход в областта/домейна

en: Enterprise Login
bg: Корпоративен вход

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
bg: Корпоративният вход позволява на този компютър да бъдат ползвани централно управлявани потребителски регистрации. Чрез него може да ползвате корпоративни ресурси по Интернет.

en: _Domain
bg: _Област/домейн

en: _Username
bg: Потребителско _име

en: _Password
bg: _Парола

en: Enterprise domain or realm name
bg: Корпоративен домейн/област

en: Domain Administrator Login
bg: Вход за администратор на областта/домейна

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
bg: Този компютър трябва да бъде включен в областта/домейна, за да се ползва корпоративен вход. Тук корпоративният администратор трябва да въведе паролата за областта/домейна и да избере уникално име за този компютър.

en: _Computer
bg: _Компютър

en: Administrator _Name
bg: _Име на администратора

en: Administrator Password
bg: Парола на администратора

en: C_ontinue
bg: _Напред

en: We need a few details to complete setup.
bg: За завършване на първоначалните настройки трябват още няколко детайла.

en: Administrator
bg: Администратор

en: Failed to create user '%s':
bg: Неуспешно създаване на потребител „%s“:

en: Change Avatar
bg: Промяна на аватар

en: Remove Avatar
bg: Изтриване на аватар

en: About You
bg: За вас

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
bg: Въведете име и потребителско име. Можете да си изберете и снимка.

en: _Full Name
bg: П_ълно име

en: Set up _parental controls for this user
bg: Задаване на _родителски контрол над потребителя

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
bg: Да се ползва от родител или настойник, който трябва да зададе собствена парола.

en: _Enterprise Login
bg: _Корпоративен вход

en: Go online to set up Enterprise Login.
bg: За създаване на корпоративна регистрация се свържете с мрежата.

en: Cannot automatically join this type of domain
bg: Не може автоматично да се присъедините към такава област/домейн

en: No such domain or realm found
bg: Такъв домейн или област липсват

en: Cannot log in as %s at the %s domain
bg: Неуспешно влизане като „%s“ в областта/домейна „%s“

en: Invalid password, please try again
bg: Грешна парола. Опитайте отново.

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
bg: Неуспешно свързване с домейна „%s“: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
bg: Това име на потребител не е свободно. Пробвайте с друго.

en: The username is too long.
bg: Потребителското име е прекалено дълго.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
bg: Потребителското име трябва да започва с малка буква от „a“ до „z“.

en: That username isn’t available. Please try another.
bg: Това име на потребител не е свободно. Пробвайте с друго.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
bg: Потребителското може да съдържа:
     ⁃ малки букви от английската азбука;
     ⁃ цифри;
     ⁃ знаците „-“ (тире) и „_“ (долно тире).

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
bg: Ще се използва за името на домашната ви папка. Не може да се променя.

en: Preview
bg: Преглед

en: More…
bg: Допълнителни…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
bg: Липсват входни устройства

en: Typing
bg: Въвеждане на знаци

en: Select your keyboard layout or an input method.
bg: Изберете клавиатурната подредба или метода за вход.

en: Search keyboards and input methods
bg: Търсене на клавиатурна подредба или метод за вход

en: No languages found
bg: Не са намерени езици

en: Welcome
bg: Добре дошли

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
bg: Добре дошли!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
bg: Други…

en: Wireless networking is disabled
bg: Безжичната мрежа е изключена

en: Checking for available wireless networks
bg: Търсене на налични безжични мрежи

en: Network
bg: Мрежа

en: Wi-Fi
bg: Безжична мрежа

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
bg: Свързването към мрежата помага за инсталирането на програми и обновления, както и получаването на информация. Ще може автоматично да се зададе часови пояс и местоположение.

en: No wireless available
bg: Не е налична безжична мрежа

en: Turn On
bg: Включване

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
bg: Родителски контрол над %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
bg: Задаване на ограничения какво този потребител може да стартира и инсталира.

en: Parental Controls
bg: Родителски контрол

note: Don’t break UI compatibility if parental controls are disabled.
en: Set a Password
bg: Задаване на парола

en: Be careful not to lose your password.
bg: Внимавайте да не загубите паролата си!

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
bg: Задаване на парола на %s

en: Set a Parent Password
bg: Задаване на родителска парола

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
bg: Тази парола управлява достъпа до родителския контрол над %s.

en: The passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password
bg: Парола

en: _Confirm Password
bg: _Потвърждаване на парола

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
bg: Новата парола трябва да се различава от старата.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
bg: Тази парола е много близка до предишната. Променете някои от знаците и цифрите.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
bg: Тази парола е много близка до предишната. Променете я още.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
bg: Тази парола е слаба. По-добре е паролата да не съдържа потребителското ви име.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
bg: Тази парола е слаба. Не използвайте потребителското си име в паролата.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
bg: Тази парола е слаба. Не използвайте част от думите в паролата.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
bg: Тази парола е слаба. Избягвайте често срещани думи.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
bg: Тази парола е слаба. Не може просто да разменяте думите, включени в паролата.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
bg: Тази парола е слаба. Използвайте още цифри.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
bg: Тази парола е слаба. Използвайте още главни букви.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
bg: Тази парола е слаба. Използвайте още малки букви.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
bg: Тази парола е слаба. Използвайте още специални знаци — като пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
bg: Тази парола е слаба. Използвайте и букви, и цифри, и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
bg: Тази парола е слаба. Не повтаряйте един и същи знак.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
bg: Тази парола е слаба. Не използвайте само един вид знаци. Включете и букви, и цифри, и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
bg: Тази парола е слаба. Не използвайте последователности като „1234“ или „abcd“.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
bg: Тази парола е слаба. Добавете букви, цифри и пунктуация.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
bg: Използвайте главни и малки букви, добавете и някоя и друга цифра.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
bg: Ако добавите още букви, цифри или знаци ще направите паролата още по-силна.

en: Privacy Policy
bg: Настройки за лични данни

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
bg: Изпращане на технически доклади без всякакви лични данни. Данните се събират от %1$s (<a href='%2$s'>Политика за лични данни</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
bg: Изпращане на технически доклади без всякакви лични данни. Данните се събират от %s.

en: Allows apps to determine your geographical location. Uses the Mozilla Location Service (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>privacy policy</a>).
bg: Разрешаване на програмите да определят географското ви местоположение. Ползва се услугата за определяне на местоположението на Mozilla (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>Политика за лични данни</a>).

en: Allows apps to determine your geographical location. Uses the Mozilla Location Service.
bg: Разрешаване на програмите да определят географското ви местоположение. Ползва се услугата за определяне на местоположението на Mozilla.

en: Privacy
bg: Лични данни

en: Location Services
bg: Местоположение

en: Automatic Problem Reporting
bg: Автоматично докладване на проблеми

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
bg: По всяко време може да промените политиката за лични данни през контролния център.

en: Third-Party Repositories
bg: Хранилища от трети страни

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
bg: Хранилищата от трети страни дават достъп до допълнителен софтуер, подбран от външни източници. Те включват някои популярни програми, фърмуер и драйвери, които са необходим за някои устройства. Част от софтуера е собственически.

en: _Disable Third-Party Repositories
bg: _Изключване на хранилищата от трети страни

en: _Enable Third-Party Repositories
bg: _Включване на хранилища от трети страни

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
bg: _Започнете да ползвате %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
bg: Вече може да ползвате %s.

en: Setup Complete
bg: Всичко е настроено

en: All done!
bg: Готови сте!

en: Search cities
bg: Търсене на град

en: Time Zone
bg: Часови пояс

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
bg: Часовият пояс ще се зададе автоматично, ако местоположението ви бъде открито. Можете и ръчна да потърсите град, чийто пояс да ползвате.

en: Please search for a nearby city
bg: Потърсете за град наблизо

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
bg: Добре дошли в „%s“!

en: Setup
bg: Първоначални настройки

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
bg: Първоначалните настройки ще ви преведат през създаването на регистрациите на потребители и включването на някои възможности. За нула време ще сте готови с това!

en: _Start Setup
bg: _Първоначални настройки

en: Force live user mode
bg: Нарочно използване на режим на потребител от диск за начално зареждане

en: Force OEM mode
bg: Нарочно използване на режим на производител (OEM)

en: Try or Install?
bg: Пробва или инсталиране?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
bg: Може да пробвате временна версия на ${NAME}, без да променяте нищо на компютъра. Ако по-късно решите да инсталирате за постоянно, просто стартирайте инсталатора от изгледа на дейностите.
    
            А може да го стартирате и сега като изберете инсталиране.

en: Install to Disk…
bg: Инсталиране на диска…

en: Try ${NAME}
bg: Проба на ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
bg: Инсталиране на ${PRETTY_NAME}
