gnome-initial-setup master - en to ca translation catalogue (131 entries)

en: Initial Setup
ca: Configuració inicial

en: _Next
ca: _Següent

en: _Accept
ca: _Accepta

en: _Skip
ca: _Omet

en: _Previous
ca: A_nterior

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Force existing user mode
ca: Força el mode d'usuari existent

en: — GNOME initial setup
ca: — Configuració inicial del GNOME

en: Failed to register account
ca: S'ha produït un error en registrar el compte

en: No supported way to authenticate with this domain
ca: No hi ha cap manera compatible per a autenticar-se amb aquest domini

en: Failed to join domain
ca: S'ha produït un error en unir-se al domini

en: Failed to log into domain
ca: S'ha produït un error en iniciar la sessió al domini

en: Enterprise Login
ca: Entrada corporativa

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
ca: L'entrada corporativa permet l'ús d'un compte d'usuari gestionat de forma centralitzada en aquest dispositiu. També podeu utilitzar el compte per a accedir a recursos de l'empresa a Internet.

en: _Domain
ca: _Domini

en: _Username
ca: Nom d'_usuari

en: _Password
ca: Contrase_nya

en: Enterprise domain or realm name
ca: Domini corporatiu o nom del regne

en: Domain Administrator Login
ca: Entrada de l'administrador del domini

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
ca: Per a poder utilitzar entrades corporatives, aquest ordinador ha de formar part del domini. Demaneu a l'administrador de xarxa que introdueixi aquí la contrasenya de domini i trieu un nom d'ordinador únic per l'ordinador.

en: _Computer
ca: _Ordinador

en: Administrator _Name
ca: _Nom de l'administrador

en: Administrator Password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: C_ontinue
ca: C_ontinua

en: Please check the name and username. You can choose a picture too.
ca: Comproveu el nom i el nom d'usuari. Podeu triar també una fotografia.

en: We need a few details to complete setup.
ca: Necessitem algunes dades per a completar la configuració.

en: Administrator
ca: Administrador

en: Failed to create user '%s':
ca: No s'ha pogut crear l'usuari «%s»:

en: Edit avatar
ca: Edita l'avatar

en: About You
ca: Quant a vós

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
ca: Introduïu un nom i nom d'usuari. Podeu triar també una fotografia.

en: _Full Name
ca: _Nom complet

en: Set up _parental controls for this user
ca: _Establiu els controls parentals per a aquest usuari

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
ca: Per a ser usat per un adult, qui ha d'establir la seva pròpia contrasenya.

en: _Enterprise Login
ca: _Entrada corporativa

en: Go online to set up Enterprise Login.
ca: Connecta't per a configurar l'entrada corporativa.

en: Cannot automatically join this type of domain
ca: No es pot unir automàticament a aquest tipus de domini

en: No such domain or realm found
ca: No s'ha trobat el domini o el regne

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ca: No s'ha pogut entrar com a %s al domini %s

en: Invalid password, please try again
ca: La contrasenya no és vàlida, torneu-ho a intentar

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
ca: No s'ha pogut connectar al domini %s: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
ca: El nom d'usuari no està disponible. Proveu-ne un altre.

en: The username is too long.
ca: El nom d'usuari és massa llarg.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
ca: El nom d'usuari ha de començar amb una lletra en minúscula d'a-z.

en: That username isn’t available. Please try another.
ca: El nom d'usuari no està disponible. Proveu-ne un altre.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
ca: El nom d'usuari només ha de tenir lletres minúscules d'a-z, dígits i els caràcters següents: - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
ca: Es farà servir per a anomenar la vostra carpeta personal i no es pot canviar.

en: Online Accounts
ca: Comptes en línia

en: Connect Your Online Accounts
ca: Connecteu els vostres comptes en línia

en: Connect your accounts to easily access your email, online calendar, contacts, documents and photos.
ca: Connecteu els vostres comptes per a poder accedir fàcilment al correu, el calendari en línia, els contactes, els documents i les fotos.

en: Accounts can be added and removed at any time from the Settings app.
ca: Es poden afegir o suprimir comptes en qualsevol moment des de les preferències.

note: translators: This is the title of the "Show Account" dialog. The * %s is the name of the provider. e.g., 'Google'.
en: %s Account
ca: Compte %s

en: Remove Account
ca: Suprimeix el compte

en: Preview
ca: Previsualitza

en: More…
ca: Més…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
ca: No s'ha trobat cap font d'entrada

en: Typing
ca: Escriptura

en: Select your keyboard layout or an input method.
ca: Seleccioneu la disposició de teclat o un mètode d'entrada.

en: Search keyboards and input methods
ca: Cerca teclats i mètodes d'entrada

en: No languages found
ca: No s'ha trobat cap idioma

en: Welcome
ca: Us donem la benvinguda

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
ca: Us donem la benvinguda!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
ca: Altres…

en: Wireless networking is disabled
ca: La xarxa sense fil està inhabilitada

en: Checking for available wireless networks
ca: S'està comprovant si hi ha xarxes sense fil disponibles

en: Network
ca: Xarxa

en: Wi-Fi
ca: Xarxa sense fil

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
ca: La connexió a Internet us ajuda a obtenir noves aplicacions, informació, i altres actualitzacions. També ajuda a establir l'hora i la ubicació automàticament.

en: No wireless available
ca: No hi ha cap xarxa sense fil disponible

en: Turn On
ca: Activa

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
ca: Controls parentals per %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
ca: Establiu les restriccions del que aquest usuari pot executar o instal·lar.

en: Parental Controls
ca: Controls parentals

note: Don’t break UI compatibility if parental controls are disabled.
en: Set a Password
ca: Establiu la contrasenya

en: Be careful not to lose your password.
ca: Tingueu cura de no perdre la contrasenya.

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
ca: Establiu la contrasenya per %s

en: Set a Parent Password
ca: Establiu la contrasenya parental

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
ca: Aquesta contrasenya controlarà l'accés als controls parentals per %s.

en: The passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Password
ca: Contrasenya

en: _Confirm Password
ca: _Confirma la contrasenya

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
ca: La contrasenya nova ha de ser diferent de la vella.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
ca: Aquesta contrasenya és molt semblant a l'última. Canvieu algunes lletres i números.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
ca: Aquesta contrasenya és molt semblant a l'última. Canvieu la contrasenya una mica més.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Una contrasenya sense el vostre nom d'usuari seria més segura.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu l'ús del vostre nom a la contrasenya.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu algunes de les paraules incloses a la contrasenya.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu utilitzar paraules comunes.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu reordenar paraules existents.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Utilitzeu més nombres.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Utilitzeu més lletres majúscules.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Utilitzeu més lletres minúscules.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Utilitzeu més caràcters especials, com ara signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Intenteu utilitzar una combinació de lletres, nombres i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu repetir el mateix caràcter.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu repetir el mateix tipus de caràcter: combineu lletres, números i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Eviteu emprar seqüències com ara 1234 o abcd.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
ca: Aquesta contrasenya és feble. Afegiu més lletres, nombres i signes de puntuació.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ca: Combineu majúscules i minúscules i empreu un o dos nombres.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
ca: Si hi afegiu més lletres, nombres i signes de puntuació encara serà més segura.

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
ca: Envia informes tècnics que no contenen informació personal. %1$s recull dades (<a href='%2$s'>política de privadesa</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
ca: Envia informes tècnics que no contenen informació personal. Les dades són recollides per %s.

en: Privacy Policy
ca: Política de privadesa

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Location Services
ca: Serveis d'ubicació

en: Allows apps to determine your geographical location. Uses the Mozilla Location Service (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>privacy policy</a>).
ca: Permet a les aplicacions determinar la vostra ubicació geogràfica. Utilitza el servei d'ubicació de Mozilla (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>política de privadesa</a>).

en: Automatic Problem Reporting
ca: Informa de problemes automàticament

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
ca: Els controls de privadesa es poden canviar en qualsevol moment des de les preferències.

en: Third-Party Repositories
ca: Repositoris de tercers

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
ca: Els repositoris de tercers proporcionen accés a programari addicional de fonts externes seleccionades, incloses aplicacions i controladors populars que són importants per a alguns dispositius. S'inclou algun programari propietari.

en: _Disable Third-Party Repositories
ca: _Inhabilita repositoris de tercers

en: _Enable Third-Party Repositories
ca: _Habilita repositoris de tercers

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
ca: _Comenceu a utilitzar %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used. We hope that you love it!
ca: %s està a punt per a ser usat. Esperem que us agradi!

en: Setup Complete
ca: S'ha completat la configuració

en: All done!
ca: S'ha acabat

en: Search cities
ca: Cerca ciutats

note: Translators: This is the time format used in 24-hour mode.
en: %R
ca: %-H:%M

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
ca: El fus horari s'establirà automàticament si es pot determinar la vostra ubicació. Podeu també cercar una ciutat i configurar-lo vosaltres mateixos.

en: Please search for a nearby city
ca: Cerqueu una ciutat propera

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
ca: Us donem la benvinguda a %s!

en: Setup
ca: Configuració

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
ca: La configuració us guiarà en la creació d'un compte i activació d'algunes funcions. En poc temps tindreu tot configurat.

en: _Start Setup
ca: _Inicia la configuració

en: Force live user mode
ca: Força el mode d'usuari autònom

en: Force OEM mode
ca: Força el mode OEM

en: Install or Try?
ca: Instal·la o prova?

en: This live media can be used to install GNOME, or it can be used to try GNOME as a temporary system. Installation can be started at any time using the install icon in Activities.
ca: Aquest mitjà autònom es pot utilitzar per a instal·lar el GNOME, o es pot utilitzar per a provar el GNOME com a sistema temporal. La instal·lació es pot iniciar en qualsevol moment utilitzant la icona d'instal·lació a Activitats.

en: Install…
ca: Instal·la…

en: Try
ca: Prova
