gnome-initial-setup master - en to eu translation catalogue (128 entries)

en: Initial Setup
eu: Hasierako konfigurazioa

en: _Next
eu: _Hurrengoa

en: _Accept
eu: _Onartu

en: _Skip
eu: _Saltatu

en: _Previous
eu: _Aurrekoa

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Force existing user mode
eu: Behartu dagoen erabiltzaile-modura

en: — GNOME initial setup
eu: — GNOMEren hasierako konfigurazioa

en: Failed to cache account
eu: Huts egin du kontua cachean sartzeak

en: Failed to register account
eu: Huts egin du kontua erregistratzeak

en: No supported way to authenticate with this domain
eu: Ez dago modurik onartuta domeinu honekin autentifikatzeko

en: Failed to join domain
eu: Huts egin du domeinuarekin elkartzeak

en: Failed to log into domain
eu: Huts egin du domeinuan saioa hasteak

en: Enterprise Login
eu: Enpresako saio-hasiera

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
eu: Enpresako saio-hasieran baimenduta dago erabiltzaileen kontu zentralizatua erabiltzea gailu honetan. Kontu hau enpresaren interneteko baliabideak atzitzeko ere erabil dezakezu.

en: _Domain
eu: _Domeinua

en: _Username
eu: _Erabiltzaile-izena:

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Enterprise domain or realm name
eu: Enpresaren domeinuaren izena

en: Domain Administrator Login
eu: Domeinuaren administratzailearen saio-hasiera

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
eu: Enpresako saio-hasierak erabili ahal izateko, ordenagailu hau domeinuari elkartu behar zaio. Sareko administratzaileak idatz dezala domeinuaren pasahitza hemen, eta aukeratu ordenagailu bakar baten izena ordenagailu honentzako.

en: _Computer
eu: _Ordenagailua

en: Administrator _Name
eu: Administratzailearen _izena

en: Administrator Password
eu: Administratzailearen pasahitza

en: C_ontinue
eu: _Jarraitu

en: We need a few details to complete setup.
eu: Xehetasun gutxi batzuk behar dira konfigurazioa amaitzeko.

en: Administrator
eu: Administratzailea

en: Failed to create user '%s':
eu: Huts egin du '%s' erabiltzailea sortzeak:

en: Change Avatar
eu: Aldatu avatarra

en: Remove Avatar
eu: Kendu avatarra

en: About You
eu: Zuri buruz

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
eu: Eman izena eta erabiltzaile-izena. Argazki bat ere aukera dezakezu.

en: _Full Name
eu: _Izen osoa

en: Set up _parental controls for this user
eu: Konfiguratu _gurasoen kontrola erabiltzaile honentzat

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
eu: Guraso edo gainbegirale batek erabiltzeko, bere pasahitz propioa izan behar du.

en: _Enterprise Login
eu: _Enpresako saio-hasiera

en: Go online to set up Enterprise Login.
eu: Konektatu enpresaren saio-hasiera konfiguratzeko.

en: Cannot automatically join this type of domain
eu: Ezin da automatikoki honelako domeinu motarekin elkartu

en: No such domain or realm found
eu: Ez da halako domeinurik aurkitu

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eu: Ezin da %s gisa saioa-hasi %s domeinuan

en: Invalid password, please try again
eu: Baliogabeko pasahitza, saiatu berriro

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eu: Ezin izan da %s domeinuarekin konektatu: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
eu: Erabiltzaile-izen hori ez dago erabilgarri. Saiatu beste batekin.

en: The username is too long.
eu: Erabiltzaile-izena luzeegia da.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
eu: Erabiltzaile-izenak a-z arteko minuskula batekin hasi behar du.

en: That username isn’t available. Please try another.
eu: Erabiltzaile-izen hori ez dago erabilgarri. Saiatu beste batekin.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
eu: Erabiltzaile-izenak honako karaktereak soilik eduki ditzake:  alfabetoko a-z arteko hizki minuskulak, digituak eta '.', '-' eta '_' karaktereak.

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
eu: Zure karpeta nagusia izendatzeko erabiliko da, eta ezin da aldatu.

en: Preview
eu: Aurrebista

en: More…
eu: Gehiago…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
eu: Ez da sarrerarik aurkitu

en: Typing
eu: Idazketa

en: Select your keyboard layout or an input method.
eu: Hautatu teklatuaren diseinua edo sarrerako metodoa.

en: Search keyboards and input methods
eu: Bilatu teklatuak eta sarrerako metodoak

en: No languages found
eu: Ez da hizkuntzarik aurkitu

en: Welcome
eu: Ongi etorri

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
eu: Ongi etorri!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
eu: Bestelakoa…

en: Wireless networking is disabled
eu: Haririk gabeko sarea desgaituta dago

en: Checking for available wireless networks
eu: Haririk gabeko sarerik erabilgarri dagoen begiratzen

en: Network
eu: Sarea

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
eu: Internetera konektatuz gero, app berriak, informazioa eta beste eguneratze batzuk jasoko dituzu. Zure kokapena eta ordu-zona automatikoki ezartzen ere laguntzen du.

en: No wireless available
eu: Ez dago haririk gabekorik eskuragarri

en: Turn On
eu: Piztu

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
eu: Gurasoen kontrola %s erabiltzailearentzat

en: Set restrictions on what this user can run or install.
eu: Ezarri mugak erabiltzaile horrek exekutatu edo instalatu dezakeen inguruan.

en: Parental Controls
eu: Gurasoen kontrola

note: Don’t break UI compatibility if parental controls are disabled.
en: Set a Password
eu: Ezarri pasahitza

en: Be careful not to lose your password.
eu: Kontuz ibili zure pasahitza ez galtzeko.

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
eu: Ezarri pasahitz bat %s erabiltzailearentzat

en: Set a Parent Password
eu: Ezarri gurasoen pasahitz bat

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
eu: Pasahitz honek gurasoen kontrolaren atzipena kontrolatuko du %s erabiltzailearentzat

en: The passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Password
eu: Pasahitza

en: _Confirm Password
eu: _Berretsi pasahitza

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
eu: Pasahitz berriak zaharrarengandik desberdina izan behar du.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
eu: Pasahitz hau erabilitako azkenengoaren oso antzekoa da. Saiatu hizki eta zenbaki batzuk aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
eu: Pasahitz hau erabilitako azkenengoaren oso antzekoa da. Saiatu pasahitza pixka bat gehiago aldatzen.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
eu: Pasahitza ahula da. Zure erabiltzaile-izenik gabeko pasahitz bat askoz ere sendoagoa litzateke.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu zure izena pasahitzean erabiltzea saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu pasahitzean sartutako hitz batzuk saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu hitz arruntak saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu dauden hitzen berrantolaketa saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu zenbaki gehiago erabiltzen.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu hizki maiuskulak gehiago erabiltzen.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu hizki minuskulak gehiago erabiltzen.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu karaktere berezi gehiago erabiltzen, adibidez harridura-ikurrak.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa batekin.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu karaktere berdina errepikatzea saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu karaktere mota berdina errepikatzea saihesten: hizki, zenbaki eta ikurrak nahastu behar dituzu.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu 1234 edo abc bezalako sekuentziak saihesten.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
eu: Pasahitza ahula da. Saiatu hizki, zenbaki eta ikurren arteko nahasketa gehiagorekin.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eu: Nahastu hizki maiuskulak eta minuskulak eta erabili zenbaki bat edo bi.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
eu: Hizki, zenbaki eta ikur gehiago gehitzeak sendoagoa egingo du.

en: Privacy Policy
eu: Pribatutasunaren araua

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
eu: Txosten teknikoak bidaltzen ditu, betiere informazio pertsonala automatikoki kenduta. Datuak honek biltzen ditu: %1$s (<a href='%2$s'>pribatutasun-politika</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
eu: Txosten teknikoak bidaltzen ditu, betiere informazio pertsonala automatikoki kenduta. Datuak honek biltzen ditu: %s.

en: Allows apps to determine your geographical location. Uses the Mozilla Location Service (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>privacy policy</a>).
eu: Aplikazioek zure kokaleku geografikoa ezagutu dezaten ahalbidetzen du. Mozilla Location Service erabiltzen du (<a href='https://location.services.mozilla.com/privacy'>pribatutasun-politika</a>).

en: Allows apps to determine your geographical location. Uses the Mozilla Location Service.
eu: Onartu aplikazioek zure kokaleku geografikoa ezagutu dezaten. Mozilla Location Service erabiltzen du.

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Location Services
eu: Kokalekuaren zerbitzuak

en: Automatic Problem Reporting
eu: Eman erroreen berri automatikoki

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
eu: Pribatutasunaren kontrolak edozein unetan aldatu daitezke ezarpenetan.

en: Third-Party Repositories
eu: Hirugarrenen biltegiak

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
eu: Hirugarrenen biltegiek kanpoko iturburu hautatuetako software gehigarria atzitzeko aukera ematen dute. Aplikazio ezagunak daude horietan, eta baita zenbait gailuetarako garrantzitsua diren kontrolagailuak ere. Jabedun zenbait software ere badago hor.

en: _Disable Third-Party Repositories
eu: _Desgaitu hirugarrenen biltegiak

en: _Enable Third-Party Repositories
eu: _Gaitu hirugarrenen biltegiak

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
eu: _Hasi %s erabiltzen

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
eu: %s erabiltzeko prest dago.

en: Setup Complete
eu: Konfigurazioa osatu da

en: All done!
eu: Eginda

en: Search cities
eu: Bilatu hiriak

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
eu: %l:%M %p%l:%M %p

en: Time Zone
eu: Ordu-zona

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
eu: Ordu-zona automatikoki konfiguratuko da zure kokalekua aurkitzen bada. Herri bat ere bilatu dezakezu zuk zeuk konfiguratzeko.

en: Please search for a nearby city
eu: Bilatu hurbileko herri bat

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
eu: Ongi etorri %s sistemara

en: Setup
eu: Konfigurazioa

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
eu: Konfigurazio-urratsak jarraituta, kontu bat sortu ahal izango duzu eta zenbait eginbide gaituko dituzu. Berehalako batean egongo zara lanean.

en: _Start Setup
eu: _Hasi konfigurazioa

en: Force live user mode
eu: Behartu live erabiltzailearen modua

en: Force OEM mode
eu: Behartu OEM modua

en: Try or Install?
eu: Probatu edo instalatu?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
eu: ${NAME} aplikazioaren behin-behineko bertsio bat probatu dezakezu ordenagailuan aldaketarik egin gabe. Geroago instalatu nahi baduzu, abiarazi instalatzailea jardueren ikuspegi orokorretik.
    
            Bestela, abiarazi instalatzailea eta instalatu.

en: Install to Disk…
eu: Instalatu diskoan…

en: Try ${NAME}
eu: Probatu ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
eu: Instalatu ${PRETTY_NAME}
