gnome-initial-setup master - en to kab translation catalogue (34 entries)

en: Initial Setup
kab: Asebded amezwaru

en: _Next
kab: Uḍfir (_N)

en: _Accept
kab: _Qbel

en: _Skip
kab: Zgel (_S)

en: _Previous
kab: Uzwir (_P)

en: _Cancel
kab: Sefsex (_C)

en: _Domain
kab: Taɣult (_D)

en: _Username
kab: Isem n _useqdac

en: _Password
kab: Awal n uɛeddi (_P)

en: _Computer
kab: Aselkim (_C)

en: Administrator _Name
kab: Isem n u_nedbal

en: Administrator Password
kab: Awal n uɛeddi n unedbal

en: C_ontinue
kab: Kemmel (_O)

en: Administrator
kab: Anedbal

en: About You
kab: Fell-ak·am

en: _Full Name
kab: Isem ummid (_F)

en: The username is too long.
kab: Isem n useqdac ɣezzif aṭas.

en: That username isn’t available. Please try another.
kab: Isem-a n useqdac ulac-it. Ma ulac aɣilif ɛreḍ wayeḍ.

en: Preview
kab: Taskant

en: More…
kab: Ugar…

en: Typing
kab: Tira

en: Select your keyboard layout or an input method.
kab: Fren taneɣruft-inek·inem n unasiw neɣ tarrayt i usekcem n unasiw.

en: Search keyboards and input methods
kab: Nadi inasiwen d tarrayin n usekcem

en: No languages found
kab: Ulac tutlaying i yettwafen

en: Welcome
kab: Ansuf

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
kab: Ansuf!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
kab: Wayeḍ…

en: Network
kab: Aẓeṭṭa

note: Don’t break UI compatibility if parental controls are disabled.
en: Set a Password
kab: Sbadu awal n uɛeddi

en: Password
kab: Awal n uɛeddi

en: Privacy Policy
kab: Tasertit tabaḍnit

en: Privacy
kab: Tabaḍnit

en: Location Services
kab: Imeẓla n wadig

en: All done!
kab: Immed kullec!
