gnome-initial-setup master - en to ms translation catalogue (103 entries)

en: Initial Setup
ms: Persediaan Awalan

en: _Next
ms: _Berikutnya

en: _Accept
ms: _Terima

en: _Skip
ms: _Langkau

en: _Previous
ms: _Terdahulu

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Force existing user mode
ms: Paksa mod pengguna sedia ada

en: — GNOME initial setup
ms: — Persediaan awalan GNOME

en: Take a Picture…
ms: Ambil satu Gambar…

en: Failed to register account
ms: Gagal mendaftarkan akaun

en: No supported way to authenticate with this domain
ms: Tiada cara disokong untuk sahihkan domain ini

en: Failed to join domain
ms: Gagal untuk menyertai domain

en: Failed to log into domain
ms: Gagal mendaftar masuk domain

en: Enterprise Login
ms: Daftar Masuk Enterprise

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
ms: Daftar masuk Enterprise membolehkan akaun pengguna terurus secara berpusat yang ada digunakan pada peranti ini. Anda juga boleh guna akaun ini untuk mencapai sumber-sumber syarikat di internet.

en: _Username
ms: Nama Pengg_una

en: _Password
ms: _Kata Laluan

en: Enterprise domain or realm name
ms: Domain enterprise atau nama wilayah

en: C_ontinue
ms: T_eruskan

en: Domain Administrator Login
ms: Daftar masuk Pentadbir Domain

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
ms: Untuk menggunakan daftar masuk enterprise, komputer ini perlu berdaftar ke dalam domain. Sila benarkan pentadbir rangkaian anda menaip kata laluan domain di sini, dan pilih satu nama unik komputer untuk komputer anda.

en: _Computer
ms: _Komputer

en: Administrator _Name
ms: _Nama Pentabir

en: Administrator Password
ms: Kata laluan Pentadbir

en: Please check the name and username. You can choose a picture too.
ms: Sila periksa nama dan nama pengguna. Anda boleh pilih satu gambar juga.

en: We need a few details to complete setup.
ms: Kami memerlukan beberapa perincian untuk menyelesaikan persediaan.

en: Avatar image
ms: Imej avatar

en: About You
ms: Perihal Anda

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
ms: Sila sediakan satu nama dan nama pengguna. Anda boleh pilih satu gambar juga.

en: _Full Name
ms: Nama _Penuh

en: _Enterprise Login
ms: Daftar Masuk _Enterprise

en: Go online to set up Enterprise Login.
ms: Pergi dalam talian untuk menetapkan Daftar Masuk Enterprise.

en: Cannot automatically join this type of domain
ms: Tidak dapat menyertai jenis domain ini secara automatik

en: No such domain or realm found
ms: Tiada domain atau wilayah sebegitu ditemui

en: Cannot log in as %s at the %s domain
ms: Tidak dapat mendaftar masuk sebagai %s pada domain %s

en: Invalid password, please try again
ms: Kata laluan tidak sah. Cuba lagi sekali

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
ms: Tidak dapat bersambung dengan domain %s: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
ms: Maaf, nama pengguna tersebut tidak tersedia. Cuba yang lain.

en: The username is too long.
ms: Nama pengguna terlalu panjang.

en: The username cannot start with a “-”.
ms: Nama pengguna tidak boleh bermula dengan tanda "-".

en: The username should only consist of upper and lower case letters from a-z, digits and the following characters: . - _
ms: Nama pengguna seharusnya mengandungi huruf besar dan huruf kecil a-z, digit, dan aksara-aksara berikut: . - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
ms: Ia akan digunakan untuk menamakan folder rumah anda dan tidak boleh diubah.

en: Add Account
ms: Tambah Akaun

en: Online Accounts
ms: Akaun Dalam Talian

en: Connect Your Online Accounts
ms: Sambung Akaun Dalam Talian Anda

en: Connect your accounts to easily access your email, online calendar, contacts, documents and photos.
ms: Sambung dengan akaun anda supaya mudah mencapai emel, kalendar dalam talian, hubungan, dokumen dan foto anda.

en: Accounts can be added and removed at any time from the Settings application.
ms: Akaun boleh ditambah dan dibuang pada bila-bila masa menerusi aplikasi Tetapan.

en: Preview
ms: Pratonton

en: More…
ms: Lagi…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
ms: Tiada input ditemui

en: Typing
ms: Menaip

en: Select your keyboard layout or an input method.
ms: Pilih bentangan papan kekunci anda atau satu kaedah input.

en: No languages found
ms: Tiada bahasa ditemui

en: Welcome
ms: Selamat Datang

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
ms: Selamat Datang!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
ms: Lain-lain…

en: Wireless networking is disabled
ms: Perangkaian tanpa wayar dilumpuhkan

en: Checking for available wireless networks
ms: Memeriksa rangkaian-rangkaian tanpa wayar yang ada

en: Network
ms: Rangkaian

en: Connecting to the Internet will enable you to set the time, add your details, and enable you to access your email, calendar, and contacts. It is also necessary for enterprise login accounts.
ms: Bersambung dengan Internet akan membolehkan anda tetapkan waktu, tambah perincian anda, dan capai emel, kalendar, dan hubungan anda. Ia juga perlu untuk akaun-akaun daftar masuk enterprise.

en: No wireless available
ms: Tiada tanpa wayar tersedia

en: Turn On
ms: Hidup

en: This is a weak password.
ms: Kata laluan ini lemah.

en: The passwords do not match.
ms: Katalaluan tidak padan.

en: Password
ms: Kata laluan

en: Set a Password
ms: Tetapkan satu Kata laluan

en: Be careful not to lose your password.
ms: Hati-hati jangan lupa atau hilangkan kata laluan.

en: _Confirm
ms: _Sahkan

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
ms: Kata laluan baharu perlu berbeza dengan yang lama.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
ms: Kata laluan ini sangat serupa dengan yang lama. Cuba ubah beberapa abjad dan angka.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
ms: Kata laluan ini sangat serupa dengan yang lama. Cuba ubah kata laluan ini lagi.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
ms: Kata laluan ini lemah. Satu kata laluan tanpa nama pengguna anda adalah lebih kuat.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari penggunaan  nama anda di dalam kata laluan.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari beberapa perkataan yang disertakan di dalam kata laluan.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari perkataan umum.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari menertib semula perkataan sedia ada.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba guna lebih nombor.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba guna lebih huruf besar.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba guna lebih huruf kecil.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba guna lebih aksara khas, seperti tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba guna gabungan abjad, nombor dan tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari pengulangan aksara yang sama.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari pengulangan jenis aksara yang sama: anda perlu campurkan abjad, nombor dan tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba hindari jujukan seperti 1234 atau abcd.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
ms: Kata laluan ini lemah. Cuba tambah lagi abjad, angka dan tanda baca.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
ms: Campurkan huruf besar dengan huruf kecil dan gabungkan dengan beberapa nombor di dalamnya.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
ms: Menambah lagi abjad, angka dan tanda baca akan menjadikan kata laluan lebih kuat.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Sending reports of technical problems helps us to improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
ms: Penghantaran laporan masalah teknikal dapat membantu kami menambahbaik %s. Laporan yang dihantar adalah secara awanama dan tidak melibatkan data peribadi.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Problem data will be collected by %s:
ms: Data masalah akan dikutip oleh %s:

en: Privacy Policy
ms: Dasar Kerahsiaan

en: Uses Mozilla Location Service:
ms: Guna Perkhidmatan Lokasi Mozilla:

en: Privacy
ms: Kerahsiaan

en: Location Services
ms: Perkhidmatan Lokasi

en: Allows applications to determine your geographical location. An indication is shown when location services are in use.
ms: Membolehkan aplikasi-aplikasi menentukan lokasi geografi anda. Satu penunjuk ditunjukkan ketika perkhidmatan lokasi digunakan.

en: Automatic Problem Reporting
ms: Pelaporan Masalah Berautomatik

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings application.
ms: Kawalan kerahsiaan boleh diubah pada bila-bila masa melalui aplikasi Tetapan.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME 3" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
ms: _Mula Menggunakan %s

en: Ready to Go
ms: Sedia untuk Mula

en: You’re ready to go!
ms: Anda sedia bermula!

note: Translators: This is the time format used in 12-hour mode.
en: %l:%M %p
ms: %a %l:%M %p

en: Time Zone
ms: Zon Waktu

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
ms: Zon waktu akan ditetapkan secara automatik jika lokasi anda ditemui. Anda juga boleh menggelintar satu bandar untuk tetapkannya sendiri.

en: Please search for a nearby city
ms: Sila gelintar bandar berhampiran
