gnome-initial-setup master - en to sr translation catalogue (116 entries)

en: Initial Setup
sr: Početno podešavanje

en: _Next
sr: _Sledeće

en: _Accept
sr: Prihv_ati

en: _Skip
sr: Pre_skoči

en: _Previous
sr: _Prethodno

en: _Cancel
sr: _Otkaži

en: Force existing user mode
sr: Primoraj režim postojećeg korisnika

en: — GNOME initial setup
sr: — Početno podešavanje Gnoma

en: About You
sr: O vama

en: Failed to register account
sr: Nisam uspeo da registrujem nalog

en: No supported way to authenticate with this domain
sr: Nema podržanog načina za prijavu na ovaj domen

en: Failed to join domain
sr: Nisam uspeo da pristupim domenu

en: Failed to log into domain
sr: Nisam uspeo da se prijavim na domen

en: Enterprise Login
sr: Poslovna prijava

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
sr: Poslovna prijava omogućava korišćenje postojećeg, centralno upravljanog korisničkog naloga na ovom uređaju. Možete takođe koristiti ovaj nalog da pristupite resursima preduzeća na internetu.

en: _Domain
sr: _Domen

en: _Username
sr: _Korisnik

en: _Password
sr: _Lozinka

en: Enterprise domain or realm name
sr: Poslovni domen ili naziv područja

en: C_ontinue
sr: _Nastavi

en: Domain Administrator Login
sr: Prijava administratora domena

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
sr: Ovaj računar mora biti upisan u domen da bi se omogućila poslovna prijava. Neka administrator vaše mreže ovde upiše lozinku domena, i neka izabere jedinstveni naziv za vaš računar.

en: _Computer
sr: _Računar

en: Administrator _Name
sr: Ime _administratora

en: Administrator Password
sr: Lozinka administratora

en: Please check the name and username. You can choose a picture too.
sr: Proverite ime i korisničko ime. Možete takođe i sliku da izaberete.

en: We need a few details to complete setup.
sr: Potrebno nam je još par detalja da bismo završili sa početnim podešavanjem.

en: Avatar image
sr: Slika avatara

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
sr: Dostavite ime i korisničko ime. Možete takođe i sliku da izaberete.

en: _Full Name
sr: _Ime i prezime

en: Set Up _Enterprise Login
sr: Podesi _poslovnu prijavu

en: Disable image
sr: Isključi sliku

en: Take a photo…
sr: Snimite fotografiju…

en: Cannot automatically join this type of domain
sr: Ne mogu sam da pristupim ovoj vrsti domena

en: No such domain or realm found
sr: Nije pronađen takav domen ili područje

en: Cannot log in as %s at the %s domain
sr: Ne mogu da se prijavim kao „%s“ na domenu %s

en: Invalid password, please try again
sr: Neispravna lozinka, pokušajte ponovo

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
sr: Ne mogu da se povežem na domen „%s“: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
sr: Izvinite, ovo korisničko ime nije dostupno. Probajte neko drugo.

en: The username is too long.
sr: Korisničko ime je predugo.

en: The username cannot start with a “-”.
sr: Korisničko ime ne može počinjati sa „-“.

en: The username should only consist of upper and lower case letters from a-z, digits and the following characters: . - _
sr: Korisničko ime treba da sadrži samo slova iz engleskog alfabeta (a-z), brojeve i sledeće znakove (. - _).

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
sr: Ovo će biti korišćeno za imenovanje vaše lične fascikle i ne može se menjati kasnije.

en: License Agreements
sr: Ugovor o korišćenju

en: I have _agreed to the terms and conditions in this end user license agreement.
sr: Slažem se sa _odredbama i uslovima o korišćenju navedenim u ovoj licenci.

en: Add Account
sr: Dodaj nalog

en: Online Accounts
sr: Nalozi na mreži

en: Connect Your Online Accounts
sr: Povežite vaše naloge na mreži

en: Connect your accounts to easily access your email, online calendar, contacts, documents and photos.
sr: Povežite vaše naloge da lakše pristupite vašoj el. pošti, mrežnom kalendaru, kontaktima, dokumentima i fotografijama.

en: Accounts can be added and removed at any time from the Settings application.
sr: Nalozi mogu biti dodati i uklonjeni bilo kada u podešavanjima programa.

en: Preview
sr: Pregled

en: More…
sr: Još…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
sr: Nisam pronašao unose

en: Typing
sr: Kucanje

en: Select your keyboard layout or an input method.
sr: Izaberite raspored tastature ili način unosa.

en: No languages found
sr: Nisam pronašao jezik

en: Welcome
sr: Dobro došli

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
sr: Dobro došli!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
sr: Ostalo…

en: Wireless networking is disabled
sr: Bežično umrežavanje je isključeno

en: Checking for available wireless networks
sr: Proveravam dostupne bežične mreže

en: Network
sr: Mreža

en: Wi-Fi
sr: Bežična mreža

en: Connecting to the Internet will enable you to set the time, add your details, and enable you to access your email, calendar, and contacts. It is also necessary for enterprise login accounts.
sr: Povezivanje na internet će vam omogućiti da podesite vaše vreme, da dodate detalje i da pristupite vašim e-porukama, kalendaru i kontaktima. Takođe, izlaz na internet je neophodan za poslovnu prijavu.

en: No wireless available
sr: Nema dostupnih bežičnih mreža

en: Turn On
sr: Uključi

en: The passwords do not match.
sr: Lozinke se ne podudaraju.

en: Password
sr: Lozinka

en: Set a Password
sr: Podesite lozinku

en: Be careful not to lose your password.
sr: Pazite da ne izgubite lozinku.

en: _Confirm
sr: _Potvrdi

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
sr: Nova lozinka treba da se razlikuje od stare.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
sr: Promenite neka slova i brojeve.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
sr: Promenite lozinku još malo.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
sr: Lozinka bez vašeg korisničkog imena bi bila jača.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
sr: Izbegavajte korišćenje vašeg korisničkog imena u lozinci.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
sr: Izbegavajte korišćenje nekih reči u vašoj lozinci.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
sr: Izbegavajte korišćenje često korišćenih reči.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
sr: Nemojte menjati raspored već postojećih reči.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
sr: Koristite više brojeva.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
sr: Koristite više velikih slova.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
sr: Koristite više malih slova.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
sr: Koristite više naročitih znakova, kao što su znakovi interpunkcije.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
sr: Koristite mešavinu slova, brojeva i interpunkcijskih znakova.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
sr: Izbegavajte ponavljanje jednog te istog znaka.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
sr: Izbegavajte ponavljanje znaka iste vrste. Mešajte slova, brojeve i interpunkcijske znake.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
sr: Izbegavajte kombinacije znakova kao što su 1234 ili „abcd“.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
sr: Lozinka treba da bude duža. Pokušajte da dodate još slova, brojeva i interpunkcijskih znakova.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
sr: Pomešajte velika i mala slova i koristite broj ili dva.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
sr: Dodavanje više slova, brojeva i interpunkcijskih znakova će lozinku učiniti jačom.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Sending reports of technical problems helps us to improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
sr: Slanje izveštaja o tehničkim problemima nam pomaže da poboljšamo „%s“. Izveštaji se šalju anonimno i ne sadrže lične podatke.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Problem data will be collected by %s:
sr: „%s“ će prikupiti podatke o problemu:

en: Privacy Policy
sr: Politika privatnosti

en: Uses Mozilla Location Service:
sr: Koristi Mozilinu uslugu mesta:

en: Privacy
sr: Privatnost

en: Location Services
sr: Usluge određivanja mesta

en: Allows applications to determine your geographical location. An indication is shown when location services are in use.
sr: Omogućava programima da odrede vaš geografski položaj. Pokazivač će se prikazati kada su usluge određivanja mesta u upotrebi.

en: Automatic Problem Reporting
sr: Samostalno izveštavanje o problemima

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings application.
sr: Podešavanja privatnosti možete izmeniti u bilo kom trenutku u podešavanjima programa.

en: No regions found
sr: Nisam pronašao oblasti

en: Region
sr: Oblast

en: Choose your country or region.
sr: Izaberite vašu državu ili oblast.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME 3" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
sr: _Počni da koristiš „%s“

en: Ready to Go
sr: Spremni za polazak

en: You’re ready to go!
sr: Spremni ste za polazak!

en: Time Zone
sr: Vremenska zona

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
sr: Vremenska zona će sama biti postavljena ako vaše mesto bude bilo pronađeno. Takođe možete da potražite grad da ga sami postavite.

en: Please search for a nearby city
sr: Potražite najbliži grad

en: Software Repositories
sr: Riznice programa

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar.
en: Access additional software from selected third party sources.
sr: Pristupite dodatnim programima sa izvora probranih trećih strana.

note: TRANSLATORS: this is the third party repositories info bar.
en: Some of this software is proprietary and therefore has restrictions on use, sharing, and access to source code.
sr: Deo ovog programa je vlasnički te je deljenje programa, korišćenje programa i pristupanje izvornom kodu ograničeno.

en: Additional Software Repositories
sr: Dodatni riznice programa

en: <a href="more">Find out more…</a>
sr: <a href="more">Pronađi još…</a>

en: Third Party Repositories
sr: Riznice treće strane

en: Proprietary software typically has restrictions on how it can be used and on access to source code. This prevents anyone but the software owner from inspecting, improving or learning from its code.
sr: Vlasnički softver obično ima ograničenja o načinu korišćenja i o pristupu izvornom kȏdu. Time se ne dozvoljava nikome osim vlasniku softvera da pregleda, poboljšava ili da uči iz njegovog kȏda.

en: In contrast, Free Software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
sr: Nasuprot tome, slobodan softver može biti slobodno pokrenut, umnožen, raspodeljen, proučen i izmenjen.
