gnome-initial-setup master - en to th translation catalogue (68 entries)

en: Initial Setup
th: ตั้งค่าเริ่มแรก

en: _Next
th: _ต่อไป

en: _Back
th: _ถอยกลับ

en: Passwords do not match
th: รหัสผ่านไม่ตรงกัน

en: Login
th: เข้าระบบ

en: Create Local Account
th: สร้างบัญชีในเครื่อง

en: _Cancel
th: _ยกเลิก

en: _Done
th: _เสร็จสิ้น

en: _Full Name
th: _ชื่อเต็ม

en: _Username
th: _ชื่อผู้ใช้

en: _Require a password to use this account
th: _ต้องใช้รหัสผ่านเพื่อใช้บัญชีนี้

en: _Password
th: _รหัสผ่าน

en: _Confirm Password
th: ยื_นยันรหัสผ่าน

en: _Act as administrator of this computer
th: _ทำหน้าที่เสมือนผู้ดูแลระบบของเครื่องคอมพิวเตอร์นี้

en: Choose How to Login
th: เลือกวิธีเข้าระบบ

en: Create a Local Account
th: สร้างบัญชีในเครื่อง

en: Use an Enterprise Login
th: ใช้บัญชีเข้าระบบองค์กร

[ctx: Password strength]
en: Too short
th: สั้นเกินไป

[ctx: Password strength]
en: Not good enough
th: ยังไม่ดีพอ

[ctx: Password strength]
en: Weak
th: หละหลวม

[ctx: Password strength]
en: Fair
th: พอใช้

[ctx: Password strength]
en: Good
th: ใช้ได้

[ctx: Password strength]
en: Strong
th: แน่นหนา

en: Disable image
th: ปิดใช้รูปภาพ

en: Take a photo...
th: ถ่ายรูป...

en: A user with the username '%s' already exists
th: มีผู้ใช้ที่ใช้ชื่อ '%s' อยู่ก่อนแล้ว

en: The username is too long
th: ชื่อผู้ใช้ยาวเกินไป

en: The username cannot start with a '-'
th: ชื่อผู้ใช้ไม่สามารถขึ้นต้นด้วย '-'

en: The username must consist of:
     ➣ letters from the English alphabet
     ➣ digits
     ➣ any of the characters '.', '-' and '_'
th: ชื่อผู้ใช้ต้องประกอบด้วย:
     ➣ ตัวอักษรจากอักขระภาษาอังกฤษ
     ➣ ตัวเลข
     ➣ อักขระ '.', '-' หรือ '_'

en: I have _agreed to the terms and conditions in this end user license agreement.
th: ฉัน_เห็นด้วยกับข้อตกลงและเงื่อนไขในข้อตกลงสัญญาอนุญาตสิทธิ์ผู้ใช้นี้

en: License Agreements
th: ข้อตกลงสัญญาอนุญาต

note: translators: This is the title of the "Add Account" dialogue. * The title is not visible when using GNOME Shell
en: Add Account
th: เพิ่มบัญชี

en: Error creating account
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะสร้างบัญชี

en: Error removing account
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะลบบัญชี

en: Are you sure you want to remove the account?
th: คุณแน่ใจหรือว่าจะลบบัญชีนี้?

en: This will not remove the account on the server.
th: การลบนี้จะไม่เป็นการลบบัญชีที่เซิร์ฟเวอร์

en: _Remove
th: _ลบ

en: Remove
th: ลบ

en: Online Accounts
th: บัญชีออนไลน์

en: Link other accounts
th: เชื่อมโยงบัญชีอื่น

note: Add some common languages first
en: English
th: อังกฤษ

en: British English
th: อังกฤษบริติช

en: German
th: เยอรมัน

en: French
th: ฝรั่งเศส

en: Spanish
th: สเปน

en: Chinese (simplified)
th: จีน (ตัวย่อ)

en: Unspecified
th: ไม่ระบุ

en: Use %s
th: ใช้ %s

en: Welcome
th: ยินดีต้อนรับ

en: Show _all
th: แสดง_ทั้งหมด

en: Search for a location
th: ค้นหาตำแหน่งที่ตั้ง

en: Location
th: ตำแหน่งที่ตั้ง

en: Choose Your Location
th: เลือกตำแหน่งที่ตั้งของคุณ

en: _Determine your location automatically
th: _พิจารณาตำแหน่งที่ตั้งของคุณโดยอัตโนมัติ

en: Time Zone
th: เขตเวลา

[ctx: Wireless access point]
note: TRANSLATORS: this is when the access point is not listed *                           * in the dropdown (or hidden) and the user has to select *                           * another entry manually
en: Other...
th: เครือข่ายอื่น...

en: Network is not available.
th: ไม่มีเครือข่าย

en: No network devices found.
th: ไม่พบอุปกรณ์เครือข่าย

en: Checking for available wireless networks
th: กำลังตรวจเครือข่ายไร้สายที่มีอยู่

en: Network
th: เครือข่าย

en: Wireless Networks
th: เครือข่ายไร้สาย

en: Thank You
th: ขอขอบคุณ

en: Enjoy GNOME!
th: ขอให้สนุกกับ GNOME!

en: Your new account is ready to use.
th: บัญชีใหม่ของคุณพร้อมใช้งานแล้ว

en: You may change any of these options at any time in the System Settings.
th: คุณอาจเปลี่ยนตัวเลือกต่างๆ เหล่านี้เมื่อใดก็ได้ด้วยเมนู "ตั้งค่าระบบ"

en: _Start using GNOME 3
th: เ_ริ่มใช้ GNOME 3

en: New to GNOME 3 and need help finding your way around?
th: เป็นผู้ใช้ GNOME 3 ใหม่และต้องการให้ช่วยนำทางไหม?

en: _Take a Tour
th: _พาเยี่ยมชม
