gnome-initial-setup master - en to af translation catalogue (114 entries)

en: Initial Setup
af: Aanvanklike opstelling

en: _Next
af: Volge_nde

en: _Accept
af: _Aanvaar

en: _Skip
af: _Slaan oor

en: _Previous
af: _Vorige

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: Force existing user mode
af: Dwing enkel gebruiker modus

en: — GNOME initial setup
af: — Aanvanklike opstelling vir GNOME

en: About You
af: Oor U

en: Failed to register account
af: Kon nie die rekening registreer nie

en: No supported way to authenticate with this domain
af: Geen ondersteunde manier om met hierdie domein te verifieer nie

en: Failed to join domain
af: Kon nie by domein aansluit nie

en: Failed to log into domain
af: Kon nie by domein aanmeld nie

en: Enterprise Login
af: Ondernemingaanmelding

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
af: Ondernemingaanmelding maak dat 'n bestaande, sentraal bestuurde gebruikerrekening op dié toestel gebruik kan word. U kan ook die rekening gebruik om toegang tot maatskapy hulpbronne op die internet te kry.

en: _Domain
af: _Domein

en: _Username
af: Gebr_uikernaam

en: _Password
af: _Wagwoord

en: Enterprise domain or realm name
af: Onderneming domein of gebiednaam

en: C_ontinue
af: Gaan v_oort

en: Domain Administrator Login
af: Aanmelding vir domein-administrateur

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
af: Om ondernemingaanmelding te gebruik, moet hierdie rekenaar in 'n domein ingeskryf word. Laat u netwerkadministrateur sy domeinwagwoord hier invul, en kies dan'n unieke naam vir die rekenaar.

en: _Computer
af: _Rekenaar

en: Administrator _Name
af: Administrateur_naam

en: Administrator Password
af: Administrateurwagwoord

en: Please check the name and username. You can choose a picture too.
af: Kontroleer asseblief u naam en gebruikersnaam. U kan ook 'n foto kies.

en: We need a few details to complete setup.
af: Ons het 'n paar besonderhede nodig om die opstelling te voltooi.

en: Avatar image
af: Foto

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
af: Verskaf asseblief u naam en kies 'n gebruikersnaam. U kan ook 'n foto kies.

en: _Full Name
af: _Volle naam

en: Set Up _Enterprise Login
af: Stel 'n ond_ernemingrekening op

en: Disable image
af: Deaktiveer beeld

en: Take a photo…
af: Neem 'n foto…

en: Cannot automatically join this type of domain
af: Kan nie outomaties by dié tipe domein aansluit nie

en: No such domain or realm found
af: Geen domein of gebied gevind nie

en: Cannot log in as %s at the %s domain
af: Kan nie as %s by die %s-domein aanmeld nie

en: Invalid password, please try again
af: Verkeerde wagwoord. Probeer gerus weer

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
af: Kon nie koppel aan die %s-domein nie: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
af: Jammer maar die gebruikersnaam is nie meer beskikbaar nie. Probeer gerus 'n ander een.

en: The username is too long.
af: Die gebruikernaam is te lank.

en: The username cannot start with a “-”.
af: 'n Gebruikernaam kan nie begin met 'n "-" nie.

en: The username should only consist of upper and lower case letters from a-z, digits and the following characters: . - _
af: Die gebruikernaam moet slegs bestaan uit hoof- en kleinletters (a-z), syfers en enige van die karakters '.', '-' en '_'

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
af: Hierdie gaan gebruik word as tuisgidsnaam en kan nie verander word nie.

en: License Agreements
af: Lisensieooreenkoms

en: I have _agreed to the terms and conditions in this end user license agreement.
af: Ek _stem saam met die bepalings en voorwaardes in dié eindgebruiker-lisensieooreenkoms.

en: Add Account
af: Voeg rekening by

en: Online Accounts
af: Aanlynrekeninge

en: Connect Your Online Accounts
af: Koppel u aanlynrekeninge

en: Connect your accounts to easily access your email, online calendar, contacts, documents and photos.
af: Koppel u rekeninge om maklik toegang tot u e-pos, aanlyn kalender, kontakte, dokumente en fotos te kry.

en: Accounts can be added and removed at any time from the Settings application.
af: Rekeninge kan enige tyd vanaf die instellings toepassing bygevoeg of verwyder word.

en: Preview
af: Voorskou

en: More…
af: Meer…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
af: Geen toevoerbronne gevind nie

en: Typing
af: Tik tans

en: Select your keyboard layout or an input method.
af: Kies u sleutelborduitleg of 'n invoermodus.

en: No languages found
af: Geen tale gevind nie

en: Welcome
af: Welkom

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
af: Welkom!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
af: Ander…

en: Wireless networking is disabled
af: Draadlose netwerke is gedeaktiveer

en: Checking for available wireless networks
af: Kyk tans vir beskikbare draadlose netwerke

en: Network
af: Netwerk

en: Connecting to the Internet will enable you to set the time, add your details, and enable you to access your email, calendar, and contacts. It is also necessary for enterprise login accounts.
af: As u aan die internet koppel, sal u die tyd kan stel, u besonderhede byvoeg, en toegang tot u e-pos, kalender en kontakte kry. Dit is ook nodig vir ondernemingaanmelding.

en: No wireless available
af: Geen draadlose netwerke beskikbaar nie

en: Turn On
af: Skakel aan

en: The passwords do not match.
af: Wagwoorde stem nie ooreen nie.

en: Password
af: Wagwoord

en: Set a Password
af: Stel 'n wagwoord

en: Be careful not to lose your password.
af: Maak seker dat u nie u wagwoord verloor nie.

en: _Confirm
af: _Bevestig

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
af: Die nuwe wagwoord moet verskil van die oue.

[ctx: Password hint]
en: Try changing some letters and numbers.
af: Probeer om sommige letters en syfers te verander.

[ctx: Password hint]
en: Try changing the password a bit more.
af: Probeer om die wagwoord nog meer te verander.

[ctx: Password hint]
en: A password without your user name would be stronger.
af: 'n Wagwoord wat nie die gebruikernaam bevat nie sal sterker wees.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid using your name in the password.
af: Vermy die gebruik van u naam in die wagwoord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid some of the words included in the password.
af: Vermy sommige van die woorde in die wagwoord.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid common words.
af: Vermy eerder algemene woorde.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid reordering existing words.
af: Probeer om nie bestaande woorde te skommel nie.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more numbers.
af: Probeer om meer syfers te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more uppercase letters.
af: Probeer om meer hoofletters te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more lowercase letters.
af: Probeer om meer kleinletters te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use more special characters, like punctuation.
af: Probeer om meer karakters soos leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
af: Probeer om 'n mengsel van letters, syfers en leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same character.
af: Probeer om nie die selfde karakter te herhaal nie.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
af: Probeer om nie die selfde tipe karakter te herhaal nie: meng eerder letters, syfers en leestekens.

[ctx: Password hint]
en: Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
af: Bly eerder weg van patrone soos 1234 of abcd.

[ctx: Password hint]
en: Password needs to be longer. Try to add more letters, numbers and punctuation.
af: Die wagwoord moet langer wees. Probeer om 'n mengsel van letters, syfers en leestekens te gebruik.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
af: Meng hoof- en kleinletters en gebruik 'n syfer of twee.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
af: Goeie wagwoord! Meer letters, syfers en leestekens sal dit selfs nog sterker maak.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Sending reports of technical problems helps us to improve %s. Reports are sent anonymously and are scrubbed of personal data.
af: Die stuur van verslae van tegniese probleme help ons om %s te verbeter. Verslae word anoniem gestuur en persoonlike data word verwyder.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Problem data will be collected by %s:
af: Probleemdata sal deur %s versamel word:

en: Privacy Policy
af: Privaatheidbeleid

en: Uses Mozilla Location Service:
af: Gebruik Mozilla Location Service:

en: Privacy
af: Privaatheid

en: Location Services
af: Liggingdienste

en: Allows applications to determine your geographical location. An indication is shown when location services are in use.
af: Laat programme toe om u geografiese ligging te bepaal. 'n Aanduiding word getoon wanneer liggingdienste gebruik word.

en: Automatic Problem Reporting
af: Outomatiese probleemrapportering

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings application.
af: Privaatheidskontroles kan enige tyd vanaf instellings verander word.

en: No regions found
af: Geen streke gevind nie

en: Region
af: Streek

en: Choose your country or region.
af: Kies u land of streek.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME 3" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
af: _Begin om %s te gebruik

en: Ready to Go
af: Reg om te begin

en: You’re ready to go!
af: U is reg om te begin!

en: Time Zone
af: Tydsone

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
af: Die tydsone sal outomaties ingestel word indien u ligging gevind kan word. U kan ook na 'n stad soek om dit self te stel.

en: Please search for a nearby city
af: Soek asseblief vir 'n nabygeleë stad

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: Proprietary software sources provide access to additional software, including web browsers and games. This software typically has restrictions on use and access to source code, and is not provided by %s.
af: Alleenregsagteware bronne bied toegang tot bykomende sagteware, insluitend webblaaiers en speletjies. Hierdie sagteware het gewoonlik beperkings rakende die gebruik van die sagteware asook toegang tot die bronkode, en word nie deur %s verskaf nie.

en: Software Sources
af: Sagtewarebronnne

en: Additional Software Sources
af: Addisionele sagtewarebronne

en: <a href="more">Find out more…</a>
af: <a href="more">Vind meer uit...</a>

en: Proprietary Software Sources
af: Alleenregsagteware bronne

en: Proprietary software typically has restrictions on how it can be used and on access to source code. This prevents anyone but the software owner from inspecting, improving or learning from its code.
af: Alleenregsagteware het gewoonlik beperkings rakende die gebruik van die sagteware asook toegang tot die bronkode. Dit verhoed enigiemand anders as die eienaar om die bronkode te bestudeer, verbeter en daaruit te leer.

en: In contrast, Free Software can be freely run, copied, distributed, studied and modified.
af: In teenstelling hiermee kan vrye sagteware vrylik gebruik, gekopieer, versprei, bestudeer en aangepas word.
