gnome-initial-setup master - en to el translation catalogue (128 entries)

en: Initial Setup
el: Αρχική ρύθμιση

en: _Next
el: Επόμε_νο

en: _Accept
el: _Αποδοχή

en: _Skip
el: Παράλει_ψη

en: _Previous
el: _Προηγούμενο

en: _Cancel
el: Ακύ_ρωση

en: Force existing user mode
el: Εξαναγκασμός υπάρχουσας λειτουργίας χρήστη

en: — GNOME initial setup
el: — Αρχική ρύθμιση GNOME

en: Failed to cache account
el: Αποτυχία προσωρινής αποθήκευσης του λογαριασμού

en: Failed to register account
el: Αποτυχία εγγραφής του λογαριασμού

en: No supported way to authenticate with this domain
el: Κανένας υποστηριζόμενος τρόπος πιστοποίησης με αυτόν τον τομέα

en: Failed to join domain
el: Αποτυχία ένταξης στον τομέα

en: Failed to log into domain
el: Αποτυχία σύνδεσης στον τομέα

en: Enterprise Login
el: Εταιρική σύνδεση

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
el: Η εταιρική σύνδεση επιτρέπει σε έναν υπάρχοντα κεντρικά διαχειριζόμενο λογαριασμό χρήστη να χρησιμοποιηθεί σε αυτήν τη συσκευή. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε αυτόν τον λογαριασμό για να αποκτήσετε πρόσβαση σε εταιρικούς πόρους στο διαδίκτυο.

en: _Domain
el: _Τομέας

en: _Username
el: Όν_ομα χρήστη

en: _Password
el: _Συνθηματικό

en: Enterprise domain or realm name
el: Εταιρικός τομέας ή όνομα realm

en: Domain Administrator Login
el: Σύνδεση διαχειριστή τομέα

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
el: Για να χρησιμοποιήσετε τις εταιρικές συνδέσεις, αυτός ο υπολογιστής πρέπει να είναι εγγεγραμμένος σε έναν τομέα. Πείτε στον διαχειριστή του δικτύου σας να πληκτρολογήσει τον κωδικό πρόσβασης του τομέα και επιλέξτε ένα μοναδικό όνομα για τον υπολογιστή σας.

en: _Computer
el: _Υπολογιστής

en: Administrator _Name
el: Ό_νομα διαχειριστή

en: Administrator Password
el: Κωδικός πρόσβασης διαχειριστή

en: C_ontinue
el: _Συνέχεια

en: We need a few details to complete setup.
el: Χρειαζόμαστε περισσότερες λεπτομέρειες για να ολοκληρώσουμε τη ρύθμιση.

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: Failed to create user '%s':
el: Αποτυχία δημιουργίας χρήστη «%s»:

en: Change Avatar
el: Αλλαγή ειδώλου

en: Remove Avatar
el: Αφαιρέστε το είδωλο

en: About You
el: Σχετικά με εσάς

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
el: Παρακαλούμε, δώστε ένα όνομα και ένα όνομα χρήστη. Μπορείτε επίσης να επιλέξετε μια εικόνα.

en: _Full Name
el: Ονομα_τεπώνυμο

en: Set up _parental controls for this user
el: Ρύθμιση _γονικού ελέγχου για αυτόν τον χρήστη

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
el: Για χρήση από γονέα ή επιβλέποντα, ο οποίος πρέπει να δημιουργήσει το δικό του συνθηματικό.

en: _Enterprise Login
el: _Εταιρική σύνδεση

en: Go online to set up Enterprise Login.
el: Συνδεθείτε για την ρύθμιση τον εταιρικό λογαριασμό.

en: Cannot automatically join this type of domain
el: Αδυναμία αυτόματης σύνδεσης αυτού του τύπου τομέα

en: No such domain or realm found
el: Δε βρέθηκε τέτοιος τομέας ή realm

en: Cannot log in as %s at the %s domain
el: Αδυναμία σύνδεσης ως %s στον τομέα %s

en: Invalid password, please try again
el: Εσφαλμένο συνθηματικό, παρακαλούμε προσπαθήστε ξανά

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
el: Αδυναμία σύνδεσης στον τομέα %s: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
el: Λυπούμαστε, το όνομα χρήστη δεν είναι διαθέσιμο. Δοκιμάστε άλλο.

en: The username is too long.
el: Το όνομα χρήστη είναι πολύ μεγάλο.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
el: Το όνομα χρήστη πρέπει να ξεκινά με πεζό γράμμα από a-z.

en: That username isn’t available. Please try another.
el: Το όνομα χρήστη δεν είναι διαθέσιμο. Δοκιμάστε άλλο.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
el: Το όνομα χρήστη πρέπει να αποτελείται μόνο από πεζά γράμματα από a-z, αριθμούς και τους ακόλουθους χαρακτήρες: . - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
el: Αυτό θα χρησιμοποιηθεί σαν όνομα για τον προσωπικό σας φάκελο και δεν μπορεί να αλλαχθεί.

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: More…
el: Περισσότερα…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
el: Δε βρέθηκαν είσοδοι

en: Typing
el: Πληκτρολόγηση

en: Select your keyboard layout or an input method.
el: Επιλέξτε τη διάταξη του πληκτρολογίου σας ή μια άλλη μέθοδο εισόδου.

en: Search keyboards and input methods
el: Αναζήτηση πληκτρολογίων και μεθόδων εισόδου

en: No languages found
el: Δε βρέθηκαν γλώσσες

en: Welcome
el: Καλώς ήλθατε

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
el: Καλώς ήλθατε!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
el: Άλλο…

en: Wireless networking is disabled
el: Το ασύρματο δίκτυο είναι ανενεργό

en: Checking for available wireless networks
el: Γίνετε έλεγχος για διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα

en: Network
el: Δίκτυο

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
el: Η σύνδεση στο Διαδίκτυο σάς βοηθά να λάβετε νέες εφαρμογές, πληροφορίες και άλλες αναβαθμίσεις. Βοηθά επίσης να ρυθμίσετε αυτόματα την ώρα και την τοποθεσία σας.

en: No wireless available
el: Δεν υπάρχει διαθέσιμο ασύρματο δίκτυο

en: Turn On
el: Ενεργοποίηση

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
el: Γονικός έλεγχος για %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
el: Ορίστε περιορισμούς για το τι μπορεί να εκτελέσει ή να εγκαταστήσει αυτός ο χρήστης.

en: Parental Controls
el: Γονικός έλεγχος

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
el: Ορισμός συνθηματικού για %s

en: Be careful not to lose your password.
el: Προσέξτε να μην χάσετε το κωδικό πρόσβασής σας.

en: Set a Parent Password
el: Ορισμός συνθηματικού γονέα

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
el: Αυτό το συνθηματικό θα ελέγχει την πρόσβαση στους γονικούς ελέγχους για το %s.

en: The passwords do not match.
el: Δεν ταιριάζουν τα συνθηματικά.

en: Password
el: Συνθηματικό

en: _Confirm Password
el: _Επιβεβαίωση συνθηματικού

en: Password _Hint
el: _Νύξη συνθηματικού

en: Password hint will be shown in case you forget your password.
el: Η νύξη του συνθηματικού θα εμφανιστεί σε περίπτωση που ξεχάσετε το συνθηματικό σας.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
el: Το νέο συνθηματικό πρέπει να είναι διαφορετικό από το παλιό.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι παρόμοιο με το προηγούμενό σας. Προσπαθήστε να αλλάξετε μερικά γράμματα και αριθμούς.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι παρόμοιο με το προηγούμενό σας. Προσπαθήστε να αλλάξετε το συνθηματικό λίγο περισσότερο.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Ένα συνθηματικό χωρίς το όνομα χρήστη σας θα ήταν ισχυρότερο.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε τη χρήση του ονόματός σας στο συνθηματικό.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε μερικές από τις λέξεις που συμπεριλαμβάνονται στο συνθηματικό.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε κοινότυπες λέξεις.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε αναδιάταξη υφιστάμενων λέξεων.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να προσθέσετε περισσότερους αριθμούς.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερα κεφαλαία γράμματα.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερα πεζά γράμματα.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε περισσότερους ειδικούς χαρακτήρες, όπως σημεία στίξης.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να χρησιμοποιήσετε έναν συνδυασμό γραμμάτων, αριθμών και σημείων στίξης.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε την επανάληψη του ίδιου χαρακτήρα.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε την επανάληψη του ίδιου τύπου χαρακτήρα: χρειάζεστε ανάμειξη γραμμάτων, αριθμών και σημείων στίξης.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να αποφύγετε ακολουθίες όπως 1234 ή abcd.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
el: Αυτό το συνθηματικό είναι ασθενές. Προσπαθήστε να προσθέσετε περισσότερα γράμματα, αριθμούς και σύμβολα.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
el: Αναμείξτε κεφαλαία και πεζά γράμματα και χρησιμοποιήστε έναν ή δύο αριθμούς.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
el: Η προσθήκη περισσότερων γραμμάτων, αριθμών και σημείων στίξης θα κάνει το συνθηματικό ισχυρότερο.

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
el: Στέλνει τεχνικές αναφορές στις οποίες αφαιρούνται αυτόματα τα προσωπικά στοιχεία. Τα δεδομένα συλλέγονται από την %1$s (<a href='%2$s'>πολιτική απορρήτου</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
el: Στέλνει τεχνικές αναφορές στις οποίες αφαιρούνται αυτόματα τα προσωπικά στοιχεία. Τα δεδομένα συλλέγονται από την %s.

en: Allows apps to determine your geographical location.
el: Επιτρέπει στις εφαρμογές να προσδιορίζουν την τοποθεσία σας.

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Location Services
el: Υπηρεσίες τοποθεσίας

en: Automatic Problem Reporting
el: Αυτόματη αναφορά προβλήματος

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
el: Οι ρυθμίσεις ιδιωτικότητας μπορούν να αλλαχθούν οποιαδήποτε στιγμή από τις Ρυθμίσεις.

en: Third-Party Repositories
el: Αποθετήρια τρίτων

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected <a href='%s'>external sources</a>, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
el: Τα αποθετήρια τρίτων παρέχουν πρόσβαση σε πρόσθετο λογισμικό από επιλεγμένες <a href='%s'>εξωτερικές πηγές</a>, συμπεριλαμβανομένων δημοφιλών εφαρμογών και οδηγών που είναι σημαντικά για ορισμένες συσκευές. Περιλαμβάνεται και κάποιο ιδιόκτητο λογισμικό.

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
el: Τα αποθετήρια τρίτων παρέχουν πρόσβαση σε πρόσθετο λογισμικό από επιλεγμένες εξωτερικές πηγές, συμπεριλαμβανομένων δημοφιλών εφαρμογών καθώς και υλικολογισμικό που είναι σημαντικό για ορισμένες συσκευές. Περιλαμβάνεται κάποιο ιδιοταγές λογισμικό.

en: _Disable Third-Party Repositories
el: _Απενεργοποίηση αποθετηρίων τρίτων

en: _Enable Third-Party Repositories
el: _Ενεργοποίηση αποθετηρίων τρίτων

en: Setup Failed
el: Η ρύθμιση απέτυχε

en: Close
el: Κλείσιμο

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
el: Ξε_κινήστε τη χρήση του %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
el: Το %s είναι έτοιμο προς χρήση.

en: Setup Complete
el: Η ρύθμιση ολοκληρώθηκε

en: All done!
el: Έτοιμο!

en: Search cities
el: Αναζήτηση πόλεων

en: Time Zone
el: Ζώνη ώρας

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
el: Η ζώνη ώρας θα οριστεί αυτόματα αν μπορεί να βρεθεί η τοποθεσία σας. Μπορείτε επίσης να αναζητήσετε για μια πόλη και να την ορίσετε εσείς.

en: Please search for a nearby city
el: Παρακαλούμε, αναζητήστε μια κοντινή πόλη

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
el: Καλώς ήλθατε στο %s !

en: Setup
el: Ρύθμιση

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
el: Η ρύθμιση θα σας καθοδηγήσει στη δημιουργία λογαριασμού και την ενεργοποίηση ορισμένων λειτουργιών. Θα χρησιμοποιείτε το σύστημα σε χρόνο μηδέν.

en: _Start Setup
el: Έ_ναρξη ρύθμισης

en: Force live user mode
el: Εξαναγκασμός λειτουργίας χρήστη live

en: Force OEM mode
el: Εξαναγκασμός λειτουργίας OEM

en: Try or Install?
el: Δοκιμή ή Εγκατάσταση;

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
el: Μπορείτε να δοκιμάσετε μια προσωρινή έκδοση του ${NAME} χωρίς να κάνετε αλλαγές στον υπολογιστή. Αν αποφασίσετε να εγκαταστήσετε αργότερα, απλά ξεκινήστε το πρόγραμμα εγκατάστασης από την προβολή Δραστηριότητες.
    
            Εναλλακτικά, επιλέξτε εγκατάσταση για να εκκινήσετε το πρόγραμμα εγκατάστασης.

en: Install to Disk…
el: Εγκατάσταση στο δίσκο…

en: Try ${NAME}
el: Δοκιμάστε ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
el: Εγκατάσταση ${PRETTY_NAME}
