gnome-initial-setup master - en to uz translation catalogue (128 entries)

en: Initial Setup
uz: Dastlabki sozlash

en: _Next
uz: _Keyingisi

en: _Accept
uz: _Qabul qilmoq

en: _Skip
uz: _O‘tkazib yuborish

en: _Previous
uz: _Oldingi

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: Force existing user mode
uz: Mavjud foydalanuvchi rejimini majburlash

en: — GNOME initial setup
uz: - GNOME-ni dastlabki sozlash

en: Failed to cache account
uz: Hisobni keshlash amalga oshmadi

en: Failed to register account
uz: Hisob qaydnomasini ro‘yxatdan o‘tkazib bo‘lmadi

en: No supported way to authenticate with this domain
uz: Bu domen bilan autentifikatsiya qilishning qo‘llab-quvvatlanmaydigan usuli

en: Failed to join domain
uz: Domenga qo‘shilmadi

en: Failed to log into domain
uz: Domenga kirib bo‘lmadi

en: Enterprise Login
uz: Enterprise Login qo'shing

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
uz: Korxonaga kirish ushbu qurilmada mavjud markazlashtirilgan boshqariladigan foydalanuvchi hisobidan foydalanish imkonini beradi. Siz ushbu hisob qaydnomasidan internetdagi kompaniya resurslariga kirish uchun ham foydalanishingiz mumkin.

en: _Domain
uz: _Domen

en: _Username
uz: _Resurs uchun foydalanuvchi nomi

en: _Password
uz: _Parol

en: Enterprise domain or realm name
uz: Korxona domeni yoki hudud nomi

en: Domain Administrator Login
uz: Domen administratoriga kirish

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
uz: Korxona loginlaridan foydalanish uchun ushbu kompyuter domenga ro'yxatdan o'tgan bo'lishi kerak. Iltimos, tarmoq ma'muringizdan domen parolini shu yerga kiriting va kompyuteringiz uchun noyob kompyuter nomini tanlang.

en: _Computer
uz: _Kompyuter

en: Administrator _Name
uz: Administrator _Nomi

en: Administrator Password
uz: Administrator paroli

en: C_ontinue
uz: C_davom etish

en: We need a few details to complete setup.
uz: O'rnatishni yakunlash uchun bizga bir nechta tafsilotlar kerak.

en: Failed to create user '%s':
uz: “%s” foydalanuvchisini yaratib bo‘lmadi:

en: Change Avatar
uz: Avatarni o’zgartirish

en: Remove Avatar
uz: Avatarni olib tashlang

en: About You
uz: O’zingiz haqingizda

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
uz: Iltimos, ism va foydalanuvchi nomini kiriting. Siz ham rasm tanlashingiz mumkin.

en: _Full Name
uz: _To'liq ism

en: Set up _parental controls for this user
uz: Ushbu foydalanuvchi uchun _ota-ona nazoratini sozlang

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
uz: O'z parolini o'rnatishi kerak bo'lgan ota-ona yoki nazoratchi tomonidan foydalanish uchun.

en: _Enterprise Login
uz: Enterprise Login qo'shing

en: Go online to set up Enterprise Login.
uz: Enterprise Loginni sozlash uchun internetga kiring.

en: Cannot automatically join this type of domain
uz: Bu turdagi domenga avtomatik ravishda qo‘shilib bo‘lmaydi

en: No such domain or realm found
uz: Bunday domen yoki soha topilmadi

en: Cannot log in as %s at the %s domain
uz: %s domenida %s sifatida tizimga kirib bo‘lmaydi

en: Invalid password, please try again
uz: Parol noto‘g‘ri, qayta urinib ko‘ring

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
uz: %s domeniga ulanib bo‘lmadi: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
uz: Kechirasiz, bu foydalanuvchi nomi mavjud emas. Iltimos, boshqasini sinab ko'ring.

en: The username is too long.
uz: Foydalanuvchi nomi juda uzun.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
uz: Foydalanuvchi nomi a-z dan kichik harf bilan boshlanishi kerak.

en: That username isn’t available. Please try another.
uz: Bu foydalanuvchi nomi mavjud emas. Iltimos, boshqasini sinab ko'ring.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
uz: Foydalanuvchi nomi faqat a-z gacha boʻlgan kichik harflar, raqamlar va quyidagi belgilardan iborat boʻlishi kerak: - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
uz: Bu sizning uy jildingizni nomlash uchun ishlatiladi va uni o'zgartirib bo'lmaydi.

en: Preview
uz: Oldindan ko'rish

en: More…
uz: yana %d ta

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
uz: Hech qanday maʼlumot topilmadi

en: Typing
uz: Yozmoqda

en: Select your keyboard layout or an input method.
uz: Klaviatura tartibini yoki kiritish usulini tanlang.

en: Search keyboards and input methods
uz: Klaviatura va kiritish usullarini qidirish

en: No languages found
uz: Hech qanday til topilmadi

en: Welcome
uz: Xush kelibsiz

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
uz: Xush kelibsiz!

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
uz: Boshqa…

en: Wireless networking is disabled
uz: Simsiz tarmoq o'chirilgan

en: Checking for available wireless networks
uz: Mavjud simsiz tarmoqlar tekshirilmoqda

en: Network
uz: Tarmoq

en: Wi-Fi
uz: Wi-fi

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
uz: Internetga ulanish sizga yangi ilovalar, ma'lumotlar va boshqa yangilanishlarni olishga yordam beradi. Shuningdek, u vaqt va joylashuvingizni avtomatik ravishda belgilashga yordam beradi.

en: No wireless available
uz: Simsiz tarmoq mavjud emas

en: Turn On
uz: Yoqish; ishga tushirish

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
uz: %s uchun ota-ona nazorati

en: Set restrictions on what this user can run or install.
uz: Ushbu foydalanuvchi ishga tushirishi yoki o'rnatishi mumkin bo'lgan cheklovlarni o'rnating.

en: Parental Controls
uz: _Ota-ona nazorati

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
uz: %s uchun parol o‘rnating

en: Be careful not to lose your password.
uz: Parolingizni yo'qotmaslik uchun ehtiyot bo'ling.

en: Set a Parent Password
uz: Ota-ona parolini o'rnating

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
uz: Bu parol %s uchun ota-ona nazoratiga kirishni nazorat qiladi.

en: The passwords do not match.
uz: Parollar o'xshash emas.

en: Password
uz: Parol

en: _Confirm Password
uz: _Parolni tasdiqlang

en: Password _Hint
uz: Parolni eslatuvchi so’z

en: Password hint will be shown in case you forget your password.
uz: Parolni unutganingizda parol bo'yicha eslatuvchi so’z ko'rsatiladi.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
uz: Yangi parol eskisidan farq qilishi kerak

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
uz: Bu parol sizning oxirgi parolingizga juda o'xshaydi. Ba'zi harf va raqamlarni o'zgartirib ko'ring.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
uz: Bu parol sizning oxirgi parolingizga juda o'xshaydi. Parolni biroz o'zgartirib ko'ring.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
uz: Bu zaif parol. Sizning foydalanuvchi nomingizsiz parol kuchliroq bo'ladi.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
uz: Bu zaif parol. Parolda ismingizni ishlatmaslikka harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
uz: Bu zaif parol. Parolga kiritilgan ba'zi so'zlardan qochishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
uz: Bu zaif parol. Umumiy so'zlardan qochishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
uz: Bu zaif parol. Mavjud so'zlarni qayta tartiblashdan qochishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
uz: Bu zaif parol. Ko'proq raqamlardan foydalanishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
uz: Bu zaif parol. Ko'proq katta harflardan foydalanishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
uz: Bu zaif parol. Ko'proq kichik harflardan foydalanishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
uz: Bu zaif parol. Tinish belgilari kabi maxsus belgilardan foydalanishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
uz: Bu zaif parol. Harflar, raqamlar va tinish belgilari aralashmasidan foydalanishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
uz: Bu zaif parol. Xuddi shu belgini takrorlamaslikka harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
uz: Bu zaif parol. Bir xil turdagi belgilarni takrorlamaslikka harakat qiling: siz harflar, raqamlar va tinish belgilarini aralashtirishingiz kerak.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
uz: Bu zaif parol. 1234 yoki abcd kabi ketma-ketliklardan qochishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
uz: Bu zaif parol. Ko'proq harflar, raqamlar va tinish belgilarini qo'shishga harakat qiling.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
uz: Katta va kichik harflarni aralashtirib, bir yoki ikkita raqamdan foydalanishga harakat qiling

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
uz: Ko'proq harflar, raqamlar va tinish belgilarini qo'shish parolni kuchliroq qiladi.

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
uz: Shaxsiy ma'lumotlarni o'z ichiga olmagan texnik hisobotlarni yuboradi. Maʼlumotlar %1$s tomonidan yigʻiladi ( <a href='%2$s'>maxfiylik siyosati</a> ).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
uz: Shaxsiy ma'lumotlarni o'z ichiga olmagan texnik hisobotlarni yuboradi. Maʼlumotlar %s tomonidan yigʻiladi.

en: Allows apps to determine your geographical location.
uz: Ilovalarga geografik joylashuvingizni aniqlashga ruxsat beradi.

en: Privacy
uz: Maxfiylik

en: Location Services
uz: Joylashuv xizmatlari

en: Automatic Problem Reporting
uz: Avtomatik muammolar haqida xabar berish

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
uz: Maxfiylik boshqaruvlarini istalgan vaqtda Sozlamalar ilovasidan oʻzgartirish mumkin.

en: Third-Party Repositories
uz: Uchinchi tomon omborlari

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected <a href='%s'>external sources</a>, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
uz: Uchinchi tomon omborlari tanlangan <a href='%s'>tashqi manbalardan</a> qo'shimcha dasturlarga, jumladan, ba'zi qurilmalar uchun muhim bo'lgan mashhur ilovalar va drayverlarga kirishni ta'minlaydi. Ba'zi xususiy dasturiy ta'minot kiritilgan.

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
uz: Uchinchi tomon omborlari tanlangan tashqi manbalardan qo'shimcha dasturlarga, jumladan, ba'zi qurilmalar uchun muhim bo'lgan mashhur ilovalar va drayverlarga kirishni ta'minlaydi. Ba'zi xususiy dasturiy ta'minot kiritilgan.

en: _Disable Third-Party Repositories
uz: _Uchinchi tomon repozitoriylarini o'chirib qo'ying

en: _Enable Third-Party Repositories
uz: _Uchinchi tomon omborlarini yoqish

en: Setup Failed
uz: Sozlab bo‘lmadi

en: Close
uz: Yopish

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
uz: _Foydalanishni boshlash: %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
uz: %s foydalanishga tayyor.

en: Setup Complete
uz: Sozlash tugallandi

en: All done!
uz: Hammasi bajarildi!

en: Search cities
uz: Shaharlarni qidirish

en: Time Zone
uz: Vaqt zonasi

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
uz: Agar joylashuvingiz topilsa, vaqt mintaqasi avtomatik ravishda o'rnatiladi. Siz o'zingiz belgilash uchun shaharni ham qidirishingiz mumkin.

en: Please search for a nearby city
uz: Yaqin atrofdagi shaharni qidiring

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
uz: %s ga xush kelibsiz

en: Setup
uz: O'rnatish

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
uz: Oʻrnatish sizga hisob yaratish va baʼzi funksiyalarni yoqish boʻyicha koʻrsatma beradi. Biz sizni qisqa vaqt ichida ishga tushiramiz.

en: _Start Setup
uz: _Sozlashni boshlang

en: Force live user mode
uz: Jonli foydalanuvchi rejimini majburlash

en: Force OEM mode
uz: OEM rejimini majburlash

en: Try or Install?
uz: Sinab ko'ring yoki o'rnatingmi?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
uz: Siz ${NAME} ning vaqtinchalik versiyasini kompyuterga oʻzgartirish kiritmasdan sinab koʻrishingiz mumkin. Agar siz keyinroq o'rnatishga qaror qilsangiz, o'rnatuvchini Faoliyatlar ko'rinishidan ishga tushiring.
    
            Shu bilan bir qatorda, o'rnatuvchini ishga tushirish uchun o'rnatish-ni tanlang.

en: Install to Disk…
uz: Diskka o'rnatish…

en: Try ${NAME}
uz: ${NAME} sinab koʻring

en: Install ${PRETTY_NAME}
uz: ${PRETTY_NAME} oʻrnatish
