gnome-initial-setup master - en to sr translation catalogue (138 entries)

en: Initial Setup
sr: Почетно подешавање

en: _Next
sr: _Даље

en: _Accept
sr: Прихв_ати

en: _Skip
sr: Пре_скочи

en: _Previous
sr: _Претходно

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Force existing user mode
sr: Приморај режим постојећег корисника

en: — GNOME initial setup
sr: — Почетно подешавање Гнома

en: Failed to cache account
sr: Не могу да сачувам налог локално

en: Failed to register account
sr: Не могу да региструјем налог

en: No supported way to authenticate with this domain
sr: Нема подржаног начина за пријаву на овај домен

en: Failed to join domain
sr: Не могу да приступим домену

en: Failed to log into domain
sr: Не могу да се пријавим на домен

en: Enterprise Login
sr: Пословна пријава

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
sr: Пословна пријава омогућава коришћење постојећег, централно управљаног корисничког налога на овом уређају. Можете такође користити овај налог да приступите ресурсима предузећа на интернету.

en: _Domain
sr: _Домен

en: _Username
sr: _Корисничко име

en: _Password
sr: _Лозинка

en: Enterprise domain or realm name
sr: Пословни домен или назив подручја

en: Domain Administrator Login
sr: Пријава администратора домена

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
sr: Овај рачунар мора бити уписан у домен да би се омогућила пословна пријава. Нека администратор ваше мреже овде упише лозинку домена, и нека изабере јединствени назив за ваш рачунар.

en: _Computer
sr: _Рачунар

en: Administrator _Name
sr: Име _администратора

en: Administrator Password
sr: Лозинка администратора

en: C_ontinue
sr: _Настави

en: We need a few details to complete setup.
sr: Потребно нам је још пар детаља да бисмо завршили са почетним подешавањем.

en: Administrator
sr: Администратор

en: Failed to create user '%s':
sr: Нисам успео да направим корисника: „%s“:

en: Change Avatar
sr: Промени сличицу

en: Remove Avatar
sr: Уклони сличицу

en: About You
sr: О вама

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
sr: Унесите име и корисничко име. Можете изабрати и слику.

en: _Full Name
sr: _Име и презиме

en: Set up _parental controls for this user
sr: _Подеси родитељско управљање за овог корисника

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
sr: За коришћење од стране родитеља или старатеља, који мора подесити сопствену лозинку.

en: _Enterprise Login
sr: П_ословна пријава

en: Go online to set up Enterprise Login.
sr: Повежите се на мрежу да бисте подесили пословну пријаву.

en: Cannot automatically join this type of domain
sr: Није могуће самостално придруживање овој врсти домена

en: No such domain or realm found
sr: Није пронађен такав домен или подручје

en: Cannot log in as %s at the %s domain
sr: Не могу да се пријавим као „%s“ на домену %s

en: Invalid password, please try again
sr: Неисправна лозинка, покушајте поново

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
sr: Не могу да се повежем на домен „%s“: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
sr: Извините, ово корисничко име није доступно. Пробајте неко друго.

en: The username is too long.
sr: Корисничко име је предуго.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
sr: Корисничко име мора почињати малим словом из енглеског алфабета у опсегу a-z.

en: That username isn’t available. Please try another.
sr: Ово корисничко име није доступно. Пробајте неко друго.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
sr: Корисничко име треба да садржи само мала слова из енглеског алфабета (a-z), бројеве и следеће знакове: - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
sr: Ово ће бити коришћено за именовање ваше личне фасцикле и не може се мењати касније.

en: Preview
sr: Претпреглед

en: More…
sr: Још…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
sr: Нису пронађени начини уноса

en: Typing
sr: Куцање

en: Select your keyboard layout or an input method.
sr: Изаберите распоред тастатуре или начин уноса.

en: Search keyboards and input methods
sr: Претражите распореде тастатуре и начине уноса

en: No languages found
sr: Нису пронађени језици

en: Welcome
sr: Добро дошли

en: Select a language from the list, or search for a specific language.
sr: Изаберите језик са списка или потражите одређени језик.

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
sr: Добро дошли!

en: Search languages
sr: Претражите језике

en: Available languages
sr: Доступни језици

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
sr: Друго…

en: Wireless networking is disabled
sr: Бежично умрежавање је искључено

en: Checking for available wireless networks
sr: Проверавам доступне бежичне мреже

en: Network
sr: Мрежа

en: Wi-Fi
sr: Бежична мрежа

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
sr: Повезивање на интернет вам помаже да добавите нове програме, податке и друге надоградње. Такође помаже у самосталном подешавању времена и ваше локације.

en: No wireless available
sr: Нема доступних бежичних мрежа

en: Turn On
sr: Укључи

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
sr: Родитељско управљање за %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
sr: Подеси ограничења на ствари које овај корисник може покренути или инсталирати.

en: Parental Controls
sr: Родитељско управљање

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
sr: Подеси лозинку за %s

en: Be careful not to lose your password.
sr: Пазите да не изгубите лозинку.

en: Set a Parent Password
sr: Подеси родитељску лозинку

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
sr: Ова лозинка ће управљати приступом родитељском управљању за %s.

en: Password strength: %s.
sr: Јачина лозинке: %s.

en: The passwords do not match.
sr: Лозинке се не подударају.

en: Password
sr: Лозинка

en: _Confirm Password
sr: Потврди лозин_ку

en: Password _Hint
sr: _Подсетник за лозинку

en: Password hint will be shown in case you forget your password.
sr: Подсетник за лозинку ће бити приказан ако заборавите лозинку.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
sr: Нова лозинка мора бити другачија од старе.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
sr: Ова лозинка је врло слична вашој претходној. Покушајте да промените нека слова и бројеве.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
sr: Ова лозинка је врло слична вашој претходној. Покушајте још мало да је измените.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
sr: Ово је слаба лозинка. Лозинка без вашег корисничког имена би била јача.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да не користите своје име у лозинци.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да избегнете неке од речи садржаних у лозинци.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да избегнете уобичајене речи.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да не мењате само редослед постојећих речи.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да користите више бројева.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да користите више великих слова.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да користите више малих слова.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да користите више посебних знакова, попут интерпункције.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да користите мешавину слова, бројева и интерпункције.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да не понављате исти знак.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да не понављате исту врсту знакова: треба да помешате слова, бројеве и интерпункцију.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да избегнете низове попут „1234“ или „abcd“.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
sr: Ово је слаба лозинка. Покушајте да додате још слова, бројева и интерпункције.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
sr: Помешајте велика и мала слова и покушајте да употребите покоји број.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
sr: Додавање још слова, бројева и интерпункције ће ојачати лозинку.

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being poor
en: poor
sr: лоша

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being weak
en: weak
sr: слаба

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being strong
en: strong
sr: јака

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being excellent
en: excellent
sr: одлична

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
sr: Шаљи техничке извештаје без приватних података. Подаци се прикупљају у складу са политиком приватности (<a href='%2$s'>privacy policy</a>) дистрибуције %1$s.

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
sr: Шаљи техничке извештаје без приватних података. Податке прикупља дистрибуција %s.

en: Allows apps to determine your geographical location.
sr: Омогућава програмима да одреде ваш географски положај.

en: Privacy
sr: Приватност

en: Location Services
sr: Услуге места

en: Automatic Problem Reporting
sr: Самостално извештавање о проблемима

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
sr: Подешавања приватности можете изменити у било ком тренутку у Подешавањима.

en: Third-Party Repositories
sr: Ризнице треће стране

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected <a href='%s'>external sources</a>, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
sr: Ризнице треће стране омогућавају приступ додатним програмима из пробраних <a href='%s'>спољних извора</a>, који садрже популарне програме, као и управљаче који су потребни за одређене уређаје. Садрже и власнички софтвер.

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
sr: Ризнице треће стране омогућавају приступ додатним програмима из пробраних спољних извора, који садрже популарне програме, као и управљаче који су потребни за одређене уређаје. Садрже и власнички софтвер.

en: _Disable Third-Party Repositories
sr: Онемо_гући ризнице треће стране

en: _Enable Third-Party Repositories
sr: О_могући ризнице треће стране

en: Setup Failed
sr: Неуспешно подешавање

en: Close
sr: Затвори

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
sr: За_почни коришћење система %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
sr: Систем %s је спреман за употребу.

en: Setup Complete
sr: Подешавање је завршено

en: All done!
sr: Све је урађено!

en: Search cities
sr: Потражи градове

en: Current timezone: %s at %s; current time: %s
sr: Тренутна временска зона: %s у %s; тренутно време: %s

en: Time Zone
sr: Временска зона

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
sr: Временска зона ће бити постављена аутоматски ако ваше место буде пронађено. Такође можете да потражите град да га сами поставите.

en: Please search for a nearby city
sr: Потражите град у близини

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
sr: Добро дошли у %s !

en: Setup
sr: Подешавање

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
sr: Подешавање ће вас спровести кроз прављење налога и омогућавање неких могућности. Подесићемо ваш систем за тили час.

en: _Start Setup
sr: По_крени подешавање

en: Force live user mode
sr: Приморај режим живог корисника

en: Force OEM mode
sr: Приморај ОЕМ режим

en: Try or Install?
sr: Испробајте или инсталирајте?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
sr: Можете да испробате привремено издање ${NAME} без било каквих измена на вашем рачунару. Уколико изаберете да инсталирате касније, само покрените инсталацију из прегледа Активности.
    
            Алтернативно, изаберите инсталацију да покренете програм за инсталирање.

en: Install to Disk…
sr: Инсталирај на диск…

en: Try ${NAME}
sr: Испробај ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
sr: Инсталирај ${PRETTY_NAME}
