gnome-initial-setup master - en to be translation catalogue (137 entries)

en: Initial Setup
be: Першапачатковая наладка

en: _Next
be: _Далей

en: _Skip
be: Пр_апусціць

en: _Previous
be: _Назад

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Force existing user mode
be: Прымусова захаваць наяўны рэжым карыстальніка

en: — GNOME initial setup
be: - Першапачатковая наладка GNOME

en: Failed to cache account
be: Не ўдалося памясіць уліковы запіс у кэш

en: Failed to register account
be: Не ўдалося зарэгістраваць уліковы запіс

en: No supported way to authenticate with this domain
be: Адсутнічае даступны спосаб ідэнтыфікацыі ў гэтым дамене

en: Failed to join domain
be: Не ўдалося далучыцца да дамена

en: Failed to log into domain
be: Не ўдалося ўвайсці ў дамен

en: Enterprise Login
be: Карпаратыўны ўваход у сістэму

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
be: Карпаратыўны ўваход у сістэму дазваляе выкарыстанне адзінага ўліковага запісу карыстальніка на гэтай прыладзе. Такі ўліковы запіс таксама можна выкарыстоўваць, каб мець доступ да рэсурсаў кампаніі праз інтэрнэт.

en: _Domain
be: _Дамен

en: _Username
be: І_мя карыстальніка

en: _Password
be: _Пароль

en: Enterprise domain or realm name
be: Карпаратыўны дамен або назва рэгіёна

en: Domain Administrator Login
be: Уваход адміністратара дамена

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
be: Каб выкарыстоўваць карпаратыўныя ўліковыя запісы, гэты камп'ютар патрабуецца зарэгістраваць у дамене. Папрасіце свайго сеткавага адміністратара ўвесці тут пароль дамена і прызначыць гэтаму камп'ютару ўнікальнае імя ў межах сеткі.

en: _Computer
be: _Камп'ютар

en: Administrator _Name
be: І_мя адміністратара

en: Administrator Password
be: Пароль адміністратара

en: C_ontinue
be: _Працягнуць

en: We need a few details to complete setup.
be: Каб завяршыць наладку, патрабуецца яшчэ крыху звестак.

en: Failed to create user '%s':
be: Не ўдалося стварыць карыстальніка '%s':

en: Failed to create parent user:
be: Не ўдалося стварыць бацькоўскага карыстальніка '%s':

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Change Avatar
be: Змяніць аватар

en: Remove Avatar
be: Выдаліць аватар

en: About You
be: Пра вас

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
be: Увядзіце імя і імя карыстальніка. Можаце таксама выбраць выяву.

en: _Full Name
be: _Поўнае імя

en: Set up _parental controls for this user
be: Прызначыць _бацькоўскі пароль для гэтага карыстальніка

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
be: Выкарыстоўваецца бацькамі або адміністратарамі, якія могуць дадаць уласны пароль.

en: _Enterprise Login
be: _Карпаратыўны ўваход

en: Go online to set up Enterprise Login.
be: Злучыцеся з сецівам, каб наладзіць карпаратыўны ўваход.

en: Cannot automatically join this type of domain
be: Немагчыма аўтаматычна далучыцца да дамена такога тыпу

en: No such domain or realm found
be: Дамен або рэгіён не знойдзены

en: Cannot log in as %s at the %s domain
be: Не ўдалося ўвайсці як %s у дамен %s

en: Invalid password, please try again
be: Няправільны пароль, паўтарыце спробу

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
be: Не ўдалося злучыцца з даменам %s: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
be: Гэтае імя карыстальніка недаступна. Паспрабуйце іншае.

en: The username is too long.
be: Імя карыстальніка занадта доўгае.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
be: Імя карыстальніка павінна пачынацца з малой літары лацінскага алфавіту.

en: That username isn’t available. Please try another.
be: Гэтае імя карыстальніка недаступна. Паспрабуйце іншае.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
be: Імя карыстальніка можа ўтрымліваць толькі лацінскія літары ў ніжнім рэгістры, лічбы і наступныя сімвалы: - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
be: Будзе выкарыстоўвацца як назва хатняй папкі і не можа быць зменена пазней.

en: Preview
be: _Папярэдні агляд

en: More…
be: Яшчэ…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
be: Спосабы ўводу і раскладкі не знойдзены

en: Typing
be: Набор тэксту

en: Select your keyboard layout or an input method.
be: Выберыце раскладку клавіятуры або спосаб уводу.

en: Search keyboards and input methods
be: Пошук клавіятуры або спосабу ўводу

en: No languages found
be: Мовы не знойдзены

en: Welcome
be: Вітаем

en: Select a language from the list, or search for a specific language.
be: Выберыце мову са спіса або выканайце пошук патрэбнай мовы.

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
be: Вітаем!

en: Search languages
be: Пошук мовы

en: Available languages
be: Даступныя мовы

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
be: Іншы…

en: Wireless networking is disabled
be: Бесправадныя сеткі адключаны

en: Checking for available wireless networks
be: Пошук даступных бесправадных сетак

en: Network
be: Сетка

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
be: Злучэнне з інтэрнэтам дазволіць атрымаць новыя праграмы, інфармацыю і іншыя абнаўленні. Таксама гэта дапаможа аўтаматычна наставіць час і вызначыць ваша месцазнаходжанне.

en: No wireless available
be: Бесправадная сетка недаступна

en: Turn On
be: Уключыць

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
be: Бацькоўскі кантроль для %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
be: Задайце абмежаванні, што дазволена запускаць або ўсталёўваць карыстальніку.

en: Parental Controls
be: Бацькоўскі кантроль

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
be: Прызначыць пароль для %s

en: Be careful not to lose your password.
be: Калі ласка, не губляйце свой пароль.

en: Set a Parent Password
be: Прызначыць бацькоўскі пароль

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
be: Гэты пароль будзе кіраваць доступам да сродкаў бацькоўскага кантролю для карыстальніка %s.

en: Password strength: %s.
be: Надзейнасць пароля: %s.

en: The passwords do not match.
be: Паролі не супадаюць.

en: Password
be: Пароль

en: _Confirm Password
be: _Пацвердзіць пароль

en: Password _Hint
be: _Падказка для пароля

en: Password hint will be shown in case you forget your password.
be: Падказка будзе паказвацца, калі вы забудзеце пароль.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
be: Новы пароль павінен адрознівацца ад старога.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
be: Гэты пароль вельмі падобны на папярэдні. Паспрабуйце змяніць некалькі літар ці лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
be: Гэты пароль вельмі падобны на папярэдні. Паспрабуйце яшчэ больш змяніць пароль.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пароль, які не змяшчае імені карыстальніка, будзе больш трывалым.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце ўжывання імені карыстальніка ў паролі.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце прыбраць некаторыя словы з пароля.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце ўжывання агульнавядомых слоў.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце перастаноўкі існуючых слоў.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце выкарыстаць болей лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце выкарыстаць болей літар верхняга рэгістра.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце выкарыстаць болей літар ніжняга рэгістра.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце выкарыстаць болей спецыяльных знакаў, напрыклад, пунктуацыйных.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце чаргаваць літары, лічбы і знакі прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце паўтарэння аднаго і таго ж знака.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце паўтарэння тыпаў ужытых знакаў, чаргуйце літары з лічбамі і знакамі прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
be: Гэты пароль ненадзейны. Пазбягайце паслядоўнасці знакаў накшталт 1234 ці abcd.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
be: Гэты пароль ненадзейны. Паспрабуйце дадаць болей літар, лічбаў і знакаў прыпынку.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
be: Чаргуйце літары і верхняга і ніжняга рэгістра, паспрабуйце дадаць адну ці некалькі лічбаў.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
be: Дадаванне вялікай колькасці літар, лічбаў і знакаў прыпынку зробіць пароль больш трывалым.

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being poor
en: poor
be: дрэнны

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being weak
en: weak
be: слабы

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being strong
en: strong
be: моцны

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being excellent
en: excellent
be: выдатны

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
be: Адпраўляе тэхнічныя справаздачы, якія не змяшчаюць асабовай інфармацыі. Даныя збірае %1$s (<a href='%2$s'>палітыка прыватнасці</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
be: Адпраўляе тэхнічныя справаздачы, якія не змяшчаюць асабовай інфармацыі. Даныя збірае %s.

en: Allows apps to determine your geographical location.
be: Дазваляе праграмам вызначаць ваша геаграфічнае месцазнаходжанне.

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Location Services
be: Службы месцазнаходжання

en: Automatic Problem Reporting
be: Аўтаматычная справаздача аб праблемах

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
be: Палітыку прыватнасці можна змяніць у любы час праз праграму Налады.

en: Third-Party Repositories
be: Староннія сховішчы

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected <a href='%s'>external sources</a>, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
be: Староннія сховішчы забяспечваюць доступ да дадатковага праграмнага забеспячэння з выбраных <a href='%s'>знешніх крыніц</a>, у тым ліку папулярных праграм і важных для некаторых прылад драйвераў. Некаторае прапрыетарнае праграмнае забеспячэнне ўжо ўключана.

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
be: Староннія сховішчы забяспечваюць доступ да дадатковага праграмнага забеспячэння з выбраных знешніх крыніц, у тым ліку папулярных праграм і важных для некаторых прылад драйвераў. Некаторае прапрыетарнае праграмнае забеспячэнне ўжо ўключана.

en: _Disable Third-Party Repositories
be: _Адключыць староннія сховішчы

en: _Enable Third-Party Repositories
be: _Уключыць староннія сховішчы

en: Setup Failed
be: Не ўдалося выканаць наладку

en: Error Type: %s
    Message: %s
be: Тып памылкі: %s
    Паведамленне: %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
be: _Пачаць працу з %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
be: %s гатова да выкарыстання.

en: Setup Complete
be: Наладка завершана

en: All done!
be: Усё гатова!

en: Search cities
be: Пошук горада

en: Current timezone: %s at %s; current time: %s
be: Бягучы часавы пояс: %s у %s; бягучы час: %s

en: Time Zone
be: Часавы пояс

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
be: Калі атрымаецца вызначыць ваша месцазнаходжанне, часавы пояс будзе настаўлены аўтаматычна. Таксама можаце знайсці ваш горад і наставіць часавы пояс самастойна.

en: Please search for a nearby city
be: Знайдзіце бліжэйшы горад

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
be: Вітаем у %s!

en: Setup
be: Наладка

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
be: Праграма для наладкі дапаможа стварыць уліковы запіс і ўключыць некаторыя функцыі. Мы падрыхтуем сістэму да запуску ў адно імгненне.

en: _Start Setup
be: Пачаць _наладку

en: Force live user mode
be: Прымусовы рэжым карыстальніка live

en: Force OEM mode
be: Прымусовы рэжым OEM

en: Try or Install?
be: Паспрабаваць ці ўсталяваць?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
be: Вы можаце паспрабаваць часовую версію ${NAME}, якая не робіць змяненні на камп'ютары. Потым, калі вам захочацца яе ўсталяваць, проста запусціце сродак усталявання праз меню «Дзейнасць» .
    
            Або, каб запусціць сродак усталявання, выберыце «Усталяваць».

en: Install to Disk…
be: Усталяваць на дыск…

en: Try ${NAME}
be: Паспрабаваць ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
be: Усталяваць ${PRETTY_NAME}
