gnome-initial-setup master - en to eo translation catalogue (138 entries)

en: Initial Setup
eo: Komenca agordado

en: _Next
eo: _Sekva

en: _Accept
eo: _Akcepti

en: _Skip
eo: _Preterpasi

en: _Previous
eo: _Antaŭa

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Force existing user mode
eo: Devigi ekzistan uzanto-reĝimon

en: — GNOME initial setup
eo: — GNOME komenca agordado

en: Failed to cache account
eo: Malsukcesis konservi la konton en kaŝmemoro

en: Failed to register account
eo: Registrado de konto malsukcesis

en: No supported way to authenticate with this domain
eo: Ne valida maniero por aŭtentigi per tiu ĉi domajno

en: Failed to join domain
eo: Aliĝi al domajno malsukcesis

en: Failed to log into domain
eo: Malsukcesis saluti en domajnon

en: Enterprise Login
eo: Entreprena saluto

en: Enterprise login allows an existing centrally managed user account to be used on this device. You can also use this account to access company resources on the internet.
eo: Entreprena saluto permesas uzadon de ekzistanta, centre mastrumata uzantokonto sur ĉi tiu aparato. Vi povas ankaŭ uzi tiun konto por aliri firmaajn risurcojn sur la interreto.

en: _Domain
eo: _Domajno

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: Enterprise domain or realm name
eo: Entreprena domajno aŭ regna nomo

en: Domain Administrator Login
eo: Saluto de domajna administranto

en: In order to use enterprise logins, this computer needs to be enrolled in a domain. Please have your network administrator type the domain password here, and choose a unique computer name for your computer.
eo: Por uzi entreprenan saluton, oni devas enigi tiun ĉi komputilon al domajno. Bonvolu entajpi la domajnan pasvorton, kaj unike nomi vian komputilon.

en: _Computer
eo: _Komputilo

en: Administrator _Name
eo: _Nomo de administranto

en: Administrator Password
eo: Pasvorto de administranto

en: C_ontinue
eo: D_aŭrigi

en: We need a few details to complete setup.
eo: Ni bezonas kelkajn detalojn, por fini la agordadon.

en: Administrator
eo: Administranto

en: Failed to create user '%s':
eo: Malsukcesis krei uzanton '%s':

en: Change Avatar
eo: Ŝanĝi avataron

en: Remove Avatar
eo: Forigi avataron

en: About You
eo: Pri vi

en: Please provide a name and username. You can choose a picture too.
eo: Bonvolu provizi nomon kaj uzantonomon. Vi povas ankaŭ elekti foton.

en: _Full Name
eo: _Tuta nomo

en: Set up _parental controls for this user
eo: Agordi ge_patrajn kontrolilojn por ĉi tiu uzanto

en: For use by a parent or supervisor, who must set up their own password.
eo: Uzenda de gepatro aŭ zorganto, kiu devas agordi sian propran pasvorton.

en: _Enterprise Login
eo: _Entreprena saluto

en: Go online to set up Enterprise Login.
eo: Enretigu por agordi entreprenan saluton.

en: Cannot automatically join this type of domain
eo: Ne povas aŭtomate aliĝi al ĉi tiu speco de domajno

en: No such domain or realm found
eo: Ne trovis tian domajnon aŭ regnon

en: Cannot log in as %s at the %s domain
eo: Ne eblas saluti kiel %s en la domajno %s

en: Invalid password, please try again
eo: Malĝusta pasvorto, bonvolu reprovi

en: Couldn’t connect to the %s domain: %s
eo: Ne eblis konekti al la domajno %s: %s

en: Sorry, that user name isn’t available. Please try another.
eo: Pardonon, tiu uzantonomo ne estas disponebla. Bonvolu klopodi alian.

en: The username is too long.
eo: La uzantonomo estas tro longa.

en: The username must start with a lower case letter from a-z.
eo: La uzantonomo devas komenci per minuskla litero de a-z.

en: That username isn’t available. Please try another.
eo: Tiu uzantonomo ne disponeblas. Bonvolu klopodi alian.

en: The username should only consist of lower case letters from a-z, digits, and the following characters: - _
eo: La uzantonomo devas konsisti nur el minusklaj literoj de a-z, ciferoj, kaj la sekvaj signoj: - _

en: This will be used to name your home folder and can’t be changed.
eo: Tiu ĉi nomos vian hejmdosierujon kaj oni ne povas ŝanĝi ĝin.

en: Preview
eo: Antaŭvido

en: More…
eo: Pli…

note: Translators: a search for input methods or keyboard layouts * did not yield any results
en: No inputs found
eo: Ne trovis enigaĵojn

en: Typing
eo: Tajpante

en: Select your keyboard layout or an input method.
eo: Elektu vian klavararanĝon aŭ enigan metodon.

en: Search keyboards and input methods
eo: Serĉi klavarojn kaj enigajn metodojn

en: No languages found
eo: Neniu lingvo trovita

en: Welcome
eo: Bonvenon

en: Select a language from the list, or search an specific language.
eo: Elektu lingvon el la listo, aŭ serĉu specifan lingvon.

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it.
en: Welcome!
eo: Bonvenon!

en: Search languages
eo: Serĉi lingvojn

en: Available languages
eo: Disponeblaj lingvoj

[ctx: Wireless access point]
en: Other…
eo: Alia…

en: Wireless networking is disabled
eo: Sendrata retkonektado estas malŝaltita

en: Checking for available wireless networks
eo: Serĉado de disponeblaj sendrataj retoj

en: Network
eo: Reto

en: Wi-Fi
eo: Vifio

en: Connecting to the internet helps you get new apps, information, and other upgrades. It also helps set the time and your location automatically.
eo: Konekti al la interreto permesas al vi akiri novajn aplikaĵojn, informojn, aŭ aliajn ĝisdatigojn. Ĝi ankaŭ helpas aŭtomatan agordadon de via tempo kaj loko.

en: No wireless available
eo: Sendrata reto ne estas disponebla

en: Turn On
eo: Ŝalti

note: Translators: The placeholder is the user’s full name.
en: Parental Controls for %s
eo: Gepatraj kontroliloj por %s

en: Set restrictions on what this user can run or install.
eo: Agordi limigojn pri la instalaj kaj rulaj kapabloj de ĉi tiu uzanto.

en: Parental Controls
eo: Gepatraj kontroliloj

note: Translators: The placeholder is for the user’s full name.
en: Set a Password for %s
eo: Agordi pasvorton por %s

en: Be careful not to lose your password.
eo: Estu zorgema, ke vi ne perdu vian pasvorton.

en: Set a Parent Password
eo: Agordi gepatran pasvorton

note: Translators: The placeholder is the full name of the child user on the system.
en: This password will control access to the parental controls for %s.
eo: Tiu ĉi pasvorto regos aliron al la gepatraj kontroliloj de %s.

en: Password strength: %s.
eo: Pasvorta forteco: %s.

en: The passwords do not match.
eo: La pasvortoj ne kongruas.

en: Password
eo: Pasvorto

en: _Confirm Password
eo: _Konfirmi pasvorton

en: Password _Hint
eo: Pasvorta _indiko

en: Password hint will be shown in case you forget your password.
eo: Pasvorta indiko montriĝos, se vi forgesos vian pasvorton.

[ctx: Password hint]
en: The new password needs to be different from the old one.
eo: La nova pasvorto devas esti malsama ol la malnova.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing some letters and numbers.
eo: Ĉi tiu pasvorto tre similas vian lastan. Klopodu ŝanĝi kelkajn literojn kaj ciferojn.

[ctx: Password hint]
en: This password is very similar to your last one. Try changing the password a bit more.
eo: Ĉi tiu pasvorto tre similas vian lastan. Klopodu ŝanĝi la pasvorton iom pli.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. A password without your user name would be stronger.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Pasvorto sen via uzantonomo estus pli forta.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid using your name in the password.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti uzadon de via nomo en la pasvorto.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid some of the words included in the password.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Provu eviti kelkajn de la vortoj inkluzivita en la pasvorto.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid common words.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti komunajn vortojn.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid reordering existing words.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti reordon de jamaj vortoj.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more numbers.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu uzi pli da ciferoj.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more uppercase letters.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu uzi pli da majuskloj.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more lowercase letters.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu uzi pli da minuskloj.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use more special characters, like punctuation.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu uzi pli da specialaj signoj, kiel interpunkcio.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to use a mixture of letters, numbers and punctuation.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu uzi kunmeton de literoj, ciferoj kaj interpunkcio.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same character.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti ripeton de la sama signo.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid repeating the same type of character: you need to mix up letters, numbers and punctuation.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti ripeton de la sama signo: vi kunmetu literojn, ciferojn kaj interpunkcion.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to avoid sequences like 1234 or abcd.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu eviti sekvencojn kiel 1234 aŭ abcd.

[ctx: Password hint]
en: This is a weak password. Try to add more letters, numbers and punctuation.
eo: Ĉi tiu estas malforta pasvorto. Klopodu aldoni pli da literoj, ciferoj kaj interpunkcioj.

[ctx: Password hint]
en: Mix uppercase and lowercase and try to use a number or two.
eo: Kunmetu majusklojn kaj minusklojn, kaj uzu almenaŭ unu ciferon.

[ctx: Password hint]
en: Adding more letters, numbers and punctuation will make the password stronger.
eo: Aldonado de pli da literoj, ciferoj kaj interpunkcio plifortigos la pasvorton.

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being poor
en: poor
eo: malbona

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being weak
en: weak
eo: malforta

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being strong
en: strong
eo: forta

note: TRANSLATORS: this string describes a password as being excellent
en: excellent
eo: bonega

note: Translators: the first parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %1$s (<a href='%2$s'>privacy policy</a>).
eo: Sendas teknikajn raportojn, kiuj ne enhavas personajn informojn. Datumoj estas kolektataj de %1$s (<a href='%2$s'>respekto pri privateco</a>).

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu".
en: Sends technical reports that do not contain personal information. Data is collected by %s.
eo: Sendas teknikajn raportojn, kiuj ne enhavas personajn informojn. Datumoj estas kolektitaj de %s.

en: Allows apps to determine your geographical location.
eo: Permesas al aplikaĵoj determini vian geografian lokon.

en: Privacy
eo: Privateco

en: Location Services
eo: Lokado-servoj

en: Automatic Problem Reporting
eo: Aŭtomata problem-raportado

en: Privacy controls can be changed at any time from the Settings app.
eo: Privatecaj agordoj povas esti ŝanĝitaj iam ajn en la Agordoj-aplikaĵo.

en: Third-Party Repositories
eo: Deponejoj de eksteraj liverantoj

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected <a href='%s'>external sources</a>, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
eo: Triaj deponejoj disponigas aliron al kroma programaro de elektitaj <a href='%s'>eksteraj fontoj</a>, inkluzive de popularaj aplikaĵoj kaj peliloj kiuj estas gravaj por iuj aparatoj. Iuj malliberaj programoj estas inkluzivitaj.

en: Third-party repositories provide access to additional software from selected external sources, including popular apps and drivers that are important for some devices. Some proprietary software is included.
eo: Triaj deponejoj disponigas aliron al kroma programaro de elektitaj eksteraj fontoj, inkluzive de popularaj programoj kaj peliloj kiuj estas gravaj por iuj aparatoj. Iuj malliberaj programoj estas inkluzivitaj.

en: _Disable Third-Party Repositories
eo: _Malebligi deponejojn de eksteraj liverantoj

en: _Enable Third-Party Repositories
eo: _Ebligi deponejojn de eksteraj liverantoj

en: Setup Failed
eo: Agordado malsukcesis

en: Close
eo: Fermi

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: _Start Using %s
eo: _Komenci uzi %s

note: Translators: the parameter here is the name of a distribution, * like "Fedora" or "Ubuntu". It falls back to "GNOME" if we can't * detect any distribution.
en: %s is ready to be used.
eo: %s pretas por uzo.

en: Setup Complete
eo: Plenumis agordadon

en: All done!
eo: Plenumita!

en: Search cities
eo: Serĉi urbojn

en: Current timezone: %s at %s; current time: %s
eo: Nuna horzono: %s ĉe %s; nuna horo: %s

en: Time Zone
eo: Horzono

en: The time zone will be set automatically if your location can be found. You can also search for a city to set it yourself.
eo: La horzonon oni aŭtomate agordas se via loko troveblas. Vi ankaŭ povas serĉi urbon por agordi ĝin meme.

en: Please search for a nearby city
eo: Bonvolu serĉi proksiman urbon

note: Translators: This is meant to be a warm, engaging welcome message, * like greeting somebody at the door. If the exclamation mark is not * suitable for this in your language you may replace it. The space * before the exclamation mark in this string is a typographical thin * space (U200a) to improve t
en: Welcome to %s !
eo: Bonvenon al %s!

en: Setup
eo: Agordado

en: Setup will guide you through making an account and enabling some features. We’ll have you up and running in no time.
eo: Agordado gvidos vin tra kreado de konto kaj ŝaltigo de kelkaj funkcioj. Vi pretos tre baldaŭ.

en: _Start Setup
eo: _Komenci agordadon

en: Force live user mode
eo: Devigi vivan uzantan reĝimon

en: Force OEM mode
eo: Devigi OEM-reĝimon

en: Try or Install?
eo: Ĉu provi aŭ instali?

en: You can try a temporary version of ${NAME} without making changes to the computer. If you decide to install later, just launch the installer from the Activities view.
    
            Alternatively, choose install to launch the installer.
eo: Vi povas provi provizoran version de ${NAME} sen fari ŝanĝojn al la komputilo. Se vi decidas instali poste, simple lanĉu la instalilon el la vido Aktivecoj.
    
            Aŭ alie, elektu instali por lanĉi la instalilon.

en: Install to Disk…
eo: Instali al disko…

en: Try ${NAME}
eo: Provi ${NAME}

en: Install ${PRETTY_NAME}
eo: Instali ${PRETTY_NAME}
