gnome-keyring - en to fi translation catalogue (95 entries)

note: TRANSLATORS: This is the label for an keyring created without a label
en: Unnamed
fi: Nimetön

en: Enter the old password for the “%s” keyring
fi: Anna vanha salasana avainnipulle “%s”

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Enter the old password for it.
fi: Sovellus haluaa vaihtaa avainnipun “%s” salasanan. Anna avainnipun vanha salasana.

en: Continue
fi: Jatka

en: Choose a new password for the “%s” keyring
fi: Valitse uusi salasana avainnipulle “%s”

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Choose the new password you want to use for it.
fi: Sovellus haluaa vaihtaa avainnipun “%s” salasanan. Sinun täytyy valita avainnipulle käytettävä salasana.

en: Store passwords unencrypted?
fi: Tallennetaanko salasanat salaamattomassa muodossa?

en: By choosing to use a blank password, your stored passwords will not be safely encrypted. They will be accessible by anyone with access to your files.
fi: Jos valitse tyhjän salasanan, tallennettuja salasanoja ei salata turvallisesti. Kuka tahansa, joka pääsee käsiksi tiedostoihisi, pääsee käsiksi myös salasanoihin.

en: The original password was incorrect
fi: Alkuperäinen salasana oli väärä

en: Change Keyring Password
fi: Vaihda avainnipun salasana

en: An application wants to create a new keyring called “%s”. Choose the password you want to use for it.
fi: Sovellus haluaa luoda uuden avainnipun nimellä “%s”. Sinun täytyy valita avainnipulle salasana.

en: Choose password for new keyring
fi: Valitse uuden avainnipun salasana

en: New Keyring Password
fi: Uuden avainnipun salasana

en: Certificate and Key Storage
fi: Varmenne- ja avainsäilö

en: GNOME Keyring: PKCS#11 Component
fi: Gnomen avainnippu: PKCS#11-komponentti

en: Secret Storage Service
fi: Salaisuuksien säilöntäpalvelu

en: GNOME Keyring: Secret Service
fi: Gnomen avainnippu: Salainen palvelu

en: SSH Key Agent
fi: SSH-avainten agentti

en: GNOME Keyring: SSH Agent
fi: Gnomen avainnippu: SSH-agentti

note: TRANSLATORS: This is the display label for the login keyring
en: Login
fi: Sisäänkirjautuminen

note: Get the label ready
en: Unlock password for: %s
fi: Avaava salasana kohteelle: %s

en: Unlock private key
fi: Avaa salainen avain

en: Enter password to unlock the private key
fi: Avaa salaisen avaimen lukitus syöttämällä salasana

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi salaiseen avaimeen “%s”, mutta se on lukittu

en: Automatically unlock this key whenever I’m logged in
fi: Avaa tämän avaimen lukitus automaattisesti, kun olen sisäänkirjautuneena

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: The unlock password was incorrect
fi: Avaussalasana oli väärä

en: failed to create temporary file `%s': %s
fi: väliaikaistiedoston luonti epäonnistui `%s': %s

en: error writing to `%s': %s
fi: virhe kirjoitettaessa kohteeseen`%s': %s

en: can't create `%s': %s
fi: ei voida luoda `%s': %s

note: Note: It is unlikley that we get a race here unless a pid is reused too fast or a new process with the same pid as the one of the stale file tries to lock right at the same time as we.
en: removing stale lockfile (created by %d)
fi: poistetaan vanhentunut lukitustiedosto (luonut: %d)

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
fi: odottaa lukkoa (varaajana %d%s) %s...

en: (deadlock?)
fi: (umpisolmu?)

en: lock `%s' not made: %s
fi: lukkoa `%s' ei tehty: %s

en: waiting for lock %s...
fi: odotetaan lukkoa %s...

en: Domain Component
fi: Aluenimen osa

en: User ID
fi: Käyttäjätunniste

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Date of Birth
fi: Syntymäpäivä

en: Place of Birth
fi: Synnyinpaikka

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Country of Citizenship
fi: Kotimaa

en: Country of Residence
fi: Asuinmaa

en: Common Name
fi: Yleinen nimi

en: Surname
fi: Sukunimi

en: Serial Number
fi: Sarjanumero

en: Country
fi: Lääni

en: Locality
fi: Paikkakunta

en: State
fi: Valtio

en: Street
fi: Katu

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Organizational Unit
fi: Organisaatioyksikkö

en: Title
fi: Titteli

en: Telephone Number
fi: Puhelinnumero

en: Given Name
fi: Etunimi

en: Initials
fi: Nimikirjaimet

en: Generation Qualifier
fi: Luontimääre

en: DN Qualifier
fi: DN-määre

en: Pseudonym
fi: Pseudonyymi

en: MD2 with RSA
fi: MD2 ja RSA

en: MD5 with RSA
fi: MD5 ja RSA

en: SHA1 with RSA
fi: SHA1 ja RSA

en: SHA1 with DSA
fi: SHA1 ja DSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
fi: Järjestelmätodentaminen

en: Client Authentication
fi: Asiakastodentaminen

en: Code Signing
fi: Koodin allekirjoitus

en: Email Protection
fi: Sähköpostisuojaus

en: Time Stamping
fi: Aikalaimaus

en: Unnamed Certificate
fi: Nimeämätön varmenne

en: Couldn’t parse public SSH key
fi: SSH-avaimen julkista osaa ei voitu tulkita

en: Unlock Login Keyring
fi: Avaa oletusavainnippu

en: Authentication required
fi: Tunnistautuminen vaaditaan

en: The password you use to log in to your computer no longer matches that of your login keyring.
fi: Salasana, jolla kirjauduit tietokoneeseesi ei enää täsmää siihen, joka on sisäänkirjautumistesi avainnipulla.

en: The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.
fi: Sisäänkirjautumisten avainnippua ei avattu automaattisesti kun kirjauduit sisään tälle tietokoneelle.

en: Unlock Keyring
fi: Avaa avainnippu

en: An application wants access to the keyring “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi avainnippuun “%s”, mutta avainnippu on lukittu

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
fi: Avaa tämän avainnipun lukitus automaattisesti, kun olen sisäänkirjautuneena

en: Unlock certificate
fi: Avaa varmenne

en: Unlock public key
fi: Avaa julkinen avain

en: Automatically unlock this certificate whenever I’m logged in
fi: Avaa tämän varmenteen lukitus automaattisesti, kun olen sisäänkirjautuneena

en: Automatically unlock whenever I’m logged in
fi: Avaa lukitus automaattisesti, kun olen sisäänkirjautuneena

note: TRANSLATORS: The certificate is locked
en: An application wants access to the certificate “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi varmenteeseen “%s”, mutta se on lukittu

note: TRANSLATORS: The public key is locked
en: An application wants access to the public key “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi julkiseen avaimeen “%s”, mutta se on lukittu

note: TRANSLATORS: The object '%s' is locked
en: An application wants access to “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi kohteeseen “%s”, mutta se on lukittu

note: Build up the prompt
en: Unlock certificate/key storage
fi: Avaa varmenne- tai avainsäilö

note: TRANSLATORS: The storage is locked, and needs unlocking before the application can use it.
en: An application wants access to the certificate/key storage “%s”, but it is locked
fi: Sovellus haluaa päästä käsiksi varmenteeseen tai avainsäilöön “%s”, mutta se on lukittu

en: New Password Required
fi: Uusi salasana vaaditaan

en: New password required
fi: Uusi salasana vaaditaan

en: In order to prepare “%s” for storage of certificates or keys, a password is required
fi: Jotta “%s” voidaan valmistella varmenteiden tai avainten tallennusta varten, tarvitaan salasana

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: To change the password for “%s”, the original password is required
fi: Kohteen “%s” salasanan vaihtaminen vaatii alkuperäisen salasanan

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Type a new password for “%s”
fi: Anna uusi salasana kohteelle “%s”

en: usage: gnome-keyring command [options]
fi: käyttö: gnome-keyring komento [valinnat]

en: commands:
fi: komennot:
