gnome-keyring - en to gd translation catalogue (99 entries)

note: TRANSLATORS: This is the label for an keyring created without a label
en: Unnamed
gd: Gun ainm

en: Enter the old password for the '%s' keyring
gd: Cuir a-steach an seann fhacal-faire airson an dul-iuchrach “%s”

en: An application wants to change the password for the '%s' keyring. Enter the old password for it.
gd: Tha aplacaid airson am facal-faire aig an dul-iuchrach “%s” atharrachadh. Cuir an seann fhacal-faire air a shon a-steach.

en: Continue
gd: Lean air adhart

en: Choose a new password for the '%s' keyring
gd: Tagh facal-faire ùr airson an dul-iuchrach “%s”

en: An application wants to change the password for the '%s' keyring. Choose the new password you want to use for it.
gd: Tha aplacaid airson am facal-faire aig an dul-iuchrach “%s” atharrachadh. Tagh am facal-faire ùr air a shon.

en: Store passwords unencrypted?
gd: A bheil thu airson nam faclan-faire a stòradh gun chrioptachadh?

en: By choosing to use a blank password, your stored passwords will not be safely encrypted. They will be accessible by anyone with access to your files.
gd: Ma thaghas tu facal-faire bàn, cha dèid na faclan-faire agad a chrioptachadh is chan e stòras sàbhailte a tha sin. ’S urrainn do dhuine sam bith inntrigeadh a dhèanamh dhaibh aig a bheil cothrom air na faidhlichean agad.

en: The original password was incorrect
gd: Cha robh am facal-faire tùsail ceart

en: Change Keyring Password
gd: Atharraich facal-faire an dul-iuchrach

en: An application wants to create a new keyring called '%s'. Choose the password you want to use for it.
gd: Tha aplacaid ag iarraidh dul-iuchrach ùr a chruthachadh air am bi “%s”. Tagh am facal-faire a bu mhath leat cleachdadh air a shon.

en: Choose password for new keyring
gd: Tagh facal-faire ùr airson an dul-iuchrach ùir

en: New Keyring Password
gd: Facal-faire an dul-iuchrach ùir

en: Certificate and Key Storage
gd: Teisteanas agus stòras na h-iuchrach

en: GNOME Keyring: PKCS#11 Component
gd: Dul-iuchrach GNOME: Co-phàirt PKCS#11

en: Secret Storage Service
gd: Seirbheis stòrais dhìomhair

en: GNOME Keyring: Secret Service
gd: Dul-iuchrach GNOME: Seirbheis dhìomhair

en: SSH Key Agent
gd: Àidseant iuchair SSH

en: GNOME Keyring: SSH Agent
gd: Dul-iuchrach: Àidseant SSH

note: TRANSLATORS: This is the display label for the login keyring
en: Login
gd: Clàraich a-steach

en: failed to create temporary file `%s': %s
gd: dh’fhàillig cruthachadh an fhaidhle shealaich “%s”: %s

en: error writing to `%s': %s
gd: mearachd a’ sgrìobhadh ann an “%s”: %s

en: can't create `%s': %s
gd: cha ghabh “%s” a chruthachadh: %s

note: Note: It is unlikley that we get a race here unless a pid is reused too fast or a new process with the same pid as the one of the stale file tries to lock right at the same time as we.
en: removing stale lockfile (created by %d)
gd: a’ toirt air falbh an stale lockfile (air a chruthachadh le %d)

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
gd: a’ feitheamh ris a’ ghlas (’ga chumail le %d%s) %s…

en: (deadlock?)
gd: (ana-gèill?)

en: lock `%s' not made: %s
gd: cha deach a’ ghlas “%s”a dhèanamh: %s

en: waiting for lock %s...
gd: a’ feitheamh ris a’ ghlas %s…

en: Domain Component
gd: Co-phàirt àrainne-lìn

en: User ID
gd: ID a’ chleachdaiche

en: Email Address
gd: Seòladh puist-d

en: Date of Birth
gd: Latha-breith

en: Place of Birth
gd: Àite-breith

en: Gender
gd: Gnè

en: Country of Citizenship
gd: Dùthaich na saoranachd

en: Country of Residence
gd: Dùthaich na còmhnaidhe

en: Common Name
gd: Ainm coitcheann

en: Surname
gd: Sloinneadh

en: Serial Number
gd: An àireamh shreathach

en: Country
gd: Dùthaich

en: Locality
gd: Ionad

en: State
gd: Siorrachd/Còigeamh/Stàit

en: Street
gd: Sràid

en: Organization
gd: Buidheann

en: Organizational Unit
gd: Aonad a’ bhuidhinn

en: Title
gd: Tiotal

en: Telephone Number
gd: Àireamh fòn

en: Given Name
gd: Ainm

en: Initials
gd: Tùs-litrichean

en: Generation Qualifier
gd: Comharra a’ ghinealaich

en: Pseudonym
gd: Ainm-brèige

en: MD2 with RSA
gd: MD2 le RSA

en: MD5 with RSA
gd: MD5 le RSA

en: SHA1 with RSA
gd: SHA1 le RSA

en: SHA1 with DSA
gd: SHA1 le DSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
gd: Dearbhadh an fhrithealaiche

en: Client Authentication
gd: Dearbhadh a’ chliant

en: Code Signing
gd: Soidhneadh a’ chòd

en: Email Protection
gd: Dìon puist-d

en: Time Stamping
gd: Stampadh ama

en: Unnamed Certificate
gd: Teisteanas gun ainm

en: Couldn't parse public SSH key
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an iuchair SSH phoblach a pharsadh

note: Get the label ready
en: Unlock password for: %s
gd: Thoir a' ghlas far an fhacail-fhaire airson: %s

en: Unlock Login Keyring
gd: Thoir a’ ghlas o dhul-iuchrach a’ chlàraidh a-steach

en: Enter password to unlock your login keyring
gd: Cuir a-steach am facal-faire gus a’ ghlas a thoirt far dul-iuchrach a’ chlàraidh a-steach

en: The password you use to log in to your computer no longer matches that of your login keyring.
gd: Chan eil am facal-faire a chleachdas tu gus clàradh a-steach air a’ choimpiutair agad co-ionnan ri dul-iuchrach a’ chlàraidh a-steach tuilleadh.

en: The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.
gd: Cha deach a’ ghlas a thoirt far dul-iuchrach a’ chlàraidh a-steach nuair a chlàraich thu a-steach air a’ choimpiutair agad.

en: Unlock
gd: Thoir a’ ghlas dheth

en: Unlock Keyring
gd: Thoir a’ ghlas far an dul-iuchrach

en: Enter password to unlock
gd: Cuir a-steach am facal-faire gus a’ ghlas a thoirt dheth

en: An application wants access to the keyring '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air an dul-iuchrach “%s” ach tha e glaiste

en: Automatically unlock this keyring whenever I'm logged in
gd: Thoir a’ ghlas far an dul-iuchrach seo gu fèin-obrachail uair sam bith a bhios mi clàraichte a-staigh

en: Unlock private key
gd: Thoir a’ ghlas far na h-iuchrach phrìobhaideach

en: Unlock certificate
gd: Thoir a’ ghlas far an teisteanais

en: Unlock public key
gd: Thoir a’ ghlas far na h-iuchrach phoblach

en: Enter password to unlock the private key
gd: Cuir a-steach am facal-faire gus a’ ghlas a thoirt far na h-iuchrach phrìobhaideach

en: Enter password to unlock the certificate
gd: Cuir a-steach am facal-faire gus a’ ghlas a thoirt far an teisteanais

en: Enter password to unlock the public key
gd: Cuir a-steach am facal-faire gus a’ ghlas a thoirt far na h-iuchrach phoblach

en: Automatically unlock this key whenever I'm logged in
gd: Thoir a’ ghlas far na h-iuchrach seo gu fèin-obrachail uair sam bith a bhios mi clàraichte a-staigh

en: Automatically unlock this certificate whenever I'm logged in
gd: Thoir a’ ghlas far an teisteanais seo gu fèin-obrachail uair sam bith a bhios mi clàraichte a-staigh

en: Automatically unlock whenever I'm logged in
gd: Thoir a’ ghlas dheth gu fèin-obrachail uair sam bith a bhios mi clàraichte a-staigh

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air an iuchair phrìobhaideach “%s” ach tha e glaiste

note: TRANSLATORS: The certificate is locked
en: An application wants access to the certificate '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air an teisteanas “%s” ach tha e glaiste

note: TRANSLATORS: The public key is locked
en: An application wants access to the public key '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air an iuchair phoblach “%s” ach tha e glaiste

note: TRANSLATORS: The object '%s' is locked
en: An application wants access to '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air “%s” ach tha e glaiste

en: The unlock password was incorrect
gd: Bha thu airson a’ ghlas a thoirt dheth ach bha am facal-faire cearr

note: Build up the prompt
en: Unlock certificate/key storage
gd: Thoir a’ ghlas far stòras nan teisteanasan/iuchraichean

en: Enter password to unlock the certificate/key storage
gd: Cuir am facal-faire a-steach gus a’ ghlas a thoirt far stòras nan teisteanasan/iuchraichean

note: TRANSLATORS: The storage is locked, and needs unlocking before the application can use it.
en: An application wants access to the certificate/key storage '%s', but it is locked
gd: Tha aplacaid airson cothrom fhaighinn air stòras nan teisteanasan/iuchraichean “%s” ach tha e glaiste

en: New Password Required
gd: Tha feum air facal-faire ùr

en: New password required for secure storage
gd: Tha feum air facal-faire ùr gus a stòradh gu tèarainte

en: In order to prepare '%s' for storage of certificates or keys, a password is required
gd: Mar ullachadh a chum stòradh theisteanasan no iuchraichean, feumaidh “%s” facal-faire

en: Change Password
gd: Atharraich am facal-faire

en: Original password for secure storage
gd: Am facal-faire tùsail airson an stòrais thèarainte

en: To change the password for '%s', the original password is required
gd: Gus am facal-faire airson “%s” atharrachadh, feumaidh tu am facal-faire tùsail a chur a-steach

en: Change password for secure storage
gd: Atharraich am facal-faire airson an stòrais thrèarainte

en: Type a new password for '%s'
gd: Cuir a-steach facal-faire ùr airson “%s”

en: usage: gnome-keyring command [options]
gd: cleachdadh: gnome-keyring command [options]

en: commands:
gd: àitheantan:
