gnome-keyring - en to he translation catalogue (85 entries)

note: TRANSLATORS: This is the label for an keyring created without a label
en: Unnamed
he: ללא שם

en: Enter the old password for the “%s” keyring
he: נא להזין את הססמה הישנה עבור קבוצת הססמאות „%s”

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Enter the old password for it.
he: אחד מהיישומים מנסה לשנות את הססמה עבור קבוצת הססמאות „%s”. יש להזין את הססמה הישנה של פריט זה.

en: Continue
he: המשך

en: Choose a new password for the “%s” keyring
he: יש לבחור ססמה חדשה עבור קבוצת הססמאות „%s”

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Choose the new password you want to use for it.
he: אחד מהיישומים מנסה לשנות את הססמה עבור קבוצת הססמאות „%s”. נא לבחור בססמה החדשה שתגן עליה.

en: Store passwords unencrypted?
he: האם לשמור ססמאות בצורה בלתי מוצפנת?

en: By choosing to use a blank password, your stored passwords will not be safely encrypted. They will be accessible by anyone with access to your files.
he: על ידי בחירה בססמה ריקה הססמאות שאוחסנו לא יוצפנו בבטחה. הן יהיו נגישות לכל בעל גישה לקבצים שלך.

en: The original password was incorrect
he: הססמה המקורית שגויה

en: Change Keyring Password
he: שינוי הססמה של קבוצת הססמאות

en: An application wants to create a new keyring called “%s”. Choose the password you want to use for it.
he: אחד היישומים מנסה ליצור קבוצת ססמאות חדשה בשם „%s”. נא לבחור בססמה שתגן עליה.

en: Choose password for new keyring
he: יש לבחור ססמה עבור קבוצת הססמאות החדשה

en: New Keyring Password
he: ססמה עבור קבוצת ססמאות חדשה

en: Certificate and Key Storage
he: אחסון תעודה ומפתח

en: GNOME Keyring: PKCS#11 Component
he: קבוצת מפתחות של GNOME:רכיב PKCS#11

en: Secret Storage Service
he: שרות אחסון חשאי

en: GNOME Keyring: Secret Service
he: קבוצת מפתחות של GNOME: שירות חשאי

en: SSH Key Agent
he: סוכן מפתחות SSH

en: GNOME Keyring: SSH Agent
he: קבוצת מפתחות של GNOME: סוכן SSH

note: TRANSLATORS: This is the display label for the login keyring
en: Login
he: כניסה

note: Get the label ready
en: Unlock password for: %s
he: ססמת שחרור עבור: %s

en: Unlock private key
he: פתח מפתח פרטי

en: Enter password to unlock the private key
he: יש להזין ססמה לשחרור המפתח הפרטי

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה לגשת למפתח הפרטי „%s”, אך הוא נעול

en: Automatically unlock this key whenever I’m logged in
he: יש לשחרר מפתח זה אוטומטית בכל פעם שאני מבצע כניסה

en: Unlock
he: פתח

en: The unlock password was incorrect
he: ססמת השחרור שגויה

en: Domain Component
he: רכיב מתחם

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Email Address
he: כתובת דוא״ל

en: Date of Birth
he: תאריך הלידה

en: Place of Birth
he: מקום הלידה

en: Gender
he: מגדר

en: Country of Citizenship
he: ארץ האזרחות

en: Country of Residence
he: ארץ המגורים

en: Common Name
he: שם נפוץ

en: Surname
he: שם משפחה

en: Serial Number
he: מספר סידורי

en: Country
he: ארץ

en: Locality
he: מחוז

en: State
he: מדינה

en: Street
he: רחוב

en: Organization
he: ארגון

en: Organizational Unit
he: יחידה ארגונית

en: Title
he: תפקיד

en: Telephone Number
he: מספר טלפון

en: Given Name
he: שם פרטי

en: Initials
he: ראשי תיבות

en: Generation Qualifier
he: תואר

en: DN Qualifier
he: בעל שם המתחם

en: Pseudonym
he: כינוי

en: MD2 with RSA
he: MD2 עם RSA

en: MD5 with RSA
he: MD5 עם RSA

en: SHA1 with RSA
he: SHA1 עם RSA

en: SHA1 with DSA
he: SHA1 עם DSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
he: אימות שרת

en: Client Authentication
he: אימות לקוח

en: Code Signing
he: חתימת קוד

en: Email Protection
he: הגנת דוא״ל

en: Time Stamping
he: חותמת זמן

en: Unnamed Certificate
he: תעודה ללא שם

en: Couldn’t parse public SSH key
he: לא ניתן לנתח את מפתח ה־SSH הציבורי

en: Unlock Login Keyring
he: שחרור קבוצת ססמאות הכניסה

en: Authentication required
he: נדרש אימות

en: The password you use to log in to your computer no longer matches that of your login keyring.
he: הססמה המשמשת אותך לכניסה למחשבך אינה תואמת עוד לססמת קבוצת ססמאות הכניסה.

en: The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.
he: קבוצת ססמאות הכניסה לא שוחררה בעת שנכנסת למחשב.

en: Unlock Keyring
he: שחרור קבוצת הססמאות

en: An application wants access to the keyring “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה לגשת אל קבוצת הססמאות „%s”, אך היא נעולה

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
he: יש לשחרר קבוצת מפתחות זו אוטומטית בכל פעם שאני מבצע כניסה למחשב

en: Unlock certificate
he: פתח תעודה

en: Unlock public key
he: פתח מפתח ציבורי

en: Automatically unlock this certificate whenever I’m logged in
he: יש לשחרר אישור זה בכל פעם שאני מבצע כניסה למחשב

en: Automatically unlock whenever I’m logged in
he: יש לשחרר אוטומטית בכל פעם שאני מבצע כניסה למחשב

note: TRANSLATORS: The certificate is locked
en: An application wants access to the certificate “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה לגשת לתעודה „%s”, אך היא נעולה

note: TRANSLATORS: The public key is locked
en: An application wants access to the public key “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה לגשת למפתח הציבורי „%s”, אך הוא נעול

note: TRANSLATORS: The object '%s' is locked
en: An application wants access to “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה ל־„%s”, אך הוא נעול

note: Build up the prompt
en: Unlock certificate/key storage
he: שחרור אחסון מפתח/תעודה

note: TRANSLATORS: The storage is locked, and needs unlocking before the application can use it.
en: An application wants access to the certificate/key storage “%s”, but it is locked
he: יישום מנסה לגשת אל אחסון התעודה/מפתח „%s”, אך הם נעולים

en: New Password Required
he: נדרשת ססמה חדשה

en: New password required
he: נדרשת ססמה חדשה

en: In order to prepare “%s” for storage of certificates or keys, a password is required
he: כדי להכין את „%s” לאחסון של תעודות או מפתחות נדרשת ססמה

en: Change Password
he: שינוי ססמה

en: To change the password for “%s”, the original password is required
he: כדי לשנות את הססמה עבור „%s”, נדרשת הססמה המקורית

en: Change password
he: שינוי ססמה

en: Type a new password for “%s”
he: יש לבחור בססמה חדשה עבור „%s”
