gnome-keyring 3.38.x - en to nb translation catalogue (94 entries)

note: TRANSLATORS: This is the label for an keyring created without a label
en: Unnamed
nb: Uten navn

en: Enter the old password for the “%s” keyring
nb: Oppgi gammelt passord for nøkkelring «%s»

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Enter the old password for it.
nb: Et program ønsker å bytte passord for nøkkelring «%s». Oppgi det gamle passordet for denne.

en: Continue
nb: Fortsett

en: Choose a new password for the “%s” keyring
nb: Velg et nytt passord for nøkkelring «%s»

en: An application wants to change the password for the “%s” keyring. Choose the new password you want to use for it.
nb: Et program ønsker å bytte passord for nøkkelring «%s». Du må velge passordet du ønsker å bruke for denne.

en: Store passwords unencrypted?
nb: Lagre passord ukryptert?

en: By choosing to use a blank password, your stored passwords will not be safely encrypted. They will be accessible by anyone with access to your files.
nb: Hvis du velger å bruke et tomt passord kan ikke dine lagrede passord krypteres på en trygg måte. De vil være tilgjengelig for alle som har tilgang til dine filer.

en: The original password was incorrect
nb: Opprinnelig passord var feil

en: Change Keyring Password
nb: Endre passord for nøkkelring

en: An application wants to create a new keyring called “%s”. Choose the password you want to use for it.
nb: Et program ønsker å opprette en ny nøkkelring kalt «%s». Du må velge passordet du ønsker å bruke for denne.

en: Choose password for new keyring
nb: Oppgi passord for ny nøkkelring

en: New Keyring Password
nb: Nytt passord for nøkkelring

en: Certificate and Key Storage
nb: Lager for sertifikat/nøkkel

en: GNOME Keyring: PKCS#11 Component
nb: GNOME nøkkelring: PKCS#11-komponent

en: Secret Storage Service
nb: Lagringstjeneste for hemmeligheter

en: GNOME Keyring: Secret Service
nb: GNOME nøkkelring: Hemmelige tjenester

en: SSH Key Agent
nb: SSH-nøkkelagent

en: GNOME Keyring: SSH Agent
nb: GNOME nøkkelring: SSH-agent

note: TRANSLATORS: This is the display label for the login keyring
en: Login
nb: Pålogging

note: Get the label ready
en: Unlock password for: %s
nb: Passord for å låse opp: %s

en: Unlock private key
nb: Lås opp privat nøkkel

en: Enter password to unlock the private key
nb: Oppgi passord for å låse opp privat nøkkel

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til privat nøkkel «%s», men den er låst

en: Automatically unlock this key whenever I’m logged in
nb: Lås opp denne nøkkelen automatisk når jeg er logget inn

en: Unlock
nb: Lås opp

en: The unlock password was incorrect
nb: Passord for å låse opp var feil

en: failed to create temporary file `%s': %s
nb: klarte ikke å lage midlertidig fil «%s»: %s

en: error writing to `%s': %s
nb: feil ved skriving til «%s»: %s

en: can't create `%s': %s
nb: kan ikke lage «%s»: %s

note: Note: It is unlikley that we get a race here unless a pid is reused too fast or a new process with the same pid as the one of the stale file tries to lock right at the same time as we.
en: removing stale lockfile (created by %d)
nb: fjerner gammel låsfil (laget av %d)

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
nb: venter på lås (holdt av %d%s) %s …

en: (deadlock?)
nb: (låst)?

en: lock `%s' not made: %s
nb: lås «%s» ikke laget: %s

en: waiting for lock %s...
nb: venter på lås %s …

en: Domain Component
nb: Domenekomponent

en: User ID
nb: Bruker-ID

en: Email Address
nb: E-postadresse

en: Date of Birth
nb: Fødselsdato

en: Place of Birth
nb: Fødested

en: Gender
nb: Kjønn

en: Country of Citizenship
nb: Land med statsborgerskap

en: Country of Residence
nb: Bostedsland

en: Common Name
nb: Vanlig navn

en: Surname
nb: Etternavn

en: Serial Number
nb: Serienummer

en: Country
nb: Land

en: Locality
nb: Lokalitet

en: State
nb: Stat

en: Street
nb: Gate

en: Organization
nb: Organisasjon

en: Organizational Unit
nb: Organisasjonsenhet

en: Title
nb: Tittel

en: Telephone Number
nb: Telefonnummer

en: Given Name
nb: Gitt navn

en: Initials
nb: Initialer

en: Generation Qualifier
nb: Kvalifikator for generering

en: DN Qualifier
nb: DN-kvalifikator

en: MD2 with RSA
nb: MD2 med RSA

en: MD5 with RSA
nb: MD5 med RSA

en: SHA1 with RSA
nb: SHA1 med DSA

en: SHA1 with DSA
nb: SHA1 med DSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
nb: Tjenerautentisering

en: Client Authentication
nb: Klientautentisering

en: Code Signing
nb: Kodesignering

en: Email Protection
nb: Beskyttelse av e-post

en: Time Stamping
nb: Tidsstempling

en: Unnamed Certificate
nb: Sertifikat uten navn

en: Couldn’t parse public SSH key
nb: Kunne ikke lese offentlig nøkkel for SSH

en: Unlock Login Keyring
nb: Lås opp nøkkelring for innlogging

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: The password you use to log in to your computer no longer matches that of your login keyring.
nb: Passordet du bruker for å logge på din datamaskin er ikke lenger det samme som passordet for din nøkkelring for pålogging.

en: The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.
nb: Nøkkelring for pålogging ble ikke låst opp når du logget på din datamaskin.

en: Unlock Keyring
nb: Lås opp nøkkelring

en: An application wants access to the keyring “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til nøkkelring «%s», men den er låst

en: Automatically unlock this keyring whenever I’m logged in
nb: Lås opp denne nøkkelen automatisk når jeg er logget inn

en: Unlock certificate
nb: Lås opp sertifikat

en: Unlock public key
nb: Lås opp offentlig nøkkel

en: Automatically unlock this certificate whenever I’m logged in
nb: Lås opp dette sertifikatet automatisk når jeg er logget inn

en: Automatically unlock whenever I’m logged in
nb: Lås opp automatisk når jeg er logget inn

note: TRANSLATORS: The certificate is locked
en: An application wants access to the certificate “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til sertifikat «%s», men det er låst

note: TRANSLATORS: The public key is locked
en: An application wants access to the public key “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til offentlig nøkkel «%s», men den er låst

note: TRANSLATORS: The object '%s' is locked
en: An application wants access to “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til «%s», men den er låst

note: Build up the prompt
en: Unlock certificate/key storage
nb: Lås opp lager for sertifikat/nøkkel

note: TRANSLATORS: The storage is locked, and needs unlocking before the application can use it.
en: An application wants access to the certificate/key storage “%s”, but it is locked
nb: Et program ønsker tilgang til lager for sertifikat/nøkkel «%s», men det er låst

en: New Password Required
nb: Nytt passord kreves

en: New password required
nb: Nytt passord kreves

en: In order to prepare “%s” for storage of certificates or keys, a password is required
nb: Et passord kreves for å forberede «%s» for lagring av sertifikater eller nøkler

en: Change Password
nb: Bytt passord

en: To change the password for “%s”, the original password is required
nb: Du må oppgi opprinnelig passord for å bytte passord for «%s»

en: Change password
nb: Bytt passord

en: Type a new password for “%s”
nb: Skriv et nytt passord for «%s»

en: usage: gnome-keyring command [options]
nb: bruk: gnome-keyring kommando [alternativer]

en: commands:
nb: kommandoer:
