gnome-keyring - en to th translation catalogue (108 entries)

note: TRANSLATORS: This is the label for an keyring created without a label
en: Unnamed
th: ไม่มีชื่อ

en: Enter the old password for the '%s' keyring
th: ป้อนรหัสผ่านเดิมสำหรับพวงกุญแจ '%s'

en: An application wants to change the password for the '%s' keyring. Enter the old password for it.
th: มีโปรแกรมต้องการเปลี่ยนรหัสผ่านสำหรับพวงกุญแจ '%s' กรุณาป้อนรหัสผ่านเดิมสำหรับพวงกุญแจนี้

en: Continue
th: ทำต่อไป

en: Choose a new password for the '%s' keyring
th: ตั้งรหัสผ่านใหม่สำหรับพวงกุญแจ '%s'

en: An application wants to change the password for the '%s' keyring. Choose the new password you want to use for it.
th: มีโปรแกรมต้องการเปลี่ยนรหัสผ่านสำหรับพวงกุญแจ '%s' กรุณาตั้งรหัสผ่านสำหรับพวงกุญแจนี้

en: Store passwords unencrypted?
th: จะเก็บรหัสผ่านโดยไม่เข้ารหัสลับจริงหรือ?

en: By choosing to use a blank password, your stored passwords will not be safely encrypted. They will be accessible by anyone with access to your files.
th: การใช้รหัสผ่านว่างเปล่า จะทำให้รหัสผ่านไม่มีการเข้ารหัสลับอย่างปลอดภัย และใครก็ตามที่เข้าถึงแฟ้มของคุณได้ก็จะได้รหัสผ่านของคุณไป

en: The original password was incorrect
th: รหัสผ่านเดิมไม่ถูกต้อง

en: Change Keyring Password
th: เปลี่ยนรหัสผ่านพวงกุญแจ

en: An application wants to create a new keyring called '%s'. Choose the password you want to use for it.
th: มีโปรแกรมต้องการสร้างพวงกุญแจใหม่ชื่อ '%s' กรุณาตั้งรหัสผ่านสำหรับพวงกุญแจนี้

en: Choose password for new keyring
th: ตั้งรหัสผ่านสำหรับพวงกุญแจใหม่

en: New Keyring Password
th: รหัสผ่านพวงกุญแจใหม่

en: GPG Password Agent
th: เอเจนต์รหัสผ่าน GPG

en: GNOME Keyring: GPG Agent
th: พวงกุญแจของ GNOME: เอเจนต์ GPG

en: Certificate and Key Storage
th: แหล่งใบรับรองและกุญแจ

en: GNOME Keyring: PKCS#11 Component
th: พวงกุญแจของ GNOME: องค์ประกอบ PKCS#11

en: Secret Storage Service
th: บริการเก็บข้อมูลลับ

en: GNOME Keyring: Secret Service
th: พวงกุญแจของ GNOME: บริการเก็บข้อมูลลับ

en: SSH Key Agent
th: เอเจนต์กุญแจ SSH

en: GNOME Keyring: SSH Agent
th: พวงกุญแจของ GNOME: เอเจนต์ SSH

en: Unknown
th: ไม่ทราบ

en: PGP Key: %s
th: กุญแจ PGP: %s

en: Enter Passphrase
th: กรุณาป้อนวลีรหัสผ่าน

en: Unlock
th: ปลดล็อค

en: Automatically unlock this key, whenever I'm logged in
th: ปลดล็อคกุญแจนี้โดยอัตโนมัติทุกครั้งที่เข้าระบบ

note: TRANSLATORS: This is the display label for the login keyring
en: Login
th: เข้าระบบ

en: failed to create temporary file `%s': %s
th: สร้างแฟ้มชั่วคราว `%s' ไม่สำเร็จ: %s

en: error writing to `%s': %s
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะเขียนลง `%s': %s

en: can't create `%s': %s
th: สร้าง `%s' ไม่สำเร็จ: %s

note: Note: It is unlikley that we get a race here unless a pid is reused too fast or a new process with the same pid as the one of the stale file tries to lock right at the same time as we.
en: removing stale lockfile (created by %d)
th: จะลบแฟ้มล็อคที่ค้างอยู่ (สร้างโดยโพรเซส %d)

en: waiting for lock (held by %d%s) %s...
th: กำลังรอล็อคแฟ้ม (ถือครองโดยโพรเซส %d%s) %s...

en: (deadlock?)
th: (อาจติดตาย)

en: lock `%s' not made: %s
th: ไม่ได้ล็อค `%s': %s

en: waiting for lock %s...
th: กำลังรอล็อค %s...

en: Domain Component
th: องค์ประกอบโดเมน

en: User ID
th: ID ผู้ใช้

en: Email Address
th: ที่อยู่อีเมล

en: Date of Birth
th: วันเกิด

en: Place of Birth
th: สถานที่เกิด

en: Gender
th: เพศ

en: Country of Citizenship
th: สัญชาติ

en: Country of Residence
th: ประเทศที่พำนัก

en: Common Name
th: ชื่อสามัญ

en: Surname
th: นามสกุล

en: Serial Number
th: หมายเลขลำดับ

en: Country
th: ประเทศ

en: Locality
th: ย่านที่อยู่

en: State
th: รัฐ

en: Street
th: ถนน

en: Organization
th: องค์กร

en: Organizational Unit
th: หน่วยงานในองค์กร

en: Title
th: ตำแหน่ง

en: Telephone Number
th: หมายเลขโทรศัพท์

en: Given Name
th: ชื่อ

en: Initials
th: ชื่อย่อ

en: Generation Qualifier
th: คำระบุรุ่น

en: Pseudonym
th: นามปากกา

en: MD2 with RSA
th: MD2 โดยใช้ RSA

en: MD5 with RSA
th: MD5 โดยใช้ RSA

en: SHA1 with RSA
th: SHA1 โดยใช้ RSA

en: SHA1 with DSA
th: SHA1 โดยใช้ DSA

note: Extended Key Usages
en: Server Authentication
th: การยืนยันตัวบุคคลของแม่ข่าย

en: Client Authentication
th: การยืนยันตัวบุคคลของลูกข่าย

en: Code Signing
th: การเซ็นกำกับโค้ด

en: Email Protection
th: การปกป้องอีเมล

en: Time Stamping
th: การลงเวลา

en: Unexpected error in select() reading data from a child process (%s)
th: เกิดข้อผิดพลาดที่ไม่คาดหมายใน select() ขณะอ่านข้อมูลจากโพรเซสลูก (%s)

en: Unexpected error in waitpid() (%s)
th: เกิดข้อผิดพลาดที่ไม่คาดหมายใน waitpid() (%s)

en: Unnamed Certificate
th: ใบรับรองไม่มีชื่อ

en: Couldn't parse public SSH key
th: ไม่สามารถแจงกุญแจสาธารณะสำหรับ SSH

note: Get the label ready
en: Unlock password for: %s
th: รหัสผ่านสำหรับปลดล็อค: %s

en: Unlock Login Keyring
th: ปลดล็อคพวงกุญแจเข้าระบบ

en: Enter password to unlock your login keyring
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อคพวงกุญแจเข้าระบบของคุณ

en: The password you use to log in to your computer no longer matches that of your login keyring.
th: รหัสผ่านที่คุณใช้เข้าระบบไม่ได้ตรงกับรหัสผ่านของพวงกุญแจเข้าระบบอีกต่อไป

en: The login keyring did not get unlocked when you logged into your computer.
th: พวงกุญแจเข้าระบบไม่ได้ถูกปลดล็อคเมื่อคุณเข้าระบบ

en: Unlock Keyring
th: ปลดล็อคพวงกุญแจ

en: Enter password for keyring '%s' to unlock
th: ป้อนรหัสผ่านสำหรับปลดล็อคพวงกุญแจ '%s'

en: An application wants access to the keyring '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการใช้พวงกุญแจ '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

en: Automatically unlock this keyring whenever I'm logged in
th: ปลดล็อคพวงกุญแจนี้โดยอัตโนมัติทุกครั้งที่เข้าระบบ

en: Unlock private key
th: ปลดล็อคกุญแจส่วนตัว

en: Unlock certificate
th: ปลดล็อคใบรับรอง

en: Unlock public key
th: ปลดล็อคกุญแจสาธารณะ

en: Enter password to unlock the private key
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อคกุญแจส่วนตัว

en: Enter password to unlock the certificate
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อคใบรับรอง

en: Enter password to unlock the public key
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อคกุญแจสาธารณะ

en: Enter password to unlock
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อค

en: Automatically unlock this key whenever I'm logged in
th: ปลดล็อคกุญแจนี้โดยอัตโนมัติทุกครั้งที่เข้าระบบ

en: Automatically unlock this certificate whenever I'm logged in
th: ปลดล็อคใบรับรองนี้โดยอัตโนมัติทุกครั้งที่เข้าระบบ

en: Automatically unlock whenever I'm logged in
th: ปลดล็อคโดยอัตโนมัติทุกครั้งที่เข้าระบบ

note: TRANSLATORS: The private key is locked
en: An application wants access to the private key '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการจะใช้กุญแจส่วนตัว '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

note: TRANSLATORS: The certificate is locked
en: An application wants access to the certificate '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการจะใช้ใบรับรอง '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

note: TRANSLATORS: The public key is locked
en: An application wants access to the public key '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการจะใช้กุญแจสาธารณะ '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

note: TRANSLATORS: The object '%s' is locked
en: An application wants access to '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการจะใช้ '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

en: The unlock password was incorrect
th: รหัสผ่านสำหรับปลดล็อคไม่ถูกต้อง

note: Build up the prompt
en: Unlock certificate/key storage
th: ปลดล็อคแหล่งใบรับรอง/กุญแจ

en: Enter password to unlock the certificate/key storage
th: ป้อนรหัสผ่านเพื่อปลดล็อคแหล่งใบรับรอง/กุญแจ

note: TRANSLATORS: The storage is locked, and needs unlocking before the application can use it.
en: An application wants access to the certificate/key storage '%s', but it is locked
th: มีโปรแกรมต้องการจะใช้แหล่งใบรับรอง/กุญแจ '%s' ซึ่งถูกล็อคอยู่

en: New Password Required
th: ต้องตั้งรหัสผ่าน

en: New password required for secure storage
th: ต้องตั้งรหัสผ่านสำหรับแหล่งข้อมูลนิรภัย

en: In order to prepare '%s' for storage of certificates or keys, a password is required
th: ในการเตรียม '%s' ให้เป็นแหล่งเก็บใบรับรองหรือกุญแจต่างๆ จะต้องตั้งรหัสผ่านด้วย

en: Change Password
th: เปลี่ยนรหัสผ่าน

en: Original password for secure storage
th: รหัสผ่านเดิมสำหรับแหล่งข้อมูลนิรภัย

en: To change the password for '%s', the original password is required
th: ในการเปลี่ยนรหัสผ่านสำหรับ '%s' จะต้องป้อนรหัสผ่านเดิมเสียก่อน

en: Change password for secure storage
th: เปลี่ยนรหัสผ่านสำหรับแหล่งข้อมูลนิรภัย

en: Type a new password for '%s'
th: ตั้งรหัสผ่านใหม่สำหรับ '%s'

en: usage: gnome-keyring command [options]
th: วิธีใช้: gnome-keyring คำสั่ง [ตัวเลือก]

en: commands:
th: คำสั่ง:
