gnome-keysign master - en to eu translation catalogue (73 entries)

en: 
          GNOME Keysign allows signing OpenPGP keys comfortably and securely
          via the local network or Bluetooth.
eu: 
          GNOME Keysign aplikazioaren bidez, OpenPGP gakoak modu seguru eta erosoan
          sinatu daitezke sare lokala edo Bluetooth-a erabilitz.

en: 
          It can scan another key's barcode and transfer the key securely,
          allowing for casual two-party key signing sessions.
          It follows best practises by sending the encrypted signatures
          to the UIDs of a key using the Email client the user configured
          to use.
eu: 
          Edozein gakoren barra-kodea eskaneatu dezake eta gakoa modu seguruan
          transferitu, bi alderen arteko gako-sinatzeko saioak onartzeko.
          Erabiltzaileak konfiguratutako posta-bezeroa erabiltzen du
          gako baten UIDei bidaltzeko zifratutako sinadura,
          praktika onen bidez.

note: Comment
en: A keysigning helper to enable you to comfortably exchange OpenPGP keys with a friend
eu: Gakoak sinatzeko laguntzailea, OpenPGP gakoak lagunekin erraz partekatzeko prestatua

en: Send
eu: Bidali

en: Receive
eu: Hartu

en: Offering key: {}
eu: Gakoa eskaintzen: {}

en: Discovery info: {}
eu: Aurkitze-informazioa: {}

en: Press Enter to stop
eu: Sakatu Enter gelditzeko

en: You must provide an argument to identify the key
eu: Argumentu bat eman behar duzu gakoa identifikatzeko

en: Port: {}
eu: Ataka: {}

en: Bluetooth not available
eu: Bluetooth ez dago erabilgarri

en: Press Enter to cancel
eu: Sakatu Enter uzteko

en: 
    Key successfully sent
eu: 
    Gakoa ongi bidali da

en: 
    An error occurred: {}
eu: 
    Errorea gertatu da: {}

en: Press Enter to exit
eu: Sakatu Enter irteteko

en: Trying to download the key, please wait
eu: Gakoa deskargatzen saiatzen, itxaron

en: Unable to Start Avahi
eu: Ezin da Avahi abiarazi

en: Keysign is unable to automatically start Avahi. You can try to execute `systemctl start avahi-daemon` for solving this problem.
eu: Keysign aplikazioak ezin du automatikoki abiarazi Avahi. Saia zaitez `systemctl start avahi-daemon` exekutatzen arazo hori konpontzeko.

en: OK
eu: Ados

en: Bug Detected
eu: Akatsa detektatu da

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
eu: <big><b>Programazio-errorea detektatu da.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you may get unexpected results.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
eu: Errore honi ez ikusiarena egin diezaiokezu eta lanean jarraitu, baina espero gabeko emaitzak eduki ditzakedu.
    
    Ohartarazi garatzaileei honi buruz, auzien aztarnariaren bidez, beste inork akats honen berri eman ez badu.

en: Search Tracker...
eu: Bilatu aztarnaria…

en: Report...
eu: Jakinarazi…

en: Ignore Error
eu: Ezikusi errorea

en: Quit GNOME Keysign
eu: Irten GNOME Keysign aplikaziotik

en: Details...
eu: Xehetasunak…

en: Exception while analyzing the exception.
eu: Salbuespena gertatu da salbuespena analizatzean.

note: TRANSLATORS: Crash report template for github, preceding a traceback. TRANSLATORS: Please ask users kindly to supply at least an English TRANSLATORS: title if they are able.
en:             #### Description
    
                Give this report a short descriptive title.
                Use something like
                "{feature-that-broke}: {what-went-wrong}"
                for the title, if you can.
                Then please replace this text
                with a longer description of the bug.
                Screenshots or videos are great, too!
    
                #### Steps to reproduce
    
                Please tell us what you were doing
                when the error message popped up.
                If you can provide step-by-step instructions
                on how to reproduce the bug,
                that's even better.
    
                #### Traceback
eu:             #### Deskribapena
    
                Eman txosten honi deskribapen labur.
                Erabili honelako zerbait:
                "{hautsi-den-eginbidea}: {zer-dabil-gaizki}"
                izenbururako, ahal baduzu.
                Ondoren, ordeztu testu hau
                akatsaren deskribapen luzeago batekin.
                Pantaila-argazkiak ere baliagarriak dira.
    
                #### Akatsa errepikatzeko urratsak
    
                Esaiguzu zertan ari zinen
                errore-mezua agertu zenean.
                Akatsa errepikatzeko urratsez urratseko
                argibideak ematen badizkiguzu,
                askoz hobeto.
    
                #### Trazabilitatea

en: Expires:
eu: Iraungitze-data:

en: Sign Key
eu: Sinatu gakoa

en: Select file for saving
eu: Hautatu gordeko den fitxategia

en: No GNOME Keysign servers around :-(
    Find a friend to use GNOME Keysign with.
    You may also suffer from connectivity problems.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">the documentation</a>.
eu: Ez dago GNOME Keysign zerbitzaririk inguruan.
    Aukritu lagunen bat GNOME Keysign berarekin erabiltzeko.
    Konektagarritasun-arazoak ere eduki ditzakezu.
    Informazio gehiagorako, bisitatu <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">dokumentazioa</a>.

en: <small>To sign someone's key, scan their QR or enter security code</small>
eu: <small>Norbaiten gakoa sinatzeko, eskaneatu haren QR kodea edo sartu segurtasun-kodea</small>

en: <b>Camera</b>
eu: <b>Kamera</b>

en: Integrated Web Cam
eu: Integratutako web kamera

en: <b>Security Code</b>
eu: <b>Segurtasun-kodea</b>

en: Scan Barcode
eu: Eskaneatu barra-kodea

en: Downloading key-data. Please wait...
eu: Gako-datuak deskargatzen. Itxaron…

en: Key download was interrupted!
eu: Gakoaren deskarga eten egin da!

en: Show details about the error
eu: Erakutsi errorearen xehetasunak

en: Error producing certifications ☹
    Something went wrong. Sometime, the passphrase was not correctly entered.
    You may try again by clicking the "confirm" button.
eu: Errorea ziurtagiriak ekoiztean ☹
    Zerbait gaizki joan da. Batzuetan pasaesaldia ez da ongi sartzen.
    Saiatu berriro "berretsi" botoia sakatuta.

en: Saves the produced certifications as separate files in a custom directory
eu: Ekoiztutako ziurtagiriak fitxategi bereizi gisa gordetzen ditu direktorio pertsonalizatu batean

en: Imports a temporary version of the produced certifications into the local keyring
eu: Ekoiztutako ziurtagirien aldi baterako bertsio bat inportatzen du gako sorta lokalera

en: Successfully produced certifications.
    You can import a temporary signature to start using the key as if it had already been properly verified.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">the documentation</a>.
eu: Ziurtagiriak ongi ekoiztu dira.
    Aldi baterako sinadura bat inportatu dezakezu gakoa erabiltzen hasteko, benetan egiaztatua izan balitz bezala erabiltzeko. Informazio gehiagorako, ikusi <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">dokumentazioa</a>.

en: Key
eu: Gakoa

en: UIDs
eu: UIDak

en: To sign the key, confirm that you want to sign the following key.
    This will generate an email that must be sent in order to complete the signing process.
eu: Gakoa sinatzeko, berretsi hurrengo gakoa sinatu nahi duzula.
    Horrek posta-mezu bat sortuko du. Mezu hori bidali behar da sinatze-prozesua ongi osatzeko.

en: C_onfirm
eu: Be_rretsi

en: Signing the following UIDs:
eu: Honako UIDak sinatzen:

en: Still trying to get a connection to the Internet. It appears to be slow or unavailable.
eu: Interneteko konexio bat eskuratzen saiatzen. Badirudi motel doala edo ez dagoela erabilgarri.

en: There isn't an Internet connection!
eu: Ez dago interneteko konexiorik!

en: Key successfully sent.
    You should receive soon an email with the signature.
eu: Gakoa ongi bidali da.
    Sinadura duen posta-mezu bat jasoko duzu laster.

en: Could not establish a secure connection.
    Either your partner has entered a wrong code or someone tried to intercept your connection
eu: Ezin izan da konexio segurua ezarri.
    Zure parekoak kode okerra sartu du edo norbait zuen arteko konexioan esku sartu du

en: An unexpected error occurred:
    %s
eu: Espero gabeko errorea gertatu da:
    %s

en: Select and send key
eu: Hautatu eta bidali gakoa

en: Select and Send key
eu: Hautatu eta bidali gakoa

en: Also use the Internet to transfer the certificate
eu: Erabili internet ere ziurtagiria transferitzeko

en: You don't have any keys!
    Please use, e.g. Seahorse to create one.
eu: Ez duzu gakorik!
    Erabili Seahorse edo antzekoren bat gako bat sortzeko.

en: Very slow or no Internet connection!
eu: Ez dago interneteko konexiorik edo oso motel doa!

en: The signature has been successfully imported!
eu: Sinadura ongi inportatu da!

en: Returns the received certification back to the sender, so that the sender can make use of your OpenPGP certificate
eu: Jasotako ziurtagiria bidaltzaileari itzultzen dio, bidaltzaileak zure OpenPGP ziurtagiria erabili ahal dezan.

en: Display more details for the error.
eu: Bistaratu errorearen xehetasun gehiago.

en: An error occurred while trying to import the signature.
eu: Errorea gertatu da ziurtagiria inportatzen saiatzean.

note: This refers to the key being certified by someone rather than the key used for certifying someone
en: <b>Select a key for signing</b>
eu: <b>Hautatu sinatuko den gakoa</b>

en: <small>Times signed</small>
eu: <small>Zenbat aldiz sinatua</small>

en: Keylist
eu: Gako-zerrenda

en: <small>To have the key signed, the other person must enter the security code, or scan the QR code</small>
eu: <small>Gakoa sinatzeko, beste pertsonak segurtasun-kodea sartu behar du edo QR kodea eskaneatu behar du</small>

en: <b>Key Details</b>
eu: <b>Gakoaren xehetasunak</b>

en: Fingerprint
eu: Hatz-marka

en: <b>QR Code</b>
eu: <b>QR kodea</b>

en: Hi $uid,
    
    
    I have just signed your key
    
          $fingerprint
    
    
    Thanks for letting me sign your key!
    
    --
    GNOME Keysign
eu: Kaixo $uid,
    
    
    Zure gakoa sinatu dut
    
          $fingerprint
    
    
    Eskerrik asko zure gakoa sinatzen uzteagatik!
    
    --
    GNOME Keysign

en: Wrong message authentication code
eu: Mezu-autentifikazioko kode okerra
