gnome-keysign master - en to hu translation catalogue (75 entries)

en: 
          GNOME Keysign allows signing OpenPGP keys comfortably and securely
          via the local network or Bluetooth.
hu: 
          A GNOME Kulcsaláíró lehetővé teszi, hogy OpenPGP kulcsokat írjon
          alá kényelmesen és biztonságosan a helyi hálózaton vagy
          Bluetoothon keresztül.

en: 
          It can scan another key's barcode and transfer the key securely,
          allowing for casual two-party key signing sessions.
          It follows best practises by sending the encrypted signatures
          to the UIDs of a key using the Email client the user configured
          to use.
hu: 
          Képes leolvasni egy másik kulcs vonalkódját, és biztonságosan
          átküldeni a kulcsot, így egyszerű kétszereplős kulcsaláírást
          biztosít. Követi a legjobb gyakorlatokat azáltal, hogy a
          felhasználó által beállított levelezőprogramot használja a
          kulcs UID-jaihoz tartozó titkosított aláírások elküldéséhez.

note: Name
en: Keysign
hu: Kulcsaláíró

note: Comment
en: A keysigning helper to enable you to comfortably exchange OpenPGP keys with a friend
hu: Egy kulcsaláíró segédprogram, hogy kényelmesen cserélhessen OpenPGP kulcsokat a barátaival

note: Keywords
en: python;gpg;gnupg;key;openpgp;
hu: python;gpg;gnupg;kulcs;openpgp;

en: Send
hu: Küldés

en: Receive
hu: Fogadás

en: Offering key: {}
hu: Ajánló kulcs: {}

en: Discovery info: {}
hu: Felfedezési információ: {}

en: Press Enter to stop
hu: Nyomja meg az Entert a leállításhoz

en: You must provide an argument to identify the key
hu: Meg kell adnia egy argumentumot a kulcs azonosításához

en: Bluetooth not available
hu: Bluetooth nem érhető el

en: Press Enter to cancel
hu: Nyomja meg az Entert a megszakításhoz

en: 
    Key successfully sent
hu: 
    Kulcs sikeresen elküldve

en: 
    An error occurred: {}
hu: 
    Hiba történt: {}

en: Press Enter to exit
hu: Nyomja meg az Entert a kilépéshez

en: Trying to download the key, please wait
hu: A kulcs letöltésének kísérlete, kérem várjon

en: Unable to Start Avahi
hu: Nem indítható el az Avahi

en: Keysign is unable to automatically start Avahi. You can try to execute `systemctl start avahi-daemon` for solving this problem.
hu: A Kulcsaláíró nem tudja automatikusan elindítani az Avahit. A probléma megoldásához megpróbálhatja végrehajtani a „systemctl start avahi-daemon” parancsot.

en: Bug Detected
hu: Hibát észleltünk

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
hu: <big><b>Egy programozási hibát észleltünk.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you may get unexpected results.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
hu: Figyelmen kívül hagyhatja ezt a hibát, és folytathatja a munkát, de váratlan eredményeket tapasztalhat.
    
    Értesítse a fejlesztőket erről a problémáról a hibakövetőn keresztül, ha még senki más nem jelentette.

en: Search Tracker...
hu: Keresés a hibakövetőben…

en: Report...
hu: Jelentés…

en: Ignore Error
hu: Hiba figyelmen kívül hagyása

en: Quit GNOME Keysign
hu: Kilépés a GNOME Kulcsaláíróból

en: Details...
hu: Részletek…

en: Exception while analyzing the exception.
hu: Kivétel történt a kivétel elemzésekor.

note: TRANSLATORS: Crash report template for github, preceding a traceback. TRANSLATORS: Please ask users kindly to supply at least an English TRANSLATORS: title if they are able.
en:             #### Description
    
                Give this report a short descriptive title.
                Use something like
                "{feature-that-broke}: {what-went-wrong}"
                for the title, if you can.
                Then please replace this text
                with a longer description of the bug.
                Screenshots or videos are great, too!
    
                #### Steps to reproduce
    
                Please tell us what you were doing
                when the error message popped up.
                If you can provide step-by-step instructions
                on how to reproduce the bug,
                that's even better.
    
                #### Traceback
hu:             #### Leírás
    
                Adjon egy rövid, beszédes (angol) címet a jelentésnek.
                Használjon valami ilyesmit a címhez:
                "{funkció-amely-nem-működik}: {mi-romlott-el}"
                ha lehetséges.
                Aztán cserélje ki ezt a szöveget a
                hiba hosszabb (angol) leírására.
                A képernyőképek és a videók is nagyszerűek!
    
                #### Reprodukálási lépések
    
                Mondja el, hogy mit csinált, amikor megjelent
                a hibaüzenet Ha tud lépésről lépésre szóló
                utasításokat adni a hiba reprodukálásáról,
                az még jobb.
    
                #### Nyomkövetés

en: Expires:
hu: Lejárat:

en: Sign Key
hu: Kulcs aláírása

en: Select file for saving
hu: Válasszon fájlt a mentéshez

en: No GNOME Keysign servers around :-(
    Find a friend to use GNOME Keysign with.
    You may also suffer from connectivity problems.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">the documentation</a>.
hu: A GNOME Kulcsaláíró kiszolgálók nem érhetőek el :-(
    Keressen egy barátot, akivel a GNOME Kulcsaláírót fogja használni.
    Kapcsolódási problémái is lehetnek.
    További információkért nézze meg a <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">dokumentációt</a>.

en: <small>To sign someone's key, scan their QR or enter security code</small>
hu: <small>Más kulcsának aláírásához olvassa le a QR-kódját vagy adja meg a biztonsági kódot</small>

en: <b>Camera</b>
hu: <b>Kamera</b>

en: Integrated Web Cam
hu: Integrált webkamera

en: <b>Security Code</b>
hu: <b>Biztonsági kód</b>

en: Scan Barcode
hu: Vonalkód leolvasása

en: Downloading key-data. Please wait...
hu: Kulcsadatok letöltése. Kérem várjon…

en: Key download was interrupted!
hu: A kulcs letöltése megszakadt!

en: Show details about the error
hu: Részletek megjelenítése a hibával kapcsolatban

en: Error producing certifications ☹
    Something went wrong. Sometimes, the passphrase was not correctly entered.
    You may try again by clicking the "confirm" button.
hu: Hiba a tanúsítványok előállításakor ☹
    Valami elromlott. Valamikor a jelmondatot nem helyesen adták meg.
    A „megerősítés” gombra kattintva újra megpróbálhatja.

en: Saves the produced certifications as separate files in a custom directory
hu: Különálló fájlokként menti az előállított tanúsítványokat egy egyéni könyvtárba

en: Imports a temporary version of the produced certifications into the local keyring
hu: Importálja az előállított tanúsítványok átmeneti verzióját a helyi kulcstartóba

en: Successfully produced certifications.
    You can import a temporary signature to start using the key as if it had already been properly verified.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">the documentation</a>.
hu: A tanúsítványok sikeresen elő lettek állítva.
    Importálhat egy átmeneti aláírást a kulcs használatának megkezdéséhez, mintha az már megfelelően ellenőrizve lett volna.
    További információkért nézze meg a <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">dokumentációt</a>.

en: Key
hu: Kulcs

en: UIDs
hu: UID-k

en: To sign the key, confirm that you want to sign the following key.
    This will generate an email that must be sent in order to complete the signing process.
hu: A kulcs aláírásához erősítse meg, hogy a következő kulcsot akarja aláírni.
    Ez egy e-mailt fog előállítani, amelyet el kell küldeni az aláírási folyamat befejezéséhez.

en: C_onfirm
hu: _Megerősítés

en: Signing the following UIDs:
hu: A következő UID-k aláírása:

en: Still trying to get a connection to the Internet. It appears to be slow or unavailable.
hu: Még mindig nem sikerült internetkapcsolatot szerezni. Lassúnak tűnik vagy nem érhető el.

en: There isn't an Internet connection!
hu: Nincs internetkapcsolat!

en: An unexpected error occurred:
    %s
hu: Váratlan hiba történt:
    %s

en: Select and send key
hu: Kulcs kiválasztása és küldése

en: You don't have any keys!
    Please use, e.g. Seahorse to create one.
hu: Nincs egyetlen kulcsa sem.
    Használja például a Seahorse programot a létrehozáshoz.

en: Very slow or no Internet connection!
hu: Nagyon lassú vagy nincs internetkapcsolat.

en: The signature has been successfully imported!
hu: Az aláírás sikeresen importálva lett!

en: Returns the received certification back to the sender, so that the sender can make use of your OpenPGP certificate
hu: Visszaadja a megkapott tanúsítványt a küldőnek, azért hogy a küldő használhassa az OpenPGP tanúsítványát

en: Display more details for the error.
hu: Több részlet megjelenítése a hibánál.

en: An error occurred while trying to import the signature.
hu: Hiba történt az aláírás importálásának kísérlete közben.

en: Not imported this certification because it is already known.
hu: Nincs importálva ez a tanúsítvány, mert már ismert.

note: This refers to the key being certified by someone rather than the key used for certifying someone
en: <b>Select a key for signing</b>
hu: <b>Válassza ki az aláírandó kulcsot</b>

en: <small>Times signed</small>
hu: <small>Aláírások száma</small>

en: Keylist
hu: Kulcslista

en: <small>To have the key signed, the other person must enter the security code, or scan the QR code</small>
hu: <small>A kulcs aláírásához a másik személynek meg kell adnia a biztonsági kódját, vagy le kell olvasnia a QR-kódját</small>

en: <b>Key Details</b>
hu: <b>Kulcs részletei</b>

en: Fingerprint
hu: Ujjlenyomat

en: <b>QR Code</b>
hu: <b>QR-kód</b>

en: Could not establish a secure connection.
    Either your partner has entered a wrong code or someone tried to intercept your connection.
hu: Nem sikerült biztonságos kapcsolatot kiépíteni.
    Vagy hibás kódot adott meg a partnere, vagy valaki megpróbálta elfogni a kapcsolatát.

en: Key successfully sent.
    You should receive an email with the signature soon.
    You can drag and drop the email here to import your certification.
hu: A kulcs sikeresen elküldve.
    Hamarosan kapnia kell egy e-mailt az aláírással.
    Fogd és vidd módon ide ejtheti az e-mailt a tanúsítvány importálásához.

en: An unexpected error occurred.
hu: Váratlan hiba történt.

en: Select and Send key
hu: Kulcs kiválasztása és küldése

en: Also use the Internet to transfer the certificate
hu: Az internet használata a tanúsítvány átviteléhez is

en: Hi $uid,
    
    
    I have just signed your key
    
          $fingerprint
    
    
    Thanks for letting me sign your key!
    
    --
    GNOME Keysign
hu: Kedves $uid,
    
    
    Aláírtam a kulcsodat:
    
          $fingerprint
    
    
    Köszönöm, hogy aláírhattam a kulcsod.
    
    --
    GNOME Kulcsaláíró

en: Wrong message authentication code
hu: Hibás üzenethitelesítő-kód
