gnome-keysign master - en to tr translation catalogue (76 entries)

en: 
          GNOME Keysign allows signing OpenPGP keys comfortably and securely
          via the local network or Bluetooth.
tr: 
          GNOME Keysign, OpenPGP anahtarlarını yerel ağ veya Bluetooth üzerinden
          kolay ve güvenle imzalamanızı sağlar.

en: 
          It can scan another key's barcode and transfer the key securely,
          allowing for casual two-party key signing sessions.
          It follows best practises by sending the encrypted signatures
          to the UIDs of a key using the Email client the user configured
          to use.
tr: 
        Başka bir anahtarın barkodunu tarayabilir ve anahtarı güvenle aktarabilir,
        böylece yaygın çift taraflı anahtar imzalama oturumları yapılabilir.
        Şifrelenmiş imzaları, bir anahtarın UIDʼlerini kullanarak, kullanıcıca
         belirlenmiş E-posta istemcisine gönderir.

note: Comment
en: A keysigning helper to enable you to comfortably exchange OpenPGP keys with a friend
tr: OpenPGP anahtarlarını karşılıklı alıp vermenizi sağlayan bir anahtar imzalama yardımcısı

note: Keywords
en: python;gpg;gnupg;key;openpgp;
tr: python;gpg;gnupg;anahtar;openpgp;key;

en: Send
tr: Gönder

en: Receive
tr: Al

en: Internet
tr: İnternet

en: Offering key: {}
tr: Anahtar teklifleri: {}

en: Discovery info: {}
tr: Keşif bilgisi: {}

en: Press Enter to stop
tr: Durdurmak için Enter’a bas

en: You must provide an argument to identify the key
tr: Anahtarı tanımlamak için açıklama giriniz

en: Port: {}
tr: Bağlantı Noktası: {}

en: Bluetooth not available
tr: Bluetooth erişilebilir değil

en: Press Enter to cancel
tr: İptal etmek için Enter’a bas

en: 
    Key successfully sent
tr: 
    Anahtar başarıyla gönderildi

en: 
    An error occurred: {}
tr: 
    Hata oluştu: {}

en: Press Enter to exit
tr: Çıkış için Enter’a bas

en: Trying to download the key, please wait
tr: Anahtar indirilmeye çalışılıyor, lütfen bekleyin

en: Unable to Start Avahi
tr: Avahi Uygulaması Başlatılamadı

en: Keysign is unable to automatically start Avahi. You can try to execute `systemctl start avahi-daemon` for solving this problem.
tr: GNOME Keysing, Avahi uygulamasını kendiliğinden başlatamıyor. Bu sorunu çözmek için `systemctl start avahi-daemon` komutunu çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

en: OK
tr: Tamam

en: Bug Detected
tr: Hata Algılandı

en: <big><b>A programming error has been detected.</b></big>
tr: <big><b>Bir programlama hatası algılandı.</b></big>

en: You may be able to ignore this error and carry on working, but you may get unexpected results.
    
    Please tell the developers about this using the issue tracker if no-one else has reported it yet.
tr: Bu hatayı yok sayıp çalışmayı sürdürebilirsiniz, ancak beklenmedik sorunlar yaşayabilirsiniz.
    
    Henüz bir başkası bildirmediyse, lütfen hata takipçisi kullanarak geliştiricileri bu konuda bilgilendirin.

en: Search Tracker...
tr: İzleyici Tara...

en: Report...
tr: Bildir...

en: Ignore Error
tr: Hataları Görmezden Gel

en: Quit GNOME Keysign
tr: GNOME Keysign uygulamasından çık

en: Details...
tr: Ayrıntılar...

en: Exception while analyzing the exception.
tr: İstisna incelenirken istisna oluştu.

en: Expires:
tr: Geçerlilik süresi:

en: Sign Key
tr: Anahtar İmzala

en: Select file for saving
tr: Kaydetmek için dosya seç

en: No GNOME Keysign servers around :-(
    Find a friend to use GNOME Keysign with.
    You may also suffer from connectivity problems.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">the documentation</a>.
tr: Çevrenizde GNOME Keysign sunucu bulunamadı :-(
    Birlikte GNOME Keysign kullanmak için bir arkadaş bulun.
    Bağlantı sorunları da yaşıyor olabilirsiniz.
    Daha fazla bilgi için <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/NoServers/1">belgelendirme sayfamızı</a> ziyaret edebilirsiniz.

en: <small>To sign someone's key, scan their QR or enter security code</small>
tr: <small>Birisinin anahtarını imzalamak için, QR kodunu tara veya güvenlik kodunu gir</small>

en: <b>Camera</b>
tr: <b>Kamera</b>

en: Integrated Web Cam
tr: Tümleşik Kamera

en: <b>Security Code</b>
tr: <b>Güvenlik Kodu</b>

en: Scan Barcode
tr: Barkod Tara

en: Downloading key-data. Please wait...
tr: Anahtar verisi indiriliyor. Lütfen bekleyin...

en: Key download was interrupted!
tr: Anahtar indirme kesintiye uğradı!

en: Show details about the error
tr: Hatayla ilgili ayrıntıları göster

en: Error producing certifications ☹
    Something went wrong. Sometimes, the passphrase was not correctly entered.
    You may try again by clicking the "confirm" button.
tr: Sertifikalar oluşturulurken hata ☹
    Bir şeyler yanlış gitti. Bazen parola metni doğru girilmemiş olabilir.
    "Onayla" düğmesine tıklayarak yeniden deneyebilirsiniz.

en: Saves the produced certifications as separate files in a custom directory
tr: Üretilen sertifikaları özel bir dizine ayrı dosyalar olarak kaydeder

en: Imports a temporary version of the produced certifications into the local keyring
tr: Üretilen sertifikaların geçici bir sürümünü yerel anahtarlığa aktarır

en: Successfully produced certifications.
    You can import a temporary signature to start using the key as if it had already been properly verified.
    For more information visit <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">the documentation</a>.
tr: Başarıyla üretilen sertifikalar.
    Anahtarı, doğru biçimde doğrulanmış gibi kullanmaya başlamak için geçici bir imza içe aktarabilirsin.
    Daha çok bilgi için <a href="https://wiki.gnome.org/Apps/Keysign/Doc/ProducedSignatures/1">belgesini</a> ziyaret edin.

en: Key
tr: Anahtar

en: UIDs
tr: UID’ler

en: To sign the key, confirm that you want to sign the following key.
    This will generate an email that must be sent in order to complete the signing process.
tr: Anahtarı imzalamak için, aşağıdaki anahtarı imzalamak istediğinizi doğrulayın.
    Bu, imzalama işlemini tamamlamak için bir e-posta gönderimi oluşturur.

en: C_onfirm
tr: _Onayla

en: Signing the following UIDs:
tr: Şu UIDʼler imzalanıyor:

en: Still trying to get a connection to the Internet. It appears to be slow or unavailable.
tr: Hala internete bağlanmaya çalışılıyor. Yavaş veya erişilemez olabilir.

en: There isn't an Internet connection!
tr: İnternet bağlantısı yok!

en: An unexpected error occurred:
    %s
tr: Beklenmedik hata oluştu:
    %s

en: Select and send key
tr: Anahtar seç ve gönder

en: You don't have any keys!
    Please use, e.g. Seahorse to create one.
tr: Anahtarınız yok!
    Seahorse veya benzeri programla bir tane oluşturunuz.

en: Very slow or no Internet connection!
tr: İnternet bağlantınız çok yavaş veya bağlantı yok!

en: The signature has been successfully imported!
tr: İmza başarıyla içe aktarıldı!

en: Returns the received certification back to the sender, so that the sender can make use of your OpenPGP certificate
tr: Alınan sertifikasyonu göndericiye geri döndürür, böylece gönderici OpenPGP sertifikanızdan yararlanabilir

en: Display more details for the error.
tr: Hata için daha çok ayrıntı göster.

en: An error occurred while trying to import the signature.
tr: İmzayı içe aktarmaya çalışırken hata oluştu.

en: Not imported this certification because it is already known.
tr: Bu sertifika zaten bilindiğinden içe aktarılmadı.

note: This refers to the key being certified by someone rather than the key used for certifying someone
en: <b>Select a key for signing</b>
tr: <b>İmzalamak için anahtar seç</b>

en: <small>Times signed</small>
tr: <small>İmzalanma zamanı</small>

en: Keylist
tr: Anahtar Listesi

en: <small>To have the key signed, the other person must enter the security code, or scan the QR code</small>
tr: <small>Anahtarın imzalanması için, diğer kişi güvenlik kodunu girmeli veya QR kodunu taramalıdır.</small>

en: <b>Key Details</b>
tr: <b>Anahtar Ayrıntıları</b>

en: Fingerprint
tr: Parmak İzi

en: <b>QR Code</b>
tr: <b>QR Kodu</b>

en: Could not establish a secure connection.
    Either your partner has entered a wrong code or someone tried to intercept your connection.
tr: Güvenli bağlantı oluşturulamadı.
    Eşiniz yanlış kod girmiş olabilir veya birisi bağlantınızı kesmiş olabilir.

en: Key successfully sent.
    You should receive an email with the signature soon.
    You can drag and drop the email here to import your certification.
tr: Anahtar başarıyla gönderildi.
    Yakında imzalı bir e-posta almalısınız.
    Sertifikanızı içe aktarmak için e-postayı buraya sürükleyip bırakabilirsiniz.

en: An unexpected error occurred.
tr: Beklenmedik hata oluştu.

en: Select and Send key
tr: Anahtar Seç ve Gönder

en: Also use the Internet to transfer the certificate
tr: Ayrıca, sertifikayı aktarmak için İnternetʼi kullan

en: Hi $uid,
    
    
    I have just signed your key
    
          $fingerprint
    
    
    Thanks for letting me sign your key!
    
    --
    GNOME Keysign
tr: Merhaba $uid,
    
    
    Anahtarınızı imzaladım.
    
          $fingerprint
    
    
    Anahtarınızı imzalamaya izin verdiğiniz için teşekkür ederim!
    
    --
    GNOME Keysign

en: Wrong message authentication code
tr: Hatalı ileti kimlik doğrulama kodu
