gnome-klotski 3.22.x - en to nb translation catalogue (46 entries)

en: Slide blocks to solve the puzzle
nb: Flytt på blokkene for å løse puslespillet

en: GNOME Klotski is a set of block sliding puzzles. The objective is to move the patterned block to the area bordered by green markers. To do so, you’ll need to slide other blocks out of the way. Complete each puzzle in as few moves as possible!
nb: GNOME Klotski er et sett med puslespill hvor man flytter blokker. Målet er å flytte blokken med mønster til området som har grønne markører rundt seg. For å gjøre dette må du flytte de andre blokkene ut av veien. Fullfør hvert puslespill med så få trekk som mulig!

en: GNOME Klotski comes with nearly thirty different puzzle layouts of varying difficulty. Some of the layouts are similar and only the size of one or more blocks differ. Other layouts have more variety.
nb: GNOME Klotski har nesten tretti forskjellige utforminger av puslespill med varierende vanskelighet. Noen av utformingene er like og kun størrelsen av en eller flere blokker varierer. Andre utforminger har mer variasjon.

en: The GNOME Project
nb: GNOME prosjektet

en: game;strategy;logic;move;
nb: spill;strategi;logikk;

en: Huarong Trail
nb: Huarongstien

en: Challenge Pack
nb: Utfordringspakke

en: Skill Pack
nb: Ferdighetspakke

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: _Start Over
nb: _Start på nytt

en: Restart the current puzzle
nb: Start puslespillet på nytt

en: _Change Puzzle
nb: _Bytt puslespill

en: Choose an other puzzle
nb: Velg et annet puslespill

en: _Scores
nb: _Poeng

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _About
nb: _Om

en: _Quit
nb: A_vslutt

en: The puzzle in play
nb: Puslespillet som spilles

en: The number of the puzzle being played.
nb: Nummer på puslespillet som spilles.

en: Width of the window in pixels
nb: Bredden på vinduet i piksler

en: Height of the window in pixels
nb: Høyden på vinduet i piksler

en: true if the window is maximized
nb: «true» hvis vinduet er maksimert

en: Print release version and exit
nb: Skriv ut versjonsinformasjon og avslutt

en: Sliding block puzzles
nb: Puslespill med blokker

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
nb: Kun 18 steg

note: puzzle name
en: Daisy
nb: Hvitveis

note: puzzle name
en: Violet
nb: Fiolett

note: puzzle name
en: Snowdrop
nb: Snøfnugg

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
nb: Rødt esel

note: puzzle name
en: Trail
nb: Spor

note: puzzle name
en: Ambush
nb: Bakhold

note: puzzle name
en: Success
nb: Suksess

note: puzzle name
en: Bone
nb: Bein

note: puzzle name
en: Fortune
nb: Hell

note: puzzle name
en: Fool
nb: Tosk

note: puzzle name
en: Shark
nb: Hai

note: puzzle name
en: Rome
nb: Roma

note: puzzle name
en: Polonaise
nb: Polonese

note: puzzle name
en: Baltic Sea
nb: Baltiske hav

note: puzzle name
en: American Pie
nb: Amerikansk terte

note: puzzle name
en: Traffic Jam
nb: Kø

note: puzzle name
en: Sunshine
nb: Solskinn

note: Label on the scores dialog, next to dropdown */
en: Puzzle
nb: Puslespill:

en: Moves: %d
nb: Trekk: %d

en: Level completed.
nb: Nivå fullført
