gnome-games - en to ug translation catalogue (50 entries)

en: Slide blocks to solve the puzzle
ug: تېپىشماقنى تېپىش ئۈچۈن بۆلەكنى سىيرىڭ

en: game;strategy;logic;move;
ug: game;strategy;logic;move;ئويۇن;تەدبىر‏;لوگىكىلىق;مېڭىش;

en: The puzzle in play
ug: ئويناۋاتقان تېپىشماق

en: The number of the puzzle being played.
ug: ئوينالغان تېپىشماقلارنىڭ سانى.

en: Width of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن كەڭلىكى

en: Height of the window in pixels
ug: كۆزنەكنىڭ پىكسېل  بىلەن ئىپادىلەنگەن ئېگىزلىكى

en: true if the window is maximized
ug: ئەگەر كۆزنەك ئەڭ چوڭ بولسا true

en: true if the window is fullscren
ug: ئەگەر كۆزنەك تولۇق ئېكران بولسا true

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
ug: پەقەتلا 18 باسقۇچ

note: puzzle name
en: Daisy
ug: دەستارگۈل

note: puzzle name
en: Violet
ug: بىنەپشە

note: puzzle name
en: Poppy
ug: ئەپيۈنگۈل

note: puzzle name
en: Pansy
ug: كېپىنەكگۈل

note: puzzle name
en: Snowdrop
ug: قار لەيلىسى

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
ug: قىزىل ئېشەك

note: puzzle name
en: Trail
ug: ۋادى

note: puzzle name
en: Ambush
ug: بۆكتۈرمە

note: puzzle name
en: Success
ug: مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى

note: puzzle name
en: Bone
ug: ئىسكىلىت

note: puzzle name
en: Fortune
ug: تەقدىر

note: puzzle name
en: Fool
ug: ئەخمەق

note: puzzle name
en: Solomon
ug: سولومون

note: puzzle name
en: Cleopatra
ug: كىلېئوپاترا

note: puzzle name
en: Shark
ug: لەھەڭ

note: puzzle name
en: Rome
ug: رىم

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
ug: ئۇچ بۇرجەك بايراق تېپىشمىقى

note: puzzle name
en: Pelopones
ug: پېلوپونېس

note: puzzle name
en: Baltic Sea
ug: بالتىق دېڭىزى

note: puzzle name
en: American Pie
ug: ئامېرىكا گۆشنېنى

note: puzzle name
en: Traffic Jam
ug: قاتناش قىستاڭچىلىق

note: puzzle name
en: Sunshine
ug: قۇياش نۇرى

en: _Game
ug: ئويۇن(_G)

note: set of puzzles
en: HuaRong Trail
ug: HuaRong ۋادىسى

note: set of puzzles
en: Challenge Pack
ug: تەۋەككۈل باغچىسى

note: set of puzzles
en: Skill Pack
ug: ماھارەت باغچىسى

en: _Restart Puzzle
ug: تېپىشماقنى قايتا باشلا(_R)

en: Next Puzzle
ug: كېيىنكى تېپىشماق

en: Previous Puzzle
ug: ئالدىنقى تېپىشماق

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Leave Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكراندىن ئايرىل(_L)

en: Puzzle:
ug: تېپىشماق:

en: Moves: %d
ug: مېڭىش سانى: %d

en: Level completed.
ug: دەرىجە تاماملاندى.

en: Sliding Block Puzzles
    
    Klotski is a part of GNOME Games.
ug: بۆلەكلەرنى سىيرىش تېپىشمىقى
    
    Klotski بولسا گىنوم ئويۇنلىرىنىڭ بىرىدۇر.

en: GNOME Games web site
ug: گىنوم ئويۇنلىرى تورتۇراسى

en: New Game
ug: يېڭى ئويۇن

en: Puzzle:
ug: تېپىشماق:

en: Date
ug: چېسلا

en: Moves
ug: يوللار
