gnome-games - en to xh translation catalogue (35 entries)

en: Klotski
xh: I-Klotski

en: Challenge Pack
xh: I-Challenge Pack

en: Skill Pack
xh: I-Skill Pack

en: _Scores
xh: I_zikora

en: _Help
xh: _Uncedo

en: The puzzle in play
xh: Iphazili edlalwayo

en: The number of the puzzle being played.
xh: Inani lephazili edlalwayo.

note: puzzle name
en: Only 18 Steps
xh: Amanyathelo ali-18 Kuphela

note: puzzle name
en: Daisy
xh: I-Daisy

note: puzzle name
en: Violet
xh: I-Violet

note: puzzle name
en: Poppy
xh: I-Poppy

note: puzzle name
en: Pansy
xh: I-Pansy

note: puzzle name
en: Snowdrop
xh: i-Snowdrop

note: puzzle name - sometimes called "Le'Ane Rouge"
en: Red Donkey
xh: I-Red Donkey

note: puzzle name
en: Trail
xh: Umzila

note: puzzle name
en: Ambush
xh: Ulalelo

note: puzzle name
en: Agatka
xh: I-Agatka

note: puzzle name
en: Success
xh: Impumelelo

note: puzzle name
en: Bone
xh: Ithambo

note: puzzle name
en: Fortune
xh: Ithamsanqa

note: puzzle name
en: Fool
xh: I-Fool

note: puzzle name
en: Solomon
xh: U-Solomon

note: puzzle name
en: Cleopatra
xh: U-Cleopatra

note: puzzle name
en: Shark
xh: I-Shark

note: puzzle name
en: Rome
xh: I-Rome

note: puzzle name
en: Pennant Puzzle
xh: I-Pennant Puzzle

note: puzzle name
en: Ithaca
xh: I-Ithaca

note: puzzle name
en: Pelopones
xh: I-Pelopones

note: puzzle name
en: Transeuropa
xh: I-Transeuropa

note: puzzle name
en: Lodzianka
xh: I-Lodzianka

note: puzzle name
en: Polonaise
xh: I-Polonaise

note: puzzle name
en: Baltic Sea
xh: I-Baltic Sea

note: puzzle name
en: American Pie
xh: I-American Pie

note: puzzle name
en: Traffic Jam
xh: I-Traffic Jam

note: puzzle name
en: Sunshine
xh: I-Sunshine
